SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa jhradec »

Ok klidně počkám do ledna, stejně je to za 14 dní :D .

Nemám slovo proti Sonetu/ Sonetu Duo jsou to solidní a pěkné strojky, Trochu hůře opravitelné, ale zase téměř nerozbitné- takový "americký přístup". Jejich konstruktér-Ing. Vodička - ano ten countryový zpěvák úžasného basu se o "své děti" poctivě staral snad až do smrti. Mám ale výhrady k B3 - to je fakt neštěstí. Snad do sbírky dobrý,ale jinak- přechod na 4 stopy a kombinace germaniových tranzistorů s lampami. Stejnou funkci a mnohem lépe a jednodušeji udělá ta B70- nebo radši B700( rychlost- stopy) B4 má trochu nestandardní korekce, ale jestli vyhovují je to mnohem mnohem lepší, než B3.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa E001 »

Osobnú skúsenosť mám vlastne iba s Tesla Uránom, B5 a B 700. Ten B 5 mal hlavne problémy s tými veľkými
" gombíkovými " potenciometrami, ostatné sa dalo nastaviť. Sedemstovka bola dosť problematická na mechanické nastavenie, ako ťah pásky, pretáčania, alebo nastavenia kolmosti prítlačnej kladky a podobne. S tých starých mašiniek si vážim najviac B4. Ja som ho žiaľ nevlastnil, mal ho bratranec, ale to bol nezničiteľný kombajn, ktorý nesklamal za žiadnej situácie. Bolo jedno, aký pás, proste šlapal jak hodinky.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Tak díky za odložení.

Tak když jsem se několikrát koukal dovnitř toho Sonetu Duo, páč mě to zajímalo, tak můžu říct, že v tom bych se abolutně nevyznal - připadne mi, že je tam minimum prostoru na manipulaci. Ale jak píšeš, přijde mi, že i přes prasácké použivání některými vlastníky ty stroje přežijou fakt hodně. Ovšem "americký přístup" jak říkáš, mi přijde jako protipól, alespoň z toho co jsem slyšel - ALE neměl jsem myslím žádný přístroj, který by byl vyrobený v US, jen pár desek a kazet a ty mi přijdou běžně kvalitní. Zkus se podívat na dokument "Žiarovková konšpirácia - príbeh plánovaného zastarávania" - tam spíš naopak bylo řečeno, že v Americe, kde záměrně začali dělat přístroje a výrobky s krátkou životností (které se po uplynutí záruky prý dokonce musely odevzdat), tak netušili, že na "druhé straně železné opony v zemích východního bloku existovala ekonomika bez plánovaného zastarávání" (zhruba v čase 30:30).

Jasný, nevěř všemu co se říká, ale tuto taktiku pozoruju už x let..


Ale ať neodbočuju, tak jo, toto jsem už víckrát slyšel, že se na tom Sonetu podílel.
Víš, tak já neměl ani moc šanci používat tu B3, páč už tehdy mi nepřišla v úplně dokonalém stavu, tak jsem ji odložil, ale chci ji sehnat tak či tak.
No a s B4 se zatím semtam učím, i když si nejsem jistej jestli ji někdy budu používat k nahrávání.
Taky bych ale rád sehnal ještě B43, vím že se tu zmiňovala nekvalita toho přístroje, ale mě by fakt zajímal, páč je Stereo a má rychlosti 4-9-19, bohužel ale s absencí repráků..


---

E001: Tyjo, jak tu chválíte tu B4, tak si říkám, že jsem asi fakt nešáhl vedle, když jsem ji nedávno kupoval. Já jsem totiž váhal nad tou B4 a tuším B444, ale když už tuhle tady někde mám, tak jsem vzal B4.

