katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

philips metal ???? :o :o :shock:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tak díky :-).
No, tak Basf/Emtec znám už jen vkládané klasicky tou prázdnou cívkou napravo. Právě že jsem opačně balené kazety (tedy Basfky) viděl až teprve na internetu a po dlouhé době je i mám. Je sice pravdou, že v době kdy jsem s kazetama začínal (což bylo solidně brzo) bylo ještě možné vidět kazety balené opačně, jak vidím na tvým webu, ale šlo spíš o trochu vyšší modely a to jsem na nahrávání nedostával a později jsem šetřil každou korunu z kapesnýho a věř mi, že pro mě bylo tehdy mnohem důležitější množství pásku než kvalita, kterou bych asi ani se svými diktafony a magiči nevyužil.

Si to vem, asi někdy v roce ±2006 - TDK D90 stála 25.90Kč, ale Sipote ZX90 tuším 8.90Kč. Takže za cenu jedné 90min TDK jsem měl 270min méně kvalitní pásky.
Samozřejmě ale netvrdím, že jsem šel jen po Sipote, ta ani tak dlouho na trhu nebyla. Bral jsem tedy i TDK, Fuji, Basf/Emtec, Sony, Raks a kdoví jaké ještě, ale vždy v těch nejzákladnějších modelech, které byly pro mě nejlevnější.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som musel mať vždy každú kazetu inú, dokonca aj rôzne dĺžky v rámci jednej kazety som moc nechcel kupovať. Ak som mal nejaké rovnaké, bolo to fakt len výnimočne, radšej som šetril aby som mohol kupovať aj chromky.
Keď raz u známych v elektre otvorili nechtiac Maxell UDIICD 5pack s tým že budu ešte v samostatných fóliach a oni neboli, tak sa ma pýtali či ich nechcem za dobrú cenu a ja som na nich pozeral že čo ako budem robiť s piatimi rovnakými kazetami :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No jo, ty to bereš jinak, já kazety bral primárně pouze jako zvukový nosič a hleděl jsem na cenu a délku. Postupně jsem začal objevovat zajímavost těch odlišností a tak jsem si někdy dovolil vzít i několik těch TDK či Raks namísto Sipote kazet. Taky jsem si pak začínal nechávat ty fólie - ještě teď si pamatuju, jak jsem ty kazety odbaloval, i na ten zvuk jaký občas výdavala nějaká fólie při roztrhávání.

Pak jsem konečně objevil internetové bazary a začal jsem po drobných množstvích sbírat všelijaké kazety o kterých jsem tehdy ani netušil, že vůbec existují a to byly přitom obyčejné i jen lehce vyšší modely.
Začalo mě to zajímat a nějakých viditelných odlišností jsem si všímal.
Ale vše odstartoval až jeden můj známý, od kterého jsem bral plno různých nových kazet a nějaký čas na to ses do toho přidal ještě ty. Od toho období jsem si začal všímat kdejakých drobností a získal jsem hromady informací a pěkné sbírky.

Ovšem co mě se týká, tak já jsem spíš takovej, že by mi nevadilo vzít víc stejných kusů.. V případě některých modelů kazet to mám spíš právě naopak, tam bych jich bral klidně krabice :-D ..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

spartan ??
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej, kvalita z toho kričí jak pri skoku na lane :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hej -:))))
potom keď som pozrel zbližšia, bolo jasné
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 17.4.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0417.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Agfa C-DX II S 90 rok 1988 Made in Germany

0db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Kupodivu zvukovo bez porúch a kolísania, pretože kazeta nebola v dobrom stave, skrutky mali na sebe výrazný biely povlak, páska mala tiež náznaky bieleho povlaku, napriek tomu slušné, mierne slabší zvuk, klasika, keďže je to pravý chromdioxid.

Agfa Ferrocolor HD 90 rok 1983 Made in Germany
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Aj keď to nehrá ako zdroj, napriek tomu je zvuk veľmi slušný aj s dolby, bez porúch a kolísania. Nepatrný výškový pokles.

