katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Krabička je originál, aj kazeta by mala byť nepoužitá.
Potom to bude asi ten maxell.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

možno sa časom na to príde, je tam pekné sériové číslo, tak uvidíme, ale chcelo by to viac kaziet tohto typu
oni si na MC nedali veľmi záležať na rozdielnosť dizajnov a konštrukcie, tam je vždy celopolep a tým to končí, aj tak by sa mi páčilo skompletovať nejakú zbierku, hlavne metaliek MC, ale existovali aj perly ako zelená Basf LH Super, či TDK AD modrá a pod zaujímavosti
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

pre tento mesiac sa pripravuje
05/2021
Prílohy
IMAG0862.JPG
IMAG0862.JPG (129.23 KiB) 2454 zobrazení
IMAG0864.JPG
IMAG0864.JPG (106.81 KiB) 2454 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

tá UR-F nemá chybu, podla mňa jedna z najkrajších kaziet a v tejto žltej sa mne páči najviac
Basf DCC, veľmi zaujímavé, bolo by fajn mať DCC stroj, nikdy som sa s tým nehral ale vraj zvukovo je to príjemné a technológia atraktívna
Veľmi pekné stroje Philips DCC 900, Technics RS DC10, Technics RS DC8, Victor ZDV 919
Philips DCC 170
Philips DCC 822
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 17.5.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0859.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Amstrad Ferric 90min rok cca 2000, Made in China?
amstrad_ferric90cu.jpg
amstrad_ferric90cu.jpg (12.65 KiB) 2348 zobrazení
+2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Zvuk je viac než schopný, jemnejší, ale výškovo skoro dobrý ako zdroj, ale celé podanie má mierne inú farbu, trošku občas dropy, ale inak bez kolísania, dobre drží stopu.
Zrejme je to Čína, ako kazety značky Bush a pod, hlavne pre Anglický trh. Tento výrobca používal ako superferro supertemnú tmavú pásku, ktorá sa na prvý pohľad zdá čierna, ale na silnom svetle sa odhalí veľmi zvláštny odtieň šedohnedej farby, páska vzhľadom nepripomína žiadneho známeho výrobcu. Je to len dôkaz toho že čierna páska neznamená vždy chróm.
Telo kazety je rovnaké ako používaju Dessau Nemecké kazety, ale oni to tiež vraj len nakupovali z Ázie čo som bol prekvapený, a cievky sú typ Emtec, kazeta bez popisu.

Axia A2 10min rok 1998, Made in Japan, značka pre Japonský trh.
axia_a21098cu.jpg
axia_a21098cu.jpg (12.08 KiB) 2348 zobrazení
+2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Pomerne dosť čistý zvuk bez porúch a kolísania, celkom spokojnosť, len slabší výkon, ale stabilita výborná. Malé štandardné cievky aj keď je to 10min Axia.
Páska by mala byť FeCO ale žiadna priesvitnosť, zaujímalo by ma v tom roku ako veľmi Fuji spolupracovalo na vývoji alebo použití pásov od firmy SKC, ale kvalitatívne sa zdá až príliš schopná.

EuroMarche Ferrosuper 90min rok cca 1988-1992? Made in Switzerland by ICM, Francúzsky trh.
euromarche_ferrosuper90cu.jpg
euromarche_ferrosuper90cu.jpg (10.93 KiB) 2348 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, ale výškovo ešte stále trochu chýba k zdroju, aj keď sa to počúva pomerne dobre, ale výkon už nieje ako sme zvyknutý u superferro, zrejme zostarnutá páska, ale neviem od ktorého výrobcu, možno to je Basf Ferro Super, skôr než Maxima. Philips v tej dobe už neponúkal vlastnú pásku a Agfácke superferro boli vtedy čierne na báze magnetitu, táto je pomerne svetlo hnedá.
Kazeta bez značenia s mriežkovanými cievkami ICM, teda z ich novších produktov.
EuroMarche by mala byť sieť Francúzskych supermarketov.

