katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No pěkné frajeřiny, tady ti jich závidím o něco víc. A ty nové Maxellky bych teda taky bral, jen se obávám ceny..a primárně 10 a 20.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kuk, kazety sú vonku
https://ez647.sk/update.html
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mozes otvorit najvacsie muzeum kaziet v strednej europe a vyberat vstupne. Nic take siroko daleko nie je a aj zahranicni by sa radi kukli.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

oni sa aj radi kukajú :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.8.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0837.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia A1 10min rok 1991 Made in Japan, model pre Japonský trh, Veľké cievky
axia_a11091cu.jpg
axia_a11091cu.jpg (14.48 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8. výstup z pásky slabší o 2db
Ani takto stará Axia nesklamala, ale mám pocit že v týchto a novších rokoch asi ani nepoznajú pojem základný typ normal a všetky modely Axia až na OEMká robia ako superferro aj keď sa to neuvádza na obale. Zvuk bez porúch a kolísania, veľmi pekný čistý a výkonný zvuk.

Axia PS1 90min rok 1997 Made in Japan, model pre Japonský trh, z balenia Judy and Mary.
axia_ps19097cu.jpg
axia_ps19097cu.jpg (15.38 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky slabší o necelé 2db.
Zvukovo dokonalé, bez porúch a kolísania ako vždy u Axie. Mierne nižší bias pre dokonalé výšky, predsa najlepšie roky má za sebou.

Basf Ferro Extra I 60min rok 1996, Made in Germany
basf_fei6096cu.jpg
basf_fei6096cu.jpg (12.57 KiB) 3858 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db.
Ľavý kanál je slabší o necelé 2db, hlavne na výškach, nízkym biasom sa nedosiahne výšková dokonalosť, ale stále je kazeta použiteľná, no kvalít starších modelov Basf FEI vôbec nedosahuje.

Mark II Ferro Chrom 90min, Made in W.Germany
markii_ferrochrom90cu.jpg
markii_ferrochrom90cu.jpg (13.25 KiB) 3858 zobrazení
nastavenie pre typ I
+2db, bias -x, výstup z pásky slabší o 2db
Ľavý kanál je o polovicu slabší čo je škoda. Bias takmer vôbec nereaguje, správa sa to štýlom že časť výšok tam akoby preráža na povrch a zvyšok je utlmený a bias stým takmer nič nerobí. Bez dropov.
Podľa internetových zdrojov sa tento neznámy výrobca vyznačuje problémami pri balení a niekto písal aj že mal v tejto kazete len pásku typu II. Našťastie v tomto prípade je páska naozaj typ III, povrch čierny chromdioxid a spodok svetlo hnedý ferro.

Maxell UDII-S 120min rok 1986 Made in Japan
maxell_udiis12086cu.jpg
maxell_udiis12086cu.jpg (10.21 KiB) 3858 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, je zvuk veľmi dobrý, len mierne slabší čo je pri C120 bežné, vlastne je to na tak tenkú pásku výborný výsledok, výškovo je úžasná so zachovaním celého spektra. Proste Maxell si drží vysokú kvalitu aj pri páskach C120.

Maxell UR 10, 20, 60, 90min rok 2020 Made in China, verzia pre Japonský trh.
maxell_ur1020cu.jpg
maxell_ur1020cu.jpg (13.25 KiB) 3858 zobrazení
maxell_ur2020cu.jpg
maxell_ur2020cu.jpg (13.19 KiB) 3858 zobrazení
maxell_ur6020cu.jpg
maxell_ur6020cu.jpg (12.98 KiB) 3858 zobrazení
maxell_ur9020cu.jpg
maxell_ur9020cu.jpg (12.82 KiB) 3858 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Bol som celkom zvedavý na túto pásku, pretože mala byť nová a lepšia, ale mne to tak celkom nepríde. Výkon je trošku nízky na môj vkus novej pásky, a výšky sú nedostatočné aj pri nízkom biase, kalibrácia na rôznych strojoch bude kritická, ale predpokladám že ak to určili pre kazetové lacné boomboxy ako ilustruje obal, tak bez regulácie biasu to bude hrať veľmi tlmene a duto.
Na druhú stranu pri poslednej verzii 2012 mohli byť problémy so stabilitou azimuthu a rôznymi poruchami, tak táto páska je v tomto lepšia na prvé počutie. Telo kazety mi príde viac odfláknuté než tie predošlé URky.
Verzie 10 a 20min hrajú podľa popisu rovnako, verzia 60min tam mi nedoliehal dobre pravý kanál a bol mierne slabší výkonovo aj výškovo. 90min verzia ťahala takmer na plných +4db. ale čistota zvuku nebola lepšia než u ostatných.

