Životní prostředí, zvířata, příroda

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zver sa foti tazko - teda myslim divu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dám ešte jednu fotenú z mosta
Prílohy
P1210215.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím, v souvislosti s příspěvkem zde:
viewtopic.php?f=41&t=1766&start=48#p24770

bych rád sem vložil další z e-mailů, který mi dorazil.
Netuším však jestli by nebyl průser (ohledně rádoby ochrany soukromí) sem vložit i e-mail, který měl sloužit pro více informací a zájem o to se zúčastnit, tak dávám níže alespoň odkaz na ksichtbuk, který byl v e-mailu.



Kopie zprávy z e-mailu:
Společnost ČEZ zve své akcionáře na valnou hromadu. Jedinečná příležitost dát najevo, že nesouhlasíme s prodloužením provozu nejšpinavější a zoufale neefektivní uhelné elektrárny Počerady. Ani s tím, aby dostala výjimku z limitů chránících naše zdraví.

Jsme přesvědčeni, že ČEZ má na víc. Pojďme do toho společně!

KDY: 29.6. od 8:30 do 10:00

KDE: před Kongresovým centrem Praha

SPOILER: Akce bude poklidná a plná humoru.



Zde byl ještě odkaz na Ksichtbuk:
Odkaz na web



.
PS.: Kazetowich: Jinak tak další fotka je taky pěkná :-)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte,
tak po delší době bych tu opět vložil kopii z e-mailu co mi před pár dny došel od Hnutí duha, myslím, že si zaslouží pozornost.



Kopie zprávy z e-mailu:
Ministerstvo životního prostředí díky nám řeší podezření ze systémové podjatosti Krajského úřadu Ústeckého kraje vůči firmě Pavla Tykače, Vršanská uhelná.

O co jde?

Uhelná elektrárna Počerady, která vypustí stejné množství emisí jako všechny nákladní automobily v ČR, žádá o výjimky z limitů na ochranu zdraví. Chce vypouštět do ovzduší 4krát více toxické rtuti, než jí dovolují nové limity.

Jak si to vyložil pan Tykač?

Dary Ústeckému kraji od Pavla Tykače v době, kdy elektrárna Počerady zažádala o výjimku, se 4krát zvýšily. A na místě je tedy otázka, zdali by Krajský úřad Ústeckého kraje v této věci rozhodoval zcela objektivně. Co myslíte?

Žádáme Ministerstvo životního prostředí, aby rozhodnutí o udělení výjimky z limitů na ochranu zdraví pro uhelnou elektrárnu Počerady rozhodoval jiný krajský úřad. Nikoliv ten, který od roku 2014 obdržel na darech od Pavla Tykače 44 milionů korun.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak dnes mi přišel další z e-mailů, který svým obsahem bohužel asi taky nepůsobí příliš pozitivně..



Kopie zprávy z e-mailu:
Čekali byste takovouhle podpásovku? Nečekaně už dnes začalo nejdůležitější jednání o budoucnosti lesů.


Poslanec Josef Kott (ANO) působí jako školák, který lepí žvýkačky pod lavici. Přijdete na to, až když se vám žvýkačka přilepí na prsty a nedá se jí zbavit. Už více jak 570 našich podporovatelů a podporovatelek napsalo poslancům a poslankyním, aby hlasovali proti jeho návrhu zrušit ochranu silně ohrožených druhů zvířat, kterou vložil před týdnem do tzv. invazní novely.

Dneškem to ale překonal. Josef Kott do novely během jejího 2. čtení navíc doplnil kácení stromů podél vodovodních potrubí bez povolení orgánů ochrany přírody a spolu s Antonínem Staňkem (ČSSD) a Pavlem Kováčikem (KSČM) k ní nečekaně přilepili i vládní návrh rok a půl připravované novely mysliveckého zákona!

Mezi odborníky včetně mnoha lesníků, myslivců, zemědělců, ekologů a majitelů lesů panuje všeobecná shoda, že novela mysliveckého zákona je nejdůležitější krok k dlouhodobě udržitelné přirozené obnově lesů!

Zmínění poslanci tímto krokem znemožnili dostatečnou odbornou debatu, přestože má novela v současné podobě mnoho děr. Navíc s invazní novelou nijak nesouvisí. Přesto ostatní poslanci a poslankyně dostali pouze jednu příležitost předložit své návrhy změn!

Teď jde opravdu do tuhého! Už v dubnu nás čeká 3. čtení. Budeme nezbytně potřebovat i Vaši pomoc. Dnes budeme vědět víc. Brzy Vám napíšeme, jak můžete pomoci. Mezitím sdílejte tuto zprávu mezi své známé!


