katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

tak ja som veľmi zvedavý na testy
Žltá Axia vedie u mňa
Dvojoknová PS Ix je veľmi zaujímavá - dvojoknová priehľadná kazeta
https://ez647.sk/cc/denonii/b/denon_griis4692c.jpg prvá Denon s týmto dizajnom, ktorá sa mne osobne veľmi páči, asi tá farba písma alebo tak ale vynikajúce
Som zvedavý aká je tá AD-X

a popri tom odveci dávam do pozornosti túto zvláštnu https://ez647.sk/cc/tdki/b/tdk_adx4692jc.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Nstar: ta TDK čo si dal od veci mi prioomína 16:9 CRT obrazovku. Parádna je.
EZ: v tomto teple sa mi nechce ani očami žmurkať, nie ešte skenovať, fotiť...... :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: zabudol som to napísať, ale mám podozrenie, alebo paranoju že moderné Axie typu II povedzme od roku 2000 a novšie, možno aj nejaké staršie môžu mať čiernu pásku typu II z pochybného zdroja, buďto zmenili recept, alebo nakupujú od tretej strany, pretože niektoré sú vyslovene čierne, niektoré nepriesvitné, iné presvitajú v pohode, ale rozhodne nie sú od SKC, tie pásky majú veľmi dobrý zvuk, ale moja paranoja a obavy smerujú k Mexickému Aurexu...a asi už vieš kam narážam

inkriminované pásky majú dobrý zvuk ale môžu poničiť hlavy a zatiaľ nemám žiadne podklady na potvrdenie, je to len moja paranoja, ako sa hovorilo aj o posledných CDix II Sony, čo som spomínal pri CDix II 120 rok 2000 tuším, ale zase som nahral pred časom C90 Sony z tejto šarže a všetko sa zdá byť v poriadku
Americké CDit čo mám jednu som pozrel a je hnedá odtieň ako UX, takže zase zbytočná paranoja, ale musím si prejsť každú pásku podrobne pred použitím

Čo sa týka pravého Beridoxu Fuji v kazetách typu II má byť stredne až tmavšie hnedý, ale proste vždy hnedý na jasnom bielom svetle (nie žltom svetle)
Ja neskôr plánujem popísať niektoré dohady a skutočnosti k tým kazetám Axia, hlavne JZ2 Color a pod. modely

Ďalej PS-X dvojoknové verzie patria k špičkám vo svojej kategórii a je jedno či máte normal, high alebo metal, to boli veľmi poctivé kazety svojej doby, dneska je otázny len ich stav pri kúpe, inak pecka

Denon GR-IIs by mal podľa uvedených zložení obsahovať rovnakú pásku ako náš model HD7, teda čierna FeCO páska, kde je u starších kusov mierne zhoršená citlivosť špičiek na výškach, ale podľa stavu stále zahrá pekne, stačí keď pozriete texty, fotky a názory diskutujúcich vo vlákne C100 k modelom HD7

TDK AD-X samozrejme v starej dobe 80tych rokov to bola ultimátna kazeta normal, totálne bláznovstvo TDK, neskôr ju nahradila AR-X, ale v Japonsku si tento model ponechali podstatne dlhšie a vybláznili sa potom aj na dizajnoch, čo presne zodpovedá tej CRT telke :D, a v tom dizajne boli aj High modely tuším SR, alebo SR-X, len je to také zriedkavejšie.
Neviem ako zlepšili či zhoršili pásku AD-X v tom modernom Japonskom poňatí, ale na obale tej čerstvo pridanej vzadu píšu že sa vyrábala aj ako C110 čo mi príde už extrém na takú pásku, tak ktovie ako to Japonci mysleli, či to brali vážne alebo si z toho robili srandu.
Tá novšia v dizajne CRT, C46 mala asi také výsledky:
+6db špičky vyskakujú samé na +8 či dokonca +10db, basové podanie je oproti zdroju zvuku prehnane zvýraznené až posilnené, ale na výšky nutné ubrať bias, -4 či -8 podľa chuti

Nstar, ty alebo Moniatko nechcete tú odbalenú Victor kazetu, ako som písal aj vo vlákne C46?

