Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tie vysoké frekvencie nejdu určite ani na jednom decku na 0db ani cez.
Myslím že pri vyšších frekvenciách je pokles o viac než polovicu displeja, len metalky majú mierne lepší výstup, ale nikdy nie vysoký, len väčší než na type I a II. preto som na obrázkoch v tom odkaze očísloval úseky kde je aká frekvencia, a keď si to porovnáš s predlohou a tým čo ide z pásky, uvidíš hneď ten významný pokles
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

tam hlavne nastáva také skreslenie (SOL - je začiatok toho skreslenia), že to s pôvodnými sínusmi nemá nič spoločné alebo príde až k odmazávaniu tak ako bass začne plieskať až chrapčať, u výšok prestanú byť výšky/falš až sa nakoniec odmažú

!!! fakt dôležité pre tých čo to čítajú, toto čo píšem neznamená, že magnetický záznam je neschopný, takú vymoženosť, že nahrávať vysoké kmitočty v plnej úrovni nikto kto nahráva hudbu nepotrebuje, pretože hudba obsahuje vysoké kmitočty omnoho "tichšie" ako stredy a vyšší bass a to veľakrát tak, že o 50dB oproti najsilnejším špičkám.
Takže robiť merania a porovnávania s digitálom v nulách a vyvodzovať z toho nejaké "poučné" závery je hlúposť a to hypergalaktická
!!!
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar:
píš prosím ďalej tu:
viewtopic.php?f=2&t=2850&start=12

a pýtaj sa na všetky detaily ohľadne zobrazenia testov, čomu presne nerozumieš, tam môžme spamovať 24hodín denne, kým si to nevydiskutujeme :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné, aby nedošlo k mýlke to nebolo nijako myslené na teba, pár krát som si po internete všimol, že niekto porovnáva schopnost digitálu v 0dB zaznamenať 20kHz a neschopnosť toho istého u magnetického záznamu - čo síce je pravda ale tak zbytočný nezmysel, nikto túto schopnosť nepotrebuje a myslím si svoje ak niekto takú hovadinu považuje za objavnú a hlása to ešte ďalej
sorry no

ok už budem tam
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

otestoval som . 12000 Hz na -20 db. na -2 db ano ,ale je tam tak kopa šumu . môžem pridávať koľko chcem na nulu to už nejde. nahraté som už dal aj do iných magnetofónov viď fotky. tak ak sú správne nastavené - skalibrované mali by ukazovať rovnaké parametre ako je to na grafe. u boomboxu má byť 12000 Hz.sorry
Prílohy
test 3.jpg
record.jpg
play.jpg
test4.jpg
test2.jpg
rec play.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony UX Turbo 90min rok 1990-1992 Made in France, EU trh
https://ez647.sk/cc/sony_uxturbo.html

Nedávno som tu predstavil EU verziu C100 tejto kazety:
viewtopic.php?p=35435#p35435

Keďže sa mi táto kazeta práve hodila na môj účel a bola plne pripravená, tak som sa aj pre jej nevšedný dizajn, rozhodol konečne ju nahrať. Na ďalšie dni by som sa potom vrátil k nahrávaniu značky TDK, a jej ľahších typov II v rôznych prevedeniach a občas aj typov I. Na Sony som tu len na skok, ale plánujem ohľadne Sony niečo väčšie, len neviem či bude záujem v tomto ohľade.

Takže kazetu som popísal vo vyššie zmienenom odkaze, v skratke kazeta z materiálov teplotne odolných pre autá a outdoor použitie, dizajnom ako UX-Pro či Metal XR, ale v skutočnosti sú detaily a riešenia výrazne odlišnejšie.
Uvedená páska vzadu na obale je UX-S, presne neviem ktorá šarža UX-S by tam mala byť, či veľmi dobre hodnotená verzia podľa roku 1990 alebo mizerne hodnotená a kritizovaná verzia 1992 kde bol prvýkrát osadený vodiaci blok. A keďže som verziu roku 1992 v nedávnych obsiahlejších nahrávkach UX-S vynechal, tak je to ako čiastočná náhrada.

