C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

dobrá otázka, neviem či má Axia ako taká základ
napríklad aj Fuji JPII, alebo FRII sú označované ako Dual Coating, takže základ je asi len hierarchicky, ale nie fyzicky a kvalitatívne sú pritom porovnateľné s pásmi strednej triedy ostatných výrobcov.

ale u novej generácie Axia by to bola asi tá A2 páska, ktorá je stále neznámeho pôvodu a u tých starších som chcel povedať ako ten nedávny model Hi, ale inak fakt netuším :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja si myslím práve, že Fuji má tiež len dve triedy typu high, FRII a FRII-S, Z2 je iná?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Z2 je hlavne nová

v podstate sa jedná o to že FR-II Super sa neskôr premenovalo na JP-IIXPRO a neskôr toto na Z2, pričom sa tie pásky ďalej vyvíjali ale hierarchicky sa jedná vždy o najvyšší model
samozrejme Axia do toho prináša ešte viac bordelu
Ale rozhodne Axia má model K2 pre 90te roky ako najvyšší

ale je to zložitejšie ako som už vypisoval
Axia mala PSII-S a PSII-x a SD-Master
najprv sa zbavili Master modelu, čo mohla byť kľudne PSII-X páska v lepšej kazete

potom PS-IIx premenovali na AUII-x, potom Z2 a koniec
a PSII-s premenovali na AUII a neskôr na K2
otázne je aký je rozdiel, lebo takto tu máme zase tri hlavné triedy Axie a niekde bude zrada :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Fuji/AXIA mali celkom chaoticky značené rady. Nemá to moc logiku. S tým mi liezli na nervy. DR bolo ok kým sa z toho nestala DRiX, to bol celkom ofajč. K1...atd bol pomerne dobrý nápad, rovnako Z2 ešte mohli urobiť Z1, Z2, Z4
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Z4 bola v podstate Metal Z, ale 99% výrobcov volilo do číselnej rady u metalky radšej slovo, asi to viac vyniklo, v prípade metalky, je označenie štvorkou vzácne.

Z1 a Z2 boli ako Axia, na druhej strane presné porovnanie kvality rovnakých modelov a názvov medzi Fuji a Axia nebolo možné, kvôli przneniu firmou SKC v značke Fuji.

Ako hej bolo to chautické, ale pestré a vo veľkej miere som to už vstrebal, a víťazom bordelu v modeloch a výrobe je firma Memorex, tam som to nevstrebal doteraz :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ano Memorex to fakt mal prešpekulované

ja teraz počúvam hranatú DRiX a velice sa mi to páči
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

V prehľade si registroval posledné dni aj tú Jz2 s veľkými cievkami rok 1992 ? vždy mám pochybnosti o sledovaní ak to skonči na poslednej strane schované v príspevkoch, aj keď počet príspevkov na stranu si môže nastaviť každý extra podľa seba.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

myslíš tú s planétou? To je taká klasika ten dizajn, mne sa to veľmi páči. Ale áno registroval, len som sa nechcel furt opakovať, ja sa aj tak najviac teším na ružovú
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hem čiči bude asi na štvrtok, zajtra ešte vychádza novšia BOX 2 46min, potom čiči a potom asi štyri metalky Axia než zmeníme tému, a to si ešte prejdem či náhodou nejaká potvora neušla zo zostavy
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia BOX 2 46min rok 1997 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_box2.html#97

Tak ako v prípade BOX 1 pre tento ročník, aj v tomto sú extra šialené dizajny, podľa fólie už od pohľadu sa vám bude pariť z uší.

Balenie:
extraslim krabička druhej generácie s obojsmerným vkladaním kazety jemne namodralá, extra UV reaktívna spolu s kazetou. Booklet krátky typ L, ale s potlačou motívu podľa fólie. Nálepky ako som písal u verzie normal, aj tu sú rôzne motívy vkladané do kaziet náhodne bezohľadu na dĺžku.
Fólia jedinečná pre každú dĺžku, zadné strany sú rovnaké.

