katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneskorene prišli aj kazety z KE
takže som to stihol pridať, už sú na webe
https://ez647.sk/update.html

Koho by to zaujímalo, tak práca na štyroch kusoch do podoby na web boli čisté 3 hodiny.
Pri 20-30kusoch sa to potom veľmi vysoko násobí :D
Prílohy
IMAG0543.JPG
IMAG0543.JPG (113.76 KiB) 2521 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 19.4.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0426.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Basf chromdioxid super II 90min deň výroby 271 roku 1983 Made in Germany
basf_crsii9082cu.jpg
basf_crsii9082cu.jpg (12.07 KiB) 2432 zobrazení
-2db, špičky 0db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Veľmi pekný zvuk, bez porúch a kolísania, výšky takmer ako zdroj, žiadne skreslenie naozaj, výborný stav chromdioxidu. Typická aróma spojiva chromdioxidovej pásky.
V tomto období sú na tomto modeli veľmi podobné obaly, treba pozorne sledovať rozdiely a weby s kazetami.

Basf chromdioxid super II 90min, verzia malé okno, deň výroby 253 roku 1987 Made in Germany
basf_crsii9087csu.jpg
basf_crsii9087csu.jpg (10.65 KiB) 2432 zobrazení
-2db, špičky 0db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
V podstate hrá ako tá predošlá, bez porúch a kolísania, možno je trochu viac výškovo svieža, inak je to zhodné, veľmi pekný zvuk. Typická aróma spojiva chromdioxidovej pásky.

Basf Chrome Maxima II 100min, deň výroby 282 roku 1993 Made in Germany
basf_cmii10094cu.jpg
basf_cmii10094cu.jpg (12.37 KiB) 2432 zobrazení
-2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Teda neviem, ale dneska mi na Akai hrajú všetky chromy výborne, ale do -2db, a táto je extra citlivá, špičky nedoporučujem ani 0db, ale výškovo je najostrejšia, každý si podľa chuti nakalibruje bias aby viac vyhovoval jeho požiadavkám aj jeho tape decku. Typická aróma spojiva chromdioxidovej pásky. Bez porúch a kolísania.

Basf Ferro Extra I 100min deň výroby 100 roku 1991 Made in Germany, alebo iná pobočka Basf.
basf_fei10088cu.jpg
basf_fei10088cu.jpg (10.77 KiB) 2432 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelý 1db
Zvukovo sa naozaj veľmi snaží, výšky takmer ako zdroj, porucha len vzácne, nestojí za reč. Dynamický zvuk, veľmi schopná kazeta.
Dizajnom patrí do 1988, ale tento model sa vyrábal pomerne dlho, a dĺžka C100 je výsadou mierne novších výrobkov Basf. Hlavne sa táto kazeta vyrábala aj v prevedení nového tela s novými cievkami, veľmi ceneného a žiadaného, ako mám v prípade CEII 120, kazety ktorá je určená hlavne pre C120 modelov FEI a CEII, ale občas sa vyskytla aj u C100 čo je veľmi vzácne, ale nie je to tento prípad.
https://ez647.sk/cc/basfii/b/ce120c.jpg

Basf Metal IV (MP IV) 120min, deň výroby 134 roku 1986 Made in Germany
basf_mpiv12085cu.jpg
basf_mpiv12085cu.jpg (13.33 KiB) 2432 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Celkom prekvapila, jej stav je naozaj dosť dobrý, po zapnutí play na prvé počutie takmer žiadny rozdiel medzi zdrojom a páskou. Trochu sa započúvať a ten takmer nepatrný pokles výkonu, ktorý je viac viditeľný na displeji než na posluchu. Výškovo je takmer dokonalá, ale ten bias podľa chuti, na metalkách nereaguje tak prudko, ale keď som dal bias na -12 a ubral výkon, už som myslel že počúvam CD. Veľmi ľahko sa nechá prebudiť aj na +8db. Bez porúch a kolísania. Trochu ma to vystrašilo, lebo po odbalení kazety bola odpadnutá plsť vankúša, ktorú som dodatočne lepil, ale zrejme žiadne ďalšie škody. Žiadny biely prášok z metalky, ani po teste na hlavách. Ale je na páske asi od okraja 1mm pozdĺžna ryha, skôr jemný prehyb, a bohužiaľ nie je to po Akai, ale je to po celej dĺžke pásky aj tam kde hlavy ešte neboli, takže výrobná drobnosť, otázne je ako sa to prejaví častým používaním. Inak veľká spokojnosť s kvalitou a kľudne by som ju odporučil na nahrávanie aj dneska, ale kto by si ju kúpil za tú cenu že? :D
Ešte si neodpustím poznámku, že naozaj záleží na skladovaní, z tejto zbierky metaliek Basf:
https://ez647.sk/cc/basf_metal4.html
Ma zvukovo prekvapili len tá najstaršia 1981 a táto 1986, a tie 1982 a 1988 boli viacmenej sklamaním a ja neverím v zlú výrobu, ale v zlé skladovanie rokmi, použité metalky 1982 C120 boli tiež veľmi dobré. Takže proste dobrý stav je základom kvalitnej nahrávky.

