C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Presne suhlasim
Paráda. Tie Axie vyzerajú odbalené 100 x lepšie, než keď sú v "igelite"
😉
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Veľmi pekná kazeta a ak je aj dobrá nahrávka, tak nie je nad čím rozmýšľať, zohnať sa dajú za veľmi dobré ceny. Povedal by som, že zaznavaná značka u nás...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia J´z2 46min rok 1996 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_jz2.html#96

Túto novšiu verziu J´z2 som už prezentoval ako C150, ale vtedy som to vzal mierne zľahka.
Takže to skúsim znovu, jedná sa už o nové moderné pojatie dizajnov Axia, ale stále to nie je v extrémoch typu Color a pod. To ešte len príde. (zajtra) :D
Zdanlivo sa do vedenia Axie v tej dobe pomaly ale isto dostali delfíny, ktoré prevzali vládu a dizajn na fóliach, kazetách, telo kazety je modré, nový typ okna má tiež delfínie črty :D

Balenie:
Extraslim krabička druhej verzie s obojstranným vkladaním kazety je luxusne tmavá, čo pekne ladí s potlačenou zadnou stranou bookletu. Booklet tematický, ale skrátený na typ L, s oboma stranami pre popis, ale druhá s delfínskou siluetou. Nálepky farebné.
Fólia je taktiež tematická, a keď pozriete na zadnú stranu, tak si uvedomíte ako by to vyzeralo keby sme mali mať doma každý kus modelu a roku Axie v každej dĺžke čo sa kedy vyrábal :D
Viem že niektorých by Axia C12 iste potešila na rôzne kalibračné, alebo demo kazety a dĺžka C150 zase do poličky, pretože každý by mal rešpekt pred tým číslom a nikdy by takú kazetu neodbalil.

Kazeta:
toto telo je asi poslednou dizajnovou novinkou firmy Axia s veľkým oknom, teda stredne úzkym a zaujímavo zahnutým a tvarovaným, zase celkom originálne, ale aj moderné a stále plní dobrú funkciu a sledovanie pohybu pásky a cievok je veľmi dobré.
Typ tela je preferovaný hlavne pre modely J´z od roku 1995 a v novších generáciách sa mu dostane aj tých šialených farebno priehľadných verzií.
Okrem J´z rady ju dostala aj kazeta "ahoj čiči" ale našťastie len v modrej verzii, ktorá je celkom stráviteľná.
Samozrejme o kvalite netreba pochybovať, vedenie pásky by malo byť identické s osvedčenou kvalitou Axia pre 90te roky a moderný koncept, zmenil sa naozaj len dizajn okna.
Osadené štandardné cievky u modelu J´z rady je pre High tmavomodrá svorka a snehovobiela cievka.
(Dôvod prečo vždy vyzdvihujem snehovú belosť cievok je ten že si to vždy vytrpím pri skenovaní a úprave jasu, keď je kazeta strašne tmavá ale jas sa proste nedá pridať, pretože by cievky boli prepálené tak ako si to ani nedokážete predstaviť, u takej TDK D novej generácie to môžem natrieskať toho jasu koľko sa dá, ale ideálne tmavé kazety so sivými, alebo čiernymi cievkami vyniknú na skenoch najlepšie)
Ostatné komponenty vo všetkej modernosti Axie, nový vankúš je tu už nejaký ten rok, extra krátka zavádzačka.
Potlač kazety je dvojfarebná kde delfín svetlo modrej farby a na tmavo modrej kazete to celkom vynikne.

Páska:
zdá sa pomerne tmavá až čierna, ale ona je hnedá, len sa treba lepšie pozrieť, a stále stredne priesvitná, je jasné že stále vylepšujú svoj Beridox, a tak verím že sa jedná vždy o originál Fuji pásku.
V tomto roku sa stále ešte chvália s Dual Coating.

Kazetu som získal tento rok.