Balenie je teda zhodné s popisom na C100, prevedenie kazety no teda na to že je Francúzske, tak sú tam aj tak medzery v konštrukcii polovíc a nedoliehaní na seba, nie tak extrémne ako som nafotil u kaziet 1997 a 1999, ale predsa. U tých starých to vidieť nebolo, takže celkovo Sony poľavilo s kvalitou výroby.
Páska má hnedý tmavší odtieň, stredne priesvitná.
Môj kus som získal v decembri 2016, kde mimochodom do tohto mesiaca a roku mám pretestované a pripravené takmer všetky kazety, takže ak by ste do tohto obdobia aktualizácii môjho webu chceli vidieť v teste nejakú konkrétnu kazetu, možno ju zaradím ak budem mať pre ňu nejakú extra hudbu, ale zase narýchlo by som nevymyslel nič pre niektoré vysoké modely, alebo nízke, ale dajte vedieť a nejak sa to vyrieši. Čo sa týka kaziet z novších aktualizácii, tak to bude na dlhý niekoľko ročný čas kým sa pretestujú komplet a zaradia do nahrávok, občas ale spravím výnimku a nejakú uprednostním.
Takže poďme na to, ako si tento model s páskou UX-S vedie a viedol na iných strojoch?

Akai DX-57, 26.12.2016:
+2db, špičky +4db, bias -4
celkom to ide, dosť slušný zvuk, že sa jedná o UX-S je to počuť v porovnaní s inými Sony triedy II, naozaj veľmi slušná a výborne použiteľná aj dneska.
Stav pásky mi prišiel výrobne mierne vlnitý a nekľudný, ešte pred použitím.
Graf z Akai na konci, pre tento výsledok som určil hodnoty frekvencií pri vstupe 0dB nasledovne:
tesne nad 0dB je najsilnejší signál z pásky pri 160Hz
20kHz ukazuje na približne -20dB,

Pioneer CT-S550S, 21.7.2019:
+2db, slabší a ostrejší zvuk
BLE XD:
+3db veľmi schopný zvuk a jeho podanie je mohutnejšie a basovo dunivejšie než na zdroji, aj výstup je mierne posilnený, celkovo veľmi zaujímavý výsledok

Technics RS-AZ7, 21.7.2019:
+4db, výšky skoro ako zdroj, pomerne pekný zvuk, až nečakane pekný
ATC:
+2db a viac to proste nezvláda, inak zvuk je veľmi pekný, ale bez kalibrácie bol krajší, prečo si tento stroj myslí že je táto kalibrácia dobre spravená?

Technics RS-TR979, 21.7.2019:
+4db, dobrý zvuk, výšky mierne slabšie
ATC:
+4db viac skreslené, výšky vyrovnané na zdroj, lepšie bez kalibrácie alebo iný deck