No, B700 taky patří zatím jen mezi stroje, které jsem neviděl ani osobně, ale až se s Danielem konečně sejdeme, tak mezi více věcmi taky bude, tak jsem nejen na ni zvědavý.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa E001 »

Ono medzi B70 a 700 nebol veľký rozdiel v mechanike, skôr taký trocha dizajnový tuning. Poťáky vymenené za poruchovejšie ťahové, hmatníky obdlžnikové za guľaté, koncový zosilňovač MBA 810, ale aj staré mizerné elektrolyty v plastovom púzdre a hnedé keramiky, tzv hovňáky sa tam našli.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa Stano »

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Stano: Hm, nejsou to všechno spíš půl-palce? Samozřejmě ta vepředu je větší, ale celkově všechny mi přijdou širší než je obvyklý. Ale je pravdou, že by se mi líbilo mít ve sbírce i jednu plnou cívku s 2palcovým páskem i když bych ji neměl jak přehrát, prostě něco tak pořádnýho by mě zajímalo (a myslím, že to není jen tím, že jsem to nikdy neviděl osobně).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím vás.

Protože je tu několik členů, kteří používají i kotoučáky, chci se zeptat - dokázali by jste někdo sehnat nějaké zaváděcí pásky?

Vím, je to poněkud ironie, když jich zatím mám několik cívek, ale potřeboval bych i nějaké jiné barvy než mám a v případě, že by se naskytla možnost levného nákupu i těch základních, tak bych to ocenil.


Barev, kterých mám dostatek jsou: tmavě zelená, červená a relativně i bílá.
Mezi ty, kterých mám málo patří: žlutá, modrá, růžová, bílo-modrá a čirá.
Ostatní, které jsem nejmenoval, včetně vícebarevných, ani nemám.


Jde o to, že tady se po bazarech vlastně zaváděcí pásky ani neobjevují a nákup ze zahraničí neuskutečním, proto se tu ptám. A co se stavu týká, nevadily by mě ani ty, které nejsou zrovna ukázkového stavu.


Předem vám tedy děkuji za jakoukoli odezvu.
A přeji pěkný víkend :-).
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa jhradec »

V rozhlase se zaváděcími pásky označovala i rychlost nahrávky. Na 19- náctku se používaly dvoubarevné -> zelenobílý (začátek) a červenobílý (konec).
Pak je tu ještě v komerční oblasti používaný pásek pro koncové vypínání -> průhledný ( třeba REVOX) nebo vodivý ( třeba TESLA ).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Tak já se zde dozvěděl o používání zaváděček v souvislosti s tím jestli je zvuk mono nebo stereo.
Tak na netu jsem viděl, že existuje i 4-barevná zaváděčka a to už je pro mě fakt unikát.
Tu průhlednou vím, že má být na vypínání, no já sice takový magič nemám, ale rád bych jí měl víc.
A vodivý znám, ten funguje už i na B4, ale nemám ho ani kousek.


No každopádně, kdyby prosím někdo měl možnost sehnat zaváděcí kotoučové pásky, tak budu moc rád, když dáte vědět.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Streda, 15. Septembra 2021, 15:30 tu je niečo .
http://thorn.sk/http.thorn.sk/hlavne+od ... gnetofony/
Díky za zprávu, ale toto je poněkud extrém. Jako 8€, tedy 210Kč za ubohých 25metrů mi přijde poměrně přestřelený :-?.
Kdysi jsem koupil za rovných 200Kč celou novou červenou zaváděcí pásku Emgeton o délce 1000metrů, novou, ještě zatavenou. A před nějakým rokem jsem vydražil za 340Kč ještě jednou další zatavený 1km červené Emgeton zaváděčky a k tomu za 170Kč bílou "použitou" zaváděčku na AEG (no použitá, nebyla celá, asi kolem 500metrů).


No bohužel zásoby ubývají celkem rychle, proto se sháním po dalších a zde se ptám, protože tu určitě mnozí z vás máte šanci poshánět kotoučové pásky z míst o kterých ani netuším a případně ze zahraničí odkud nakupovat nemám šanci.


Jo a odkaz nějak nefunguje, já se proklikal k tomuto
http://thorn.sk/inshop/scripts/shop.asp ... 1&level=56
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"