Emtec Ferro Extra I 60min, deň výroby 103 roku 2005, Páska Germany, montáž France.
emtec_fei6004cu.jpg
emtec_fei6004cu.jpg (14.17 KiB) 2432 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Hrá to naozaj veľmi dobre, ale je cítiť že páska nie je C60, resp. použili hrúbku C90. Bez porúch a kolísania, jedná sa o pomerne novú vyrobenú pásku, s originál Basf ferro zložením, preto tá výborná kvalita, aj keď v horšej Emtec kazete. Okrem deformujúcich cievok, ktoré sú zatiaľ v poriadku by som varoval pri tomto modeli, balenie a dizajn, ktorý je zhodný s Čínskymi verziami a rôznymi OEM, čo sa často nedá poznať bez bližšieho preskúmania, ako mám na webe k tejto C90 tá je Čínska a vyzerá takmer rovnako, ale kvalita je oveľa horšia.

Osawa LN bez testu, predpokladám že bude nahratá, ale mala by zodpovedať základnej ferro kvalite firmy Denon, len vo veľmi starom dizajne.
osawa_ln90cu.jpg
osawa_ln90cu.jpg (13.76 KiB) 2432 zobrazení
Sony CDix I 60min rok 1998 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixi6098acu.jpg
sony_cdixi6098acu.jpg (11.08 KiB) 2432 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -6, výstup z pásky na úrovni zdroja
Naozaj veľmi schopný zvuk po výškovej aj výkonovej stránke. Nemám výhrady, veľmi dobrý stav.
V tomto roku sa tento model striedal výrobne Japan a Thajsko, aj keď ešte nebude prznený dielmi TDK Thajsko ako v novších modeloch. Dalo by sa stále spoľahnúť na pôvodnú kvalitu bezohľadu na pôvod v tomto ročníku.

Sony CDix II 74, 80, 120min rok 1995 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixii7495acu.jpg
sony_cdixii7495acu.jpg (31.13 KiB) 2432 zobrazení
C74: +4db na hrane, bias -2, výstup z pásky slabší o 2db
C80: +2db, špičky +4db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
C120: +2db, bias 0, výstup z pásky slabší o 2db
Pomerne dobrý stav pásu triedy UX, tieto pásky pri zlom skladovaní trpia malou vybuditeľnosťou, a poruchami na výškach, táto je zjavne v dosť dobrom stave a nerobí hanbu základnej triede typu II od Sony. U verzie C80 je to citlivejšie s výkonom a treba mierne ubrať bias, ale stále žiadne poruchy ani kolísanie, taktiež dosť dobrý stav.
U verzie C120 zase výborný stav, výškovo veľmi svieža, výkonovo viac treba držať na uzde, ale hrá veľmi slušne, basový pokles je len veľmi nepatrný na tenkej páske a výšky mierne viac prenikajú. Ale je to moja prvá C120 páska triedy UX tak som nevedel čo čakať, ale spokojnosť je na mieste.
Bohužiaľ Akai ju obšťastnil dvoma pozdĺžnymi ryhami, čo sa neprejavilo na zvuku, ale je treba dať pozor.
Všetky tieto pásky sú poctivé výrobky Japan, tmavý hnedý odtieň pásov UX je veľmi špecifický u Sony a nedá sa ľahko zameniť s inou páskou čo je dobrý poznávací znak, ak pásky porovnávate vzhľadovo navzájom. U prvých modelov Sony aj hrdo uvádzala na obale prítomnosť UX pásu.

