C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

vkladať sem denne kazety C100 podobne ako vo vlákne kaziet C120 ?

áno
9
69%
nie
2
15%
je mi to jedno
2
15%
 
Celkom hlasov: 13

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

v tej téme Veľké cievky sa príliš detailne tie kazety nerozoberajú, otázne je či ich iba update v tom vlákne alebo začleniť ich priamo sem do C46. Nemám nič proti, sú tam zaujímavé kúsky, aj medzi ostatnými minutážami sú pekné kazety. Ja si rád prečítam a podľa mňa aj ostatní. Táto minutáž je klasika, skoro nikto ju ale nepoužíva
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa moniatko »

Čo sa mňa týka, ja mám rada postupnosť, čiže by som sa viac priklanala k článku od napr. 64 alebo 74 po 84. A potom zas od 46 po 54 a tak nejak.
Ale nechávam to na teba, ako ti to viac vyhovuje.

No a tie 46, ja som sa moc tomu vlaknu s veľkými cievkami nevěnovala, tak neviem či sú tam testy ako v týchto vlaknach ale ak nie, tak si myslím že je to jedno pokiaľ je to rovnaký model/minutáž len rozdiel sú cievky. Neurobíš dva ale iba jeden a je to, nie? :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

šiel by som do 46min, pretože je taká rozsiahla a zaujímavá minútáž, popravde tie 64 a tak som ani nikdy nechcel.

Vo vlákne veľkých cievok sú len obrázky, ale nie tak vo veľkom množstve ako tu.
Väčšinou neexistujú dve rovnaké verzie s malou aj veľkou cievkou, len veľmi vzácne.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa moniatko »

veď ty si rozumieš =)
mňa osobne dosť zaujímajú tie zvláštne minutáže, ale to vôbec nie je podstatné.
Zaujímavé sú samozrejme aj 46, takže tešíme sa šecia :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

uff, no máme čo robiť :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nec »

Teším.sa na 46. Za mňa kľudne miešaj aj veľké cievky. Bude to super čítanie.
C46 je sympatická minutáž. Pekne jefna LP na jednu
Kazetu. Tiež ich nenahrávam. Kto to má po 5 pesničkách otáčať. :D
To ale nič nemení na sympatiách
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako by sa stalo :D

to si musíš do walkmana do postele nachystať presne takú kazetu, aby si nezaspal :D

ale C46 sú super na krátke chvíle kvality alebo toho najlepšieho výberu z najlepšieho :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nec »

No veď ja sa chystám nahrať maxelll UD I 46. 1985.
Problém je že zatiaľ ju nemám. :D
Ale to príde.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s MG-X 100min rok 1989 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/thats_mgx.html

Prehľad That´s typu IV metal na fóre:
viewtopic.php?f=29&t=1196

Takže konečne predstavím takzvaný Delta dizajn That´s, alebo inak klasika v trojuholníkovom okne. Je to moja jediná C100 v pôvodnom prevedení, originál vysoká kvalita Made in Japan, žiadne špekulácie.

Ak to vezmem v skratke, tak podľa internetových zdrojov firma Taiyo Yuden prišla s kazetami na trh až v roku 1983 a to hneď s troma modelmi METAL, z toho jedna bola pre nastavenie High position typ II a dve čistokrvné metalky. V starom prvotnom dizajne mali vlastné telo s malým oknom, ktoré často kopírovali Nemecký výrobcovia, možno ste sa s tým už stretli.
https://ez647.sk/cc/thats_mr.html
Ale pre Japonský trh vraj už mali aj Delta dizajn, aj typ normal model FX.

