katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety sú na webe
https://ez647.sk/update.html
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 21.6.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0527.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia BOX 1 54min rok 1996 Made in Japan, Japonský model.
axia_box15496cu.jpg
axia_box15496cu.jpg (14.5 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Výškovo je takmer ako zdroj pri biase -8, ostatné Axie mali vždy o niečo lepšie výsledky, ale tak nemôže to tak byť vždy že.

Denon Lapisia 60min rok 1998 Made in Korea by Saehan, model pre Japonský trh.
denon_lapisia6098cu.jpg
denon_lapisia6098cu.jpg (14.42 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup slabší o 2db
Zvuk je nadmieru dobrý, len mierne jemnejší v basoch od zdroja, pokles úrovne, ale za to dosť svieži výstup bez porúch a kolísania, vysoko predbieha aj svoju 120min kolegyňu Lapisiu, aj keď sa jedná o Saehan kazetu, modrá verzia.

Magna Superferro CD-X 90min rok 1990 Made in Germany
magna_cdx9090cu.jpg
magna_cdx9090cu.jpg (13.36 KiB) 2111 zobrazení
+4db, bias -12, výstup slabší o 2db
Teda je to trochu horšie než som čakal, keďže sa jedná o superferro, ale nehrá celkom tak. Mierny pokles je v poriadku, ale výkon je štandardný ferro, horšie že výškovo nestačí ani s nízkym biasom na zdroj, síce nehrá najhoršie, ale je tam výrazný pokles výšok a ešte k tomu presykávanie, aspoň že bez porúch a kolísania. Pomaly sa do toho dostávam že Magna ako bola veľká značka, vraj všetky pásky kupovala OEM a navíjala do svojich kaziet, teda ak to boli jej kazety, nie vždy ak vôbec.

Maxell Cologne 90min rok 1988 Made in Japan, Japonský model.
maxell_cologne9088cu.jpg
maxell_cologne9088cu.jpg (10.08 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup nepatrne slabší o necelý 1db
Zvukovo nie je zlá, ale čakal som viac, hlavne výškový pokles už nešiel vyrovnať ani biasom na dokonalosť, ale stále veľmi dobrá kazeta, podľa obalu plnená páskou UDI.
Sklamanie bolo pretože pri teste tejto kazety vo verzii C40 mi vyšiel výkon +8db so špičkami +10db, že som až premýšľal že tam dali XLI pásku alebo aj XLI-S, aj to je rozdiel stavu a skladovania.

Maxell UE 90min rok 2000 Made in Indonesia/Malajsia by Panggung.
maxell_ue9000cu.jpg
maxell_ue9000cu.jpg (14.45 KiB) 2111 zobrazení
+4db, bias -8, výstup slabší o 2db
Je to z prvých Panggung Maxell kaziet u nás v predaji, ešte stále s pomerne slušnou páskou a celkovou kvalitou, neskôr prešli na zelené telo kazety, obal ostal bez zmien.
Zvukovo je pomerne slušná, výškový pokles je mierny, výkonovo tiež len mierne slabšia, bez porúch a kolísania, rozhodne lepšia než posledné URky, ale nie tak dobrá ako staré URky :) Stále zvuku chýba nejaká iskra a precíznosť, ktoré staré kazety mali.

Memorex Studio Tape 90min rok 90´s, Made in Indonesia?
memorex_studiotape90acu.jpg
memorex_studiotape90acu.jpg (14.17 KiB) 2111 zobrazení
+2db, bias -12, výstup slabší o 4db
Výkon je výrazne slabší aj výstup z pásky oproti zdroju, celkovo výraznejšie tlmené výšky, bias to trochu zlepší, že sa to dá počúvať, ale do cinkania zdroja je to ešte ďaleko. Občas drobná porucha, celkovo sa to dá ako tak nastaviť, ale je to poslabšia páska.
Bol som veľmi zvedavý, pretože prvýkrát sa zdalo že je veľmi zvláštna a honosne označená ako StudioTape v peknom bielom prevedení, ako som viac pátral po takýchto kazetách, zistil som že tento dizajn patrí zrejme nejakej Indonézskej spoločnosti, ktorá takéto kazety robila aj v iných farbách a značkách, v teste medzi zberateľmi sa nejaké objavili a je to bieda.
Takže veľmi zvláštny a netypický dizajn ale čerpá mnoho z kaziet Sony ako dizajn cievok, a niektoré povrchy a riešenia tela kazety. Ale zistil som že mi rozmer a tvar okna takmer presne sedí s priezorom na Akai DX-57 :)
Ťažký chod cievok, páska je od výroby mimoriadne zle navinutá.