NEC: ani mi nepripomínaj, marodka v tomto období je ako peklo, to som radšej mohol vydržať do zimy, alebo aspoň jesene, vyvetrať sa nedá, mám tu práce s kazetami a webom na niekoľko rokov dopredu a to chcem robiť aj iné veci a ani ma nehne v tom teple, spať sa nedá, pozerať nič sa mi nechce, ani hrať, dneska ako boli búrky, keď nepršalo na okno tak nonstop otvorené tak stále v miestnosti aj o druhej v noci 28C až ráno o šiestej to kleslo "len" na 25,7C ale čo plačem toľko, tí čo bývajú v BA a podobných častiach Slovenska sa asi len zasmejú...
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja mám teraz obdobie, keď vážne premýšľam, že to hifi rozpustím takže kazety už nechcem, vďaka za ponuku aj tak.
Z čoho pramení ten pocit, že je to Aurex Mexico? Zodrala ti hlavy? Nejak neviem prečo by si Fuji dávalo robiť kazety tam ale zasa mohlo to byť viac dopletené, takže vylúčiť sa to nedá. No nič používať to nebudem.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: tak ale Moniatko môže mať iný názor, či?

Len pretože nie je normálne mať tak čierne pásky u Fuji, ktoré sa dokonca medzi kusmi jedného modelu ani vždy nezhodujú.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, sak jasné to sa musi vyjadrit ona

Ja neviem, myslis, ze by to prekupovali z mexickej fabriky ked v koreji mali po ruke?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to len môj predpoklad, že v tom období, bol Aurex Mexico jedným z mála výrobcov a hromadne sa toho chytali pomaly končiace veľké firmy s páskami.
Ale fakt netuším, nie sú žiadne podklady na tieto veci a fanatici na fórach ovládajú prevažne EU časť výroby než Japonskú.

Okrem toho je kľudne aj možné že dobre skladované pásky aj z týchto šarží by nemuseli vykazovať tiet problémy, alebo aspoň nie tak skoro, a bude to vo veľkej miere aj environmentálny problém v ktorej časti sveta tie pásky boli a ako dlho a koľko krát sa to menilo.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

tak jedine to asi neriskovat alebo tam namotat iný pásik, mne sa to napohlad zdalo rovnaké ako FRII..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja to risknem asi, ako vždy, a keby niečo, dám vedieť.

aj tak niekto potom písal že aj SKC chrome ničia pásky, už som sa nad tým ani nepozastavoval :D
Lebo zachvíľu bude taka paranoja, že budeme mať ten deck len na ozdobu v poličke.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ647 napísal: Štvrtok, 15. Júla 2021, 16:16 Nstar: tak ale Moniatko môže mať iný názor, či?

v tomto prípade mám názor rovnaký = )
nehnevaj sa, ale značka JVC ma nejak moc neoslovuje a keďže je z dvojpacku ani obal do zošita by som nemala

(omylom som cez Nstara pardona :lol: )
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Takže zasa to vyhráva typ I, ten je zatiaľ najtrvanlivejší a najneškodnejší. Troška dolby troška ubrať bias a všetko je ako má byť. Možno trochu nudné ale zasa zodraté hlavy sú neni zábava.
SKC typ II zničí hlavy
SONY Slide case zničí hlavy
Axia II zničí hlavy
Metalky práškujú
Emteky majú osmičku na cievkach
TDK sú skrížené - myslím výlisok nepasuje
Takže ja neviem mne z toho najlepšie vychádza tá Maxell UR
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

pri mojich pár minútových testoch sa tieto vady neprejavia a keď som o tom nevedel, nahrával som si veselo aj modernú CDix II, ktorá prešla Sony deckom, Akaiom, Technicsom, mojou mechanikou, ale nie sú známe nejaké škody, ono je niekedy paranoja veľká škodná, ale neviem kde končí opatrnosť a začína paranoja, to sa asi prelína ako dve skladby v mixe :D

no a Moniatko, ponúkol som pretože mi príde celkom vzácna a cena nadmieru dobrá na tieto limitky, a hlavne je to typ I :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"