SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak som si vypocul ten prvy mixtape a i ked to nie je moj salek kafe neni to vobec spatne. Aby to bolo total super, chyba tomu asi v strede take polminutove skludnenie a nejake ludske hlasy - nejake ludske zenske "vzdychy". Nechapte to zle.
Ale paci sa mi ten zvuk co sa prida asi v 2:30 min. Bez neho by to bolo monotonne. Super.
To skludnenie v strede da cloveku oddychnut a tesit sa na dalsi narez. A trosku pocit prekvapenia a dramaticna.
Keby to bolo nahrate na yt, tak to hodim k sebe na Fb a mozno sa to zdielanim rozsiri. Vyhodou je, ze obrazok k tomu zaberie celu obrazovku.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

NSK, to je podla mna ta najkrajsia cast prace tvorit obal
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa janvys »

A kdyby to bylo nahrané na youtube, byla by to nejlepší propagace. Stejně to má NSK zdarma k šíření, takže nehodit to na youtube je v dnešní době jako by nebýt, což se tvůrců hudby týká dvojnásobně! Další (nutný) level je bandcamp.
Další věc je rozeslání materiálu k pár producentům elektronické hudby. Nadšení pro věc je sice fajn věc ale musí se proto něco udělat, minimálně to zkusit.
Hlavně mě ale zajímá ta distribuce fyzických desek, když na tom vydání tak trvá.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon za ten román, tak pokud to nechcete číst celý, odpověděl jsem každému zvlášť.



janvys: Tak teoreticky, kdybych měl už vyrobené desky, tak by byla distribuce hlavně pro ČR a SR. V případě zahraničí to hned u první desky nevim..
Musel bych si najít někoho, kdo by mi dělal daně (což možná vím) a taky vyřešit ty nesmysly s tím Eet nebo co to je..
Předně bych to rozesílal já, ale zkusil bych kontaktovat i nějaké prodejny s deskama, zda by měly zájem.
A i když to vzhledem k zaměření webů zní divně, zkusil bych to asi hodit i na Sbazar a Bazoš, protože tam mi přijde, že je dost velký frmol.
A než se do mě navezeš jak najivní su, tak určitě bych nebyl jedinej, kdo by začínal na vlastní pěst. I když pravda, asi ne úplně tímto způsobem :-).

Hlavně ale vem v potaz i to, že já prakticky nemám kamárady v pojetí takovém, jak tomu bylo dřív (tedy aspoň co znám z ČS filmů), takže nevím kdo by mi pomohl s rozjezdem. Kamarády a velmi dobré známé mám, ale pokud se vidíme osobně, tak je to několikrát do roka.

Než bych ale začal s výrobou první desky, tak jsem přemýšlel nad tím, že bych asi zkusil mít pár živých vystoupení, aby se o mě trochu vědělo.


---

Kazetowich: Tak to moc děkuji za pochvalu :-).
Ta fotka byla pořízena přes přední sklo, které nebylo úplně vyleštěné, takže ten efekt zvýraznil ty nečistoty.. Ale jinak jo, jsem rád, že se mi to takto podařilo vyfotit (i vzhledem ke stavu silnic :mrgreen: ).

No, toto je teprve první fáze, komplet mám již dokončený a obsahuje celkem 3 kratší skladby, kde ta druhá právě záměrně začíná klidně, aby to nepůsobilo monotónně.
Avšak jsem dostal i jednu recenzi, kde mi dotyčný psal, že právě takových skaldeb, které jedou od začátku do konce v takovém tempu bez toho pomalého předělu moc není a že právě toto se mu dost líbilo, jen kdyby to bylo delší. Taky že prý je hodně posluchačů, co ty pomalé předěly nemají rádi.
Takto neměnná skladba (bez pomalých předělů), kde se jen postupně přidávají další vrstvy, je vlastně první pokus v žánru Trance, co jsem dělal.


V albu kde je tato skladba obsažena musím ještě dokončit jeden mixtape, vytvořit obal a můžu ho vydat. Doufám, že se mi to podaří ještě letos, ale nechci nic plánovat ani slibovat, to pak má tendence nevyjít..


Co se týká mého názoru na ksichtbuk, tak na ten se nemám v plánu registrovat. Pokud by tam ale někdo sám za sebe přidal odkaz na stažení mé tvorby uveřejněné ať už zde na fóru nebo Uložtu, tak proti tomu nejsem - jednak už kvůli tomu, že to tam může přidat kdokoli koho ani neznám a pak i kvůli tomu, že když už jsem to zveřejnil, tak by se tomu nedalo zabránit.


