Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa orhore »

oneeeee - vidíš, a já preferuji jen a jen otevřená sluchátka. Oboustranné rušení z venku a do vnitř u mě neexistuje. Poslouchám sám. Obecně jsou otevřené sluchátka zvukově lépe hodnocena. Stačí si vyzkoušet modely od jedné značky kdy často nabízejí obé (uzavřené i otevřené). Rozdíl je jasně slyšet.
Citlivost sluchátek je celkem nepodstatný parametr. Je třeba mít dobrý HP amp, jinak ze žádných sluchátek nedostaneš maximum. Pokud někdo používá mobil jako zdroj poslechu, tak to samozřejmě nemusí stačit.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa oneeeee »

som priamo napojený na akai zosilňovač , alebo boombox . pri otvorených sluchátkach , ruším rodinu . počuť to , lebo to mám hlasnejšie .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa E001 »

To poznám...Ale tie uzavreté majú menší frekv. rozsah. Najlepšie je mať oba druhy a používať podľa nálady, či si chcem " prevetrať iba sluchovody, alebo vychutnávať kvalitky. A to na moje uši pasujú iba Sennheisery. Neni to ani špica kvalita, ani špica cena, ale slušný pomer ceny a kvality...
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

troj-balickovy den

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Dnes mi prisli tieto tri balicky, velmi sa im tesim.
Dochadzaju mi uz zasoby Maxell UR90 ktore pouzivam na nahravanie kalibracnych kaziet (rychlost a wow/flutter). Dalsie uz kupovat nechcem, ich kvalita je biedna a shell taktiez o nicom. Cokolvek stare je ovela lepsie. Popozeral som sa troska po nete a nasiel som presne to co potrebujem.

1.
160 ks novych kaziet Quantigy professional(Type II) a 3M professional v roznych dlzkach, od 10 do 60 minut. Maju velmi kvalitny shell. Cely balik ma vysiel na 65 EUR vratane postovneho z Nemecka
balicek1.jpg
2.
200 ks pouzitych Basf Chromiek. Hned som na to skocil, pretoze bolo pri nich napisane, ze boli nahrate iba raz a su na nich francuzske testy. Z toho som usudil, ze boli nahrate iba raz a aj prehrate max. iba raz. A naozaj, su ako nove, bez skrabanceka. Vzhladom na TrueChrome formulaciu nie su velmi vjodne na nahravanie hudby, ale vyborne sa hodia na nahravanie kalibracnych tonov, vzhladom na kvalitu prevedenia. Dal som za nich 100 EUR aj s postovnym
balicek3.jpg
3.
6 ks kalibracnych (smejd) kaziet nahratych FULLTRACK!. Za cenu 35 EUR je to uplne zadarmo. Servisaci, kupujte kym to predavajuceho neprestane bavit nahravat
https://www.ebay.com/itm/174769556000
balicek2.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nec »

Peknė úlovky.

3M profesional mam vo verzii Quantegy. Líšia sa iba nápisom. Malo by to byť vyrobené SKC. Telo kazety dávali aj na Scotch v 80 tych rokoch.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: troj-balickovy den

Príspevok od používateľa Teslák »

FixYourAudio napísal: Piatok, 21. Mája 2021, 13:32 Dnes mi prisli tieto tri balicky, velmi sa im tesim.
Dochadzaju mi uz zasoby Maxell UR90 ktore pouzivam na nahravanie kalibracnych kaziet (rychlost a wow/flutter). Dalsie uz kupovat nechcem, ich kvalita je biedna a shell taktiez o nicom. Cokolvek stare je ovela lepsie. Popozeral som sa troska po nete a nasiel som presne to co potrebujem.