Chord-X SF 90min rok 1982cca Made in Switzerland by ICM, Taliansky trh.
chordx_sf90cu.jpg
chordx_sf90cu.jpg (13.84 KiB) 2348 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výkon je stále dostatočný, ale s výškami je to horšie, o štvrtinu slabšie, jemná poruchovosť, strapatosť, bez kolísania stopy.
ICM verzia kazety v prevedení "Turbo" cievky strieborné farbené, ako bolo zvykom u niektorých ICM kaziet.
Pásku by som skôr odhadoval na základnú ferro od Agfy, možno Philips.

ICM Hifi Superferro 90min rok 1978cca Made in Switzerland
icm_hifisuperferro9078cu.jpg
icm_hifisuperferro9078cu.jpg (13.62 KiB) 2348 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 5db
Ľavý kanál dosahuje v kolísaní -4db až +2db a silnými poruchami a výpadkami zvuku, pravý kanál ako tak, ale výšky sú také stredne silné oproti zdroju. Možno to má dočinenia s tým že je v kazete osadený špongiový vankúš, ktorý je v rozklade. Kazeta je zhodná konštrukčne, cievkovo, vankúšom z kazetou Mallory Duratape chromdioxid, ktorú som získal pred časom, kde sa píše o Nemeckej výrobe, no ani vo sne by ma nenapadlo že toto vyrobil ICM.

Lazer CX 60min rok 199x ? Made in Germany, Dessau
lazer_cx60cu.jpg
lazer_cx60cu.jpg (13.47 KiB) 2348 zobrazení
0db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Zvuk je dosť schopný, žiadne poruchy ani kolísanie, ten výkon je dosť na hrane, pri niektorých skladbách bude nutné budiť ešte menej, ale zvuk je nadmieru dobrý a príjemný. Ako základný chromdioxidový pás v dobrej kondícii.
Kazeta je klasickej Dessau konštrukcie, s tými superľahkými cievkami so svorkou "I".
Páska vyzerá ako chromdioxid, nie je priesvitná, a má miernu arómu ako nové chromdioxidové Basfy zo začiatku 90tych rokov. Takže v tomto prípade nie je pochýb.
Mimo iné chromdioxidové pásy je možné testovať na priesvitnosť, proti silnému zdroju svetla, tam kde je páska presvitá, nikdy tam nie je žiadny chróm.

Maxell UR-F yellow 90min rok 1988cca Made in Japan
maxell_urf9088ycu.jpg
maxell_urf9088ycu.jpg (18.79 KiB) 2348 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Trošku mi tu chýbajú výšky, ale nič kritického, všetky UR-F mi hrali výškovo horšie. Bez porúch a kolísania, celkom dobrý zvuk, ale príde mi že sa to správa mierne inak než bežné UR tej doby, ale obal tvrdí že sa jedná tiež o Pure Crystal pásku.
Kazeta sa robila v štyroch farebných prevedeniach pre EU, USA aj Japan, kde boli verzie C46 s veľkými cievkami.

Philips UC*II 60min rok 1985 Made in Belgium
philips_ucii6085cu.jpg
philips_ucii6085cu.jpg (11.51 KiB) 2348 zobrazení
-2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 8db
Zvuk je výrazne slabší a citlivý na skreslenie, výšky nie sú úplne ako zdroj, ale rozhodne sú ešte dostatočné, poruchy na začiatku po spustení, ale ustálilo sa to, ďalej to hrá stabilne bez porúch a kolísania. Na nenáročné veci s malým vybudením stále použiteľná.
Silná aróma chromdioxidovej pásky.
Páska opticky v dobrom stave, žiadny biely prášok, telo Philips novšieho typu s veľkým oknom a jemne skosenými hranami kazety do šikma.

Samsung Z 90min rok 2002cca Made in Korea.
samsung_z9002cu.jpg
samsung_z9002cu.jpg (15.46 KiB) 2348 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Celkom zvláštna páska, výkon je silný, ale oproti zdroju je úroveň výrazne nižšia, treba do nej naozaj silno tlačiť aby sa na výstup dostalo tých +4db. A premýšľam ďalej že možno by bolo aj vhodné ubrať a nechať +4db len na špičky, bude to lepšie. Výškovo za to veľmi prekvapila, je celkom agresívna, a ani náznak poruchy alebo zakolísania, naozaj vzorovo drží stopu.
Kazeta má novšie ľahké Saehan cievky čo značí dobu po roku 2002cca.

