C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

táto kazeta ma zaujala už predtým v EZ mechanike a stále ma zaujíma. Páči sa mi to, že je tam pôvodný záznam. Aká je to muzika? Kazetu by som samozrejme prijal ale možno skôr takto ako máš ty, že nahratú v dobe aktuálnosti, z LP a kvalitná nahrávka. Booklet je veľmi pekný a kazeta vyzerá byť kvalitne spracovaná. Zaujímavá vecička
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

asi budem musieť spraviť niekedy ukážku :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Ešte sa.vrátim k CD Fan.
Tie si veru nepamätám. V Eurocompe a Datarte sme Fuji kazety nemali.
Neviem.ako v NAY v tej dobe. No ak boli v novinových stánkoch, skôr to svedčí niečo o dovozcovi. Asi to pre nich nebol zaujímavý artikel ,alebo čo. V tom čase sa ešte fotilo na film, fičali minilaby. Tam bolo Fuji silné.

No a naspäť k dnešnej tetke Fuji (Range)2 . Celá je zaujímavá. Stará kazeta, klasická krabička, exotický pôvod, :D dobová nabrávka, kvalita.
Toto je použitá kazeta s pridanou hodnotou. Páči sa mi to.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja som to nechcel písať ale ten svetlo zelený polep je skoro ako na Opuskách :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Ano :)
Podobné, ale očividne lepšie po každej stránke.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Fuji ER 46min rok 1982 Made in Japan, balenie pre Japonský trh
https://ez647.sk/cc/fuji_er.html#82j

Novšia generácia kaziet Fuji mala veľmi originálny a obľúbený dizajn a zase mnoho rôznych kvalít triedy normal.
Zároveň sa jedná o jednu z mála generácii Fuji, kde sú modely a dizajny aj názvy spoločné pre všetky tri trhy. Ja som dostal tú Japonskú s rozsypaným čajom vzadu, a zároveň je to posledná Japonská séria Fuji, od nasledujúceho ročníku 1985 začína kariéru značka Axia.

Znovu pripomeniem prehľad Fuji typu I na fóre.

1982-1985 EU/USA/Japan:
http://www.vintagecassettes.com/fuji_ax ... fuji82.htm
DR - základný ferro, podľa šarže dostanete Japan pásku Pure-Ferrix, alebo Saehan Kórea
ER - vyššia trieda normal, teda superferro, vraj používa pre tento rok stále len oxid železa, jemný Grain Pure-Ferrix
FR-I - superferrro , ale Fuji na niektorých obaloch uvádza Microfine Pure-Ferrix, teda už by šlo špekulovať či neslovíčkaria, neverím že je bez kobaltu, ale je to len na niektorých kusoch kaziet uvedené, nejako sa im do tej informovanosti nechcelo
GT-I - superferro, buď je to ešte lepšia než FR-I, alebo zhodná páska, telo kazety pre outdoor, teplotne odolné
FR-II - štandardný Beridox FeCo
GT-II - či lepší, alebo štandardný, ťažko povedať, verzie Super prišli až od roku 1985
FR Metal - aspoň tu je jasno v klasickej metalke :D

Takže je dosť možné, kým začali nazývať pásky v typoch I pravými menami, tak ubehol nejaký čas, alebo tam naozaj použili rôzne jemnosti základného oxidu železa. Ale s dnešným modelom ER sme proste v strednej triede normal.

Dnešná kazeta, balenie:
Hrubá hranatá svetlá krabička s logom FUJI vpredu, tak ako mali Axie logo na prvých typoch.
Booklet veľký skladací typ J s mnoho miesta na popis, klasický vzhľad Fuji typický pre toto obdobie.
Fólia je tiež typická pre Fuji, s bielym podkladom a farebnou grafikou pre daný model, ale väčšina je priehľadná, aby bolo vidieť kazetu.
Farba modelu ER je modrá.
Polepy veľké dlhé so striebornou potlačou.