Technics RS-TR575MII:
+4db, výškovo nadmieru kvalitné, povedal by som až plusové

Test a ostrá nahrávka na Sony TC-KE600S:
H: -4
L: -2 až -3 kolíše
Teda mám sa cítiť prekvapený? Niesom, cca staršie UX-S boli v podobných hodnotách, ale je to Sony deck, mal by vedieť svoju Sony kazetu, ale asi opovrhuje starším materiálom, myslí si že staršia generácia je už na odpis...
Nastaviť to šlo bias tretinu dole, level štvrtinu hore.
Už štandardne som bias ubral ešte viac, takmer nadoraz, výškovo to stále nehrá ako zdroj, ale snaha tam je, trochu presykávania, v samotnej hudbe sú výšky presné, od zdroja mierne tlmené, ale nevhodne vyslovené eSko pôsobí bolesť v ušiach, tie staršie Sony UX-S to vedeli podať trochu lepšie a tie nové boli zase na to viac citlivé. Toto je taký zlatý stred, priestor, a celkový dojem je stále dosť slušný, ale sú zase skladby kde mi príde nahrávka krásna, tak neviem :D
Budiť mi šlo až na +6db, ale nejako sa mi to nezdalo, aktuálne nahrávam takú kľudnejšiu hudbu, takže sa mi to ťažšie odhaduje, ale ostrý záznam som nechal v rozmedzí +2 až +4db s rezervou pre občasné vyskočenie vyššie.
Poruchy boli občas aj výraznejšie v oblasti starších testov.
U verzie UX-S 1997 som mal problém so zanášaním hláv, čo sa neprejavilo opticky, ale počas behu celej strany sa výšky stále viac oslabovali, to ma totálne dorážalo, tu sa to zdá byť v poriadku aktuálne na 37min prvej strany.
Stredová LED lampa decku Sony dobre poslúži v tomto temnejšom prevedení kazety, ale nie je tam vidieť žiadny pohyb, pri stredne silnom vonkajšom svetle vynikajú len tie biele svorky na čiernych cievkach, ktoré tam akoby levitujú, ale inak je to veľmi potemnelé až je to pekné. No trochu to kazí, alebo ozvláštňuje spodný plastový diel odvijacieho tŕňu ľavej cievky, kde Sony do decku použila šedý plast a zvyšok je čierny.
Zaujímavé by to bolo vo verzii Japan C46, kde veľké cievky majú tak veľké oká, žeby to preblikávalo cez LED zelenú lampu stroja (vyskúšané u iného modelu Sony s veľkými kotúčmi)

Záverom, toto je jedna z tých viac vyhľadávaných a už aj pomerne vzácnych kaziet Sony, o páse UX-S som už napísal veľa, a myslím že vhodná kalibrácia s vhodným stavom skladovania tejto kazety z toho robí dosť schopný a použiteľný produkt naprieč rôznymi strojmi, môžem doporučiť, s cenami je to ale už asi horšie.
Ale táto kazeta sa mne osobne celkom páči, jej inverzná farebnosť cievok je osviežujúca. A myslím že existovala len jedná verzia ročníku, a dva trhy Japan kombinovaná netypicky s USA a EU.