Agfa Superferro HDX 60 rok 1982 Made in Germany
0db, bias 0, výstup z pásky slabší o 2db
Výškovo je veľmi svieža, ale výšky sú neisté až poruchové, celkový výkon už tiež veľmi nevyniká, ale nebyť tých porúch, bolo by to výborné. Pravý magnetit od Agfy, ktorý bol kritizovaný za poruchy a výpadky, preto neprerazil v duplikačnom priemysle, ako sa pôvodne plánovalo.

Denon Jack IV 46 rok 1989 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
+4db, bias -4, výstup z pásky slabší asi o necelý 1db
Páska už zostarla, ale naozaj sa snaží, výškovo a výkonovo je nepatrne slabšia od zdroja, stále veľmi pekný zvuk, bez porúch a kolísania. Stále sa jedná o základnú HD-M pásku v tejto kazete.

Maxell CD´s I 74 rok 1999 Made in Japan, model pre Japonský trh
+6db, bias 0, výstup z pásky zhodný zo zdrojom
Naozaj vysoká kvalita Maxellu, použitá UDI páska s kobaltom, aj v závere 90tych rokov si Maxell dokázal udržať neskutočne výbornú kvalitu zvuku.

Maxell CD´s II 70 rok 1999 Made in Japan, model pre Japonský trh
+4db, bias -4, výstup z pásky zhodný zo zdrojom
Typ II obsahuje základnú UDII pásku, stále dobrá, bias je viacmenej podľa chuti, stav je výborný. Zvuk je nádherný.

Maxell GPXII 60 rok 1992 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
+4db, bias -4, výstup z pásky zhodný zo zdrojom
Páska by mala byť XLII v tejto kazete, preto sa veľmi ľahko nechá prebudiť na +6db aj viac, ale už jej to nesvedčí po tých rokoch, a vhodné je neprekračovať +4db. Bias je nutný, už to potrebuje, inak stále výborná kvalita.
Verzia pre Japonský trh je v krabičke s bočným otváraním. Narozdiel od EU verzie sa Japonská robila aj v prevedení metal, inak kazeta určená pre CAR audio a Outdoor použitie.

Maxell UD1 80 rok 1999 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
+6db, bias 0, výstup z pásky zhodný zo zdrojom
Výborná kvalita, páska je v podstate zhodná s tou čo som dneska testoval v modeli CD´s I. Bez porúch a kolísania, vysoký výkon a úžasné výšky.

Mitsubishi Black Diamond 60 , 90te roky, Made in Korea by Saehan
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Je to klasická Saehan kazeta 90tych rokov. Zvukovo by bola veľmi dobrá, slušný výkon, výškovo pri vhodnom biase je výborná, ale ľavá strana kolíše a to nielen výškovo ale aj úrovňou celého spektra, 2db a viac smerom dolu.

Mitsubishi Black Diamond 90, 90te roky, Made in Korea by Saehan
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Rozdiel oproti tej predošlej je, že zvládne menšie vybudenie, ale zase nekolíše, takže je v celku použiteľná.

Osawa FC 46 rok cca 1982-1985 Made in Japan by Denon - použitá kazeta
*
keďže použité väčšinou nemažem, tak môžem len zhodnotiť nahrávku, ktorá je naozaj veľmi svieža, bezproblémov použiteľná aj s dolby C. Nahrané v rozsahu 0 až +2db. Keďže sa jedná o kazetu typu III vyrobenou firmou Denon, je to raritná dvojvrstvová páska ferro + ferrokobalt, ktorá nemá vo svete kaziet obdobu. Preto netuším či ju pôvodný majiteľ nahrával korektne ako typ III, alebo len ako typ I.

Philips Metal C46 rok 1979 Made in Belgium
+4db, bias -12, výstup z pásky je nepatrne slabší, možno 0,5 - 1db
Naozaj najlepšie časy už má za sebou, preto sa nechá ľahko prebudiť na +8db, ale je to skreslené. Výškovo biasom sa to zlepší, ale k zdroju ešte chýba, napriek tomu by bola použiteľná, ale poruchy výšok sú celkom počuteľné, aj keď to nie je v extrémnej miere.