Kazeta:
telo je legendárne vrúbkované, ala čipsy, proste jeden z najkrajších dizajnov Fuji, použitý okrem základného DR pre celú radu od kazety ER až po metalku pre roky 1982-1990.
Kvalita bola samozrejme vysoká, ale môj dnešný kus bol zrejme zle skladovaný, obe polovice kazety sú trochu od seba posunuté, ako je vidieť na dvoch fotkách.
Metalický štítok a potom ešte miesto pre polepy. Novšia rada 1985 má zošikmený dizajn na metalickom štítku pri značení modelu, podľa čoho hneď poznáte či kazeta patrí do 1982 alebo 1985 rady, platí aj pre základný model DR.
Inak sú kazety medzi tými ročníkmi takmer identické, ale samozrejme osadenstvo modelov sa mierne menilo.
Cievky sú taká samostatná kategória, síce farba je vždy biela u všetkých týchto kaziet, tak s dizajnom je to pestrejšie.
Dnešná kazeta obsahuje cievky so svorkou C a protichodným polooblúkovým otvorom v cievke ako u kaziet Sony, ale tento je o niečo menší.
fujipp.JPG
fujipp.JPG (22.76 KiB) 1474 zobrazení
Potom sa osadzovali aj cievky so starším typom dizajnu svorky C Fuji, alebo novšou B/M svorkou, pričom dizajn ostal dutý, alebo s jedným väčším otvorom.
fuji_friis.JPG
fuji_friis.JPG (8.55 KiB) 1474 zobrazení
fuji_japan.JPG
fuji_japan.JPG (20.23 KiB) 1474 zobrazení
fuji_oldw.JPG
fuji_oldw.JPG (23.74 KiB) 1474 zobrazení
fuji_ww.JPG
fuji_ww.JPG (20.15 KiB) 1474 zobrazení
Vyzerá to že občas to osádzali do kaziet náhodne a do niektorých cielene.
Zavádzacia páska zvykne byť s modrými priečnymi čiarkami bez ohľadu na dĺžku u Fuji v 80tych rokoch.

Páska:
stredne hnedá, úplne čistá bez optických vád.

Kazetu som pridal v aktualizácii 09/2019.

Akai DX-57, 30.9.2019:
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky je na úrovni zdroja
Zvuk je výrazne dravý, dynamický a basový, aj keď necinká presne ako zdroj, tak to nevadí. Obe polovice sú navzájom jemne posunuté, asi teplom po desiatkach rokov skladovania, napriek tomu si drží výborný balance a priestor, žiadne výkyvy azimuthu.

Predbežne záverom,
veľmi zberateľská, klasika Fuji.
Na nahrávky, teda podľa stavu by som povedal že výkon má veľký, ale s výškami je potreba sa potrápiť, ale rozhodne použiteľná, pekná a funkčná kazeta. Tieto všetky rady Fuji by som nakupoval vo veľkom, je o to celkom záujem aj ceny dosť rýchlo rastú na týchto kazetách.
Prílohy
IMAG0954.JPG
IMAG0955.JPG
IMAG0179.JPG
IMAG0180.JPG
IMAG0181.JPG
IMAG0182.JPG
IMAG0183.JPG
IMAG0184.JPG
IMAG0185.JPG
IMAG0186.JPG
IMAG0187.JPG
IMAG0188.JPG
IMAG0189.JPG
IMAG0190.JPG
IMAG0192.JPG
IMAG0193.JPG
IMAG0194.JPG
IMAG0195.JPG
IMAG0196.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Fuji FR-II 46min rok 1982 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/fuji_frii.html

Dneska z rovnakého ročníka ako včera sa pozrieme na verziu typu II, legendárny model Fuji FR-II. Fólia je spoločná pre EU aj USA trh, myslím že to Fuji občas takto riešilo a je to celkom vhodné, aspoň zberatelia nemusia blázniť :D
Pripomeniem že pre tento rok mala Fuji len dva modely typu II a to tento FR-II a vyšší GT-II, ktorý je vhodný pre outdoor a car stereo, teda tepelne odolná kazeta, ale či je páska lepšia, alebo identická neviem, pretože vyšší model FR-II Super prišiel až vo verzii 1985.
Pripomeniem aj prehľad Fuji typu II na fóre.

Balenie:
V podstate identická s modelom ER predstaveným včera, keďže sú z rovnakého roku, hranatá svetlá krabička s logom Fuji vpredu, veľký skladací booklet typ J s mnoho miesta na popis, ale polepy už nemajú tú peknú lesklú striebornú potlač.
Fólia v rovnakej schéme, ale bez Japonských textov, farba je šedo/strieborno čierna, biela pre tento model.

