Reného test (z FB)

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2655
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Reného test (z FB)

Príspevok od používateľa AdmineR »

Kto je vlastne René?
časom to sem dám - v prvom rade to je špičkový český dráhový cyklista - starý profík, stále aktívny a na špičke ... súťažil aj za Rakúsko. A teraz k jeho testu kaziet.

Mel jsem tady nedavno tento prispevek, nikdo se moc nechytil, jedine jste lajkovali obrazek. -------------------------------------------
Pratele, jak tak pozoruji hodne z vas preferujete stare kazety z druhe ruky, ktere jsou minimalne jednou nahrane. Tak me napadlo udelat jejich srovnani. Vybral bych v 60 minutove verzi ve sve dobe ty nejslavnejsi tu pomyslnou vyssi stredni tridu, ktera vyborne hrala a pritom byla za rozumne penize. Vsechny kazety co bych testoval, byly jednou nahrane a ted bych je prehral novou hudbou. Byly by to: Basf Chrome Extra 1992 (jednovrstvy chromdioxidovy pasek), Basf Chrome Super II 1993 (dvouvrstvy chromdioxidovy pasek), Basf Chrome Super 2000 (pasek neznamy), Maxell XLII (Fe+Co, okolo roku 1994 vyrobene v Anglii), Maxell XLII (Fe+Co, okolo roku 1997 vyrobene v Anglii). Vetsinu uz jsem zkousel tak vim jak hrajou a co ma jedna kazeta za minus, ale nesrovnaval jsem je primo proti sobe, aby bylo mozne jednoznacne rict tyhle, kdyz je nekdo bude za nejakych 30 az 50 Kc prodavat, koupim. Tak me napiste zda by byl zajem a muzete rovnou k temto kazetam zatim psat sve pripominky, zkusenosti a navrhy.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Nedalo me to a to srovnani jsem udelal. Vsechny kazety pochazeji z nemeckeho radia, kde asi slouzily jako zaloha mluvenych poradu, takze predpokladam, ze byly minimalne hrane. Ze by se pribehy poustely opakovane v radiu kazdy mesic to asi ne. Tim chci rict, ze jsou velice zachovale. Vsechny jsem jeste isopropanolem vycistil, vydezinfikoval a pripadne sundal stary polep, tak vypadaji jako nove vybalene. Uvodem muzu rict, ze vsechny hrajou skvele a pokud narazite na jakoukoliv (samozrejme zachovalou) klidne ji kupte, lze na ne nahravat. Uz nikdy nezjistime jak se na nich cas podepsal a o kolik tenkrat hraly jeste lepe a zda bychom to vubec poznali. Rozdily byly opravdu temer nepoznatelne tak mozna bych je seradil takto: 1. Basf Chrome Super 2000 (pasek neznamy) + Maxell XLII (Fe+Co, okolo roku 1994 vyrobene v Anglii) + Maxell XLII (Fe+Co, okolo roku 1997 vyrobene v Anglii), 2. Basf Chrome Super II 1993 (dvouvrstvy chromdioxidovy pasek), 3. Basf Chrome Extra 1992 (jednovrstvy chromdioxidovy pasek). Zadne problemy o kterych ostatni pisou co se tyce nahravani ciste chromdioxidovych kazet nevznikly. Zamerne jsem vsechny kazety nahraval na stejnou uroven, takze chromdioxidove sem tam, ojedinele probliknou do 0dB a ferro kobaltove sem tam, ojedinele probliknou do +1dB. Za 30 az 50 Kc jsou to skvele kazety v danem case. Nevim jak to bude za par let. Pasek z plastu potazeny oxidy nedegeneruje rovnomerne, ale dlouho nic a najednou vyrazne zhorseni. Zatim hrajou lepe nez referencni vsem znama FOX za nejakych 100 Kc. Jak dlouho? Uvidime. Onkyo repasoval Roman Matoška.