Nikko Chromium Dioxide 90min rok? Made in China
nikko_cd90cu.jpg
nikko_cd90cu.jpg (12.52 KiB) 2111 zobrazení
-4db až 0db kolíše, bias -12, výstup slabší o 6db cca
Páska chrčí, dropuje, ľavý kanál viac chrčí a je slabší o ďalšie 2db, celkovo príšerný zvuk, veľmi slabý.
Kazeta sa tvári ako TDK, ale je nepresná, cievky sú kópie a okno je nalepené pomerne krivo. Ešte mám dojem že kolíše ťah, tremolo aj dlhé kolísanie, zistil som že chod cievok je pomerne ťažký.
Páska má zvláštny odtieň sivej farby ako prach, ešte som takú nevidel, a presvitá voči svetlu do hneda, takže žiadny chromdioxid tam nie je. Ešte mám dojem že je užšia než udáva norma 3,81mm.
Premýšľal som kde som videl to logo cievky na polepe, a zhodné je na kazete Sanwa LN.

Philips UCX 60min rok 1990 (modelová rada podľa fólie)
Reálne vyrobená v 327dni roku 1993, Made in France by Basf Chrome Extra II.
V rovnakej fólii s rovnakým názvom sa predávala aj verzia GeneralMagnetics Singapure, myslím že v skoršej verzii 1990.
philips_ucx6090basfcu.jpg
philips_ucx6090basfcu.jpg (10.81 KiB) 2111 zobrazení
0db, bias -8, výstup slabší o 2db
Výkon je pomerne nízky, výšky mierne tlmené ani s biasom to nie je ideálne, ale bez porúch a kolísania. Treba sa k tomu správať ako k pravému chrómu, ale je tu aj možnosť CroCo zmesi chromdioxid + Ferrokobalt ako Basf robila v tej dobe model CEII, no bez arómy typickej pre chróm, ale farba a vzhľad pásky vyzerajú ako chróm.
Kazeta je priehľadná Basf, ale bez povrchového šikmého vrúbkovania.

ROONEeS CD90L 90te roky, Made in Russia.
ronees_cd90lcu.jpg
ronees_cd90lcu.jpg (14.62 KiB) 2111 zobrazení
+4db, bias 0, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Na túto kazetu som bol naozaj zvedavý, a celkom aj prekvapila. Výstup z pásky je na nerozoznanie od zdroja, žiadny pokles úrovne ani výšok, bias ostáva 0 a nebyť priameho porovnania zo zdrojom na trojhlavom stroji, tak to ani nepôjde poznať, je tam jemná zmena vo farbe zvuku, hlavne na výškach, inak takmer dokonalé.
Ronees používal pásky Basf a SKC, takže tu odhadujem nejakú z FeCo zložení Basf, aké používal aj pre Disney série High Performance, tie mali podobné výsledky, alebo ešte vyšší model ako CMII z nových šarží s kobaltom. Páska sa tvári opticky ako chromdioxidová, ale je tam jemne presvitanie voči silnému svetlu, čo je neprípustné pre chromdioxid, napriek tomu je tam veľmi jemná aróma ako u chrómových pásov, zaujímavé.
Kazeta je tiež nádherná, niektoré prvky vedenia pásky ako by pochádzali z Basfu, cievky originálne so svorkou C, a najviac ma fascinujú pripravené metal otvory v kazete, len uzavreté, žeby Ronees mal v programe aj metalky, alebo sa na nich len preventívne pripravil?

Scotch CX 90min rok 1982 Made in Korea by SKC
scotch_cx9088cu.jpg
scotch_cx9088cu.jpg (10.7 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup slabší o 4db
Výkon tejto kazety je veľmi solídny, ale výšková odozva je mizerná, ani nízky bias na to nestačí a hrá dobre až podpriemerne, k tomu ľavý kanál zase robí zlosť s nedostatočným vybudením. Celkovo je zvuk výraznejšie tlmený. Ak to má byť superferro od SKC, tak SKC AX boli vždy luxusné kazety, toto im nesiaha ani po cievky.