Kazeta:
Na rozdiel od verzie normal pre tento rok, táto používa telo ako Axia K 1996, alebo J´z1 Color.
A zase na rozdiel od verzie normal, teda tu je okno tiež reflexne agresívne žlté, ale zvyšok kazety je podstatne tmavší matný priehľadný, kdežto verzia normal bola priam bledá.
Ostatné prvky modernosti, komponentov sú zachované, ale aj s vysokou kvalitou výroby.
Potlač je zase na strane B kazety len veľmi strohá.
Skrutky v kazete len v tomto dizajne tela, ale viacmenej symbolické, pretože kazeta je aj tak zvarená, o čom som už písal pri predstavení tohto typu kazety.

Páska:
tu sa celkom iste jedná o klasický Beridox, aj keď sa to nepíše tak zrejme bude Dual Coating ako vždy, páska je tmavšia hnedá, rozhodne pravá Axia.

Kazetu som získal pred dvoma rokmi.

Akai DX-57, 28.12.2019:
+4db bias 0, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Tak ako iné Axie BOX, aj táto je veľmi dobrá, a záleží už len na to aký rok získate a či bola dobre skladovaná, zvuk je veľmi dobrý, rozdiel treba hľadať pri precíznom počúvaní rozdielov tape/source.

Predbežne záverom, vypúšťanie pary je len taký úvod do Boxov triedy 2 a čaká vás nespočetne množstvo rôznych obalov, bookletov a polepov. Kvalita zaručená, zase len odporúčam.
Prílohy
IMAG0911.JPG
IMAG0912.JPG
IMAG0554.JPG
IMAG0555.JPG
IMAG0556.JPG
IMAG0557.JPG
IMAG0558.JPG
IMAG0559.JPG
IMAG0560.JPG
IMAG0562.JPG
IMAG0563.JPG
IMAG0564.JPG
IMAG0566.JPG
IMAG0567.JPG
IMAG0568.JPG
IMAG0569.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia Hello Kitty 46min rok 1999 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_hk2.html

Ahoj čiči.
Očividne je čiči model Japonským reklamným dielom a takým miestnym ošiaľom, ktorý sa potom dostal aj k nám. Aj keď mám občas rád trochu tej ružovej v kazete, pretože je to zmena od zavedených monochromatických štandardov, tak pri pohľade na čiči ružový kútik v obchode, alebo niekde v nákupom centre sa mi celkom dvíha tlak....
Našťastie pre náš antiružových sa čiči téma vyrábala aj v modrej farbe a to platí aj pre kazety.
Podľa dátumov a info z obalov kazety patrí Hello Kitty firme Sanrio a vzniklo to v roku 1976, kazety od Axie boli potom predstavené v roku 1999.
Okrem dnešnej ružovej Axia vyrábala aj MD čiči, VHS čiči a ktovie čo všetko ďalšie bolo čiči.
Téma čiči v skoršej dobe už v audiokazetách exitovala u iných veľkých značiek (TDK 1985):
http://agfabasf.com/images/content/dsc064462.jpg

Ahoj čiči Axia:
Audiokazety Axia s čiči témou boli vyrábané v troch dizajnových verziách.
Ružová, ktorú dneska predstavujem.
Ružová s veľkým oknom a trblietkami, ktorú zatiaľ nemám.
http://agfabasf.com/images/content/2824.jpg
http://agfabasf.com/images/content/2922.jpg
Modrá, ktorú môžete vidieť aj u mňa na stránke, ktorá je viac stráviteľná, ale zase ju nemám ako C46.
Všetky tri uvedené kazety sú vyrábané len ako High postition typ II, a kvalitou, technicky a páskou budú robené na štýl J´z2 Color.