Sony CDix I 20min rok 1994 Made in Japan, model pre Japonský trh.
sony_cdixi2094cu.jpg
sony_cdixi2094cu.jpg (11.98 KiB) 2348 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Výkon je výborný, ale mám pocit že hrá ešte viac basovejšie a mohutnejšie než na zdroji, zároveň v pozadí výšok je cítiť istú strapatosť a poruchovosť. Takže by som to stále tipoval na zostarnutú a horšie skladovanú kazetu s pásom HF-S.
Veľmi ľahko sa nechá prebudiť na +8db.

Sony CDix I 40min rok 1995 Made in Japan, model pre Japonský trh.
sony_cdixi4095cau.jpg
sony_cdixi4095cau.jpg (12.58 KiB) 2348 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Od predošlej testovanej sa už neprejavuje zvýraznenie basovej časti, ale ani poruchovosť na výškach, inak je takmer identická, schopná. Pásky sa opticky zdajú zhodné.

Sony CDix I 74min rok 2000 Made in Thailand, model pre Japonský trh
sony_cdixi7400cau.jpg
sony_cdixi7400cau.jpg (9.84 KiB) 2348 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Tu už sa prikláňam k základnej ferro páske, ale zvukovo stále obstojnej, bez porúch a kolísania, píše Thailand, ale obsahuje všetky originál komponenty Sony, aj magnetický štít, a sériové číslo je Sony, TDK ešte nie. Ale kazeta prešla určite zo superferro na ferro triedu.



Testy audio kaziet z aktualizácie 17.5.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0863.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia BOX 1 90min rok 1995 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_box19095cu.jpg
axia_box19095cu.jpg (14.04 KiB) 2348 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky zhodný s úrovňou zdroja
Zvuk je nadmieru dobrý, Axia zase nesklamala, kvalitné výšky, výkon, bez porúch a kolísania, C90 je medzi Axiami pomerne vzácnejšia dĺžka :D

GoldStar HP 60min rok 1990 Made in Korea
goldstar_hp6090cu.jpg
goldstar_hp6090cu.jpg (15.4 KiB) 2348 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Zvuk nie je najhorší, bez porúch a kolísania, ale výšky malinko chýbajú, inak je to dosť schopné. Na iných strojoch, alebo nenáročné nahrávky bude stačiť.
Táto verzia obsahuje tie ľahšie cievky ako Emtec, ale svorka je typ "C". U tejto firmy sa to často striedalo podľa šarží.

Memorex dBS 110min rok 1996 Made in Korea by SKC, verzia pre USA trh
memorex_dbs11096cu.jpg
memorex_dbs11096cu.jpg (13.78 KiB) 2348 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Zvukovo je na tom lepšie než som čakal, pomerne dobre drží stopu, žiadne poruchy ani kolísanie na tak tenkú pásku od SKC. Výkonový pokles oproti zdroju tam je prirodzený, výškovo stále trošku chýba, ale aj tak je to dosť schopné. Pomerne spokojnosť, dobrý stav tohto kusu, vhodná na nahrávky.

PDMagnetics CD 60min rok 1990 Made in Switzerland by ICM
pdm_cd6090cu.jpg
pdm_cd6090cu.jpg (11.79 KiB) 2348 zobrazení
0db, bias -8, výstup z pásky slabší o 6db
Výkon je pochopiteľne slabší, ale výšky sú prenikavé, ale zároveň silne poruchové, je to smutné, ale toto je nepoužiteľné, ak by tam neboli tie poruchy, dala by sa veľmi pekne nahrať s nižším vybudením, pretože to znelo dosť solídne. Ale takto hrá ako pokrčená páska. Po ploche pásky sú husté biele bodky, biely povlak, podobne som to mal na Philips UCX 1990 s rovnakou ICM konštrukciou, akurát je táto kazeta robená v čiernom prevedení a Philipsácke ekvivalenty sú biele. Je dosť pravdepodobné že použili základný Agfa chrome pás.