Philips Low Noise 90min rok? Made in ?
philips_lnc90cu.jpg
philips_lnc90cu.jpg (13.17 KiB) 3858 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Silné kolísanie ľavej strany, na ktorej sa mení intenzita zvuku v rozsahu 0db až +4db, inak by výškovo bola dosť slušná, k zdroju chýba len kúsok, dokonca bez toho kolísania by sa osvedčila aj s dolby C NR.
Táto verzia Philips neexistuje v katalógoch na nete, ani som nenašiel iné materiály, žiadny rok, ani pôvod nie je uvedený. Ale skôr než fejk si myslím že sa jedná o OEM, pretože Philips sa v tom veľmi vyžíval, ale chcel tak podporiť aj menších výrobcov.

Philips Studio Quality 90min rok 1978 Made in Belgium
philips_sq9078cu.jpg
philips_sq9078cu.jpg (12.63 KiB) 3858 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Výkon je nižší, aj výšky slabšie, pri tom biase aj tak časť chýba, napriek tomu žiadne poruchy, žiadne kolísanie, stabilita je ukážková a výškovo na menej náročné veci je to použiteľné. Mierne ťažší chod cievok, čím sa vyznačujú takmer všetky pôvodné kazety Philips a PDM.
(poznámka pôvodné Philips - výroba Belgicko a Holandsko)

Philips Studio Quality 90min rok 1981 Made in Belgium
philips_sq9081cu.jpg
philips_sq9081cu.jpg (12.99 KiB) 3858 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Aj keď má parametre ako predošlá verzia, tak tých +2db je len horko ťažko, bias -12 nestačí ani náhodou, výškovo je táto kazeta mizerná a z tých výšok čo ostali, tak sú neskutočne rozpité a rozmazané, že miesto cinkajúcich výšok sú tam akési pľuvance a šušľance. Stabilita ťahu, bezporuchovosť sú ale priam ukážkové.
V oboch týchto kazetách sa zdá byť rovnaká páska, svetlo hnedá, až úplne bledá, možno len horší stav rokmi a skladovaním, neverím žeby spravili o toľko horšiu pásku.

Philips Super Ferro 90min rok 1978 Made in Holland
philips_superferro9078cu.jpg
philips_superferro9078cu.jpg (14.08 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výšky sú zase slabé a rozslintané, ale nie až tak moc ako na tej predošlej Philipske. Bez porúch a kolísania. Slovo superferro u tejto kazety vnímam len u mierne vyššieho výkonu MOL z pásky, výškovo rozhodne nie. Otázne je ako na tom bola za čerstva po výrobe.
Farba pásky je zaujímavá, kde u Basfu je základná Ferro v tej dobe extra svetlá hnedá s výrazne hrdzavým červeným nádychom a superferro Basf zase tmavá hnedá, tak u Philips je základná ferro svetlá hnedá bledá, a táto superferro je s výrazne hrdzavým červeným odtieňom.

Realistic Supertape Low Noise 60min rok 1992 Made in Korea by SKC
realistic_ln6092cu.jpg
realistic_ln6092cu.jpg (14.01 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Celkom prekvapenie, veľmi výkonná páska, trochu nízky bias, ale výškovo je potom veľmi schopná a svieža, bez porúch a kolísania. Len či tam oni nenapchali nejakú superferro pásku :)
Táto modelová (dizajnová) rada 1992 patrí výnimočne Európskemu trhu, asi sa chceli značkou presadiť aj u nás, taktiež existujú Realistic Supertape kazety od ICM Switzerland.

