C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

je to pekná kazeta ale nejako mi tam niečo neviem...asi sa berie nejak vážne celá je taká temná a prísna
zobral by som krabicu ale to už by ma museli prosiť asi skôr len dva, tri kúsky...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej je to až prehnané sivé, ale ten výraz prísna, to sa mi páči :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Japonská obdoba depešákov by na nej mohla rozdávať svoje demo. :D
Ale mne sa páči, hoci zatiaľ neviem čo by som na ňu nahral, také seriózne.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm to demo na Axii by som bral :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

to by som bral také demo, len aby na mňa nevyšli Tokio hotel
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

som zvedavý aké demo by sa hodilo na Axiu Hello Kitty ružovú, až sa k nej dopracujeme raz :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Ha tak dievčenská tínedžerská skupina predsa :D
Prípadne nie tak prvoplánovo nejakí jazzmani.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia AU-Ix 46min rok 1991 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_auix.html

Včera som vysvetlil rozdelenie týchto modelov a dneska tu už máme najvyšší model normal pre tento rok, ktorý ako som spomínal sa pridružil do bolestivej AU rady kaziet práve až v tomto roku 1991.
Ako pásku používa stále Dual Coating Beridox FeCo, takže môžme len špekulovať o tom v čom je lepšia než tie predošlé.

Balenie:
Fólia sa tvári menej prísne, s tou zlatou, ale booklet a kazeta je rovnako v šedých farbách ako model AU-I.
S rovnakým rezom páskou na zadnej strane fólie.

Kazeta:
Typ tela kazety je presne ten čo som sa snažil odprezentovať v prípade JZ Color pred nedávnom, ale v tej vážnej podobe, stále skrutky a osadené veľké cievky, čo je pre tento typ tela o dosť vzácnejší prípad než u iných s tými cievkami. Celkovo je tento model kazety dosť vzácny v predajoch dneska.
Farebnosť je teda šedá, zhodná s modelom AU-I, potlač dvojfarebná kde je trochu viac tých kecov o kvalite, ale stále okno čisté a nedotknuté textom.

Páska, je stále veľmi sýto železitá a tmavá zároveň, a príde mi ešte viac priesvitná ako tá minule, ale možno to je len zdanie.

Kazetu mám ako čerstvý tohoročný prírastok zbierky, testy už boli zverejnené z Akai, takže len zopakujem:

Akai DX-57, 5.4.2021:
+6db, špičky +8db, bias -8, výstup posilnený o +1 až +2db.
Oproti predošlej verzii (AU-I) po rokoch, nehrá o toľko lepšie, basovosť a výkon je posilnený, ale v menšej miere než u predošlej kazety (AU-I), ale výškovo by som povedal je precíznejšia výšky aj stredy sú jasnejšie než u predošlej AU-I.

Takže predbežne záverom, je vyššia, je silnejšia, ale je komplikovaná :D Takže možno nepredčí kvality AU-I, ono už neviem kam by sme sa chceli kvalitou posúvať vyššie, keď samotná AU-I je pecka, ale Japonci určite vedia o čo šlo, ale neprezradia :D
Tak či tak, zase len môžem doporučiť, nie je čo pokaziť nákupom, dizajn je viac nevšedný s tými veľkými cievkami v tomto type okna, čo z nej robí viac raritnú zberateľskú záležitosť, ktorá aj kvalitne zahrá, verím že nebude tak vyberavá na kvalitu strojov ako obyčajné kazety, ale nech každý vyskúša a napíše sem.
Prílohy
IMAG0836.JPG
IMAG0837.JPG
IMAG0812.JPG
IMAG0813.JPG
IMAG0814.JPG
IMAG0815.JPG
IMAG0816.JPG
IMAG0817.JPG
IMAG0818.JPG
IMAG0819.JPG
IMAG0820.JPG
IMAG0821.JPG
IMAG0822.JPG
IMAG0823.JPG
IMAG0824.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia BOX1 46min rok 1995 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_box1.html

Rada kaziet Axia BOX1 a BOX2 patrí asi k tomu najšialenejšiemu a najpestrejšiemu čo som kedy v živote videl. Japonci všeobecne mali svoje obľúbené pestré rady for CD s nápismi ako CDix, CDing, CD´s, a jediná Fuji Axia to dokázala spestriť najviac bez CD v názve !
prehľad na fóre nie je konkrétny, ale ako náhodná galéria obrázkov kaziet BOX, rada ktorá je takmer nekonečná
viewtopic.php?f=27&t=417

Technicky:
Vyrábala sa v troch ročníkoch 1995, 1996 a 1997 v prevedení normal a High typ II v kvalite strednej triedy FeCo Beridox Dual Coating pásky, kde v poslednom ročníku sa Dual Coating neuvádzal, ale je to podobne ako PSI a JZ1 čo do kvality aj značenia typu pásky. Takže dostanete dobrý materiál v kvalite PS/JZ a pritom šialené obaly.