---

Nstar: No jako pěkný to je, vidět jak se to rýsuje od začátku až k finále :-). Ale pro mě jakožto velkého antitalenta na grafiku, to mnohdy dokáže i naštvat, když se něco nedaří.
Ale jo, vždy se snažím jen a čistě podle sebe přidat k danému projektu příhodný obrázek. Často mi totiž přijde, že buď jsou někteří autoři nebo ti vydavatelé blbí, protože mnohdy je u nějakého alba obrázek, který k danému obsahu ani nesedí - absolutně ho nevystihuje nebo se to jako přebal alba ani nehodí..

A proto jsem rád, že si můžu celou svoji tvorbu dělat od začátku do konce sám a tedy podle toho jak to vnímám já.

Jakmile by mi ale do toho začal někdo kecat, co a jak mám dělat, kterou skladbu vypustit, do které přidat ty vyblité "vocal chops", jen protože je to moderní, tak by mě to dokázalo dost nas*at. A to je přesně ten důvod, kvůli kterému se nehodlám upsat u nějakého vydavatele.
Když slyším a vidím kam ta dnešní hudba spěje, jsem rád za to, že mám ve své tvorbě svobodu a že se neřídím módou.


---

janvys: Jako v tom jak ten jútub globální, to je celkem pravda, ale když nesouhlasím s tím jejich postojem..
Když pominu fakt, že před nějakou dobou to upravili tak, že se z toho nedá dobře stahovat, tak je tu i ten "nepatrný" detail ve kvalitě obrazu i zvuku - když je video, co má rozlišení 768x576, tak ho to zmrskne na 640x480, kvalita zvuku je max 128kbps (a to i u oficiálních klipů pod tím VEVO). Ano, pokud je zdroj už v HD, tak ho tak nechá, ale není nic mezi tím.
Další čím to dorazily je "Předplatné" - to zaplatíš jútubu, aby se ti nezobrazovaly reklamy.

A ksichtbuk je kapitola sama o sobě..


Těžko se to vysvětluje, ale když něco nemám rád, tak za tím nejdu jen proto, že by mi to možná mohlo trochu pomoct.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - vím, že nemáš rád youtube, ale v dnešní době to je skoro jediná cesta jak se zviditelnit. S tou špatnou kvalitou při 128kbps bych to bral v případě mp3 souborů. Stačí to mít v M4A nebo AAC a i při 128kbps to je o několik levlů dále než zastaralá MP3. Pro demostrační a sdílecí účely to stačí bohatě. Pro nic jiného ani youtube není určeno. Stahovat z youtube jde úplně normálně už 15 let pomocí jdownloaderu.

Obrázok
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: No, vím že M4A je bezztrátový komprimovaný formát a přehraje ho v pohodě i starý Sony Ericsson, jen netuším jak je to s jeho kódováním a stejně je tento formát zatížený licencemi..
Já na stahování z youtubu používal program IDM, ale před pár lety asi tento způsob stahování zablokovali. Ale je to jedno, teď je ta webovka už tak dokažená, že na ni kašlu.

Jako jo, je to možnost jak na sebe upozornit, tomu věřím, ale stejně, co bych tam dával? Nemám natočený žádný videoklip, který bych byl schopný uveřejnit, ale hlavně, i kdybych nějaký klip měl, tak bych ho nedával na ten blbý jútub, ale radši ho dám na Uložto, kde si ho můžou ostatní stáhnout v původní kvalitě, což na jútubu nehrozí.

Rád bych si už natočil nějaké klipy, ale jejich realizace by byla až někdy v budoucnu - jednak už i skrz to, že k realizaci některých je potřeba, aby se o mě vědělo a u dalších je jejich realizace náročnější, že prostě není šance, abych to natočil jen já. A sebe nemám potřebu v klipech nějak výrazně ukazovat..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

On to nemusí být videoklip v pravém slova smyslu. Stačí jen měnící se obrázky, nebo jen jeden. Takových prezentací na ytb jsou tuny i u komerčních skladeb. Ale samozřejmě máš asi svou představu, takže vše záleží na tobě ;)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo tak. No statické nebo neurčité obrázky mi přijdou blbý, je to jako by dotyčný neměl nápady na vhodný klip nebo na to neměl čas či chuť.
Uznávám, že k naprosto všem skladbám které mám, bych neměl šanci vytvořit videoklipy, ale u těch kde ta možnost je, to chci udělat plnohodnotně.