Akai DX-57, 5.4.2021:
+4db, bias -4, výstup slabší o 2db
Výkon je veľmi na hrane, lepšie nahrávať +2db, zvuk je síce slabší, ale vykompenzuje si to vysokou čistotou a precíznosťou výšok, aké sú klasické u Axií typu II, len s výkonom opatrne.

Môžete si to porovnávať s C150 verziou, že ten výsledok je monumentálne odlišný kvôli hrúbke pásky a vrstvy, ale stále kvalitné Axie by som vysoko doporučil, aj keď v tomto modernejšom prevedení ich pásu sa zdá že výkon je dosť menší než na tých starých, ale výšková čistota zase excelentná, takže kupujte a nahrávajte!
Prílohy
IMAG0844.JPG
IMAG0845.JPG
IMAG0393.JPG
IMAG0394.JPG
IMAG0395.JPG
IMAG0396.JPG
IMAG0397.JPG
IMAG0398.JPG
IMAG0399.JPG
IMAG0400.JPG
IMAG0401.JPG
IMAG0402.JPG
IMAG0403.JPG
IMAG0404.JPG
IMAG0405.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

To okno začína ako TDK AD. A potom si delfíny pevedali, nebudeme kopírovať. Dáme vlnu. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej to by bolo tiež vysvetlenie :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia J´z2 Color 46min Orange rok 2000
https://ez647.sk/cc/axia_jz2c.html

Dneska jedna Color Axia, presne z rovnakého obdobia ako jej kolegyňa normal.
Budem sa opakovať, čo bolo už napísané tam, ale od roku 2000 dostala rada J´z prívlastok Color.
Tak ako v prípade normalky, aj tu je pre C46 oranžová farba a príbuzná oranžová by mala byť ešte v dĺžke C74.

Balenie:
štandardne extraslim svetlá krabička druhej generácie s obojsmerným vkladaním kazety. Krátky booklet typu L, s oboma stranami pre popis a farebné polepy, kde booklet a polepy sú identické s radou normal.
Fólia je jediná v balení, ktorá kazety od normalky výrazne odlišuje. Kdežto na type I sa jednalo o farebnú neurčitú zmes, bez vzoru, tu sú na prednej strane rôzne motívy v nádychu farby modelu. V našom prípade gulečník, ale u tohto modelu a verzie je taká rarita, že v jednej farbe môže byť viacero verzií motívov na fólii, ale všetko ostatné je úplne zhodné a to v rámci jednej dĺžky, takže zberatelia majú zase peklo, alebo radosť, ale úplne rovnakú kazetu som získal s kvetinovým vzorom, zadné strany fólie sú ale zhodné, aj kazeta samotná, fotky oboch zabalených kusov dávam do galérie.

Kazeta:
Je použitá rovnaká farebná schéma ako u normalky, ale odlišné telo. Dizajn bol použitý veľkooknový s oblúkom, ktorý som už predstavoval a v podstate bol použitý pre všetky tri ročníky Color High kazety Axia, kde posledné boli montované v SKC.
U verzie 2000 sa ale báť nemusíte, tu je všetko originál Axia.
Farebnosť teda s matným priesvitným oranžovým okrajom a matným reflexným veľkým oknom. Cievky snehovo biele s tmavomodrou svorkou, extra krátka zavádzačka, stále pôvodný moderný vankúš Axia a jednoduchá potlač kazety, aj keď v strede medzi cievkami ma to mierne irituje.

Páska:
je to síce pomerne tmavá hnedá, čo už je problém aj odfotiť, ale v porovnaní s inými a Mexickou Sony je toto rozhodne originál Axia Beridox, aj keď sa už neuvádza Dual Coating, tak ako v prípade normal, aj tu je stále možný.
Páska je pomerne priesvitná.

Kazetu som získal v roku 2017.

Akai DX-57, 20.3.2017:
+2db bias -8
Trošku citlivejšia na výkon, ale občasné špičky +4db zvládne. Zvuk je čistý, bez porúch, veľmi dobrý a príjemný na posluch, aj keď na tomto kuse a stave chcela mierne hlbší bias.