Sony UCX-S 60min rok 1985 Made in France
sony_ucxs6085altcu.jpg
sony_ucxs6085altcu.jpg (12.94 KiB) 2432 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky ako na zdroji
Páska hrá výrazne basovejšie než zdroj, aj výšky sú schopné, ale celkovo veľmi dobrý až excelentný zvuk, má takú vlastnú mohutnosť a farbu. Rozhodne jedna z veľmi podarených kaziet Sony triedy II. Bez porúch a kolísania.
Na webe mám dve rovnaké s miernymi odlišnosťami obalu a obe sú Made in France, ale tá druhá má len Nemecké popisy a prvá aj Anglické aj Nemecké, nevyzerá žeby boli USA, ale obe sú EU a jedna je možno len pre Nemecko, ktovie.
Páska je svetlo hnedá ako obyčajná normal, proste aj tak sa kedysi dal robiť typ II, ale nápisy chrome sú naozaj len označenie triedy kam patria, so zložením nemajú nič spoločné. Kto mal aj kazety Sony CD Aplha čo je predchodca UCX, tak vie aké môžu byť Sony pásky svetlé.

Sony UX-S 90min rok 1996, dve verzie, Made in Europian Community.
sony_uxs9096cu.jpg
sony_uxs9096cu.jpg (11.75 KiB) 2432 zobrazení
sony_uxs9096altcu.jpg
sony_uxs9096altcu.jpg (10.71 KiB) 2432 zobrazení
prvá staršia verzia: +4db, bias -8, výstup z pásky na úrovni zdroja
druhá novšia verzia: +2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Narozdiel od UCX-S je zvuk basovo jemnejší než je zdrojový signál, ale výšky sú ostrejšie, precíznejšie a sviežejšie. Bez porúch a kolísania, dobrý stav pásky, ale je cítiť že vývoj Sony sa uberal novým "pokrokovým" smerom.
Na druhom novšom kuse, je zvuk rovnako ostrý, možno trochu ostrejší, ale zvuk má mierne odlišný charakter, výkon je menší a ľavý kanál vykazuje známky jemného kolísania a straty úrovne s rozdielom 2db, čo je v dnešnom teste prvá kazeta čo mi na Akai kolíše. Bez toho kolísania by sa to stále dalo nakalibrovať a nahrať veľmi pekne.
Rozdiel vo verziách:
Obe Sony majú čiernu fóliu a na nej akýsi objekt v zelenej farbe a celá séria tohto roku bola takto riešená, ale oni mali potrebu robiť novšie revízie, alebo verzie v rámci jedného obalu, a teda na tú druhú pribudol nápis v červenom označení, ktorý hovorí o zvýšení kvality. No neviem, možno to vtedy tak bolo, rozdiel medzi páskami určite je, ale otázne je koľko spravilo skladovanie a plynutie času a koľko inžinieri v Sony. Pásky majú odlišný odtieň hnedej, staršia verzia má stredne hnedý s výraznejším odtieňom klasickej až červenkastej hnedej, a novšia je výrazne tmavšia bez toho nádychu.
Kazety majú tiež rozdiel, staršia je sýte čierna s jednou skrutkou a novšia je svetlo sivá bez skrutky. (Pri modeli UX-Pro to spravili s farebnosťou presne naopak a staršia bola sivá a nová čierna)
Môj katalóg na jeseň 1996 Sony ukazuje staršiu verziu tejto kazety:
https://ez647.sk/cc/c/b/sony_96_01.jpg
Ale katalóg 1997 už ukazuje kompletne novú fóliu:
https://ez647.sk/cc/c/b/sony_97.jpg
Takže otázkou zostáva do ktorého roku napchali tú vynovenú revíziu s tým červeným nápisom na obale o zvýšení kvality?