A promiň, že píšu tak neurčitě, nechci vykecat svoje nápady :-|.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte.
Tak si říkám, že když už mi to dneska jaksi nevyjde, aspoň k tomu něco napíšu..

Původně jsem měl v plánu letošní novoročenku vydat 12.12.2020, protože to datum prostě působí zajímavě. No díky různým okolnostem se mi práce trochu protáhla a dnes mám dokončenou akorát hudební část (a že toho je), kdežto obrázky a text ještě ne..

Už po dokončení PF 2020 jsem si říkal, že ta následující novoročenka nebude tak obsáhlá, to jsem tu taky i psal, ale že z toho vyjde pravý opak, by mě ještě ani v létě nenapadlo..
Bylo to tak, před pár měsíci, kdy mě konečně napadlo zhruba co a jak, jsem si říkal, že bych tam mohl dát i něco ze své Ambientní tvorby. Současně s tím se mi tam furt motala i myšlenka, že bych mohl přidat i nějaké ty vlastní zvukové nahrávky. Po nějakém čase jsem si řekl, že budiš a začal jsem třídit, co bych z těch stovek hodin mohl použít a vydat.


Zatím prozradím, že co se týká celkovou hrací dobou, tak to předčí i tu PF2020. No a počtem skladeb je to ještě lepší :-D.


Tak přeji pěkný večer :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

05. Nikolas S. Kjoliev - Pour féliciter 2021

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

PF 2021 • Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
PF 2021 • Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (225.88 KiB) 3578 zobrazení
PF 2021 • Obal.02 - První vnitřní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
PF 2021 • Obal.02 - První vnitřní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (319.13 KiB) 3578 zobrazení
PF 2021 • Obal.03 - Druhá vnitřní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].JPG
PF 2021 • Obal.03 - Druhá vnitřní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].JPG (259.42 KiB) 3578 zobrazení
PF 2021 • Obal.04 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
PF 2021 • Obal.04 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (251.98 KiB) 3578 zobrazení




Zdravím Vás všechny s další novoročenkou :-).

Tuto letošní jsem chtěl vydat už 12.12.2020, protože mě to datum zaujalo, no to mi klasicky nevyšlo, tak jako další solidní datum bylo 24.12. Když ale ani toto nevyšlo, tak jsem s dokončením už příliš nepospíchal a tak je to tedy vydáno 27.12.2020.


Sice je to psáno na obalu a už i zde jsem to psal, ale jen zopakuji, že po dokončení té "PF 2020" jsem vážně neměl už v plánu podobně obsáhlý projekt a přemýšlel jsem tak zase nad 2-3 skladbami. Dokonce ani ještě v létě jsem netušil co do ní dám.
Potom jsem konečně dostal nápad na to, jakou hudbu bych přidal. No, pravda, nakonec jsem ho nezrealizoval. Pak ale přicházely další nápady, jenže ty naznačovaly, že mi z toho běžný a původně zamýšlený singl nevyjde..

Jedním z nápadů bylo to, že bych přidal skladby v žánru Ambient. To proto, že jsem zatím vydal jen jedinou a navíc od té doby jsem v tomto žánru začal více experimentovat a přidávat semtam i nějaké zakoupené materiály, díky čemuž mi pak přišlo, že jsou skladby více různorodé.

Dalším z nápadů bylo to, že bych mohl už konečně vydat i nějaké vlastní zvukové nahrávky a efekty, jen jsem netušil jestli do toho vůbec jít. Zkusil jsem si tedy udělat výběr nahrávek k možnému přidání. Musím říct, že prohledávání byl celkem nářez. Výsledný výběr mě zaujal a tak jsem se rozhoupal, že tam tedy něco zařadím.


V souvislosti s přidanými zvukovými efekty a nahrávkami bych chtěl upozornit na výrazné a náhlé zvuky v těchto stopách:
17 - Zahřmění s jemným deštěm
18 - Kohout a slepice
08 - Brno - Hlavní vlakové nádraží - Odjezd a příjezd vlaku, hlášení rozhlasu
10 - Průjezd vlaku
11 - Průjezd vlaku na železničním přejezdu
21 - Brno - Česká - Průjezdy tramvají a přehazování vyhýbek
22 - Průjezd auta přes kaluže


Tak snad se Vám bude letošní novoročenka líbit :-). A pokud budete chtít, klidně napište recenzi ;-).


Přeji klidné svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku 2021 :-).