BOX 1:
prevedenia motívov obalov pre roky 1995 a 1996 sú loptičkové z rôznych športov, verzie 1995 s jednofarebným pozadím a 1996 s akčným prevedením, pre každú dĺžku kazety je samostatná téma lopty, neexistujú dve rovnaké dĺžky s jednou témou.
1997 verzie sú bez konkrétnej témy, pretože na každej dĺžke kazety je niečo totálne odlišné a šialené.

Balenie:
Extraslim číra krabička staršieho typu s vynúteným opačným vkladaním kazety.
Fólia je pre C46 je na zelenom podklade so žltým nápisom BOX, na šport nie som zaťažený, takže si musíte sami pod príspevkom pomenovať loptovú tému konkrétne pre danú kazetu :D
Booklet je štandardný krátky, kde na všetkých kazetách BOX čo existujú je pestrosť fólie prenesená aj na booklet, takže vám nemusí byť ľúto kazetu rozbaliť, ostanú aj po rozbalení nadmieru tematické.
Polepy sú mierne jednoduchšie pre tento a nasledujúci ročník.

Telo kazety:
Tu by som vám rád predstavil novinku, ktorú som v prehľadoch o Axii ešte riadne neodprezentoval, aj keď kazeta BOX používa jeho priehľadnú verziu, tak vychádza to z klasickej šedej kazety s oknom tohto dizajnu:
https://ez647.sk/cc/axiai/b/axia_psi9091c.jpg
Osobne mňa tento dizajn veľmi fascinuje, pretože je to obrovské okno umiestnené tak, že prekrýva hlavne jednu cievku a druhá je čiastočne schovaná a vykukuje len navinutá páska, alebo časť cievky ak sa jedná o veľké prevedenie.
Tento dizajn v šedej a neskôr v tmavošedej pokryl kompletnú radu (normal, High, Metal) modelu PS v rokoch 1991-1993 v dvoch prevedeniach svetlej a tmavej šedej s čírym oknom.
Potom sa objavil až pre modely BOX ako celopriehľadná verzia pre ročník 1995 a 1996. Viac sa tento dizajn nepoužil, teda jedná sa o taký prechodný moderný dizajn Axie prvej polovice 90tych rokov, s osvedčenou kvalitou vedenia pásky.
Okrem rady PS a BOX nie je známe jeho použitie, nikdy nebol pod značkou Fuji, ani ho nikdy nesprznila SKC.
Pre dnešnú kazetu BOX 1 je prevedenie s matným priesvitným modrým okrajom a čírym oknom, táto farebnosť platí pre VŠETKY dĺžky kaziet BOX 1 v roku 1995 aj 1996. Verzia BOX 2 je v tomto dizajne celopriehľadná, ale bezfarebná, tmavá kazeta s matným okrajom, okno číre.
BOXy 1997 majú už iné dizajny kaziet, čo ukážem zajtra.
Štandardne sú kazety vybavené moderným Axia vankúšikom, a klasickým Axia cievkami, pre typ normal je kombinácia snehovo biela + zelená svorka.

Veľké cievky:
Toto je trochu rarita, Axia bola jediná známa firma, ktorá si držala veľké cievky až do tak neskorého roku, ale zároveň je to v kazete BOX naposledy pre rok 1995 keď podľa šarže a šťastia nájdete v C46 veľké cievky. Ide o to že sa robili aj s malými cievkami a je to skôr o šťastí, rovnako tak to platí pre BOX 2 tohto ročníku.
Cez zabalenú fóliu na druhej strane sa to dá poznať, keď cievka vytŕča viac alebo menej.

Kazeta je môj tohoročný prírastok, testy už boli popísané z Akai na fóre:

Akai DX-57, 8.3.2021:
+4db, bias -4, výstup slabší asi o 1db
Zvuk je takmer na nerozoznanie od zdroja, výborný výškovo aj výkonovo, bez porúch a kolísania, veľká spokojnosť.

Predbežne záverom, kvalitatívne je to ako by ste si kupovali model PS1, alebo J´z1, aj keď je podľa obalu táto kazeta BOX1 hierarchicky pod JZ, tak to vôbec nevadí, kvalita je úžasná, a môžem len doporučiť, zbieranie každej dĺžky BOX je taká zaujímavá disciplína, ktorá nikdy nekončí.
Prílohy
IMAG0272.JPG
IMAG0273.JPG
IMAG0850.JPG
IMAG0851.JPG
IMAG0852.JPG
IMAG0853.JPG
IMAG0854.JPG
IMAG0855.JPG
IMAG0856.JPG
IMAG0857.JPG
IMAG0858.JPG
IMAG0859.JPG
IMAG0860.JPG
IMAG0861.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Veľmi pekné. Takým svojským spôsobom. :D
AXIA bol vlastne výnimočný výrobca. Každý si tam hádam nájde čo mu sadne. A kvalita na 100%.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nec: a keď AUI sa hodila pre obdobu depešákov, čo potom tá AUIX a teraz tá BOX? :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

AUIX je demo druhého albumu jp depešákov. Menej vydarený ale fanúšikov nenudí. :D
Box to je ťažké. Na tú môže hocikto. Je tak šibnutá až je univerzálna. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"