Kazeta:
Zase identická ako ER, legendárna vrúbkovaná, s metalickým štítkom, ktorý je plne strieborný, bez konstrastnej farby, teda tento model pôsobí trochu monochromaticky, ale v novšom ročníku to zmenili na modrú v štýle ER.
Cievky sú biele so svorkou C a poloblúkovým otvorom ala Sony, teda presne tie čo som popisoval včera u ER.
Ešte zaujímavosť, zrejme podľa šarže, alebo sa jedná o skoršie kusy v tomto balení môže byť kazeta FR-II s odlišným povrchom, a to tak že bude mať vrúbkovanie len po okrajoch a stred kazety bude matný, inak je identická, napríklad to má na obrázku vintagecassettes, alebo agfabasf
No a v tomto prípade už nie sú polovice rozídené ako v prípade ER kusu, teda rozhodne sa vtedy jednalo o skladovanie a žiadnu chybu výroby, tam si Fuji na to dával pozor.

Páska:
Je pekne hnedá, aj keď tmavšia, ale železitý pôvod sa nezaprie. Tu už aj obal uvádza Jemný Grain Beridox, takže FeCo, vo svojej dobe iste špičková kvalita, dneska už trochu ubitá zubom času, ale v dobrom stave by mohla ešte zahrať.

Kazetu som získal v 12/2018 od člena fóra, Ďakujem.

Akai DX-57, 2.12.2018:
prekvapila, ako tie Axie, +4db akurát, a bias -4 zvuk nádherný bez porúch a kolísania

Predbežne záverom, bol som v teste síce skromnejší na slovo, ale rozhodne je v dobrej kondícii s úžasným zvukom, teda ako vždy tieto Fuji sú veľmi zberateľské, a často krát s kvalitnou nahrávkou, kde občas bude nutné možno trochu poeexperimentovať s kalibráciami, inak výborná kazeta, taká predzvesť krásnej kvalitnej budúcnosti čo vtedy audiofilov čakala pred značkou Axia :)
Prílohy
IMAG0877.JPG
IMAG0878.JPG
IMAG0254.JPG
IMAG0255.JPG
IMAG0256.JPG
IMAG0257.JPG
IMAG0258.JPG
IMAG0259.JPG
IMAG0260.JPG
IMAG0261.JPG
IMAG0262.JPG
IMAG0263.JPG
IMAG0264.JPG
IMAG0265.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tieto Fuji sú klasika v tom najlepšom slova zmysle.
80 te roky. Dizajn a aj ten striedmy booklet k Fuji patrí. To, že stále vedia poskytnúť aj dobrý zvuk
len podčiarkuje pozitívny dojem.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej len v starej dobe sa u nás doma aj u známych a pod vždy povaľovali tie Fuji DR a som si myslel aká je to významná kvalita kedysi :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

To DR mal skoro každý. Vyšší model ani neviem či som vtedy videl u niekoho.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Fuji FR Metal 46min rok 1982 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/fuji_frmetal.html

Značku Fuji v tomto vlákne ukončím jednou metalkou, taktiež z rovnakého ročníku ako posledné dve kazety, jedná sa o EU/USA spoločnú verziu balenia.
Tak ako u iných značiek audiokaziet, aj tu prišli metalky v závere 70tych rokov ako výdobytok novej technológie, ktorú zaviedla firma Scotch v USA.
Fuji prišla so slušným vstupným dizajnom a prevedením kazety pre náš trh kde boli prvé dve generácie pod názvom Metal Tape a pre Japonský trh ako Super Range, neskôr SR Metal.
Od roku 1982 to je pre EU a USA trh zmenené na FR Metal, kde pre EU linku platí že tento názov bol zmenený až v roku 1992 na JP Metal a v roku 1994 na Metal Z.
USA si nechala FR Metal dlhšie a preskočila v roku 1994 priamo na Metal Z.
Japonská linka mala v rokoch 1982-1984 taktiež FR Metal spoločný model s EU a USA, a od roku 1985 sa zmenila značka na Axiu, kde potom bolo až do roku 1997 toľko metaliek že sa vám z toho hlava (peňaženka) zatočí.
Prehľad Fuji typu IV na fóre.

Dnešná kazeta, balenie:
Keďže sa jedná o rovnaký ročník a prevedenie ako posledné dve kazety, tak zase platí hrubá hranatá krabička svetlá s logom FUJI vpredu.
Booklet veľký skladací typ J s mnoho miesta na popis a polepy so zlatými okrajmi.
Fólia je zase v bielo čiernom základe so zlatou farbou čo pekne vyzdvihuje typ metal.
Na odkaze hore ako som dával na kazetu na web, je možné vidieť aj v tomto prípade dve odlišné prevedenia fólie, C46 má pekné zlaté texty, ale C90 len matné akože zlaté.