SKC GX 90min rok 1985 Made in Korea
skc_gx9085cu.jpg
skc_gx9085cu.jpg (13.9 KiB) 3858 zobrazení
+6db, bias -12, výstup z pásky je takmer na úrovni zdroja
Bez porúch a kolísania, celkom svieže a výkonné prekvapenie na základnú ferro pásku. Je to veľmi starý model, ale plný energie a zvukovej sily, ktorá sa nedá ani kúsok porovnať s novými modelmi GX.

Sony CDix I 150min rok 1996 Made in Japan, model pre Japonský trh
sony_cdixi15096acu.jpg
sony_cdixi15096acu.jpg (12.71 KiB) 3858 zobrazení
0db, bias 0, výstup z pásky slabší o 8db
Ako všetky C150 aj táto je zvukovo o polovicu slabšia od zdroja, ale výškovo neskutočne ostrá. Reguláciou biasu sa jej výkon ani basová odozva nezlepší, pri +2db skresľuje či je bias 0, -20 alebo +20. Páska nemá dostatočnú hrúbku na pojatie nízkych frekvencií, ani stredných, len vysokých, preto je jej charakteristika výškovo veľmi nadhodnotená, a zvyšok je utlmený v pozadí ako nenáročný posluch lacného rádia. Ako to píšem vždy, nie skreslený ale slabý.

Sound & Vision Ferro HD 90min rok cca 1988-1992 Made in Korea by SKC, zrejme pre Holandský trh.
ferro_hd90cu.jpg
ferro_hd90cu.jpg (12.94 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja, kolaps spojiva
Zvukovo extrémne výkonna na SKC, svieža, bez porúch, úžasný zvuk, kazeta v tele triedy superferro AX, aj keď obal tvrdí ferro, tak ktovie či tam nedali naozaj lepšiu pásku. Dizajnová kombinácia je pre mňa lahôdka, veľmi podarená kazeta. Bohužiaľ po asi troch minútach testu prišlo rozčarovanie, začala silne kolísať a spomaľovať sa, chod cievok je ľahký. Takže som myslel že sa jedná o rozklad spojiva, ak by tomu tak bolo, tak prehodenie na stranu B kde je veľká navinutá cievka, by spôsobilo jej úplnú nefunkčnosť. A bolo to presne tak, po stisnutí nahrávania šla sotva dve sekundy a vyplo sa to. Páska opticky v dokonalom stave, napriek tomu nefunguje, je to prvá SKC kazeta kde pozorujem problém kolapsu spojiva, jedná sa vlastne o definitívnu smrť pásky a akékoľvek návody na internete na opravy sú nebezpečné a veľmi krátkodobé. Ak máte akúkoľvek zničenú alebo nekvalitnú či nehrajúcu pásku, tak stále sa točí a môže robiť radosť aspoň opticky, ale v tomto prípade sa nekoná ani to. Jedine do zbierky v poličke. Je to o to smutnejšie, ak má veľmi dobré zvukové vlastnosti.

TDK AR 46min rok 1988 Made in Japan, Európsky trh, napriek tomu veľké cievky.
tdk_ar4688cu.jpg
tdk_ar4688cu.jpg (12.74 KiB) 3858 zobrazení
+10db, bias -12, výstup z pásky posilnený oproti zdroju +2db.
Výstup z pásky je výrazne basovejší a mohutnejší, bohužiaľ potrebuje nízky bias aby som bol spokojný s výškami, a taktiež ľavý kanál zase nedolieha dobre, tam je pokles o 4db. Inak bez porúch.

