Mlieko vo flašiach

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa vlado.bb »

A co sa tak vratit do molich mladych cias a kupovat mlieko do kandlicky.A je po probleme s recyklaciou.
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Chlapi, manželka pracuje dlouhé roky v mlékárně a když jsem jí přečetl vaše příspěvky se "zaručenými" zprávami od fundovanych odborníků, tak se nestačila divit. Prvně byla docela nasraná, protože taková snůška nesmyslů ji pořádně vytocila, poté, co vychladla, už jenom dodala, že lidská, dejme tomu fantazie, je nekonečná. Takže můžu zodpovědně říct, že v mléku vyráběném v Česku nenajdete nic jiného, než mléko... Chuť je samozřejmě ovlivněná výrobním procesem a pasterizací. Tož tak a na zdraví.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2655
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa AdmineR »

opýtal si sa jej na to krabicové ?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

CharlieCh: Jen se zeptám (bez podtextu), patřilo to i k mým postřehům?
Já jen, že to co píšu, nejsou kecy, i když jsem to na internetu nedohledal, mlíko v sáčku znám a osobně jsem ho i nakupoval.

Pokud tedy pracuje v mlékárně, tak jak to tam funguje? To se ptám jen ze zvědavosti.


Jinak osobně, a vážně bych rád, mohl zdigitalizovat ten filmový pásek z postupu jak se získává mléko až k jeho finálním produktům. Sice by to bylo poněkud amatérsky, ale nekvalitní brak by to zas nebyl.
Ale dost zásadní potíž proč se do toho digitalizování nepouštím (a že těch filmových i zvukových pásků mám) je to, že bych nerad porušil autorská práva Národního podniku Komenium, kdybych to uveřejnil.
I když Komenium už jako takové neexistuje, podařilo se mi dopátrat, že zřejmě je nebo byl nějaký další majitel toho Komenium n. p.

Otázkou je, jestli se to, co tu je, dá nazývat "Autorská práva" nebo spíš cenzura..ale to je jen taková vsuvka..
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa *AMS* »

Píšem o veciach, ktoré poznám, ktorým rozumiem a mám o nich informácie. Tiež som dosť nasratý, keď niekto píše, že sú to kecy. Minimálne preto, lebo zrejme "paňmama" robí vo všetkých mliekarnach a môže dať za ne ruku do ohna....



.
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa Kazetowich »

kvoli mlieku sa tu hádam nepovadíme - cieľom príspevku bolo spomenúť si na to (vintage) a príp. sa dozvedieť ako to je teraz. Zrejme to vo všetkých mliekarňach nebude ani rovnaké (prísady tukov a rôzne spôsoby úpravy mlieka)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Panečku, jaký to Flame kvůli mléku...

AMS nevím, proč's použil tento útočný tón, jasně jsem napsal, že manželka pracuje v jedné (!) mlékárně, severomoravské mlékárně, která ale spadá pod skupinu Lactalis (Francouzi).
A konečně, abych použil stejné vyjadřování jako ty, po moji paňmáme je ti naprosté hovno.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Mlieko vo flašiach

Príspevok od používateľa pedro »

,,zaujímavá situácia keď niekto upozorňuje admina o tom že je mimo - ale tu to je pomaly štandard že ? :twisted:
Dobre teda - nejdem sa nad tým pozastavovať.
Zrejme si si až teraz všimol tie kolonky s jedlom, hračkami, automobilmi a pod. :lol:
Holt - treba sa lepšie kukať okolo seba a nie tu spať a zrazu vyhuknem ako syseľ po zime ... A ?
,,Všimol som si VINTAGEHIFI !!! :O))) Čiže fórum o HIFi.Kto asi PRISPAL !!! Toť všetko,uŽ nekomentujem !
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."