Kazeta:
vrúbkovaná klasika, s metalickým štítkom v zlatej farbe, osvedčená kvalita. Cievky sú tentokrát v tom originálnom starom Fuji dizajne s jedinečnou svorkou.
fuji_japan1.JPG
fuji_japan1.JPG (22.78 KiB) 1394 zobrazení
Zaujímavosťou je že nech som mal akékoľvek verzie metalky Fuji, aj tú najstaršiu 1979, tak vždy mali kazety riadne detekčné otvory typu IV, buď som natrafil na záverečné kusy daného ročníka, alebo boli veľmi precízny pri navrhovaní modelu a zabezpečili si riadne informácie predom, než boli tie otvory schválené asi Philipsom? No sú to len moje dohady, možno bola Fuji viac predvídavá do budúcnosti.
Rovnako tak starú OEM kazetu Pioneer metal, ktorú vyrobil Fuji, má riadnu detekciu typu IV. Dneska to veľmi uľahčí prácu s takými to kazetami.

Páska:
Fuji málokedy písal zloženie, ale u niektorých starých som našiel nápis METALIX, v prípade Axie to zmenili na METALLIX, ale v základe sa jedná o jeden recept, ktorý sa rokmi vyvíjal, len u Axie neviem ako to je s kvalitatívnymi triedami, keď vieme že mali aj tri metalky v jednom ročníku.
Pod značkou Fuji za celé obdobie predaja pre EU a USA bol vždy len jediný model metalky pre jedno obdobie.
Páska v dnešnej kazete je pekná šedokovová, lesklá bez optických vád, aspoň je vidieť na fotke okoľko sú metalky svetlejšie pásy v porovnaní s čiernym plášťom kazety.
Biele prášky sa v malej mierne môžu vyskytnúť aj u tých starších, ale po jednom a viac prechodov to zmizne, považujem ich za funkčné a plne bezpečné. Pásky majú občas nasladlú arómu, hlavne tie staršie.

Kazetu som pridal v aktualizácii 12/2017.

Akai DX-57, 27.12.2017:
+4db, bias -8
Celkom slušné na tak starú pásku, poruchy len vzácne, nejaký menší drop, žiadne kolísanie, čistý a ostrý zvuk hodný metalky z 80tych rokov. Výsledky tu mám lepšie než na zostarnutých metalkách Denon.

Predbežne záverom, kazeta je vysoko zberateľská, dneska iste aj drahá, ale taká z najväčších klasík firmy Fuji ktorý by ste mali mať v zbierke.
Na nahrávky, ako tak všeobecne staré metalky Fuji môžu mať trochu útlm v horných špičkách výšok, alebo nebude hrať dokonale ako zdroj, ale stále má čo ponúknuť, samozrejme záleží na kalibrácii a použitom decku. Ja mám niekoľko použitých, a nahrával som aj novorozbalené, túto 1982 C90 či starú 1979 C90 a vždy som bol nadmieru spokojný, sú to po občas možno náročnejšej kalibrácii jedny z dosť schopne použiteľných kaziet typu IV, síce dneska vzhľadom k cenám to nie je až tak super, ale ak sa niekomu podarí dobrý kup, tak kľudne na nahrávky stále doporučujem.
Prílohy
IMAG0242.JPG
IMAG0243.JPG
IMAG0268.JPG
IMAG0269.JPG
IMAG0270.JPG
IMAG0271.JPG
IMAG0272.JPG
IMAG0274.JPG
IMAG0275.JPG
IMAG0276.JPG
IMAG0277.JPG
IMAG0278.JPG
IMAG0279.JPG
IMAG0280.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

GreenCorp Mastering Cassette 45min rok 19xx Made in Cina, Japan, Australia.
https://ez647.sk/cc/greencorp_mc.html

GreenCorp je výrobca magnetickej pásky typu I a II z Austrálie a najčastejšie sa s jeho produktmi môžeme stretnúť pod rôznymi OEM kazetami veľkých značiek, alebo menších značiek od výrobcu Forward China.
Je tu spomenuté na obale aj Japonsko, ale neviem s ktorými komponentmi kazety majú dočinenia.
O GreenCorp/Forward som už robil menší článok s popisom firmy a prehľadom kaziet ktoré pochádzajú od tohto výrobcu.