Predbežne záverom, možno netrhá displej, ale hrá nádherne, rozhodne Axia je dôkaz že keď sa chce tak aj v roku 2000 aj 2001 sa dajú vyrobiť mimoriadne kvalitné High, ale aj superferro kazety s veľmi slušnou páskou, aj keď je farebná, šialená, odliatok kazety si zachováva svoje kvality a páska taktiež, doporučujem na nahrávky, rozhodne.
Prílohy
IMAG0817.JPG
IMAG0818.JPG
IMAG0579.JPG
IMAG0580.JPG
IMAG0452.JPG
IMAG0453.JPG
IMAG0454.JPG
IMAG0455.JPG
IMAG0456.JPG
IMAG0457.JPG
IMAG0458.JPG
IMAG0459.JPG
IMAG0460.JPG
IMAG0463.JPG
IMAG0464.JPG
IMAG0465.JPG
IMAG0466.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa teda najviac tuším páčia tieto priesvitné a oranžová vyzerá ako niečo čo sa dá zjesť, také tie lízatká cukrové čo bývali na kolotočoch
tak čo zoderie hlavy či nie teda?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

zodretie nič, jediný podozrivý z Axie je jedine A2, tam si to v budúcnosti ešte pozriem, ale tieto JZ2 color sú celkom iste v poriadku, originál Fuji, tú čo máte doma, môžeš pokojne odbaliť a použiť
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja to ich značenie nezvládam, je to intuitívne jak ovládať práčku
takže JZ2 a BOX2?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

JZ2 a BOX2 budú asi s identickou páskou, ktoré je v poriadku

dneska poobede sa pozrieme na BOX 2, hneď ako sa vrátim od doktorky...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia BOX 2 46min rok 1995 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_box2.html

Osviežime si poznámky k rade BOX a doplníme informácie o triede High typ II.
Znovu prikladám náhodnú galériu obrázkov kaziet BOX na fóre:
viewtopic.php?f=27&t=417

A taktiež prikladám popis rady BOX, keď som ju načal v triede normal:
viewtopic.php?p=36767#p36767

Zopakujem jeden odstavec odtiaľ:
Technicky:
Vyrábala sa v troch ročníkoch 1995, 1996 a 1997 v prevedení normal a High typ II v kvalite strednej triedy FeCo Beridox Dual Coating pásky, kde v poslednom ročníku sa Dual Coating neuvádzal, ale je to podobne ako PS a JZ čo do kvality aj značenia typu pásky. Takže dostanete dobrý materiál v kvalite PS/JZ a pritom šialené obaly.

BOX 2 a porovnanie s BOX 1:
1995 - prevedenie obalov je so siluetami postáv, alebo zvierat vzhľadom ako z dôb minulých v jednofarebnom prevedení s podkladom vytlačeným ako starý papier. Pre každú dĺžku je tam iná postava a iný farebný podklad. Za mňa je toto mimoriadne podarená rada obalov, tak originálna a exotická, to proste nikto nemá.
Oproti tomu loptičková téma na jednofarebných pozadiach rady normal vyzerá dosť lacno.
1996 - tu trieda normal aj trieda High používa loptičkové témy s akčnými pozadiami, graficky je to teda viac prepracované a aj pre rovnaké dĺžky sú v rámci triedy odlišné motívy športov s loptami, každá dĺžka a typ má jedinečný obal.
1997 - verzie sú bez konkrétnej témy, pretože na každej dĺžke kazety je niečo totálne odlišné a šialené, zase platí pre normal a high sú vždy jedinečné témy a motívy.