Sony CDix I 54, 60, 64, 80min rok 2000 Made in Thailand, Japonský model.
sony_cdixi5400acu.jpg
sony_cdixi5400acu.jpg (36.84 KiB) 2111 zobrazení
+4db bias -8, výstup slabší o 2db (C54)
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup slabší o 2db (C60)
+4db, bias -8, výstup slabší o 4db (C64)
+4db, bias -12, výstup slabší o 2db (C80)
Kazety sú navinuté základnými ferro páskami ktoré sú farebne a opticky identické, ale prvé dve navinuté z hrúbky C60 a rozdiely sú už v starnutí a skladovaní to aký majú zvuk, s vhodnou kalibráciou zahrajú podľa možností pekne, verzia C60 sa nechá vybudiť o niečo viac.
Kazety C64 a C80 sú navinuté z pásky hrúbky C90, je tam mierne menší výkon, trochu precíznejšie výšky u verzie C64, ale C80 sa nechce nechať tak pekne vybudiť na výškach. Celkovo vhodná kalibrácia im prospeje, ale dokonalosť to nie je.
Všetky kazety aj keď sú Made in Thailand, tak je tam plná výbava Sony komponentov, ako správne cievky, svorky a magnetický štít pod vankúšom.

Sony CDix I 64min rok 1996 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixi6496acu.jpg
sony_cdixi6496acu.jpg (11.11 KiB) 2111 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -8, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Tak toto je pravá HF-S páska Sony s Japonskou kvalitou, takto sa tento model robil kedysi, výkon je monumentálny, na výšky treba po rokoch už podbiasovať, ale stále úžasná kazeta, tieto verzie sú veľmi vhodné aj na nové nahrávky.

Sony CDix II 70 a 120min rok 1997 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixii7097acu.jpg
sony_cdixii7097acu.jpg (22 KiB) 2111 zobrazení
+4db, bias -4, výstup slabší o 2db, platí cca pre obe kazety
Naozaj stále poctivá Japonská kvalita, do oboch kaziet dali UX pásku, ktorá je stále vo veľmi dobrom stave aj po rokoch, s nepatrným podbiasovaním je na nerozoznanie od zdroja, u verzie C120 len mierny pokles výkonu, celkovo veľmi príjemný zvuk bez porúch a kolísania.

Sony FeCr 90min rok 1978 Made in France
test ako typ I
sony_fecr9078cux.jpg
sony_fecr9078cux.jpg (13.41 KiB) 2111 zobrazení
+4db, občasná špička +6db, bias -12, výstup slabší o 4db
Časť spektra je prenikavá na výškach a časť tlmená, inak je zvuk viacmenej slabší od zdroja, ľavý kanál je slabší o 2db a výraznejšie tlmený, no podobný výsledok ako u staršej verzie Sony FeCr. Bez porúch a kolísania.

TDK AE 90min rok 2002, kazeta vyrobená v roku 2006, Made in Thailand, Japonský model
tdk_ae9002cu.jpg
tdk_ae9002cu.jpg (14.07 KiB) 2111 zobrazení
+4db, bias -12, výstup slabší o 4db
Zvuk je veľmi zlý, vypadáva v celom spektre sú veľké poruchy, výšky sú slabšie, potom dobré a zase zlé, kolíše balance, rôzne pláva celý zvuk. Na pohľad nevyzerá zle táto kazeta, ale zrejme zle skladovaná, na páske sú nepatrné bodky, inak vyzerá farbou a vzhľadom ako klasická TDK ferro.

TDK HX-S 90min rok 1983, vyrobená reálne 1985, Made in Japan, verzia pre USA trh, telo kazety temné modré, je to inak Metal pre typ II.
tdk_hxs9083cu.jpg
tdk_hxs9083cu.jpg (9.81 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky silnejší hlavne v basoch o +2db.
Zvukové podanie je výrazne s mohutne prifarbenými bassmi, výškovo treba mierne podbiasovať, takže z pásky je posilnený výkon na nízkych frekvenciách, celkovo znie neskutočne mohutne a dunivo, ale keď sa na ňu zatlačí zvýšeným výkonom, tak to prestáva zvládať. Jej novšia kolegyňa poskytla až +6db so špičkami +8db.
Bez porúch ale biely prášok úraduje a hlavy treba po použití tejto kazety čistiť.

TDK SD 110min rok 1992-1997, konkrétna vyrobená 1995, Made in USA, Tape Japan, USA model.
SD je vlastne USA verzia našej SF.
tdk_sd11092cu.jpg
tdk_sd11092cu.jpg (14.04 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup slabší o 2db
Veľmi dobrý stav pásky, minimálny pokles na zvuku ani nepoznať, výšky takmer ako zdroj, veľmi pekný zvuk, ani náznak poruchy alebo zakolísania, čo je u takejto kazety vzácnosť, výborný stav. Priehľadná kazeta s oblúkovým vnútorným vzorom je prvej revízie, so štyrmi skrutkami.