1.
160 ks novych kaziet Quantigy professional(Type II) a 3M professional v roznych dlzkach, od 10 do 60 minut. Maju velmi kvalitny shell. Cely balik ma vysiel na 65 EUR vratane postovneho z Nemecka
balicek1.jpg

2.
200 ks pouzitych Basf Chromiek. Hned som na to skocil, pretoze bolo pri nich napisane, ze boli nahrate iba raz a su na nich francuzske testy. Z toho som usudil, ze boli nahrate iba raz a aj prehrate max. iba raz. A naozaj, su ako nove, bez skrabanceka. Vzhladom na TrueChrome formulaciu nie su velmi vjodne na nahravanie hudby, ale vyborne sa hodia na nahravanie kalibracnych tonov, vzhladom na kvalitu prevedenia. Dal som za nich 100 EUR aj s postovnym
balicek3.jpg

3.
6 ks kalibracnych (smejd) kaziet nahratych FULLTRACK!. Za cenu 35 EUR je to uplne zadarmo. Servisaci, kupujte kym to predavajuceho neprestane bavit nahravat
https://www.ebay.com/itm/174769556000
balicek2.jpg
pěkně! Basfky já moc rád i přes jejich neduhy v chromu.Aspoň mi voní,pokud nejde nahrát!
Máš na čas postaráno.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: troj-balickovy den

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

FixYourAudio napísal: Piatok, 21. Mája 2021, 13:32 Dnes mi prisli tieto tri balicky, velmi sa im tesim.
...
Teda, tak na to se nedá nereagovat. Tohle ti pořádně závidím, obzvlášť ten první balík 160 nových kazet - za tu cenu bych to bral hned (hned další měsíc - po výplatě). Jen to nemám jak koupit, tak můžu závidět.

Ovšem i ten druhý stojí za to, páč jsem sběratel těchto Basf Chromek, hlavně těch vonných :-).


No závidím a gratuluji k suprovému nákupu :-).
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nec »

Dnes mi prišiel malý balíček. Od Moniatka.
Zabalený dôkladne až by som povedal, že dokonale.
Netrpezlivo som ho otvoril, no dobre, roztrhal. :oops:
Odpadol som a ďakujem prevelice. :D
Okrem objednanej Basf Reference prišiel aj olejček na capstany, dve nahraté kazety a CD.
CD je audio nahraté na Phipils CD rekordéri. To sa dnes už bežne nevidí. Obsahuje nahrávky z kaziet a kazeťákov Moniatka a Nstara. K tomu podrobný popis kazety a načom a ako bola nahratá.
Potom dve parádne nahraté kazetky tiež s podrobným popisom. Je to paráda byť tu na fóre v takejto spoločnosti.
Moniatko a Nstar. ĎAKUJEM.
Naposledy upravil/-a Nec v Streda, 9. Júna 2021, 13:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak som rada, že je všetko v poriadku.
Pozerám, že si to nevydržal ani domov :lol:
Snáď sa ti budú aj nahrávky páčiť, keby nie, vybrali sme kazety, čo sa dajú viackrát premazávať, takže sa nemusíš báť =)

My tiež ďakujeme za katalógy.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Nec »

No jasné, že nevydržal. Tá foto vecí pohodených na sedadle je vlastne nedôstojå obsahu balíčka :oops:
Mazať sa nič nebude. To úsilie,čo to stálo je pridaná hodnota. Rád si rozšírim hudobné obzory :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

:D
tak aspoň to vystihovalo to nadšenie.... inak ja som taká istá, najradšej by som balík otvorila hneď ako vyjdem z pošty :lol:
veru, nikdy nevieš, čo ťa prekvapí a čo sa ti zapáči, ja som tiež všeličo objavila za posledné roky aj na tomto fóre =)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Po dlhej dobe som mala balíčkový deň aj ja!
Maličký, no o to viac vzácnejší!!

Kto si tipne, čo som si kúpila? :P
Prílohy
IMG_3446.JPG
IMG_3446.JPG (75.03 KiB) 1599 zobrazení
IMG_3448.JPG
IMG_3448.JPG (116.01 KiB) 1599 zobrazení
IMG_3452.JPG
IMG_3452.JPG (41.11 KiB) 1599 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"