Od roku 1985 ponúkal výrobca už len kazety v Delta dizajne, a modely metal mal hneď dva, základný MG-X a vysoký MRXPRO.
Teda táto prvá MG-X mala dizajn a potlač takmer identickú s dneska prezentovanou verziou, ale fólia bola bledomodrá
http://www.vintagecassettes.com/triad_t ... ge3034.jpg

Moja verzia dostala novú fóliu a booklet až asi v roku 1989, možno to mohlo byť aj 1988, ktovie, a fólia bola biela s pásikmi.
Kazeta Delta s bielou potlačou, biele cievky s červenou svorkou. That´s často používal rôzne prevedenia farieb cievok a svoriek podľa vhodnosti daného modelu, mne sa to mimoriadne páči. Rovnako tak keď som asi v roku 2005 videl na internete prvý krát tento dizajn That´s, vedel som že to nebude žiadny šmejd, dizajn pôsobil veľmi zaujímavo a profesionálne, hlavne s tým výpisom parametrov pásky priamo na tele kazety, to sa len tak nevidí.
Uvádzaný MOL pre tento model je +6,0dB a SOL 10kHz -0,5dB.
Mechanicky boli tieto kazety proste dokonalé, ich chod cievok a pásky bol mimoriadne jemný a presný, nikdy som na tomto dizajne kazety nepoznal nič také ako kolísanie, nedoliehanie pásky na hlavy/kanálov, alebo akýkoľvek mechanický problém.
Samozrejme po rokoch to môže byť horšie, ale každý kus by sme si museli prejsť zvlášť.
Samotná páska metal je viac sivá než čierna, nepriesvitná, samozrejme má tendenciu sa krútiť, ale nie tak extrémne ako niektoré nové modely Maxell a TDK.
Balenie je teda v hranatej krabičke rovnakého dizajnu ako som prezentoval u nových kusov s logom That´s, ale je svetlá číra a booklet je veľký skladací.
Kazetu som získal od Slovenského zberateľa v roku 2008 a pomerne dosť skoro som ju nahral na Akai, takže testy vtedy neboli všetky, ale pozrieme sa na to ako to vtedy dopadlo. Fotka zabalenej dobová mobilom.

Akai DX-57:
+6db, špičky +8db, bias 0
Zvukovo je mimoriadne výkonná, výškovo niečo sviežejšia od zdroja, myslím že som ju nahral už v roku 2010, kde som jej priamo tlačil +8db a bolo mi to jedno že je to občas skreslené, hlavne nech to svieti :D, dneska to takto už nenahrávam, ale vtedy som asi nemal tak často veľmi výkonné kazety.
Bez grafického testu v tej dobe.
Akai jej uštedril pozdĺžny prehyb na okraji pásky, to bude tou mazacou hlavou čo som vysvetľoval kedysi, ale na zvuku sa neprejaví.

Technics RS-TR979:
ten to trochu nedával a skresľoval basy, zvuk nadmieru čistý, aj s ATC, ale nezapísal som si vtedy hodnoty vybudenia

Technics RS-TR575MII:
+4db, špičky šli viac, nad limit displeja, výšky subjektívne lepšie než zdroj (plusový bias)

Záverom, dneska už za dobré ceny tieto kazety veľmi nejdu, ale keby predsa, do zbierky a na nahrávanie, za predpokladu dobrého stavu, je to niečo neskutočné.
Bohužiaľ mám obavy že posledné roky všetky kazety That´s a hlavne metalky práškujú, ale táto v tej dobe bola v poriadku, ktovie ako teraz keby som ju pustil po rokoch.
Napriek tomu v dobrom stave, tak dobrý zvuk len tak nikde nenájdete tak ľahko.