Nedávno som tu mal tento príspevok, nikto ho nechytil, len sa vám páčila fotka. -------------------------------------------
Priatelia, pozorujem vás veľa, uprednostňujete staré kazetové pásky z druhej ruky, ktoré sú zaznamenané aspoň raz. Tak mi napadlo, že si ich spravím rovno. Najznámejšiu vysokú strednú tridu by som si vybral v 60 minútovej verzii v mojom time, ktorá hrala výborne a bola to rozumné peniaze. Všetky pásky, ktoré by som testoval, boli raz nahraté a teraz by som ich hral s novou hudbou. Bolo by to: Basf Chrome Extra 1992 (jednovrstvová chromioxid pasek), Basf Chrome Super II 1993 (dve vrstvy chromioxid pasek), Basf Chrome Super 2000 (neznáme), Maxell XLI (Fe+Co, okolo 1994 vyrobené v Anglicku) , Maxell XLI (Fe+Co, vyrobené v Anglicku okolo roku 1997). Už som skúšal väčšinu, takže viem ako hrajú a čo má jedna kazeta mínus, ale neporovnal som ich priamo proti sebe, aby to bolo možné toto povedať, keď ich niekto predá za 30 až 50 Kč, kúpim. Tak mi napíšte, či by ste mali záujem a môžete napísať svoje pripomienky, skúsenosti a návrhy priamo k týmto kazetovým páskam. Nedalo mi to a porovnal som to. Všetky kazety pochádzajú z nemeckého rádia, kde pravdepodobne slúžili ako základ hovorených stretnutí, takže predpokladám, že boli minimálne okrajové. Príbeh by sa v rádiu opakovane zišiel každý mesiac asi nie. Chcem povedať, že sú veľmi zachovalé. Vyčistila som, vydezinfikovala a odstránila starú nálepku izopropanolom, aby vyzerali ako nové rozbalené. Môžem povedať, že všetky hrajú skvele a ak nájdete nejaké (zachovalé samozrejme) kľudne si ho kúpte, dá sa na ňom zaznamenať. Nikdy nezistíme, ako sa na nich podpísal čas a o čo lepšie hrali tentokrát a či by sme to vôbec spoznali. Rozdiely boli naozaj takmer nevidené, takže možno by som ich poslúžil takto: 1. Basf Chrome Super 2000 (pasek neznámy) + Maxell XLI (Fe+Co, okolo 1994 vyrobené v Anglicku) + Maxell XLI (Fe+Co, okolo 1997 vyrobené v Anglicku) , 2. Basf Chrome Super II 1993 (dve vrstvy chromdioxidu pasek), 3. Basf Chrome Extra 1992 (jednovrstvová chromdioxid pasek). Žiadne problémy, o ktorých píšu iní, boli zaznamenané s čistými kazetovými páskami chromdioxidu. Nahral som všetky kazety na rovnakej úrovni, takže chromdioxid tu a tam, málokedy sa tu blika do 0 dB a fero kobaltove, málokedy sa blika do + 1 dB. Za 30 až 50 Kč sú to skvelé kazetové pásky v danem puzdre. Neviem ako to bude o pár rokov. Plastový pás pokrytý oxidmi nezdegeneruje rovnomerne, ale dlho nič a zrazu sa zhoršuje. Zatiaľ hrajú lepšie ako referenčná líška za 100 Kč. Ako dlho ste už? Pozrime sa. Onkyo zrekonštruované
Prílohy
rene.jpg
rene2.jpg
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: Reného test (z FB)

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Perfektní, děkuji za uvedení testu. Myslím si, že největší roli hraje uskladnění audiokazet. pokud se kupují z neznámých zdrojů a někteří překupníci třeba i vědí, že pocházejí z potopené lodi, či z dlouhodobě neudržovaných skladů, ale stejně když je nakoupí za pár euro, pak se na nich snaží co nejvíce vyrýžovat. Audiokazeta stárne určitě, ale vím z vlastních zkušeností, že skladovaná audiokazeta odbalená nebo zabalená nehraje špatně. Samozřejmě dle typu a roku výroby. Možná to zní neuvěřitelně, ale nikdy v životě jsem neměl plíseň, ať už na audiokazetě samotné či na obalu. Nikdy se mi nestalo, že bych na nějaké metalce zpozoroval šedivý prach nebo rozpad pojiva. Věřte mi, že mýma rukama prošly tisíce a tisíce audiokazet a taky jsem x tisíců prodal. Já je skladuji, buď ve skříni, nebo pod postelí. Zkrátka kde nejde sluneční svit, kde je cca konstantní vlhkost a co nejméně se práší.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"