C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

340 je ok. Za tú priehľadnú. 8-)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja by som ešte podotkol, že na tej kazete je napísané 3 LAYEAR, čo mi trochu pripomína galoty značky apledas
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tiež som si to všimol, ale nechápem či je to schválne alebo omyl, či nejaká zavadzajúca informácia

s tou cenou som sa sekol, je to 380KC presne za túto verziu:
https://ez647.sk/cc/axiaiv/b/jzz.jpg

tam je to layer napísané správne :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia J´z Metal 46min rok 1997 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_jzmetal.html#97

Posledná verzia J´z Metal bola pre rok 1997, kde už na obale chýbajú nápisy o zložení Metallix s troma vrstvami, napriek tomu kvalita nie je o nič nižšia ako u predošlej verzie.
Ak posledné roky Axia chytala šialené dizajnové variácie, farebné, priehľadné, mliečne, tak metalky to ešte stihlo v niektorých posledných verziách než ich firma ukončila definitívne, čo je škoda, bolo by zaujímavé vidieť J´z Metal Colour, alebo A4 model :D

Balenie:
Extra slim krabička druhej generácie s obojstranným vkladaním kazety, svetlá namodralá. Booklet skrátený na typ L, kde riadky na zadnej strane sú pretláčané mramorovou textúrov, mne to príde totálne epicky dokonalé, pojatie tejto rady J´z čo sa týka bookletov.
Nálepky farebné, zhodné pre všetky tri typy kazety v danom ročníku.
Fólia, no tu je to také zvláštne až nepekné, zelená lúka a v pozadí stromy, to sme sa z tej dovolenkovej pláže s palmou vrátili asi niekde do našich končín lúk a záhrad, ale tie zlaté kovové pery s farebnou bublinkou, ktorá hovorí o dĺžke kazety sú nechutné a zvláštne :D Chápem že potrebovali do toho zeleného pozadia trochu tej zlatej farby akože je to metalka, je to najlepšie čo existuje, ale toto je moc.
Bublinky v rohu farebné zase podľa dĺžky.
Zadná strana už neobsahuje rozpis modelov ani dĺžok, nejako to príliš zjednodušili.

Fakty o viacpackoch:
Pridal som aj fotku v načatom balení dvojpacku tejto kazety, pretože som ju dodatočne ešte zakúpil raz pre Romana.
U iných značiek je pri viacpackoch taký štandard že jedna potlačená fólia a po rozbalení holé krabičky s kazetami.
Niektorý ako staršie Basf mali po rozbalení ešte každú kazetu v extra fólii, ale len v priesvitnej.
No a tieto moderné Axie (neviem ako u starých modelov) boli robené tak, že po rozbalení, ste mali ešte plne zabalené kazety v potlačenej fólii, akoby boli originál single, presne tak ako mám na webe uvedené, alebo ako je na fotkách, zabalená extra potlačená fólia, rozbalená, zase extra fólia, moje zabalené Axie, väčšina pravdepodobne pochádza z viac packov a nie je to poznať.

Kazeta:
Telo s rovným oknom s pokračujúcou vlnou, už som predstavoval viac krát, ale tu chytilo ten moderný nádych, kazeta má jasné priehľadné modré okno, ale zvyšok je matný priesvitný, taký bledo šedomodrý. Cievky snehovo biele s tmavou modrou svorkou, teda dosť odlišný koncept od predošlej rady, ale keďže to stále nie je Color verzia, tak kazety sú zhodné a takto riešené pre všetky dĺžky.
Napriek dosť modernému podaniu si zachováva všetky kvality aké od Axie Metal očakávate od kvalitného spracovania tela a komponentov až po pásku.
Potlač je dvojfarebná v matných nekričiacich farbách, kde fajka vystriedal pulz, asi chceli naznačiť zvýšený tlak z nového dizajnu, alebo vysokej ceny :D

Páska:
aj keď nie je Metallix uvedený, ani jeho tri vrstvy, tak sa zdá byť rovnako kvalitná ako predošlá, samozrejme kryštáliky sú, podľa stavu skladovania, zdá sa že ich je mierne viac než na predošlej kazete, vlastne to vyzerá ako ten starý papier :D

Kazeta je z aktualizácie 03/2018 a balenie dvojpacku som získal potom o niekoľko mesiacov neskôr.

Akai DX-57, 19.3.2018:
+6db, bias -4
Napriek tomu že zdanlivo vyzerala páska horšie než na predošlej kazete a jej stav, tak výkon je ešte o niečo vyšší, bias zhodný, ale zvukovo je veľmi dobrý až excelentný, žiadne poruchy ani kolísanie, dokonca ani oter pri krátkom teste. No značí to že kvalita prevedenia pásky je rovnaká ako na predošlej aj keď sa nechvália zložením a obal je viac cool a menej technicky informatívny.