TDK AD1 120min rok 1995 Made in Japan, verzia pre Japonský trh.
tdk_ad112095cu.jpg
tdk_ad112095cu.jpg (12.63 KiB) 2348 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky jemne slabší o necelý 1db
Čakal som trochu viac od tejto kazety, ale zrejme je stav po rokoch nie je ideálny, niektoré iná kusy AD 120 Japan podali lepšie výkony a to novšie aj staršie. U tejto je to také nevýrazné, ale dá sa z nej dostať ako tak schopný zvuk, trochu viac podbiasovať než je na AD zvykom, no a na Akai kolíše mierne ľavá strana, ak nepočítam extra starú ICM s špongiovým vankúšom, tak je toto prvá kazeta v teste čo mi dneska na Akai robí zlosť ľavý kanál.
Výrobné číslo zodpovedá roku 1995.

TDK CDing-II 110min rok 1992-97 Tape Made in Japan, montáž USA, verzia pre USA trh.
tdk_cdingii11092ucu.jpg
tdk_cdingii11092ucu.jpg (13.57 KiB) 2348 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky slabší asi o 3db
Hrá pomerne príjemne, ale mierne slabší výkon čo je pochopiteľné. Výšky sú dosť schopné, na začiatku trošku zakolísala, ako sa to ustálilo tak je to v poriadku, takže nedropuje ani nekolíše, celkom obstojný stav, celkom iste SF pás.
V USA táto modelová rada mala široký rozsah výroby v rokoch 1992-1997, táto je vyrobená 1997 v ecoslim krabičke, a novšou konštrukciou priehľadného tela s hranatými výstupkami ako som už viac krát písal.
V Európe sa tento dizajn fólie CDing robil v odlišných dĺžkach než v USA, a taktiež farebnosť bola riešená inak, pre Európu mala každá dĺžka inú farbu fólie, ale v USA verzii sú farby rovnaké, a rozdiel je len medzi typom I a II, kde normal sú v červenom prevedení všetky dĺžky a typ II vo fialovom prevedení.

Toľko k dnešným testom, kazety DCC a MC nemám kde testovať, takže možno niekedy vo vzdialenej budúcnosti :P
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

prírastok z KE, pánovi Ďakujem za XLII bonus :)
na webe do konca mesiaca, ešte čakám nával z ČR a DCC od člena fóra
Prílohy
IMAG0307.JPG
IMAG0307.JPG (106.61 KiB) 2265 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pridal som materiály poslané mailom za posledné asi dva mesiace.

https://ez647.sk/update.html
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety jún 2021, pokračovanie, predpríprava pre web, čo pridám, ak sa podarí do pondelka večer

kazety z ČR prišli už v pondelok, ale nebol proste čas, takže najväčšia perla asi Ronees chrome, o ktorej sa mi nikdy nesnívalo že ju budem mať, po tom čo som horko ťažko získal základnú normalku pred rokmi nie moc podarenú, o tejto firme je tu už celkom rozsiahly článok

no a o Memorex Studio, o tom sa mi tiež ani nesnívalo, aj keď už testy ukázali že je to šmejd a získané info že je to z Malajzie, tak má u mňa jedničku za super dizajn

kazety DCC od Phexsysa, prišli v utorok, za čo mu veľmi pekne Ďakujem :)
Prílohy
IMAG0528.JPG
IMAG0528.JPG (153.48 KiB) 2196 zobrazení
IMAG0530.JPG
IMAG0530.JPG (113.91 KiB) 2196 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

slušné úlovky, som na viacero z nich zvedavý a tie DCC to je iná káva
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

aj ja som zvedavý, aktuálne v štádiu, keď mám obrázky zabalených, nasleduje rozbalenie a ďalšie skenovanie, potom spracovanie, ale to bude asi až zajtra v noci, teraz to asi zachvíľu zabalím
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

sa priznajte kto z vás čo ste z Prahy robí na youtube videá po Rusky s rozbaľovačkami kaziet a pritom ho nenapadlo vymyslieť lepšie meno než s mojim číslom? náhoda? pocta? už nad tým premýšľam dlhšiu dobu, priznajte sa k to z vás to je? :D

https://www.youtube.com/channel/UCihfym ... Mi8KF8ZPGw
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"