Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak v Júni 95 sa sony pochválilo upečením konkurencie. Jedine UX pro prežila 225 stupňov.
Prílohy
20210806_125548.jpg
20210806_125531.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Aby som sa vrátil k predmetnej Sony UX S
Ozaj to bude nejaká rarita.
Lebo katalógy sony uvádzajú medzi rokmi 1997 až 2000 toto:
Vyssie je obrazok z katalogov zima 99 a leto 2000
Nizsie je 1997/8
Prílohy
20210806_130725.jpg
20210806_130757.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

to je masaker, škoda že im nedovolili fotiť, to ma zaujímalo najviac, ale celkom sa smejem ich plánom do budúcna že CC sa udrží ešte veľmi dlhú dobu, no necelých 10rokov od článku, ale už len 3-5rokov v pôvodnej kvalite, potom to asi postupne prešlo pod Mexico, by ma zaujímalo čo sa stalo s tým vybavením a budovami potom.
S tou kvalitou to tam preháňajú, s Talianske výlisky sa s Francúzskymi nedajú porovnať.
A dobre som si myslel, pásky dovážajú z Japonska a tu je len montáž a rezanie.

Tie katalógy sú celkom zavádzajúce, mimo iné, čo napríklad táto UX, čo tiež nikam nepatrí?
http://www.vintagecassettes.com/sony/so ... ge8662.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak oni takéto reklamné články nazývali reportáž. :)
Ale info sú zaujímavé.
No a hentú UX z odkazu som jakživ nevidel.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

sony 1 + 1 . viac nemám .
Prílohy
SONY.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneeeee:
to sú verzie keď prvý krát prešli na tieto nové dizajny, luxusné cievky a farebné svorky.

NEC:
Inak ten test v rúre je veľmi neférový, pretože UX-Pro bola kazeta na to stavaná cca, ale správne mali z konkurencie použiť Basf TPII, Maxell XLII-S a TDK SA-XS
aj keď deformácia Basf CMII ma mierne zarazila.
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Jasné, to pečenie, to je ako z teleshopingu.
Iste aj presne vedeli ako dlho môžu tú rúru zapnutú aby to nezničilo aj UX Pro. Ani o sekundu viac :D
Osobne nevidím dôvod až na takú vysokú odolnosť.
Ale vo výklade sa nám vedeli roztpiť televízory, to hej. OVP išlo pekne zošúverené. Pritom stále funkčné.
Kazety sa nám ani vo výklade nepoškodili. Netreba 220 stupňov odolnosť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ako UX-Pro ja osobne považujem za vrchol kvality typu II, je to špička, pre mňa zvuková dokonalosť, spolu s XLII-S či SA-XS, SA-X a TPII, je to úžasná páska, ale u nás v meste sa predávala menej než vyššie uvedené a jej ceny boli mierne viac nadhodnotené, vždy medzi 120-150Sk, za čo si mal buď TDK SA-XS alebo metalky.
Maxell XLII-S zase bol cenovo najpriaznivejší.
No a zase vždy uberiem niekoľko % chvály ak sa jedná o UX-Pro Talianskej verzie, to proste nie je až také dokonalé :D

A vzhľadom k tomu že nikdy nebola dlhšia ako C90, tak som ju tu ani nemohol poriadne predstaviť a nahrávať sa ju tiež nechystám, tie výbery nie sú až také dokonalé :D

Ja mám z výkladu Fuji CDFAN1 74, preto má aj na booklete dĺžku, to tam inak nie je, je to vypálené :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2315
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Mám hodně v oblibě staré UX-S kazety, ale UX-Pro je pro mé uši spíše horší. Pásek to může být super, ale ne zvukově. Zní příliš chladně a nezajímavě. Po delším poslechu unudí k smrti.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moje hrali vždy tak dobre, že som sa ich nevedel dopočúvať nikdy :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2315
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Každý máme asi jiné uši a techniku. Tady jde jen o subjektivní testy, takže záleží jen na posluchačových preferencích. A objektivně může pásek měřit a nahrávat excelentně, ale nemusí být subjektivně zvukově zajímavý ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ešte dneska si dáme jednu Sony UX-S a to C100 rok 1997 Italy,ktorú som prezentoval tu len pred nedávnom:
viewtopic.php?p=35415#p35415

Zajtra zvolím zase základnú normalku zase trochu exotickej značky, ale k Raks minule sa nikto nevyjadril no tak nič...