dodatky:
stav počítadla Sony po jednej strane: 46.04
poruchy na konci pásky: 2-3min kolísanie zľava doprava s oslabovaním zvuku v celom spektre
stav hláv: čisté
stav pásky: výraznejšie vlnky na jednom mieste s priečnymi čiarkami, čo spôsobuje tento efekt kolísania
keby niekto nevedel, vlnenie v pravidelných intervaloch na konkrétnom mieste vzniká väčšinou v odlišnosti guľatosti kotúča v oblasti svorky, ktorá nie je dokonalo zarovnaná s tvarom cievky, u Sony to nie je tak časté, experti toto pokaziť sú SKC a Čínske kazety. K tomu aj mierne vydutie priestoru s lepkou, ktorá zvyšuje hrúbku návinu v danej oblasti.
Priečne čiarky z okrajov prechodu lepky a magnetickej pásky.
Ak sa tieto dva prvky svorka a lepka stretnú na nevhodných miestach spolu, zvlnenie a otlak pásky sa tým znásobí, plus niekoľko desaťročné skladovanie napnutie pásky a otlak v tomto stave po dlhé časové obdobie.
Samozrejme podľa prevedenia sa potom poruchy objavujú aj chvíľu, alebo dlhšiu dobu od začiatku pásky na strane B.
Je to jeden z neduhov tohto formátu, neviem ako tým trpeli napríklad cievkové pásy.
Ale napríklad na VHS sa toto bralo smrteľne vážne, z textov od Wilhelma z výroby Basfu.
Prílohy
IMAG0651.JPG
IMAG0651.JPG (70.17 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0652.JPG
IMAG0652.JPG (84.15 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0746.JPG
IMAG0746.JPG (102.14 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0747.JPG
IMAG0747.JPG (72.76 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0748.JPG
IMAG0748.JPG (96.18 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0749.JPG
IMAG0749.JPG (72.87 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0750.JPG
IMAG0750.JPG (92.88 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0751.JPG
IMAG0751.JPG (71.78 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0752.JPG
IMAG0752.JPG (58.62 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0753.JPG
IMAG0753.JPG (82.52 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0754.JPG
IMAG0754.JPG (66.43 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0755.JPG
IMAG0755.JPG (60.88 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0756.JPG
IMAG0756.JPG (60.44 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0757.JPG
IMAG0757.JPG (70.97 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0758.JPG
IMAG0758.JPG (74.49 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0759.JPG
IMAG0759.JPG (73.11 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0760.JPG
IMAG0760.JPG (74.5 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0761.JPG
IMAG0761.JPG (64.32 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0762.JPG
IMAG0762.JPG (72.75 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0763.JPG
IMAG0763.JPG (76.97 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0764.JPG
IMAG0764.JPG (106.32 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0765.JPG
IMAG0765.JPG (62.43 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0766.JPG
IMAG0766.JPG (49.51 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0767.JPG
IMAG0767.JPG (47.86 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0768.JPG
IMAG0768.JPG (84.5 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0769.JPG
IMAG0769.JPG (63.69 KiB) 1533 zobrazení
IMAG0770.JPG
IMAG0770.JPG (66.91 KiB) 1533 zobrazení
sony_ux_turbo_90_1990.png
sony_ux_turbo_90_1990s.png
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneeeee:
zaujíma ma ten Akai čo máš na foto GX hlavy, ale reverse, ako to vyriešili, mohol by si o tom spraviť samostatný článok do sekcie deckov
A tne boombox, ono som si občas všimol že repro sústava nie je schopná vyžiariť tak veľa, ale napríklad cez slúchádlový výstup dostaneš aj 20kHz, teda aspoň mám takú skúsenosť s mojou aiwou čo bol totálny šmejd oproti starým boomboxom, ale ten zvuk cez kvalitné slúchadlá bol o poznanie lepší

zaujímal by ma názor užívateľa orhore na prevedenie kazety Sony UX Turbo v teste, keďže spomínal si že Sony používaš rád a s UX-S pásmi máš skúsenosti
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

je tam gx dvojdeck a gx-r35 . tak konkrétne , čo máš v pláne , popíš presnejšie .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja nechcem rypať ale to, že z toho bolo čosi počuť, ešte neznamená, že to bolo tých 20khz
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

:lol: iba 12000 Hz k 20 kHz sa ešte len dostanem. no ale , páska bola nahratá na gx67. to bolo len na porovnanie , či sa zhodujú kalibrácie .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

už som pozrel na google, ten deck má GX hlavy na otočnom systéme ako Technicsy, tak ma to zaujímalo.

Nstar: trochu tam je, už som tu nahrávky postoval, vo vlákne aiwa cs-w320
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK CDing 2 90min rok 1996-2002 Made in Luxembourg
https://ez647.sk/cc/tdk_cding2.html#96