PS: tak tie prvotné MG-X v bledom modrom obale, alebo Triady MG-X pre USA, mali naozaj nižšie parametre, 315Hz +5,0dB a 10kHz -1,0dB, takže v tej mojej verzii to vylepšili.
Prílohy
DSC02530.JPG
DSC02530.JPG (112.12 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0971.JPG
IMAG0971.JPG (113.35 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0972.JPG
IMAG0972.JPG (87.95 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0973.JPG
IMAG0973.JPG (114.21 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0974.JPG
IMAG0974.JPG (84.16 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0975.JPG
IMAG0975.JPG (65.85 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0976.JPG
IMAG0976.JPG (95.68 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0977.JPG
IMAG0977.JPG (73.28 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0978.JPG
IMAG0978.JPG (84.96 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0979.JPG
IMAG0979.JPG (77.82 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0980.JPG
IMAG0980.JPG (63.32 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0981.JPG
IMAG0981.JPG (73.04 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0982.JPG
IMAG0982.JPG (73.95 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0983.JPG
IMAG0983.JPG (101.6 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0984.JPG
IMAG0984.JPG (96.19 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0985.JPG
IMAG0985.JPG (86.71 KiB) 1705 zobrazení
IMAG0986.JPG
IMAG0986.JPG (95.57 KiB) 1705 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, máš schopnosť mi podsunúť veľmi dobre fotky, články a detaily a mne sa potom tuším začínajú niektoré kazety čo som dlhšie prehliadal páčiť. Thats si mi priblížil kúsok, a táto dnešná aj keď neni podľa môjho gusta tak sa jej nedá uprieť kvalita a originalita. Zaujímavá je aj tá průpovídka o vniku názvu Thats, a celkovo ten svojský prístup asi má niečo do seba.
Tie parametre na kazete sú zvláštne ale skôr je čudné, že to nebolo štandard. Booklety majú niektoré nudné, niektoré sú ready na piškôrky alebo lode, tak podobne je to aj s nálepkami, sú iné a to je ok. Až včera som pochopil, že to nie je CD/IF ale jedna F. To som pochopil lebo je tam dva F a štyri F. Už len to F rozlúštiť a môžem skúsiť: as

C46, ja sa už teším pretože je to vlastne základná dĺžka a pritom je taká zriedkavá čo sa použitia týka. Ja teda 46 rád používam, je to kompaktné...nechám si to a potom
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

keby sa to volalo CD-IF, možno by ten počet Íčiek nebol tak ľahko prehliadnuteľný, všeobecne lomítko do názvu kazety nepatrí asi ako do názvu súboru

a tú druhú čo si spomínal, je to asi, asii, asiv :D

to je ako keď sa niekto spýta: akú kazetu mám dneska vybrať na nahrávku? odpoveď: skús asi as:I

alebo čo je to za kazetu? to je That´s ! :D

vidíš to rokmi som si čiastočne vytrénoval robiť ostré fotky s foťákom bez zaostrovania

len mi to nedalo, chcel som napísať aj vysoký model MRXPRO pre porovnanie s MG-X a čítam hodnoty MOL a SOL a boli zhodné s tou MG-X dneska, tak som sa na to vykašľal, aj keď v teste bol jej zvuk ešte hlasnejší, tak ktovie, na Akai som dal špičky +10db a tej kazete to bolo jedno...
ale staré MG-X mali nižšie uvedené hodnoty, vtedy by to zmysel dávalo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s MG-A (MaGica) 100min rok 1992 Made in Japan, alebo Sigapore by General Magnetics
https://ez647.sk/cc/thats_mgx.html#2

Po predstavení, testoch a nahrávkach modelov RoXana a VaneXa by som tu predstavil ešte túto striebornú namyslenejšiu snobskú dámu MaGicu, ale pekne zaradom.

Včerajší model MG-X v Delta okne bol proste niečo úžasné s čím sa nestretávam bežne, ale od roku 1990 sa názov MG-X stal rozpočtom triedy metal a myslím že aj TDK Metal CDing ju strčí hravo do vrecka.
Neviem prečo sa takto vo firme rozhodli, ale legenda metalového základu That´s tu extrémne prepadla, v novej generácii dostala celopriehľadné telo, ktoré zdieľa s modelom RX a VX.
Od roku 1992 v poslednej generácii, kde dominantu modelov That´s prevzali baby, mi v predstavení chýbala len MaGica, teda MG-X premenovaná na MG-A, kazeta ostala zhodná, balenie je v celku pekné bielo strieborné.
Krabička hranatá That´s svetlá, booklet krátky, kazeta s ľahkou bielou potlačou, a cievky biele, no a svorky, u RX krásne červené, u VX krásne modré a u MG-X a MaGica, hmm no oranžové, ale nie tie krásne jasné ako čerstvo odkrojený pomaranč, ale skôr také temné až šedé oranžové, ako odkrojený pomaranč už nejaký ten deň na slnku s postupným začínajúcim rozkladom... no tak neviem, ono to nevyzerá zle na tej kazete, ale tá farba je proste divná :D