TDK MA 46min rok 1979 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, veľké cievky.
tdk_ma4679jcu.jpg
tdk_ma4679jcu.jpg (10.6 KiB) 3858 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Veľmi stará metalka, už nemá výšky ako zdroj, aj pri tom biase trochu výšok chýba, napriek tomu má pomerne príjemný a mohutný zvuk, hodný metalky. dropy len veľmi vzácne, poskytne teda menej výšok a malinko viac basov. Stará receptúra metalky TDK neobsahuje biely prášok, ale náznak kryštálikov na navinutej cievke s páskou tam je, pri teste bez oteru.

TDK OD 90min rok 1979 Made in Japan
tdk_od9079cu.jpg
tdk_od9079cu.jpg (13.33 KiB) 3858 zobrazení
+6db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Predchodca AR či AD-X pásky už má svoj vek, ale stále ponúkne pomerne vysoký výkon, ale na výšky treba kalibrovať, a potom je výsledok veľmi dobrý. V mojom prípade ľavý kanál zase slabší o 2db, samozrejme opotrebenie hláv spraví svoje, ale nie u všetkých kaziet, napriek tomu u TDK je to častejšie než na iných.

TDK SA 46 a 60min rok 1979 verzie pre Japonský trh, C46 s veľkými cievkami
tdk_sa4679jcu.jpg
tdk_sa4679jcu.jpg (13.3 KiB) 3858 zobrazení
tdk_sa6079jcu.jpg
tdk_sa6079jcu.jpg (13.32 KiB) 3858 zobrazení
0db, bias -x, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
V oboch kazetách rovnaký mizerný výsledok. Nízky výkon, výšky takmer žiadne a regulácia biasu bez účinku, počuteľné poruchy vo zvuku. Najlepšie roky za sebou, aj skladovanie, nepoužiteľné, vhodné len do zbierky.
Ale viac sa prikláňam k tomu stavu a skladovaniu, pretože pred nedávnom som testoval ešte staršiu SA z roku 1975 a tá mala podstatne lepšie výsledky.


Testy audio kaziet z aktualizácie 18.8.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0843.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Maxell CD´s I 70min rok 2000 Made in Japan, model pre Japonský trh
maxell_cdsi7000cu.jpg
maxell_cdsi7000cu.jpg (12.37 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Jedným slovom excelentné, nemá chybu, úžasný zvuk vo všetkých ohľadoch, bez sledovania displeja tape/source sa takmer nedá poznať rozdiel.

Maxell Sound 60min rok 2000cca Made in Japan, model pre Japonský trh
maxell_sound6000cu.jpg
maxell_sound6000cu.jpg (13.97 KiB) 3858 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Vyzerá to na UR pásku v dobrej kondícií so solídnym zvukom ale nutnosťou základnej kalibrácie. Bez porúch a kolísania si Maxell drží vysokú kvalitu aj v tomto roku aj v ľahkom modely typu I.

Maxell UR 120min rok 1992 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
maxell_ur12092jcu.jpg
maxell_ur12092jcu.jpg (13.14 KiB) 3858 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
To snáď ani nie je pravda, po tých Maxell UR 2020 je to akoby som vyčistil všetky otvory tela a súčiastky decku, ale ten zvuk je úplne iný, výborný a svieži oproti tým novým UR. Je mierne slabší, ale adekvátny k C120 dĺžke, bez jedinej chybičky, dôstojná základná normal kazeta.

Sony CDix I 120min rok 1998 Made in Japan, model pre Japonský trh
sony_cdixi12098acu.jpg
sony_cdixi12098acu.jpg (10.68 KiB) 3858 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, proste úžasný zvuk bez chybičky. Skoro ani nie je cítiť rozdiel že je mierne slabší od zdroja, výborná C120, ak naozaj používali superferro HF-S, tak je to dokonalé, na C120 má až netypický vysoký výkon.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

pripravujú sa, kazety pre web na september 2020
Takže okrem štandardných zdrojov, tú mám balík od Stana a Moniatka, díky :)

