Velmi solidní ceny

Toto nám tu chýbalo, tak sme to dávali do Nezaradeného - odteraz to patrí sem.

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Velmi solidní ceny

Príspevok od používateľa janvys »

Takže, abyste věřili, že se stále dají kupovat pěkné kazety za slušné ceny, můj přitel Uldis v LT má nové nabídky, již jsem od něj kupoval mnohokrát. Jeho nabídka je z naprosté většiny tvořena JDM modely a aktuálně má i velmi vzácné série jako Sony Exist nebo Gokkigen. Kromě toho je tam spousta kazet za které CZ překupníci chtějí dvojnásobek. Pošta z LT je levná a je to EU takže žádné další poplatky samozřejmě. Kupujte než to rozeberou prolhaní překupníci.
https://www.ebay.de/sch/i.html?isRefine ... lycassette
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Velmi solidní ceny

Príspevok od používateľa oneeeee »

našiel som kazety aj lacnejšie .
a hlavne rusky hovoriaci predajcovia to majú najdrahšie .
čo toto ?
https://buyee.jp/item/search/query/maxe ... &suggest=1
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Velmi solidní ceny

Príspevok od používateľa janvys »

Buyee funguje, je to v podstatě podobné nakupování jako ebay, ale je potřeba mít na paměti několik věci. Ideálně nekupovat nad hodnotu 22€. EU má sice od roku 2019 dohodu o volnějším obchodu s Japonskem, to odstranilo CLO, ale ne DPH při zásilce nad 22€. Buyee NENÍ aukční portál, ale klasický komerční speditér, lépe řečeno ZPROSTŘEDKOVATEL, který zastřešuje několik japonských prodejních/aukčních stránek, kde tebou vydražené/koupené zboží si nechá poslat na svůj sklad, kde podle tebou zvoleného (a placeného) plánu zásilku/y zpracuje a odešle k tobě. Své služby si samozřejmě nechá zaplatit, a ty poplatky nejsou z levného kraje. Navíc připočtená cena dopravy také není zrovna levná. Je to prostě normální komerční byznys pro ty co neumějí japonsky a nemají tak jinou možnost se ke konkrétnímu produktu dostat, což je většina zákazníků.
Tzn.většina věcí, mě ve výsledku mě vyjde levněji ebay uvnitř EU.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Velmi solidní ceny

Príspevok od používateľa rado »

A netreba zabúdať že oslobodenie od DPH do 22 € už od 1.7.2021 tiež neplatí. Oslobodenie od cla platí do 150 € naďalej.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Velmi solidní ceny

Príspevok od používateľa Stano »

Ja budem s Janvysom nesúhlasiť :D
Solídna cena je pre mňa polovičná.
Momentálne beriem od jedného Rusa, ktorý
nakupuje v JPN a dopravu si zabezpečuje trošku ináč ako je u nás bežné. Na kazety sa čaká dosť dlho, ale ceny sú skutočne polovičné v porovnaní s ebay.
Viacero ľudí začalo nakupovať v JPN, som v kontakte asi s tromi a naozaj sa to dá.
Problém je v tom, keď týto šikovní pochopia, koľko sú ľudia ochotní zaplatiť za kazety :lol: a zmenia sa na obchodníkov.
Veľmi oceňujem prístup Hastermana a Phexsysa, pretože oni si idú stále svoje a ceny držia tam kde reálne sú.
MAXELL UDI 1985 som od nich kupoval po 12 eur a skutočne nedávno, momentálne sú ľudia ochotný za ňu zaplatiť 600-700 korún.
Minule sa Maxell UDII 1985 predala na fb za 670 korún(nepriekupnik)

Mne táto konkrétna ponuka príde presne taká ako je momentálne bežné a veľká väčšina tých kaziet je cenovo dostupnejšia.
Mám rád ebay predajcov, ktorý po súkromnej komunikácii dajú zľavu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrý nákup, novinky, články, zaujímavosti - nové"