Naj.Výber - EZ647

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

je to dobré využitie CD a kaziet?

áno
3
60%
nie
1
20%
iné, napíšte
1
20%
 
Celkom hlasov: 5

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

SilverFox•NSK
máš opotrebovaný laser na notebooku . číslo modelu , názov a pozrieť na internete uprage . u stolných CD je možnosť zaostrenia laseru . pri optike - šošovke je asi 5 mm trimer .do prava , alebo do ľava ( podľa výrobcu ) pootočiť asi o pár desatin milimetra a valíš v prehrávaní ďalej .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo, přesně! Díky, já furt přemýšlel nad tím co to bylo za značku.
Jaj tak to netuším, ale mám pocit, že při bližším zkoumání nešlo o barevný plast, ale přímo to barvivo či odrazivou plochu, protože okraj byl myslim klasicky čirý. No ale vypadá to DvD pěkně, a na pěknosti mu přidává i ten malinký rozměr. Hm, ani nevím jestli bývaly takto odlišné i klasické 12cm disky..

No co se týká zvláštních DvD, tak mám pouze oboustranné a jen pár kousků. Jde o nějaké DvD se SW a pak nějaký disk s filmem (z videopůjčoven) jedna strana je 4:3 a druhá to samý na 16:9.
Ještě splašit nějaký paklík vypalovacích oboustranných DVD a budu veselý :-).


--

oneeeee: Jo no já jsem přemýšlel, že bych spíš sehnal celou jednotku, protože měnit jen laser, to bych asi nezvládl. Jenže problém je i sehnat samotnou jednotkou, tu jsem za ty roky taky nikde nenašel.
Tak občas uvažuju i nad pořízením přenosné mechaniky, ale ty se mi zas nepozdávají cenou a připojením - většinou to chce připojit do dvou USB a to u mě nehrozí, já mám všechny USB na noťasu trvale používané, uvolnit bych mohl jen to jedno a v takových případech jsou pak mechaniky s adaptérem do zásuvky a to už si rovnou můžu vzít tu svoji interní mechaniku pro stolní PC a připojit ji kabelem, ostatně tak to dělám vždy.

Pardon za rozepsání.
Tak s tím trimrem, pokud je až tak citlivý, tak to bych asi dokazil úplně :-D.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

šlo o farebný plast
https://ez647.sk/tdk.html#2tm
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Na ty obrázky jsem koukal, dalo by se to soudit podle středu, na okraje je to malý obrázek. Já mám teda to s tím barevným drakem či co to je, ale i když je i zde vidět barevný střed, tak co jsem ho kdysi zkoumal, přišlo mi, že plast barevný není, tak nevim..

A znovu jsem si všiml těch oboustranných disků a zas jsem ti je začal záviděl...ach jo :-D.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

možno sa raz dožijem aj toho že tie obrázky tam budú veľké :D

ale vonkajšie okraje splývajú, takže ideálne podľa vnútorných, mám ich doma takže na 100% môžem povedať že sa jedná o farbu polykarbonátu

aby toho nebolo málo, v dobe keď DVD boli v obľube som videl na nete aj fotky klasických veľkých TDK s týmto žltým UV plastom, ale nikdy nie v obchode reálne u nás
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Já to nemyslel jako rejpání, to jen, že nejsou rozklikávací jako obrázky kazet. Můžeš být v klidu, tvůj web nemá nikde obdoby, opravdu ho máš dost kvalitně udělaný ;-).

Hm, ale zajímá mě to, tak jak budu zase doma, tak na to musím kouknout..tedy jestli se mi to podaří najít po tom přeskládávání..

Ha, takže existovaly, jen se tedy k nám nedostaly. Škoda, ty barevný DvD se mi líbí, i ty kamerový bych bral, klidně i 2 paklíky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

v dobe keď som robil s optickými médiami najviac, tak som mal 1,5GB hosting, vtedy ma ani nenapadlo dávať veľké obrázky ako dneska.
U kaziet som aj booklety dorábal prepojenia na veľké obrázky až behom rokov čo už boli aj kazety na webe.
Teraz sa mi do toho nechce, ale raz by som to spraviť chcel :D
Ale to hovorím posledných 6rokov :D

škoda serveru cdr.cz tam mali asi najväčšiu databázu CD a DVD v krajine aj s testami, škoda že dáta už nie sú dostupné

inak keď sme v tejto téme naj výberov, tak som robil aj DVD verzie s videom :D ale nikdy som ich nenahrával na pásky, bolo to čiste pre využitie mini DVD-R.
Potom ešte pokusy s mini dual layer, kde boli plus aj mínus verzie.
Ale nikdy som nevidel single mini DVD+R.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"