Že sa nám v značke That´s takto posunula metal trieda by mi až tak nevadilo, pretože v starej kvalitnej Delta generácii sme mali dve veľmi kvalitné a pekné modely metal.
V novej generácii sú modely metal až štyri, takže pestrosť nechýba, ale proste ten pekný model vyslovene potopili do rozpočtu. Konštrukčne a dizajnovo mi ani tá priehľadná kazeta nevadí, nejaké problémy s vedením pásky som nemal cca i keď...
Páska:
tak tu považujem za problém, neviem kto im zriedil recept, ale toto na metalku fakt néééééé.
Nahral som verziu MG-X 90min 1990 aj túto MaGicu 100min, a proste som nebol spokojný, obzvlášť s tou C90, a MaGica bola na tom o niečo lepšie. Ale napriek tomu toto je rozpočtová trieda, alebo proste jedná z najslabších metal kaziet čo poznám, samozrejme nie tak zlá ako Magnex metal, ale predsa.
Kazetu som získal v roku 2016 a nahral ju na Sony aj Akai po jednej strane, takže moje subjektívne dojmy a subjektívne výsledky, do ktorých okrajovo pre porovnanie zahrniem aj verziu C90:

Akai DX-57, 16.8.2016:
+4db bias -4
jedná strana mi príde že nedolieha dobre a celý priestor je výraznejšie ako fázovo posunutý, celkový dojem zvuku by nebol zlý, ale priestor to vyslovene kazí
výškovo je skoro ako zdroj, ale s biasom sa to skoro nedá veľmi navýšiť, u metaliek sa bias fine nastavenie správa veľmi odlišne od iných kaziet a je výraznejšie menej citlivý
výkonovo je +4db dosť na hrane, vhodnejšie by bolo +2db
ostrá nahrávka 11.12.2017:
v podstate sa nič nezmenilo, výškovo mi príde dosť slušná, ale ľavý kanál som kompenzoval balancom, čo dosť pomohlo, no a na konci strany výraznejšie kolísanie po otlaku svorky
boli skladby kde som v špičkách budil až +6 či +8db, ale to bola skôr výnimka
subjektívny graf z testu Akai, na konci:
hodnoty pri vstupe signálu 0db podľa displeja:
160Hz +0,5dB - pre porovnanie staršia verzia MG-X C90 1990 sa vôbec nechcela nechať budiť a 160Hz vyšlo len -0,5dB
10kHz -1,0dB
20kHz -8,0dB
v grafe je tiež vidieť pokles úrovne na ľavom kanály vo frekvencií 4 a 8kHz, zrejme sa jedná práve o drop, alebo zakolísanie len na tomto jednom úseku, inak by sa to vyskytlo aj na iných frekvenciách.
ešte pre porovnanie doplním že na zmienenej C90 bol zvuk aj slabší od zdroja, budenie problémové a výškovo ešte horšia než MaGica, keď som sa aj na hlavu postavil, ani s biasom proste tie výšky boli rozpočtové a nevýrazné, ako nevhodne kalibrované metalky zo začiatkov výroby

Pioneer CT-S550S, 21.8.2016:
+4db veľmi jemný a ostrý zvuk
BLE XD:
+4db zvuk nadmieru dobrý, výškovo je to mierne sviežejšie od zdroja, živšie a proste nádherné, veľmi slušný výsledok, prečo som to ja len nenahral na tomto decku....

