TDK MA

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2664
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa AdmineR »

kopa ludi to chce zrejme len do poličky.
Ja to odbalim a nahram 😁
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 26. Júna 2020, 14:36 Hasterman: Jo tak, tuším že rozumím. Asi víš jak je to s mou výplatou, takže to našetření jsem nemyslel s nějakým podtextem :-). Věř mi, že i kdybych měl koupit celou krabičku a ty kazety byly takto flekaté, že mi to nebude vadit. Sice jsi snížil cenu, takže to vypadá, že teď jdu po tom jen kvůli tomu, ale hlavně je to i skrz to, že právě k Metalkám se nedostávám.
No a celkově ke kazetám vyšších tříd taky tak..

Nevím jak to má TDK s krabičkama, ale Sony je má lepené, takže když tu krabičku chceš otevřít a nakouknout na kazety, tak ji musíš vlastně odtrhnout. Pokud by TDK krabičky nelepil, tak bych asi i nějakou tu kazetu otevřel a zkusil použít.
Ale nechci předbíhat, protože nevím jestli se mi podaří na to balení našetřit dřív než se vyprodají.

--

moniatko: Ty tak někteří jsou na kvalitu vysazení. V případě těchto analogových nosičů, tedy kazet, je vyšší kvalita vlastně i prokázaná (když nepočítám defekty v podobě ohrání nebo zničení pásku či toho spojiva) oproti předchozím třem typům. Jenže v případě digitálu, kdy si lidi stahujou mastery o vzorkovačce 192kHz a přitom zvukové pásmo třeba končí už na 30kHz (čímž by stačilo místo 192 jen 60kHz), tak zde jde už vlastně o placebo.
Když pominu fakt, že člověk nemá šanci slyšet nad 22kHz, tak na to bohatě postačuje i kvalitně masterované CD, které má právě 22.05kHz.
Pro pochopení, aby se dal nahrát třeba sinus o frekvenci 10kHz, musí se nahrávat minimálně na 20kHz - vždy jde o dvojnásobek.

Omlouvám se, že jsem zašel trochu do čísleného vyjádření - nechci vyvolat hádky, ale líp bych to neměl šanci vysvětlit.

Tím, že jsou Metalky kvalitnější ale nechci pomluvit nižší typy, sám moc dobře vím, že je pravda, že i Chromka dokáže zahrát pořádně.

Dalším možným využitím Metalek jsou třeba Master záznamy.

PS.: To co jsi psala jsem pochopil a jen jsem na to navázal svým názorem :-).

A zakladateli vlákna se omlouvám za svoje odbočovací části v příspěvcích.
Milý môj Silverfoxik. 1 sekunda 16 bitovej CD digitálnej vzorky obsahuje 65000 informácií, teda nuliek a jedničiek. 1 sekunda analógového záznamu naproti tomu obsahuje rádovo niekoľko miliónov informácií. Čiže tu vôbec nejde o nejaký rozsah a kilohertze pri vyššom digitálnom rozlíšení, ale o to, priblížiť sa čo najbližšie charakteru analógového záznamu. Čím vyššie vzorkovanie a bitová hĺbka, tým viac informácií na jednu sekundu záznamu a tým hladšia je sinusová krivka. Ale aj pri všetkej tej snahe sa digitálny záznam stále len približuje analógovému záznamu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Ajo, tak v tomto už chápu, proč se dělají ty nadsazené nahrávky.
Jinak jak jsem psal a stále píšu, to co jsem uváděl jsem nemyslel jako důvod se přehádat.

Nic proti tomu nemám, ať si to ostatní stahují, ale mě osobně to přijde zbytečné - neurážím to.
Já mám osobní zkušenosti s kvalitami i nekvalitami digitálu, ať již s nahrávkami či samotným Mp3 a WAVem. Bohužel však, když jsem chtěl tyto zkušenosti někde vysvětlit, tak jsem byl přehádán jinými co mi to i vyvraceli. To rozhodně nemyslím na tebe nebo kohokoli na tomto fóru, tady jste v pohodě.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 17. Septembra 2020, 00:36 Analogaudioman: Ajo, tak v tomto už chápu, proč se dělají ty nadsazené nahrávky.
Jinak jak jsem psal a stále píšu, to co jsem uváděl jsem nemyslel jako důvod se přehádat.

Nic proti tomu nemám, ať si to ostatní stahují, ale mě osobně to přijde zbytečné - neurážím to.
Já mám osobní zkušenosti s kvalitami i nekvalitami digitálu, ať již s nahrávkami či samotným Mp3 a WAVem. Bohužel však, když jsem chtěl tyto zkušenosti někde vysvětlit, tak jsem byl přehádán jinými co mi to i vyvraceli. To rozhodně nemyslím na tebe nebo kohokoli na tomto fóru, tady jste v pohodě.

Mojou snahou ako staršieho barda v hifi, zaoberám sa ňou už vyše 52 rokov od svojich 13 rokov od r.1967 je len posunúť ďalej svoje skúsenosti. Snažím sa vysvetliť. O dohadovaní sa tu vôbec nejde. Všetko je v najlepšom poriadku. A s hlupákmi sa nehádaj, tí väčšinou nevedia, kde je sever. :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Tak jo, však já se rád přiučím novým věcem. Je to sice obehraná fráze, ale člověk se učí celý život.
Tam kde jsem byl dřív byli i rozumní lidi, ale mnohdy se tam ostatní přehádávali a ono když se to začalo kazit i ve vedení, tak to šlo postupně do háje, poslední rok (před vznikem tohoto fóra) jsem tam skoro nepřispěl..
Napísať odpoveď

Návrat na "Predám"