UX-S ma celkom nalákala na kvalitný zvuk a parametre zo starších testov, grafy z Akai na konci a vrhnem sa rovno na deck Sony TC-KE600S:
H: 0
L: -1
Takmer ideálna kalibrácia, nepatrne slabší výkon, všetko šlo doladiť presne na stred displeja len jemným pootočením potenciometrov kalibrácie. Samozrejme s výškami som nebol ako vždy spokojný, pretože zdroj cinkal viac a tak som asi štvrtinu biasu ubral.
Výkon ťahal na +6dB v špičkách až +7dB, a keďže to tak pekne ide, nechal som ho teraz budiť totálne naplno, teda miestami mi ide stále na +7dB ( miesto medzi značkou +6db a +8dB sú až tri segmenty)
Áno v niektorých úsekoch to až tak celkom nevyhovuje, ale dneska mám na takú nahrávku náladu.
Zvuk je veľmi dobrý, ako na zdroji, samozrejme rozdiely a drobné poklesy sú tam napriek tomu stále, ale celkový dojem veľmi dobrý, poruchy nie sú, len v oblastiach testov boli občas aj väčšie výpadky.
Ale ma trochu štve že čím viac minút ide nahrávka, tým po desatinkách tie výšky klesajú, zabúdam na demagnetizáciu, tak sa s tým troška pohrám pred druhou stranou ešte.
Páska sa zdá že si drží azimutovú stabilitu veľmi presne, možno ten Guide Block nebude celkom na okrasu a spája dve veľmi rozdielne Italiano polovice kazety.
Takže v podstate som spokojný, ale teraz trochu teórie o výrobnej kalibrácii strojov.
Myslím že Sony používa práve UX-S ako referenciu pre kalibrácie svojich strojov, čo by zlatý stred triedy II, tak ako to popisovali aj v istej veži Sony.
Myslím že je to rozumné vysvetlenie, stupnica kalibrácie na decku tejto kazety je takmer ideálna, pokles je len o jeden dielik na výkone, čo môže byť spôsobené vekom a stavom pásky, alebo opotrebovaním a vekom stroja, alebo taktiež že sa jedná o C100 kazetu, ktorá môže mať nepatrne nižší výkon.
Tento deck je spolu v katalógu s kazetami UX-S roku 1996, neviem presný dátum výroby stroja teraz z hlavy, ale je otázne aj na ktorú verziu UX-S kalibrovali, pretože výsledok je naozaj takmer presný, ale ako vieme tie jednotlivé ročníky a niekedy aj šarže kaziet sa od seba líšili, ako sme zistili, táto UX-S má tmavšiu hnedú pásku než je staršia verzia 1996, ale nie tak tmavú ako včerajšia verzia 2000.
A ako ste videli včerajšia UX-S 2000 mala kralibráciu na tomto decku mierne posunutú k horšiemu, takže čo zmenili, že je to vlastne horšie? Aspoň vidíte ako je to s tými kazetami a kompatibilitou medzi ročníkmi.

A ešte jedna teória, ak máte doma stroj o ktorom viete že je v dobrom stave a ste s jeho nastavením a kalibráciou, nahrávkami spokojný tak môžte skúsiť jednu vec.
Ak má grafické zobrazenie kalibrácie ako môj Sony teda zobrazí odozvu výšok na nastavení BIASu, a odozvu úrovne na nastavenie Levelu, a viete na ktorú kazetu je konkrétne kalibrovaný tak môžte spraviť hneď tri pokusy ak máte takýchto kaziet viac.
Za predpokladu dobrého stavu stroja a nastavenia, porovnáte kalibračné rozdiely medzi viacerými kusmi doporučenej kazety troma spôsobmi:
1. rozdiely vo veku a skladovaní ak máte viac kusov jedného typu roku a dĺžky kazety a uvidíte ktorá je na tom horšie a ktorá nie.
2. rozdiely medzi ročníkmi jedného modelu kazety, ako som ja pozoroval na UX-S
3. rozdiely v rámci modelu a jedného ročníku medzi rôznymi dĺžkami ako sa bude správať C60, C90, C100 v odozve výšok a úrovne.
Sú to podľa mňa dosť užitočné a relevantné informácie, ktoré by konkrétnemu užívateľovi dokázali že aj dva rovnaké kusy z jednej originál zabalenej krabice kaziet môžu hrať odlišne.

Kazetu som už asi doporučil vo vlákne C100 a doporučujem stále, kaziet na ktoré sa dá spraviť dneska slušný záznam postupne ubúda a toto je taký viac trvácny model hlavne z typov II, kde sú poklesy kvality časom dosť veľké.
Ale z kaziet Sony by som doporučil hlavne UX-S do roku 2000 a UX-Pro všetky ročníky.
UX v dobrom stave taktiež.

PS: do zajtra večera môžte hádať akú kazetu vyberiem na ďalšie nahrávanie, napoviem len že je to základný typ I a značka nie je z bežnej štvorky TDK BASF MAXELL SONY, ani FUJI ani AXIA.
A nie je to ani šmejdovská značka.
Kto uhádne na prvý krát vyhráva veľa šťastia v nasledujúci deň :D
Prílohy
IMAG0183.JPG
IMAG0183.JPG (72.06 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0184.JPG
IMAG0184.JPG (72.08 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0185.JPG
IMAG0185.JPG (108.64 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0186.JPG
IMAG0186.JPG (72.59 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0187.JPG
IMAG0187.JPG (85.97 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0188.JPG
IMAG0188.JPG (70.51 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0189.JPG
IMAG0189.JPG (65.68 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0190.JPG
IMAG0190.JPG (80.28 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0191.JPG
IMAG0191.JPG (68.21 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0192.JPG
IMAG0192.JPG (94.19 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0193.JPG
IMAG0193.JPG (89.48 KiB) 1090 zobrazení
IMAG0194.JPG
IMAG0194.JPG (81.07 KiB) 1090 zobrazení
sony_uxs_100_1997.png
sony_uxs_100_1997s.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"