Odkaz na web Discogs
Odkaz na stažení z webu Ulož.to

Pro stažení stačí kliknout jen na "Stáhnout pomalu" a opsat znaky z obrázku. Pokud se spletou, tak se načte další obrázek.
Prosím pozor: Placené stažení je pouze služba té webovky a výtěžek jde jen jim, třeba na údržbu serverů atp.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

06. Nikolas S. Kjoliev - Pour féliciter 2022

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No musím říct, že až takovou "odezvu" jsem nečekal :-|, no ale tak či tak, právě vychází další novoročenka :-).
.
PF 2022 • Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
PF 2022 • Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (352.79 KiB) 2307 zobrazení
PF 2022 • Obal.02 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
PF 2022 • Obal.02 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (392.56 KiB) 2307 zobrazení




Zdravím Vás všechny i letos s další novoročenkou :-).

Už v době vydání loňské novoročenky jsem měl jasno, že tuto chci vydat buďto 12. nebo 21.12.2021, po čase mi ale 12. prosinec přestal připadat datumově tolik zajímavý, tak jsem zvolil to pozdější datum.


Tak jako posledně, i zde jsem ještě donedávna netušil co v té letošní bude. Jeden nápad se mi začal rýsovat někdy v půli podzimu, ten však nakonec nevyšel - kdyby vyšel, tak by to navíc znamenalo, že bude asi podobně obsáhlá jako ty poslední dvě. Současně s tím jsem však přemýšlel nad alternativou, protože bych to asi ani nestihl udělat.
Nakonec jsem se rozhodl pro tu realizovatelnější možnost a díky tomu letošní novoročenka opět po nějakém čase dostojí svému označení "singl".

Přesto, že jsem těch skladeb letos zrovna moc neudělal, nevím proč.., tak téměř všechny byly dělané jen v rámci letošního dílu mé ambientní série alb. Díky tomu jsem se rozhodl, že tu opět zařadím pár těchto skladeb.


Singl začíná ambientní skladbou "Povědomí neznámého", která je v tuto chvíli nejdelší z letošní várky. Na někoho může působit toto tlumené a místy dunivé znění asi i depresivně, ale díky své délce se během skladby vystřídá více fází, kde ta poslední co se prolíná s další skladbou zní už příjemněji. V tom albu na ní v podobném duchu navazuje další dlouhá skladba, ale ta je i více tlumenější a neměl jsem v plánu ji sem přidávat.
Jako druhou skladbu jsem zvolil "V tajném lese", která byla letos vytvořena jako úplně první. Svým zpracováním a jemnou melodií mi přišla jako ideální volba pro příjemné navázání na závěrečnou a hlavní Chillout skladbu.
Singl uzavírá skladba "Třpyt sněhu (Demo)". Dlouho jsem přemýšlel jakou hlavní ChillOut skladbu sem letos zařadím. Vybíral jsem dlouze a pro tu co jsem nakonec vybral, jsem se rozhodl až teď v prosinci. A opět se jedná o Demo verzi - to znamená, že tam budu muset ještě doladit nějaké efekty a upravit stopy.


Podobně jako s hudebním obsahem jsem váhal i nad hlavní fotkou. Nevěděl jsem kterou vybrat. Nakonec jsem se rozhodl pro tento obrázek, protože mi pasuje k té hlavní chillout skladbě :-).



Tak snad se Vám bude letošní novoročenka líbit :-). A pokud budete chtít, klidně napište recenzi ;-).


Přeji klidné svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku 2022 :-).


Odkaz na web Discogs
Odkaz na stažení z webu Ulož.to

Pro stažení stačí kliknout jen na "Stáhnout pomalu" a opsat znaky z obrázku. Pokud se spletou, tak se načte další obrázek.
Prosím pozor: Placené stažení je pouze služba té webovky a výtěžek jde jen jim, třeba na údržbu serverů atp.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Nstar »

ja tisíc krát som Ti chcel niečo napísať ale vždy si to rozmyslím, nepočúvam tento žáner, ja tomu nerozumiem a preto sa naozaj neodvážim nič povedať iné iba ako klobúk dolu, že sa venuješ muzike a vieš niečo zložiť, chcel by som mať takú zručnosť alebo schopnosť. Ja osobne si neviem ani predstaviť, že by mi napadla nejaká hudba, nedokážem si predstaviť ani že by som vedel obslúžiť nejaký hudobný nástroj a to ani rytmické paličky lebo ja nemám žiaden hudobný sluch ani žiadne nadanie, neviem ani vyklopkávať prstami o stôl. Hudbu si samozrejme so zvedavosťou vypočujem ale ja mám taký internet, že si na to musím "zaslúžiť" dáta ale to je vedľajšie. Díky NSK
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"