.
003-58531.jpg
003-58531.jpg (105.55 KiB) 2700 zobrazení



Zdroj fotografie: Hnutí duha (kopie z e-mailu)

Snímek odkazoval ksichtbuk:
Odkaz na web


.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa janvys »

Je mi to to líto že to musím napsat, ale... Miliony stromů se musí nyní kácet kvuli kůrovci který se právě díky těmto "hnutím" tak masivně rozšířil. Tito ekoteroristi by si v první řadě měli zamést před vlastním prahem a namísto parazitování na dotacích se raději vrátit do školy :)
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
to jsem si tak šel udělat pár obyčejných fotek toho, jak tu teď bláznivě sněžilo a najednou koukám vedle a :
.
CIMG5410 – kopie.JPG
CIMG5410 – kopie.JPG (290.31 KiB) 2609 zobrazení




Tak jsem začal natáčet video a v průběhu toho jsem i fotil, jsem si říkal, že pěkný, aspoň budu mít konečně pár fotek veverky. Pak ale přeběhla na bližší větev, a to už byla ve vzdálenosti pár metrů odemně, takže jsem zase fotil v průběhu natáčení :-).
.
CIMG5420 – kopie.JPG
CIMG5420 – kopie.JPG (296.3 KiB) 2609 zobrazení




Fotky nejsou až tak kvalitní díky slabšímu světlu a taky tomu, že jsem je nepořizoval samostatně, ale v průběhu natáčení videa. Být to foceno samostatně, tak by to asi snížilo jen trochu zrnitost a snímek by byl malinko živější avšak na úkor nepořízeného videa. Na druhou stranu jsem za tuto funkci foťáku velmi rád, protože rozlišení natáčeného videa nijak neovlivňuje velikost fotek a díky tomu jsou pak v plném rozlišení.

Protože toto jsou ty nejlepší záběry a moc jich nemám, tak jsem si říkal, že je zařadím do tohoto vlákna, kde je to i příhodné :-).

Tak snad se budou líbit :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Petice proti povolení odstřelu ohroženého vlka obecného

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Všechny vás zdravím.

Teprve před pár lety jsem začal nacházet články o tom, že se vlci začínají vracet do naší přírody. Při čtení takového článku jsem měl velkou radost.
Před pár dny jsem však obrdžel odkaz na petici proti povolení odstřelu vlků.
Po tak brutální genocidě, kterou si vlčí druh zažil, se konečně začal pozvolna vracet na svá původní území a najednou se má opět pokračovat v tomhle ohavném nesmyslu?
V Česku jsou navíc vlci chráněným druhem. K začátku roku 2019 byla odhadována vlčí populace v ČR jen na asi 70 jedinců.

Trochu jsem doufal, že se lidé poučí z chyb páchaných v minulosti, ale zřejmě je tu spousta bezcitných jedinců, kterým jde jen o vlastní zájmy.
Volná příroda stále ubývá zbytečnou roztahovačností lidského druhu (ano, jsem si vědom, že jsem také jen člověk), ale je už nejvyšší čas, aby nastala změna a přírodu a vše v ní, včetně zvířat, se začalo chránit a ideálně jim i navracet jejich prostor.
Vlci jsou nádherná zvířata, a tak jako kterékoli jiné zvíře, si zaslouží úctu a respekt.



Zde bych zkopíroval obsah petice, na níž dávám odkaz pro přehled jak v začátku, tak i na konci příspěvku.
Petice proti povolení odstřelu ohroženého vlka obecného
Královéhradecký kraj schválil výjimku umožňující odstřel vlka evropského. Toto rozhodnutí považujeme za nezákonné a budeme usilovat o jeho zrušení. Podpořit ZOO Tábor v této snaze může i veřejnost podpisem petice, kterou táborská zoo založila.

Vlk obecný byl přirozenou součástí české přírody a jeho postupný návrat v posledních letech je dobrou zprávou. Jakékoliv snahy o povolení lovu a odstřelu tohoto kriticky ohroženého živočicha jsou nepřijatelné a barbarské.

Vlk obecný, kterého člověk v naší přírodě už jednou vyhubil, je u nás v současnosti chráněn jako kriticky ohrožený druh, jeho zabití je tak trestným činem. Vztahuje se na něj také takzvaná Bernská úmluva, teda Úmluva o ochraně evropské fauny a flóry a přírodních stanovišť, podle níž je vlk přísně chráněným živočichem.

Strach z vlka je naprosto nesmyslný a uměle zvyšovaný nejrůznějšími bajkami a pohádkami v čele s tou O Červené Karkulce. Na rozdíl od toho smyšleného příběhu však člověku riziko od vlka nehrozí. Jde o nesmírně plachou šelmu, která se člověku zdaleka vyhne. Jedinou výjimkou by byl jedinec nakažený vzteklinou, což je u nás takřka vyloučené. Na našem území se žádný případ vztekliny neobjevil už od roku 2002. V celé Evropě není za posledních 50 let prokázán žádný případ, že by zdravý a volně žijící vlk zabil člověka. Na základě těchto fakt lze říct, že zdravý vlk je pro člověka neškodný.

Vlci naopak byli a jsou pro člověka prospěšní. Jako výborní lovci pomáhají regulovat divoce žijící kopytníky a snižovat jejich přemnožení. Výrazně také zlepšují zdravotní stav zvěře, protože selektivně loví hlavně staré a nemocné kusy, čímž zlepšují i její věkovou strukturu. Člověk by si měl proto jejich návratu vážit a ne proti němu bojovat.

Naučme se raději s divokými zvířaty v našem sousedství žít a vycházet, místo abychom je bezcitně vyvražďovali. Požadujme jejich důslednou ochranu bez výjimek. Nedovolme myslivecké lobby prosadit střílení vzácných zvířat jen kvůli možnosti ulovit zajímavou trofej. Zabíjení vlků je neospravedlnitelné barbarství.

RNDr. Evžen Korec, CSc., ředitel ZOO Tábor

Odkaz na zdroj textu i petici:
petice.com/vlci








.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"