Sony CDix I 80 rok 1994 Made in Japan, Model pre Japonský trh
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky zhodný zo zdrojom
Už zostarnutá páska HF-S použitá v tejto kazete možno stratila svoj výkon, ale stále má čo ponúknuť. Pri vhodnej kalibrácii svieži ostrý zvuk a výkon ktorý sa zhoduje so vstupom. U HF pásky je aj pri dobrých parametroch vždycky od zdroja pokles min o 2db.

Spartan HE 90 Made in China
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Ďalšia z Čínskych kaziet, ako na internete tomu hovoria typ 0. Zvuk je v pravom kanály ako celkom jedlý, parametre sedia ako sú v popise, ale ľavý kanál kolíše až chrčí a vypadáva, pláva asi o polovicu výkonu od +4db až po -15db displeja. Je to nepoužiteľné, ale typické pre takéto kazety.
V balení dva kusy kaziet, kde druhá ma prehodenú nálepku a kazeta tak začína stranou B.
Rovnako tak v balení špuntové slúchadlá, ktorých pena sa rozpadá na čierny prach, veľmi zle odstraniteľný z povrchov a rúk. Ale inak hrajú :D
Redukcia na 6,3mm jack sa vždy hodí :)

TDK CDing Metal 80 rok 1994 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
+2db, bias 0 a menej, výstup z pásky slabší o 2db
Toto má obsahovať MA pásku TDK, ale tá už má najlepšie roky za sebou, veľké množstvo bieleho prášku, záznam sa takmer nedá vybudiť, ale prebudiť ako pravá MA na +8db ide zľahka. Výškovo je od zdroja vzdialená, a je to poruchové. Správna základná metalka TDK by mala zvládnuť vysoký výkon s ideálnym zvukom pri biase 0.
Kazeta v krabičke s bočným otváraním, dizajn takmer zhodný s EU verziami CDing Metal, s rozdielom že sú v iných farbách a dĺžkach.

TDK SA 90 rok 2003 Páska vyrobená v Japonsku, komponenty a montáž v Thajsku, verzia pre USA
+4db, bias -12, výstup z pásky zhodný zo zdrojom
Páska by mala byť pôvodná Japonská SA, ale výškovo sa jej vôbec nechce, aj pri nízkom biase je to vyslovene slabé a k tomu ľavý kanál je slabší o 2db. Kazeta ma rovnaký dizajn aj potlač ako verzia USA pre starší ročník 1998, s tým rozdielom že v minulom teste tej 1998 vyšli omnoho lepšie výsledky.

Toshiba Emi Low Noise 60 rok 1973cca Made in Singapore
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší nepatrne o 1db cca
Výkon je slušný naozaj, výšky ani pri tomto biase nestačia, a k tomu sa pravidelne opakujú poruchy. Inak chod pásky a cievok je hladký, je to tá solídnejšia konštrukcia, identická s kazetami Yashima UFO a Cosmos, ktoré mám na stránke.
Na Agfabasf.com je vedená ako fejk.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

máj 2020
takže kým som zamestnaný, tak je tu ďalšia várka kaziet pre tento mesiac, na webe do pondelka, dúfam :)

z obrázkov je navyše, teda aj na predaj, alebo výmenu:
z dvojpackov to budú rozbalené kusy
Basf LH Maxima I 60 za 160KC
TDK D 90 1985 za 190KC

dostal som ako bonus čínske kazety STAR v sáčku čo by balenie :) takže tu sú dva kusy na výmenu skôr než na predaj :)
Prílohy
IMAG0702.JPG
IMAG0702.JPG (133.56 KiB) 4529 zobrazení
IMAG0705.JPG
IMAG0705.JPG (117.98 KiB) 4529 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

basf lh maxima si prosím - len predaj alebo aj výmena?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

páčia sa mi tam z toho farebné Agfy, Magnax, Denon CR II, Basf chromdioxid pekná verzia a vidím že sa ti podarili aj dve zlaté TDK SA ... celkovo príjemmný balíček ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"