Balenie:
Extraslim krabička svetlá, prvej generácie s vynúteným opačným vkladaním kazety je už klasika u tejto značky. V tomto roku stále s pekným logom Axia slim case na prednej strane, a na zadnej som si teraz všimol aj miniatúrne nápisy OPEN.
Fólia pre C46 podľa popísaného vzoru vyššie je v zelenom prevedení ako u verzie normal, ale tu so siluetou pána. Spolu 4 verzie dĺžok môžete vidieť u mňa na odkaze hore, alebo kompletných 8 verzií motívov tu:
http://agfabasf.com/catalog/fuji/axia-1993-95/
Booklet je samozrejme veľkostne klasický, ale s potlačenou prednou stranou presne podľa fólie aj so starým nádychom papiera, čo je proste u rady BOX dokonalé, aj napriek obmedzenému miestu na popis len na vnútornej strane.
Polepy sú ale zhodné s radou normal pre daný ročník a pre všetky dĺžky.

Kazeta:
Už u verzie normal som prezentoval že dizajn kazety vychádza zo šikmého okna používané krátko v prvej polovici 90tych rokov pre radu PS, ale u rady normal sa jednalo o priehľadný matný modrý zvyšok kazety mimo okno, a v rade High sa jedná o kompletne jednofarebnú pomerne tmavú kazetu, kde je zvyšok tela mimo okno zmatnený. V rovnakom duchu len s mierne odlišnou potlačou sa vyrábala aj novšia verzia 1996 BOX 2.
Toto je znovu prípad keď výnimočne osadili veľké cievky do verzie C46, taktiež len viacmenej podľa šarže a šťastia čo sa vám podarí získať, pretože sa tu bežne dávajú aj malé klasické cievky.
Vo verzii 1996 už veľké neuvidíte.
Ostatné komponenty a prevedenie kvality je známe z mojich textov o Axii, kvalita je stále maximálna.
Potlač kazety je skromná, resp farebnosťou je veľmi monochromatická potlač aj telo kazety, tam to kompenzuje balenie a čiastočne aj temné modré svorky v cievkach.

Páska je stále na kazete označovaná ako Dual Coating, už tmavšia hnedá, ale nie tak veľmi tmavá ako včerajšia J´z2 Color, napriek tomu stále originál Beridox FeCo od Fuji, pre tento rok ani nemôže byť inak :)

Kazetu som získal pred dvomi rokmi.

Akai DX-57, 30.9.2019:
+4db bias +4, výstup slabší o 2db
Výkonovo je dosť na hrane, ale výškovo preniká cez zdroj, zvukové podanie má mierne inú farbu, žiadne poruchy a kolísanie, zvuk je príjemný.

Predbežne záverom,
Kvalitatívne by som ju radil k modelom J´z2, alebo PS2 kvalitou pásky, aj keď hierarchicky je pod oboma menovanými, rozhodne sa jedná o strednú kvalitatívnu triedu typu II Axie a čo sa týka nahrávania, môžem vždy a len doporučiť.
Čo sa týka zberateľstva, rada BOX je celkovo sama o sebe veľkou výzvou.

Ešte doplním, že na predaj a výmenu by som mal jednu z dvoch novších BOX 2 roku 1996, ale vtedy nikto neprejavil záujem, tak nemusíte o tom len čítať, ale aj vlastniť, kľudne aj výmena za vhodnú kazetu, aby to tak nebolelo finančne.
Jedna z týchto dvoch:
https://ez647.sk/cc/axia_box2.html#96
Prílohy
IMAG0952.JPG
IMAG0953.JPG
IMAG0510.JPG
IMAG0511.JPG
IMAG0512.JPG
IMAG0513.JPG
IMAG0514.JPG
IMAG0515.JPG
IMAG0516.JPG
IMAG0517.JPG
IMAG0518.JPG
IMAG0519.JPG
IMAG0520.JPG
IMAG0521.JPG
IMAG0522.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

najlepšia séria, perfektné tie s tými loptami a kozmonautmi som nepochopil ale toto na celé krabice a všetky
neni mi teraz jasné, hovoríš stredný FeCo pás Fuji aký je teda základ v triede II pre Axiu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"