Katalógová verzia:
https://ez647.sk/cc/c/b/tdk_cding_96_02.jpg

V rámci základného typu II od TDK si chcem nahrať niekoľko kaziet rôznych modelov a verzií s SF páskou.
Už som tu rozpisoval zrejme pri niektorej kazete C120 alebo C100 TDK dlhé texty o Avilyne a tak, aj modeloch ktoré používajú základný SF pás Avilyn.
CDing 2 bol u nás známejší a rozšírenejší snáď viac než samotný model SF. Jedná sa o pásku z posledných výrobných šarží, temná hnedá, čo skoro ani nie je vidieť na fotkách.
Generácia v tomto obale s veľkým CD a farebným rohom podľa dĺžky kazety prišla okolo roku 1996 a vyrábala sa až do konca Luxemburskej pobočky. Thajské EU verzie nie sú známe zatiaľ. Kazety používajú priehľadné telo ako kazeta TDK D, so štyrmi skrutkami a oblúkovým vzorom vnútri. Prvé verzie boli pomerne tmavé, s bielymi cievkami a bielou svorkou. Novšie šarže používali ešte tenšie steny s odlievacím bodom v strede kazety medzi cievkami, presne tam kde sa sleduje stav navinutej pásky. Až do tretice prišli Thajské verzie s výraznejšími zmenami, ale pre bežného užívateľa sú vlastne všetky tieto verzie na pohľad rovnaké.
Dnešná kazeta je druhá menovaná, v tomto prípade CDing robili ako extra svetlé číre kazety, ale cievky boli osadené čiernou svorkou čo bolo efektné. Dnešná kazeta má ale komponenty biele aj svorku, a pritom nespadá do starej tmavej kategórie, ale je výrazne svetlá, a prečo? pretože je to totálne finálne z posledných rokov výroby, konkrétne je tento kus vyrobený v roku 2001, sériové číslo je takmer neviditeľné, celkom dlho som ho lúštil, kazeta má tvarovaný TDK vankúš, ale už bez tieniaceho plechu.
Na odkaze na tento model vyššie je tam aj verzia C74, ktorá je z roku 2002, ale má ešte čierne svorky takže aj podľa šarže ako sa trafili.
Mimo iné tento model kazety si zahral aj v Strážcoch Galaxie, kde bláznovi do kaziet ako mne neušli dva fatálne prehrešky a to že začiatok filmu sa odohrával v 80tych rokoch a už tam mali tieto kazety z roku 1996, záhada ! :D
Aj to že pri rôznych záberoch sa práve striedajú šarže tejto skoršej tmavej CDing 2 a tej novšej svetlej, pretože to prezrádzajú čierne svorky na cievke, raz ich tam kazeta má, raz nie.
CDing 2 v tomto prevedení sa posledné roky pred koncom dostalo aj farebného prevedenia v piatich farbách kaziet.
O balení asi nemusím veľa hovoriť, v tej dobe bol v TDK štandard slim zaoblená tmavá krabička, u CDing jednoduchý booklet a nálepky, spoločné pre normal aj high verziu.
MOL ani žiadne technické parametre sa u takýchto podradných modelov neuvádzajú, aspoň si to firma myslela. Je to len na také bežné nahrávky, kto chce nahrávať vážne na decku s displejom, nech si kúpi aspoň SA !

Kazetu som získal od Slovenského predajcu v roku 2014.

Akai DX-57, 28.3.2014:
+4db, bias -4
no dajme tomu že sa to dá počúvať, ale excelentné to nie je, mám stále dojem nie práve čistého zvuku, staršie SF a CDING zahrali lepšie, toto je naozaj pred koncom firmy čo melie z posledného
test z Akai graf na konci
pri vstupe 0db:
160Hz 0dB ako najsilnejší výstup zo všetkých signálov z tejto kazety
20kHz tesne nad -20dB

Pioneer CT-S550S, 24.4.2014:
-2db, výšky slabšie, zvuk je horší
BLE XD:
+2db občas aj tak skreslí bas, výšky ale dosť slušné, ale stále nie som spokojný so zvukom

Technics RS-AZ7, 15.4.2014:
+4db, slabšie výšky, bez porúch a kolísania
ATC:
0db, výšky ako zdroj, občas aj tak skreslí bas, nevhodné

Technics RS-TR979, 26.4.2014:
+4db bez skreslenia, výšky dobré
ATC:
+2db mierne skreslené, výšky ako zdroj, nie je to veľmi dobré

