Monitory a pripojenie

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

Tak na to stačí nějaký levný multifunkční tester: https://de.aliexpress.com/item/32794817858.html
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslím že niečo také mám doma, už ide len o tu interpretáciu údajov, či vysvetlenie kedy je to dobre a kedy nie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak kto si spomína na ten problém s monitorom čo som riešil pred dvoma rokmi?
Síce sa nič nezhoršilo samo od seba v tomto smere, ale napíšem sem ďalšiu zaujímavosť.

Keďže mám záložák APC už cez 10rokov, primárne už len na starý PC, monitor a router, plus prepäťovka na elektroniku a LAN, tak som si prehodil dátový komunikačný kábel do nového PC, aby som mal prehľad o elektrickej sieti a logovaniu mikrovýpadkov a rušenia.
USB bol krátky, použil som USB predlžovačku, ktorá je ťahaná poza monitor, no a hádajte :D

Kedysi som spomínal že vypínanie elektrickej predlžovačky s elektronikou spôsobovalo oné rušenie monitora, na ktorom vypadával obraz. No a teraz sa to deje u tej predlžovačky znovu :D
Nie vždy a nie tak agresívne ako predtým, ale preblikne to občas.
Ale zakaždým SW na správu záložného zdroja stratí spojenie so zariadením, potom to naskočí.

Samozrejme bude to mať čo dočinenia s tým, že konektor v záložnom zdroji na DATA USB je vzdialený asi 5cm vedľa vypínača na predlžovačke. Beriem to ako zaujímavosť, že čo všetko sa môže stať.
Na starom PC, som ale tieto problémy nepostrehol, nový PC okrem grafiky, monitora je naozaj nový, ostali len disky, menil som aj zdroj. Dúfam že to rušenie po čase neodpáli USB porty na doske, to by som nerád, ale na druhú stranu keď neumreli USB na starom pc.....

Čo ma privádza k ďalšej historke ohľadne rušenia elektrickej siete, v starej práci, jedna predajňa PC, sme mali priemyslenú chladničku od CocaColy, taká osvetlená pre nápoje na predaj, všetky pc pripojené v okolí chladničky, ak sa zapla, odišla USB klávesnica, nie nenávratne, bolo nutné odpojiť a pripojiť do USB späť, ale žiadne iné zariadenie, len klávesnica, boli to najlacnejšie KME čínske čo sme mohli mať, myslím že iné s tým problém nemali, PS2 taktiež nie.
Vzdialenejšie PC fyzicky od chladničky to nepostihovalo.
Šéf bol aj elektrikár, čo robil rozvody a tvrdil že to čo hovorím je nezmysel, aj keď to videl na vlastné oči..takže asi toľko.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

A proč takhle prodlužuješ kabely? To si neumíš koupit pořádný stíněný usb kabel na míru? Dnes je třeba všechno stínit. Rušení je daleko více než v dobách rádiových krátkých vln.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dataport na APC je robený na štýl konektoru RJ45 a druhá strana je USB.

Je tam dlhý feritový valec pri konektore ale asi prd platný :D
Napísať odpoveď

Návrat na "PC, noťasy a pod."