Dnešná kazeta, balenie:
Hrubá svetlá hranatá krabička s celkom ostrými hranami, booklet veľký skladací typ J s oboma stranami pre popis, jednoduchý dizajn.
Polepy sa neposkytujú samostatne.
Fólia má celkom zaujímavý dizajn, oddelený farebne podľa dĺžky pásky.
Mastering Cassette pôsobí akože profesionálne, ale kvalitatívne sa jedná o úplne obyčajné ferro kazety.

Kazeta:
telo kazety s malým oknom a celoplošným polepom pôsobí celkom starodávne s bielou nálepkou len s minimom farebnosti.
Aj keď sa nejedná o pôvodný Philips dizajn, tak to naozaj pôsobí ako kazeta zo 70tych rokov, ale predpokladám že sa bude jednať najskôr o 90te roky, prípadne staršie?
Na webe mám tri dĺžky tejto kazety a každá má mierne odlišne spracované detaily tela, textúry, symbolov a tvar či rozmer okna, ale v podstate konštrukčne by mala byť identická ako celopriehľadné verzie.
Osadené cievky sú taktiež rôzne podľa šarže buď tie duté bez výstuhy na Emtec štýl, alebo tie s väčšími okami s priečkami medzi nimi, ktoré fungujú dobre. Farebné svorky podľa dĺžky, v tomto prípade červená.

Páska:
klasická hnedá, taká svetlejšia a bledšia, predpokladám že bude trpieť nejakými tými neduhmi so spojivom a škrípaním, ako som už viac krát prezentoval, napríklad aj u nedávnej nahrávky Victor RZ.
Z fotiek otvorenej kazety je zjavné že sa na tomto kuse objavujú nejaké biele prášky a fľaky, zrejme zo spojiva.

Kazeta pridaná 10/2019.

Akai DX-57, 27.10.2019, spoločne pre všetky tri kazety čo tam mám:
C45: +2db bias -10, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
C60: +4db, špičky +6db, bias -8, výstup slabší o 4db
C90: +4db, špičky +6db, bias -8, výstup slabší o 2db
Aj keď by sa zdalo že sa jedná o rovnaké kazety, tak zrejme výroba, šarža, alebo starnutie boli rozdielne, na pohľad C45 má matnejší povrch, na závitoch cievky už sú biele fľaky, ostatné sú veľmi lesklé v dobrom stave.
Zvukovo ale C45 trpí poruchami a výpadkami, C60 dropuje len občas, C90 z nich hraje rozhodne najlepšie, pomerne slušný zvuk základnej normal kazety, ak sa to nepreháňa s výkonom.
Po krátkom teste C45 napriek jej zvláštnemu stavu som nepozoroval oter v páskovej dráhe.

Predbežne záverom:
Ako zo zberateľského hľadiska je to taká zaujímavosť, kto rád zberá rôzne no name a zvláštne značky kaziet, alebo vyslovene šmejdy a Čínu tak toto tam zapasuje dobre, aj vďaka pestro farebným obalom.
Čo sa týka nahrávok, no ja neviem, pásky tohto typu som tu už prezentoval viac krát, akože dajú sa nakalibrovať, občas zahrajú naozaj veľmi slušne, napriek tomu som vždy varoval a varujem aj teraz nad možnosťou problémového spojiva, ktoré pásku môže totálne znefunkčniť.
Ako zdroj a zásoba kaziet tejto značky a prevedenia na hudobné účely je to nevhodné. Po dizajnovej stránke samotnej kazety a prevedenia veľmi strohé.
Ono je to inak aj zvláštne, pretože od tohto výrobcu je to asi prvýkrát čo vidím kazetu s malým oknom, štandardne vždy vyrábal len priehľadné.
Prílohy
IMAG0210.JPG
IMAG0211.JPG
IMAG0286.JPG
IMAG0287.JPG
IMAG0288.JPG
IMAG0289.JPG
IMAG0290.JPG
IMAG0291.JPG
IMAG0292.JPG
IMAG0293.JPG
IMAG0294.JPG
IMAG0295.JPG
IMAG0398.JPG
IMAG0399.JPG
IMAG0400.JPG
IMAG0401.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"