Technics RS-AZ7, 25.8.2016:
+4db, výšky takmer ako zdroj, dosť slušný a použiteľný výsledok
ATC:
+2db skreslených, výšky ako zdroj, ATC veľmi pokazilo výsledok, ak nahrávka tu tak jedine bez kalibrácie

Technics RS-TR979, 11.9.2016:
+2db, výšky slušné, jemné skreslenie v basoch, ľavý kanál s miernym poklesom
ATC:
+4db, ale treba trochu viac tlačiť aby toho dosiahla, skreslenie takmer žiadne, výšky ako zdroj, dosť slušný zvuk, ATC vhodná na tomto decku, kazeta vzhľadom k prevedeniu a kvalite sa presne hodí do dvojhlavového reverzu, tu to škoda iste nebude

Technics RS-TR575MII:
+4db s jemným skreslením, ale výšková odozva je nadmieru dobrá až excelentná

Sony TC-KE600S, 11.12.2017:
H: +1
L: -3
bias je vyšší než je stroj výrobne kalibrovaný, asi na kazetu Sony Metal-XR, ale výkon je v prepade, čo sa dá pekne nastaviť ručnou kalibráciou, v celku dobrý výsledok
zvukovo dosť dobré, ale občas je tam tiež cítiť drobné neduhy ako nedoliehanie ľavej strany na začiatku nahrávky, ale len veľmi jemne, a to tento stroj nemá bežne problémy s kolísaním, hlavy dobré, kladka v podstate nová, s väčšinou kaziet som mal nadmieru dobré výsledky
výkonovo +4db je vhodných aj keď je to metalka, tak tejto lacnej verzii pásky to svedčí tak akurát
ale osvedčilo sa mi vtedy nedodržovať kalibráciu presne podľa displeja, je to len taká kozmetická okrasná záležitosť pre oko a foťák, lebo ten charakter zvuku pri presnom nastavení kalibrácie sa vôbec nezhoduje s tým čo ide z pásky, ako som raz spomínal deck má niekoľko presných frekvencií generátora na ktorých sa kalibruje, ale hudba obsahuje široké spektrum a zafarbenie potom nemusí sedieť, tak som level mierne ubral a bias nechal na nule, výšky sú tak mierne v pluse, ale bez skreslenia a výkon netreba veľmi pretláčať, no a s výsledkom som bol dosť spokojný
pre túto kazetu sa veľmi dobre osvedčil môj Sony a Pioneer

Záverom, metalky sú vždy veľmi zberateľskou a pyšnou záležitosťou, ale na nahrávanie to už nie je čo bývalo, teda ako kedy. Ale tento rozpočet MG-X a MG-A v priehľadnej kazete ani len nemôžete porovnať ani očakávať to čo od starej Delta MG-X verzie, to je ako nebo a peklo. Ale rozhodne by ma zaujímali vaše skúsenosti ak niekto má, či by to dopadlo lepšie, ale ja by som rozhodne doporučil kazetu nech si ju každý vyskúša nakalibrovať a nahrať, nech sa potom podelí o výsledky.
Bohužiaľ ceny tohto kovového rozpočtu sú dneska už na úrovni zlata, je to smutné, ale tie kazety vôbec nemajú tak vysokú hodnotu ako niektorý za ne pýtajú.
Prílohy
IMAG0103.JPG
IMAG0103.JPG (94.25 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0104.JPG
IMAG0104.JPG (115.39 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0022.JPG
IMAG0022.JPG (100.73 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0023.JPG
IMAG0023.JPG (78.75 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0028.JPG
IMAG0028.JPG (118.47 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0029.JPG
IMAG0029.JPG (105.91 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0030.JPG
IMAG0030.JPG (102.18 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0031.JPG
IMAG0031.JPG (79.18 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0032.JPG
IMAG0032.JPG (90.41 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0033.JPG
IMAG0033.JPG (77.79 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0034.JPG
IMAG0034.JPG (68.13 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0035.JPG
IMAG0035.JPG (75.28 KiB) 1665 zobrazení
IMAG0036.JPG
IMAG0036.JPG (89.93 KiB) 1665 zobrazení
thats_mga_100_1992.png
thats_mga_100_1992s.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"