Testy audio kaziet z aktualizácie 21.6.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0305.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Maxell UD 120min rok 1977 Made in Japan, verzia pre USA
maxell_ud12077cu.jpg
maxell_ud12077cu.jpg (12.66 KiB) 2111 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup slabší o 2db
Celkovo je to dosť schopné, ak ju porovnám s C120 1972 tak je podstatne vyšší výkon, aj keď výšky nie sú ako zdroj, stále hrá veľmi pekne, bez porúch a kolísania, výborná kazeta. Žlté cievky v tej dobe značia C120.

Maxell XLII 90min rok 1992 Made in England.
maxell_xlii9092cu.jpg
maxell_xlii9092cu.jpg (12.12 KiB) 2111 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -6, výstup slabší o 2db
Zvuk je nadmieru dobrý, výškovo som veľmi prekvapený ako krásne zahrá, vlastne nebyť mierne skromnejšej dynamiky a mierneho poklesu, nepoznal by som ju od zdroja a povedal by som že cinká a hrá ešte sviežejšie než zdroj. Staré Epitaxial pásky Maxellu boli veľmi dobré, škoda že zmenili recepty.

Philips Superchrome SC-II 60min rok 1985-90cca alebo staršia, Made in Switzerland by ICM.
philips_scii6090cu.jpg
philips_scii6090cu.jpg (13.42 KiB) 2111 zobrazení
-2db, bias -12, výstup slabší o 4db.
Zvukovo by som ju tipoval na zostarnutú Agfu superchrome s bielym práškom, ktorý dosť spôsobuje poruchy, inak by boli výšky dosť dobré, lebo ich úroveň je slušná, ale aj výkon je nízky, už mám nejaké skúsenosti s týmito páskami v porovnaní s Agfami. Inak dizajn úžasný s Turbo cievkami, zase farbené na strieborno sivo aj s kladkami.

TDK MA-X 46min rok 1988, konkrétna je vyrobená 1990 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, veľké cievky.
tdk_max4688jcu.jpg
tdk_max4688jcu.jpg (12.72 KiB) 2111 zobrazení
+6db, občasné špičky +8db, bias -12, výstup slabší o 2db
Rokmi poznačená silná metalka, rozhodne už nedosahuje parametrov ako za mlada, pretože by mala hravo zvládnuť +10db, výstup z pásky by nemal mať pokles, ale byť zhodný alebo silnejší od zdroja. Bias by mal byť 0 alebo plus ale on vyžaduje hlboký mínus, ani tak nehrá presne ako zdroj. Ako nie je to najhoršie, dynamika a dravosť stále nechýba v tejto kazete. K tomu klasický biely prášok veľmi dobre viditeľný na návine cievky aj na povrchu pásky, nutné len stále čistiť hlavy. Kupodivu ale poruchy nepočuť. Kazeta je inak veľmi pekná, zberateľsky mimoriadne cenená.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Bol som zvedavý na tú Scotch CX. Ako ti vyjde.
Jednu mám nahratú z LP a celkom pekne to hrá.
Ale teda suoperferro to nebude. A kobalt ani omylom, taká je hnedá.
Ale možno to mysleli tak že BX je Hong Kong Type 0 a teda CX prvá normálna kazeta v rade. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ide o to že v ďalších dvoch ročníkoch boli BX a CX obe SKC, a CX tiež bieda, veľa dropov a tak, to asi aj BX mi zahrala lepšie
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Hm takže BX je podobná, alebo lepšia. Mô pokus oj vtip teda nevyšiel. :o
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

no keby si prešiel testy kaziet podrobne, je tam toho moc, tu na fóre, tak by si našiel nahrával som BX aj CX

tak som to našiel
viewtopic.php?p=30237#p30237
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety júl 2021
vzhľadom k tomu že budem tento mesiac asi v kuse doma bez chodenia do práce, tak to možno nahodím do štvrtka, prípadne aj stredy večer, záleží podľa toho moc budem zvládať to teplo

jedná sa prevažne o Axie, a nejaké tie Denon, potom extra verzia Victor Japan, ktorú som ponúkol na predaj, jedného odbaleného kusa z dvojpacku v téme kaziet s veľkými cievkami.
Prílohy
IMAG0064.JPG
IMAG0064.JPG (124.59 KiB) 2030 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

dalo to prácu v tom teple, ale kazety sú na webe
https://ez647.sk/update.html

stále nikto nechce jednu Victor kazetu?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

O akú Victor kazetu ide?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

tu je všetko napísané
viewtopic.php?p=35143#p35143
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Mne sa viac páčia tieto🙂
Nechcel som Victor, ale tieto sa mi veľmi páčili. Kto ich robil?
received_326652229114389.jpeg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Victoru podľa mňa dosť pomáhal Fuji, alebo to pre nich robil všetko, je tam dosť veľa Fuji prvkov, aj sa o tom písalo na fórach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"