Moniatko mi spravila pekný obal na jednu z kaziet, skoro som si to nevšimol medzi tými všetkými zabalenými v letákoch, super, neviem čo ma pobavilo viac, ten obal, alebo tá kazeta vo vnútri :D
Prílohy
IMAG0128.JPG
IMAG0128.JPG (137.26 KiB) 3717 zobrazení
IMAG0129.JPG
IMAG0129.JPG (97.01 KiB) 3717 zobrazení
IMAG0132.JPG
IMAG0132.JPG (103.12 KiB) 3717 zobrazení
IMAG0134.JPG
IMAG0134.JPG (105.93 KiB) 3717 zobrazení
IMAG0044.JPG
IMAG0044.JPG (110.14 KiB) 3717 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Účel splnila : ))
Som veru zvedavá.
Nielen na Lloytron ale aj na Socimag
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

k Erikovmu megatestu - takto nejako si predstavujem test kaziet. Super. Fotka a pod nou test - parada.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Úh, pěkný, hned ti závidím další kousky.
Předně to jsou Philips CP15, Sony BHF120, Sony FXII, TDK AR-X, obě AudioMagnetics, asi i tu ICM Turbo, ale dost i tu Sony FN, té bych bral klidně 2packy.

Obecně jako vždy ti ale závidím všechny..jak jinak viď :-D ...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: TDK AR-X nie sú pre mňa, Sony FN budem mať jednu a zvyšok vrátim, a najdrahšia a najvzácnejšia zberateľská kazeta je stejne Basf Reference Super, ta má cenu zlata dneska.
Zo 120min mám radosť, a Sony FXII sa tiež vždy nevidí, to je ten prípad keď tá tvoja FXI mala byť dvojka, ale nevyšlo to :D
K Philips CP by som potreboval roky, aj keď sú tam rôzne obaly, kazety majú rovnaký výlisok, žiadny odhad alebo rozdiel rokov medzi nimi.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo tak. Hm, to jsou ty Sony FN tak drahý, že ostatní budeš vracet? Netuším jakou můžou mít cenu, proto se ptám.
Vím, že jsi dřív zmiňoval kazety, které jsou extrémně drahé a těžko se shání, ale už mi asi vypadlo které modely to byly, páč jinak bych tu Basfku nepřehlídl.
Jo, tu Sony FX II bych bral asi jen jednu nebo dvě do sbírky, páč když už mám Chromku FX I, tak by mě to stačilo. No jo, abys pak v té Chromce neměl pro změnu Normal pásek :lol:.

Jaj tyjo, no z mého nezkušeného pohledu ta Philipska vypadá na konec 70. až první půlku 80. let. Ti ani nevím kde by se dalo dopátrat roku výroby těch počítačových kazet, tento artikl se obecně asi do katalogů nedostával :-?.
U Sony SOM to nebyl problém odhadnout i podle designu fólie a kazety, ale tady..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox:
netúžim po celom 5packu, mne to je len na skenovanie pre web a kus do zbierky, neviem ani cenu poriadne, tak som sa dojednal, že mi jedna postačí.
FXII má pomerne tmavú až čiernu pásku, takže určite typ II.
Philips som určil na cca 1982, lebo telo kazety a vzor čiarok na okne zodpovedá niektorým klasickým modelom tej doby, a niektoré majú zase vzor na okne mierne zmenený. Viac ma mýli to že obe kazety CP 15 majú rozdielny obal, ale dizajn tela a vzor kazety je do poslednej bodky zhodný, nie je medzi nimi generačný rozdiel. Mimo iné som dneska rozbaľoval kazety, zistil som že tie Philips nemajú zavádzaciu pásku, ani len magnetickú, taký Audio Magnetics XHE má magnetickú zavádzačku, a verzia Super má štandardnú, čo je zaujímavé.
Inak za Basf RSII bude finančná, alebo kazetová kompenzácia, za extrémne zlý stav, jeden z najhorších za posledné roky čo som videl, asi sa niekto rýchlo zbavoval zlých kusov, takto sa robia tie zberateľské výpredaje hlavne zahraničných zberateľov, niečo s tým nie je v poriadku, tak to šupnú na ebay a tu to potom miestny kúpia a hmm niečo tam nesedí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"