Zosilňovače a kombá DUAL

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ľudkovia, rozhodol som sa s vami podeliť o niektoré moje vzácne kúsky, ktoré čakajú na "operačný zákrok".
Prílohy
Legendárny zosilňovač CV80 2x32W, rok výroby 1969-72, odchádzali koncové tranzistory, kvôli termistoru, odišiel a kľúčový prúd vyletel a tranzistory picli
Legendárny zosilňovač CV80 2x32W, rok výroby 1969-72, odchádzali koncové tranzistory, kvôli termistoru, odišiel a kľúčový prúd vyletel a tranzistory picli
Dolu legendárny kvadro zosilňovač CV240, v dobrom stave ťažko zohnatelny, prelomová modulárna konštrukcia, rok výroby od r.1970
Dolu legendárny kvadro zosilňovač CV240, v dobrom stave ťažko zohnatelny, prelomová modulárna konštrukcia, rok výroby od r.1970
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa oneeeee »

odkiaľ máš , ten kvadro zosilňovač . to ma zaujíma . kvadro zosilňovačov je len pár modelov . bol to taký výkrik do tmy , odpoveď na akai gx 400 dd ss . potom to nejako stíchlo . no to je rarita a to sa cenní .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vždy ma zaujimali tieto veci od Dualu z prelomu - teda skor konca 70. rokov. Aj som chcel kupit no napokon to ostalo len u regal repro - dvojpasmo z tohto obdobia. Tie niekedy nafotim a dam sem.
Ale mohol by si napisat viac o nich a dat fotky aj vnutra.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

oneeeee napísal: Piatok, 18. Septembra 2020, 05:58 odkiaľ máš , ten kvadro zosilňovač . to ma zaujíma . kvadro zosilňovačov je len pár modelov . bol to taký výkrik do tmy , odpoveď na akai gx 400 dd ss . potom to nejako stíchlo . no to je rarita a to sa cenní .
Tak to je história už 8 ročná, z ebay. Už vtedy bol dosť drahý, myslím, že som zaň dal okolo 220€. Som na Dualy zaťažený už od 15 rokov. To je dlhá história. Ako člen Hifi klubu Zväzarmu som bol spoluorganizator výstavy AVRO'70 BRATISLAVA, čo bola prvá medzinárodná výstava hifi techniky v nových priestoroch výstaviska PKO. Ja som bol pridelený ako informátor do stánku značky Dual k prokuristovi pánovi Wernerovi Bohnovi. Odvtedy tá láska k Dualom. Inak boli tam vtedy všetky značky svetových mien, Grundig, Sony, Hitachi, Philips - rozdával a nahrával 5 minútové kompaktné demo kazety, vtedy úplná novinka, všetci sa išli z toho zblázniť, mne sa podarilo získať aj pre kamarátov spústu kaziet. Bola tam Agfa, Toshiba, Sansui,

Teraz k tomu kvadru. Tento model sa začal vyrábať v r. 1970 a vyrábal sa až to r.1978. Stal 1800 DM. Takže ten kvadro úlet trval celkom dosť dlho. Fotky postupne pridám. Len by som ho potreboval zreštaurovať. Kto sa na to dá? 😅
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ďalšie kúsky, dva gramo zosilňovače a gramorádio.
Nad tým kvadro zosilňovačom tróni rádiozosilňovač CR220.
Prílohy
PSX_20200918_213149.jpg
PSX_20200918_213135.jpg
PSX_20200918_213114.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hmm - no pekne. Niekto tu uz spoluorganizoval vystavu hifi v 1970tom a ja som este nebol ani v snoch rodicov - to sa este ani nepoznali 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Piatok, 18. Septembra 2020, 05:58 odkiaľ máš , ten kvadro zosilňovač . to ma zaujíma . kvadro zosilňovačov je len pár modelov . bol to taký výkrik do tmy , odpoveď na akai gx 400 dd ss . potom to nejako stíchlo . no to je rarita a to sa cenní .
Noo,kvadrofonie a to mnoho firiem robilo okrem receiverov mnoho aj zosíkov,nebol to vôbec menšinový žáner-žiadny výkrik do tmy,možno u nás za socíku,dokonca aj kvadro platne a prenosky sa robili s rôznym kodovaním ds-4,srd kvadro a mnoho iných,nebolo to kompatibilné,patenty mali Saba,Sony a aj iní ako Sae a iné firmy.A kotučaky štvorstopé,vôbec ako píšeš nie len Akai,ale aj viac modelov Sony,Teac,ITT,Denon,Sansui,Tensai,Dokorder a iné.Aj cass.decky až do 4-8 stôp,takže kvadra v prelome 60-70 rokov bolo až až...potom sa riešilo aj odvodené od sterea predsa pseudokvadro cez elektronické oneskorovače a pod.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Zosilňovače a kombá DUAL

Príspevok od používateľa vlado.bb »

https://stereonomono.blogspot.com/2011/ ... -1973.html
mam ho doma,udajne sa na tom da prehrat aj 1/2pas,neviem,neskusal som.
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"