TDK SM 60min rok výroby 2000, Made in USA, páska Japan, model pre USA
tdk_sm6096cu.jpg
tdk_sm6096cu.jpg (11.58 KiB) 2432 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky na úrovni zdroja.
Oficiálne je tento model od roku 1996 a toto je novší kus, rovnaká fólia a dizajn, široký rozsah rokov pre jednu modelovú radu. Amíci potrebovali mať profesional sériu svojich bežných kaziet a tak toto nie je nič iné než SA kazeta v "profi" dizajne.
Bohužiaľ veľmi zlý stav, teda výkon je schopný, bias trochu nízky ale intenzita výšok je dokonalá, ale ale, zlý stav spôsobuje veľmi silné poruchy na výškach až výpadky zvuku v oblasti výšok a stredov. Samotná páska nekolíše po hlave, ale neskutočne dropuje, ako silne pokrčená. Takže ja už som zistil veľmi dávno, že metalky TDK majú biely prášok, ale oni ho majú aj "chromky" TDK len v malej miere, ale toto je pomerne nový kus, páska sa zdá byť opticky čistá, ale necháva veľký oter na hlavách bielo hnedej farby, takže tipujem skôr zhluky plesní alebo niečoho podobného na páske, kvôli veľmi zlému skladovaniu, inak by to bola naozaj veľmi schopná kazeta, mám už dlhšie verziu C90 a tá je výborná, pravá SA v dobrom stave. Takže je to zase o šťastí. Obal tejto C60 bol neporušený, ako nový, krabička bola prasknutá a na kazete ani booklete nie sú žiadne optické stopy po niečom zlom, ale páska je proste zlá.

Verbatim T300H Data Cassette, Made in Mexico
verbatim_t300hacu.jpg
verbatim_t300hacu.jpg (14.95 KiB) 2432 zobrazení
0db, bias -20 a nestačí, výstup z pásky slabší o 4db
Do nula db to hrá basovo ale príjemne mäkko neskreslene, ale výškovo takmer nula, pri min biase tam trochu výšky sú, ale na riadny zvuk to nestačí, občas celoplošné silné poruchy až kompletné výpadky zvuku. Pri nastavení na chrome sa to zmenilo k horšiemu ako výšková odozva tak aj výkon, na metal sa to už nedalo vôbec. Takže možno to je naozaj nejaké extra špecifické ferro zloženie, ale naozaj netuším, u novšej dátovej Teac by Maxell to malo vlastnosti skôr metalky, ale táto Verbatim nie. Rozhodne je dosť stará a tento dizajn ani táto Mexická výroba mi nie je známa, jedine žeby ďalšie dielo od Aurexu. Páska je v dosť zlom stave s bielymi plochami zhlukov vlhkosti, a vankúš bol rozpadnutý, očista páskovej dráhy nutná. To tiež má vplyv na tie výpadky a poruchy.
Na prázdnej páske je pomerne výrazné kolísavé pískanie, a páska neškrípe mechanicky, takže to tam je možno reálne nahraté.
Ešte pre poriadok, zistil som že tento formát Data kaziet zodpovedá pri značení číslom 300 kazete C60 a pri čísle 600 kazete C120.

PS: Na teste Silverfoxa, ktorý mal túto kazetu tiež, by to zodpovedalo s výkonom aj výškovou odozvou aj rozpadom vankúša, ktorý sa dal ale prilepiť späť aj v mojom prípade, ale jeho kazeta asi nebola s plesňami. Ale tiež spomínal to pískanie na prázdnom úseku.
viewtopic.php?p=1130#p1130


Testy kaziet z aktualizácie 20.4.2021:
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0542.JPG

Hitachi CA 60min rok 1990, Made in Japan, Japonský model
hitachi_ca6090cu.jpg
hitachi_ca6090cu.jpg (12.7 KiB) 2432 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky na úrovni zdroja
Kvalitatívne by som ju zaradil k Maxell UR, je to taká základná ferro páska, od ktorej dostanete to čo čakáte, aj keď už má svoj vek a potrebuje ubrať bias a trochu aj level. Konštrukčne je to zo starších priehľadných Maxellov s luxusnými cievkami a potlačou na trecej fólii. Ale krabička je už hrubá zaoblená.

Hitachi HE-N 120min rok 1987 Made in Japan, Japonský model
hitachi_hen12087cu.jpg
hitachi_hen12087cu.jpg (11.94 KiB) 2432 zobrazení
+2db na hrane, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Zvuk je nadmieru čistý bez porúch a kolísania, viac jej svedčí 0db a zahrá dosť dobre. Dobre drží stopu až s obdivom, takže zase niečo na základný typ ferro pásky ako Maxell UR. Rovnaká konštrukcia ako na modeli CA, tiež potlač na trecej fólii.
Verzia C46 hravo zvládla +4db pochopiteľne.

