C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

vkladať sem denne kazety C100 podobne ako vo vlákne kaziet C120 ?

áno
9
69%
nie
2
15%
je mi to jedno
2
15%
 
Celkom hlasov: 13

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

U nás v SNV som raz videl Fuji DR (1998 verzia) a raz JVC GI 60 verzia 1990 s čierno modrým polepom.
Potom tá záhada v Nayke v roku 2004cca sa objavila JVC AFII 60 1992 verzia, a potom asi nič.
Viem že niektorý mali doma aj kazety Denon LX, DX, a tak, ale nikdy som to v obchode nevidel priamo.
No a potom ešte tá perla v zmiešanom obchode čo mali vo výklade Fuji CDFan 1 74.
boli tu bežné samozrejme Basf, Emtec, Sony, Maxell, TDK, Philips, občas nejaký ten Panasonic,
a Saehany, GoldStar, ale tiež som nikdy nevidel SKC,
Raks len vo vybraných obchodoch.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nec »

Fuji tu bolo aj za sociku. Aj filmy do fiťákov a tak. Aj sme mali doma jednu DR model 85 asi. Kúpená okolo r. 90.
Ale u nás sa kazety predávali bežne staršie verzie.
No vtedy si u mňa Fuji nešplhlo. Tá kazeta išla ťažšie ako OPUSka. Magiče sa vupínali. Umrela násilnou smrťou, rozmotaním pásky pri lete dolu z balkóna. :oops:
No JVC sa mi nejaké červené vynárajú. SKC asi niečo. RAKS mali naisto v dvoch obchodoch. Ale tak turecké kazety by som vtedy bral jedine zadarmo. :D

Goldstar neviem. Ale naisto boli v elektre koncom 80 tych Audiostar HS. Normálne na pulte. Nemusel si ich zháňať. Ako alternatíva k emgeton.
A v tom istom elektre potom pi revolúcii mali aj Monaco, asi teen fejk.
Aj TDK A made in japan sme tam kúpili niekedy v roku 90 91. Dom priemyselného tovaru v BB.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej som videl nejakú starú reportáž o predaji elektroniky v minulom režime a všade v regáloch mali Emgetonky a AudioStarky, čo bol jediný asi legálny zahraničný predávaný produkt audiokazety v tej dobe :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nec »

Link asi nemáš :?:
Tie HS museli byť iba krátko. Vôbec sa neobjavujú v inzercii. A že by som jednu chcel. Možno i dve. :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

tak asi mením nazor, celkom dobre to vyzerá, hlavne keď je to ešte zabalené
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon MG-X 100min rok 1992 Made in Japan
Obrázok
testy a fotky tu:
viewtopic.php?p=26045#p26045

takže sa zase ulejem z obsiahleho písania a fotenia, lebo kazetu som už nahrával, a je to zatiaľ posledná Denonka v rubrike

Okrem toho čo som písal k testom tak doplním ešte pár vecí čo som našiel nedávno na nete.
Denon vyrábal vždy jedinú základnú metalku, prvotný názov DXM až cez HD-M pre EU do roku asi 1994 a pre Japonsko to boli modely MD, Jack-IV, GR-IV a samozrejme medzi tým všetkým aj nejaký ten Sport Metal a tak, všetko zrejme s rovnakou páskou, ktorá sa teda postupne rokmi vyvíjala od závera 70tych rokov až po 1994. Základný Denon Metal pás používal častice XX II-Hyper Metal.
MG-X bola vraj novo vyvinutým pásom špeciálne pre tento model s časticami XX II-Maximized Metal, vraj sa malo jednať o najlepšiu pásku na svete....no a údaje z nejakého článku čo som raz našiel hovorili že páska bola veľmi tvrdá, zrejme magneticky, a tak nesadla dobre každému decku, na niektorých hrala mizerne, nedokázal ju stroj poriadne vybudiť, na iných zase zahrala výborne.
Čo by trochu ukazovali aj výsledky mojich testov v odkaze vyššie, dvojhlavy ju nechceli, a trojhlava jedine Pioneer, ostatné ako tak.
A myslím že tu okrem Romana teda, asi nikto ďalší nebude môcť prispieť svojimi skúsenosťami ohľadne nahrávania a používania tejto kazety, ale celkom by ma to zaujímalo.

Zajtra začneme s Fuji C100 (ak ju zase nebudem hľadať pol dňa :D )

Nec: fakt netuším, niekde som mal screeny, ani tie neviem kde sú, takže to asi muselo byť niečo iné než youtube
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

ja budem asi jediný komu toto nejak dizajnom nesedí, pripomína mi to nejaký nasraný operenec. Nepochybujem o kvalite ale je to trochu experiment a za tieto všetky veci dokopy a prach... nebudem cieľová skupina
Kedysi to bola každopádne zaujímavá kazeta
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

zatiaľ sa zdá že je bez bieleho prášku
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

tak je dobre, by ma zaujímalo ako by to zahralo v Yamahách, tie vedia slušné vybudenie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

a čo Moniatko aký má názor na túto kazetu, na dizajn?

možno by ste mohli lacnejšie niekedy zohnať použitú ako Roman, možno by sa zadarilo, samozrejme nie lacno, ale ani nie draho ako dnešné zabalenky
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Stano »

Pre mňa nádherná kazeta, ale cenovo nedostupná a hlavne Denon nezbieram. Nejaké mám, ale osobne túto značku, s ohľadom na dostupnosť v detstve, nemusím. Jasné, keď Hasterman vytasí, niečo za 8 až 20 eúr, tak kúpim, ale táto je veľmi drahá aj na mňa. To už skvôr, tie drahé TDK😁
Je fakt, že každá značka má svoj top model, ale niektoré značky ma nelákajú. Pre mňa sú dizajnom top kazety jednej značky z rokov 1982 až 1986. A dokonca si až teraz uvedomujem, že aj TDK v týchto rokoch robilo najkrajšie kazety :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

no vidíš a mne sa Denonky páčia až extrémne moc :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"