Dnešná kazeta, balenie:
Extra slim krabička druhej generácie s obojstranným vkladaním kazety, je svetlá číra s jemne ružovým nádychom.
Booklet je tematický, skrátený na typ L, ale predná strana je potlačená podľa fólie, celý koncept balenia kazety je robený na štýl BOXov.
Nálepky sú tematické, ružové s čiči, a taktiež robené na štýl BOX kaziet, to znamená že nálepiek je viacero druhov čiči sem a čiči tam, a vkladajú sa do balenia náhodne ako v prípade BOX, teda ak budete mať krabicu desiatich číč tak každá môže mať inú čiči nálepku.
Fólia je čiči ružová, kde sú všade samé čiči.

Kazeta:
dizajn čiči kazety je robený podľa zavedeného štandardu úzkeho okna so zaoblenými rohmi, presne ako u včerajšej BOX 2, či starších osvedčených kaziet Axia, kazeta so skrutkami.
Telo je svetlé bielo ružové, cievky snehovo biele s červenou svorkou, čo u moderných Axií je červená svorka pomerne raritná záležitosť.

Páska:
je tmavá hnedá, ale výrazne priesvitná, teda neviem či sa jedná stále o Dual Coating, ale rozhodne najbližšie má k novým J´z2 Color, teda pomerne nový recept Beridoxu, ale rozhodne je to pravá Axia.

Kazetu som získal pred troma rokmi.

Akai DX-57, 16.4.2018:
+4db, bias -8
Celkom obstojný zvuk, výškovo pri danom biase je takmer ako zdroj, ešte niečo málo chýba. Výkon je akurát, teda výnimočne poskočí na +6db, ale inak celkovo dosť na hrane možností, možno občas náznak poruchy?
Krásna ružovučká kazeta veľmi vhodná na black metal, techno, rap a pod. záležitosti.

Predbežne záverom, do zbierky? hej ako pre koho :D
Na nahrávky, jasné že doporučujem, aj keď mi posledné verzie Beridox typu II prišli viac odfláknuté, ale stále najlepšia voľba triedy II v danom ročníku, takže taktiež doporučujem na čiči nahrávky.

Keďže sa tu nedá vložiť druhá anketa počas príspevkov, tak to spravím takto:
Anketová otázka:
Aký štýl hudby, alebo nahrávky by sa na túto kazetu hodil najviac?
Prílohy
IMAG0657.JPG
IMAG0658.JPG
IMAG0604.JPG
IMAG0605.JPG
IMAG0606.JPG
IMAG0607.JPG
IMAG0608.JPG
IMAG0609.JPG
IMAG0610.JPG
IMAG0612.JPG
IMAG0613.JPG
IMAG0614.JPG
IMAG0615.JPG
IMAG0616.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Toto by som chcel na krabice aj kartóny v ružovej, modrej všetko beriem. Ja teda by som ti na ne doporučil nahrať Me & My ale kto by to počúval?
Krásna kazeta, krásne nálepky a kvalita Axie
Naopak tá para z uší neni pre mňa aj keď kazeta sa dá ale zasa, chcel by som manuál k tým nálepkám

Ja som vzal jednu Axiu Moniatku a premazal ju. My máme trochu odlišný štýl muziky, ona má rada beastie boys ja zasa spicegirls a tak som si tam nahral svoje. S kalibráciou to bolo výborné a potom ma ešte napadlo bez kalibrácie (ja viem najskôr sa to robí opačne) a to je teda nářez. To som na svojom Technics asi ešte nevidel a nepočul, +8db v špičkách ale ledky pravidelne pohasínajú o 25dB aj viac takže buď to skreslenie nevnímam alebo to skutočne nejako vyšlo - neriešim - užívam si muziku, perfektné
aby som pravdu povedal spicegirls nepočúva u nás nikto ale to Me & My by som si ja asi na tajnáša pustil - v aute alebo na uzavretých sluchátkach :oops:
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"