Maxell UR 120mini rok 1986 Montáž Korea s Japan komponentmi, verzia pre USA trh.
maxell_ur12086cu.jpg
maxell_ur12086cu.jpg (13.81 KiB) 2432 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Zvuk je veľmi dobrý bez porúch a kolísania, veľmi stabilná stopa, tie Maxelly ma neprestávajú prekvapovať, ale hlavne má lepši, krajší a výkonnejší zvuk než obe tie predošlé testované Hitachi a to je pritom staršia. Sem tam vyskočí špička na +4db a vôbec to nevadí, naozaj veľmi kvalitná kazeta a dizajnovo podarená základná ferro kazeta, vo verzii C120 veľmi prekvapí svojou kvalitou aj vzhľadom.

TDK AR-X 46min rok 1990 Made in Japan, Japonská verzia.
tdk_arx4690cu.jpg
tdk_arx4690cu.jpg (10.61 KiB) 2432 zobrazení
+6db, občas špička +8db, bias -8, výstup z pásky je silnejší než zdroj o +2db
Ultimátna superferro kazeta od TDK, výstup je hlasnejší, výrazne basovejší, ale do výšok sa jej až tak nechce, treba ubrať biasom, bez porúch a kolísania. Ona ľahko skreslí občas aj pri +6db, ale niektoré pasáže divoko samá ťahá na +8db, treba sa pohrať s kalibráciou, predsa má svoj vek, ale istá dravosť v tej kazete ostala. Teoreticky by sa malo jednať o dvojvrstvovú Avilyn pásku.
Používa luxusné telo triedy SA-X/MA-X pre rok 1990, a celkovo táto Japan rada TDK 1990 je jedna z najdrahších zberateľských položiek v aukciách, z nejakého dôvodu.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa u Vašich mašiniek :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dneska sem ešte prispejem, a Ďakujem Necovi za balíček, poslal mi MC kazetu aiwa, ktorá je vraj Japan, typ ferro, ale neviem či je to výrobok Maxellu alebo inej firmy, a prívesok v dizajne starej Maxell a samolepku TDK.
Takže ďalšia značka do sveta mikrokaziet na web :)
Prílohy
IMAG0747.JPG
IMAG0747.JPG (100.22 KiB) 2410 zobrazení
IMAG0748.JPG
IMAG0748.JPG (99.04 KiB) 2410 zobrazení
IMAG0749.JPG
IMAG0749.JPG (74.97 KiB) 2410 zobrazení
IMAG0750.JPG
IMAG0750.JPG (84.17 KiB) 2410 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

tak to je haluz :D
tá TDK nálepka je ppči
mne sa tam zakmotrila nálepka AIWA za čo ďakujem, len neviem na čo ju dať? :geek:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

by som si tú nálepku dal do práce na skrinku, keby som vedel ako dlho budem ešte zamestnaný :D
Pekne by splynula s tou modrou farbou, bola by ako priehľadný GIF
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

hej to je dobré, ale ja by som si to do práce určite nedávala ak by tam bola hrozba, že tam už nebudem robiť :D
ja som si ani nikdy nelepila do izby na stenu nejaké nálepky či plagáty lebo ma furt sťahovali (súrodenci) :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

hrozba je vždy, to je práca kde môžem zajtra dostať výpoveď, alebo kľudne tam byť aj ďalších niekoľko rokov, no nič, asi to odlepím potom :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

alebo si zoberieš dvere
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

jasné
"tak ja idem šéfe" + dvere v rukách s transparentom TDK :lol:
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Hmmm takže pôvod Aiwa mikrokazety zostane záhadou? Dobre, nech je teda opradená tajomstvom :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ak je to originál krabička s bočným otváraním, tak rovnakú majú Maxell MC UR 60 čo mám na webe, ale na tých sa píše Made in China.
Na tejto aiwe sa píše Japan, Aiwa nakupovala veľa kaziet od TDK, ale toto asi nebude ten prípad, číslo sa mierne podobá na Maxell, ale neviem s istotou.
V dobe tohto typu loga aiwy boli kazety od Raksu, ale tomu sa v prípade MC neprikláňam vôbec, no čas ukáže. Možno aj porovnanie farby pásky, oni totiž používali klasickú audio pásku, nemali nič extra len pre MC :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"