Predbežne záverom, síce moderná so zvláštne zladeným dizajnom, ale vysoko kvalitná ako len Axia môže byť, rozhodne doporučujem, a biely prášok, to sa zase z hláv proste očistí a po pár prehratiach zmizne.
Prílohy
IMAG0408.JPG
IMAG0461.JPG
IMAG0462.JPG
IMAG0765.JPG
IMAG0766.JPG
IMAG0767.JPG
IMAG0768.JPG
IMAG0769.JPG
IMAG0770.JPG
IMAG0771.JPG
IMAG0772.JPG
IMAG0773.JPG
IMAG0774.JPG
IMAG0775.JPG
IMAG0776.JPG
IMAG0777.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa naopak ten motív obalu páči, evokuje to zmiznuté reproduktory a "hologram" zvuku
kazeta vyhrala, je z Axii na prvom mieste u mňa, najlepšia voľba farieb, transparentnosť a tvar, nálepky pekné a booklet je fakt dobrý. Škoda tých bielych stôp na páse ale ak to tak veľmi nevadí beriem krabicu na nahrávky z CD
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

je fakt zaujímavá, už sa neviem dočkať až ju budem nahrávať :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia K Metal 46min rok 1996 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_kmetal.html#96

Keďže v modernej dobe druhej polovice 90tych rokov, sa priestor pre veľmi vysoké modely stále viac zmenšoval, aj u Axie sa výber prémiových kaziet pre tieto roky dosť obmedzil. Predtým rady PS-x potom AU-X a nakoniec Z boli vrcholom kaziet, ale od roku 1993 sa do stredne vysokej rady pridali modely K1 a K2 čo by zástupcovia silných typov I a II, niečo ako bola predtým stredná rada PS-s.
Modely K vydržali celkovo tri generácie ale neboli obmieňané každý rok, ale prvá prišla v roku 1993, druhá v 1995 a posledná v 1996 ktorá vydržala až do ročníka 1998.
Verzia K Metal typ IV bola pridaná až od druhej generácie 1995.
Dneska si predstavíme až poslednú tretiu generáciu metalky K.
Prehľad modelov K na fóre.


Balenie:
Extraslim krabička druhej generácie s obojstranným vkladaním kazety, ale z matnej priesvitnej časti a čiernej časti s okienkom, kde presne sedí polep kazety. Krabička je známa aj z modelov Fuji ZII a Metal Z.
Booklet je skrátený na typ L, s oboma stranami pre popis s pekným farebným značením modelu.
Polepy typické pre radu K v tomto roku.
Fólia bola v prvých dvoch ročníkoch s čiernym pokladom ale farebnou zmesou s neurčitým vzorom. Až táto posledná verzia dostala konkrétnejšie motívy na obal, viac vážne, nie tak rozmaznané ako nižšie rady kaziet Axia v moderných 90tych rokoch.
Pre metalku to je už štandardne žlto zlatá, na čiernom podklade.

Kazeta:
Telo je známe s rovným oknom s oblúkmi po stranách, to jediné so symbolickými skrutkami, ako mnoho kaziet v tomto dizajne, tak je zvarená a skrutkovaná zároveň. Farby sú vážnejšie, alebo prísnejšie, teda len odtiene čiernej a šedej na kazete aj cievkach.
Potlač jednofarebná, jednoduchá, už bez značenia vrstvy.
Predošlé dve rady K používali telo s tým veľkým oknom a oblúkom.

Páska:
Metallix nie je nikde uvedený, ale vzhľadovo sú pásky s predošlou J´z Metal opticky zhodné, ale táto dnešná nemá žiadne náznaky bieleho prášku, ale neznamená že z nej niečo nepôjde.

Kazetu som pridal v aktualizácii 03/2018.
Rovnakú kazetu model a rok som predstavil vo vlákne C100


Akai DX-57, 19.3.2018:
+4db, špičky +6db, bias 0, alebo dokonca plusový
Excelentný zvuk, podľa hierarchie je naozaj vyššia aj podľa zvuku. Výkonovo a zvukovým podaním basov je cca zhodná s testovanými J´z a PS Metal, ale výškovo je viac svieža, a bias je rozhodne niečo v pluse. Ovšem páska aj keď sa zdá byť čistá, hlavy boli mierne biele, treba zase čistiť aspoň niekoľko prvých prehraní.

Predbežne záverom, zase doporučujem, je lepšia než predošlé, s lepším zvukom, naozaj sa vydarila.

No a to bola posledná Axia C46 čo som zatiaľ mal v zbierke, za posledný mesiac som si na popis tých Axií tak zvykol že mi to už bude chýbať, ale tak čo už, zajtra začneme s Basf, kde bude len málo kusov.
Prílohy
IMAG0451.JPG
IMAG0452.JPG
IMAG0778.JPG
IMAG0779.JPG
IMAG0780.JPG
IMAG0781.JPG
IMAG0782.JPG
IMAG0783.JPG
IMAG0784.JPG
IMAG0785.JPG
IMAG0786.JPG
IMAG0787.JPG
IMAG0788.JPG
IMAG0789.JPG
IMAG0790.JPG
IMAG0791.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

pekná kazeta, z tejto rady a podobných by sa dala poskladať celá audiotéka, nálepky sú pekné a kazeta tiež, veľmi sa mi páči tento typ krabičky. Zasa na celé krabice na nahrávky zo všetkých kvalitných zdrojov.
Už sme skončili nateraz s Axiou, som si zvykol tak, že som si normálne myslel, že toto vlákno je o tejto značke. Máš ich slušnú zbierku, škoda že už to neni taká nenápadná zančka ako predtým ale asi by som ju aj občas uprednostnil pred známejšími firmami. Tak poďme na BASF...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

šak si ešte užijeme s Axiou ak bude raz vlákno C50 a C54 :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja len dodám, že si zabudol na C74 :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak ono je toho viac, ale tie menované sú asi najvyžívnejšie.
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Parádna séria s Axiami. Veru, bolo ich dosť a každá stála za to. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"