Technics RS-TR575MII:
+4db, výšky stredne kvalitné

Test a ostrá nahrávka na Sony TC-KE600S:
H: -4 až -3 kolíše
L: -4
biasom sa tvári ako niektoré SA čo som nahrával, ale výkon je o niečo slabší než SA, keby ste hľadali rozdiel medzi SF a SA
nastaviť to šlo presne, štvrťka biasu dole, štvrť levelu hore, a ja som potom ubral bias takmer nadoraz ako vždy
vhodné nahrávať max +4db, teda snažím sa to držať okolo tých +2db s rezervou.
Zvukovo nie je najhoršia, je tam síce nejaké presykávanie občas, ale snaha celkom je, od zdroja je nepatrný pokles výšok, kvalitu si celkom drží, podanie zvuku je celkom dobré, v prípade SA som mal dojem lepších a presnejších výšok, ale to môže byť tiež len dojem. Poruchy len vzácne. Napriek problémom v iných strojoch, povedal by som že som dostal viac než som od tejto kazety čakal a Sony ju zvládol asi najlepšie zo všetkých strojov.

Záverom, do zbierky a na nahrávanie len v dobrom stave s vhodnou kalibráciou, nie každému stroju sadne. Je to taká ľahká verzia kazety triedy II, jedná z najľahších a často kritizovaných medzi užívateľmi za nedostatočnú kvalitu, že vraj reklama na kvalitný prepis z CD je extrémne nadhodnotená.
Ja by som sa viac bál stavu, pretože zle skladovaná SF páska je čisté zlo, v poznámkach testov mám veľké množstvo základných tried high TDK, kde mám žlté a červené kolonky s popismi rôznych chýb, hlavne porúch, kolísania a zlého zvuku, ale už som sa o tom presvedčil neraz, že dobre skladovaná SF a jej kolegyne zahrajú kvalitne aj v dnešnej dobe. Nákup nechám na Vás, jednu dobu to bola veľmi často sa vyskytujúca kazeta v predajoch, ale nejako začala miznúť, možno práve kvôli tomu účinkovaniu vo filme, každý to chce teraz mať doma.

dodatky:
stav počítadla na konci strany: 48.07
poruchy na konci: občas jemné zakolísanie kanálov
stav hláv: čisté
stav pásky: vlnitosť takmer minimálna, priečne čiarky stredne silné
Prílohy
IMAG0014.JPG
IMAG0014.JPG (81.76 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0015.JPG
IMAG0015.JPG (104.07 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0812.JPG
IMAG0812.JPG (114.09 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0813.JPG
IMAG0813.JPG (81.72 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0814.JPG
IMAG0814.JPG (119.09 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0815.JPG
IMAG0815.JPG (108.27 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0816.JPG
IMAG0816.JPG (102.26 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0817.JPG
IMAG0817.JPG (72.7 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0818.JPG
IMAG0818.JPG (93.45 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0819.JPG
IMAG0819.JPG (58.39 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0820.JPG
IMAG0820.JPG (47 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0821.JPG
IMAG0821.JPG (59.2 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0822.JPG
IMAG0822.JPG (71.84 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0823.JPG
IMAG0823.JPG (59.23 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0824.JPG
IMAG0824.JPG (100.22 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0825.JPG
IMAG0825.JPG (72.14 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0826.JPG
IMAG0826.JPG (72.43 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0827.JPG
IMAG0827.JPG (85.95 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0828.JPG
IMAG0828.JPG (70.81 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0829.JPG
IMAG0829.JPG (78.2 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0830.JPG
IMAG0830.JPG (65.13 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0831.JPG
IMAG0831.JPG (90.23 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0832.JPG
IMAG0832.JPG (70.15 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0833.JPG
IMAG0833.JPG (75.93 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0834.JPG
IMAG0834.JPG (117.64 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0835.JPG
IMAG0835.JPG (91.65 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0836.JPG
IMAG0836.JPG (67.03 KiB) 1482 zobrazení
IMAG0837.JPG
IMAG0837.JPG (73.86 KiB) 1482 zobrazení
tdk_cding2_90_2000.png
tdk_cding2_90_2000s.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"