C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Po roku 2000 rozbalenie fólie znamenalo prekvapenie, rozčarovanie alebo rovno nas...tie :D
Pamätám sa ako boli tie zemegulové obaly všade v obchodoch. Ani ma nenapadlo to kúpiť . Ale dnes, keď vieme koľko rôznych kaziet sa v tom obale nachádzalo je to vlastne celkom zaujímavosť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

pod zemeguľou v podstate tri kazety, Emtec, Saehan a v tom novšom prevedení Maxell Panggung, zatiaľ o iných neviem, ale kedysi som to kúpil sestre zo zvedavosti a bol tam Emtec to už som bol nasratý :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

túto verziu mám ale v 90min. a veľká spokojnosť so zvukom. Že to bol koniec kazety to je jasné ale kvalita bola taká primeraná. Ja som tomu zveril nejaký mix a so zvukom som spokojný dodnes ale tie rôzne variácie na postkazetovú dobu boli nudné. Šedivá fólia a v nej takýto výrobok. Ja ale za dobrú cenu by som šiel do toho znovu, ten zvuk má niečo doseba a na nahrávky z LP alebo tuneru veľká príjemnosť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

už aj ja som nedávno dostal C90 verziu :P ale to sa ešte načaká, možno raz až bude kompletne otestovaná a nejaký ten mix v rámci lowendu, nie toho najhlbšieho samozrejme :D
Ale do takej zostavy ako som nahrával posledné týždne marodky by to aj pasovalo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Maxell UR 46min rok 2004+cca Malajzia/Indonesia by Panggung, tento kus kazety vyrobený 7.6.2005
https://ez647.sk/cc/maxell_ur.html#ur4602

Teraz sa presunieme hneď na novšiu generáciu UR od Panggungu kde zase dávam odkaz na nahrávky tejto verzie C90.
Verzia so zemeguľou 2.0 a 2.1, až okolo roku 2012 prišla potom oná povestná verzia ktorá hrá v niektorých obchodoch až do dnes :D
Tieto novšie kazety so zemeguľou sa v tej dobe celkom u nás predávali ako C90 a C60, síce existovali aj C120 ale nikdy som nemal šťastie ani pri zberateľstve zatiaľ, no a C46 to som mal šťastie len raz.

Compeko Trend Košice a SNV
Predajňa myslím že pôvodom z Košíc bola u nás na prvom poschodí starého obchodného domu Jednota, kedysi výkvet socializmu, dneska už trochu pozadu, ktorý už xx krát mal prejsť rekonštrukciou, ale tak viete, prachy, pozemky a bla bla. Ako barák je stále funkčný, ale uvedená predajňa bola zrušená pred niekoľkými rokmi, už presne neviem kedy.
Ide o to že ako som v obaloch kaziet popisoval aj predajne kam som chodil na kazety, tak toto bola jedna z mojich veľmi obľúbených predajní v ére zbierania CD a DVD médií, pretože mali najpestrejší výber, často vždy nejaké novinky, dokonca ako prvý mali v meste aj Verbatim DVD+R DL 2,4x 8,5GB v dobe keď som ani nevedel poriadne čo to je, že svetová novinka, dvojvrstvové DVD, no a cena bola 590Sk :D takže som to obdivoval, ale kúpil až keď šli ceny nižšie.
Predajňa to bola zaujímavá, pretože jej hlavné zábery boli priamo dva, média s PC príslušenstvom, no a potom veci ako sviečky a blbosti tohto typu, ktoré si ani nepamätám.
Raz dostali aj balíky Maxell UR 46, presne tieto uvedené, boli v trojpackoch, kde kus vychádzal na 0,5€ teda celý pack 1,5€. Viem že som ich kúpil niekoľko naraz, a potom ich už viac nikdy nemali, cena mi prišla dobrá, kvalita kazety je z tých prvotných Panggung ešte celkom prijateľná, kazety som väčšinou popredal, rozdal a tak.
Zisťujem to medzi súbormi a našiel som že kazetu som v tejto predajni zakúpil v 05/2012. Teda v dobe keď už boli aj novšie verzie UR, ale toto bol zase nejaký skladový dopredaj. (prvú novšiu UR som u nás v meste zakúpil až na jar roku 2013)

Balenie:
Hrubá zaoblená svetlá krabička z novej generácie, booklet a fólia bez uvedenia pôvodu v tej dobe to ešte napísali až do neskorších sérií, ale v podstate je to zhodné s tým čo som písal pri tom teste C90 verzie.
Troj balenie bolo v priesvitnej fólii s nálepkou 3-pack, ale kazeta je zabalená každá samostatne, to je asi ideálne riešenie viacpacku, podobne alebo zhodne boli balené aj novšie UR v 5packoch ktoré sa predávali aj u nás.

Kazeta:
samozrejme moderné prevedenie tela UR priehľadné tmavé s vnútornými čiarami, potlačená fólia s planétou v strede, farebne a snehovo biele cievky Maxell s poloblúkovým vzorom, a zavádzacia páska je opäť v pôvodnej schéme s oranžovými značkami pre C46.
Kazeta s piatimi skrutkami, ako vieme neskôr, alebo v niektorých šaržách Panggung používal 4 skrutky a stred bol len založený ako u TDK.

Páska:
Je pomerne svetlá bledá, podobná Saehanu, celkom obsiahlo som riešil a porovnával Saehan pásku v posledných testoch kaziet aj u zmienenej UR 90 v odkaze vyššie a neskôr som porovnával aj s Thajskými TDK, kde sa zdá žeby mohli byť všetky tieto pásky od Saehan, samozrejme mi vyšli drobné rozdiely medzi pôvodnými Saehan a novými Maxell Panggung, takže je to pravdepodobnosť že sú z jednej fabriky, istota už celkom nie, ale kašlať to, kvalite to už tak neprospeje.
Porovnal som aj dneska túto UR so včerajšou Saehan verziou na fotke, sú veľmi podobné ale nie úplne identické, takže zase je tu tá možnosť že jedným zo zdrojov pre kazety Panggung bol Saehan. Rozhodne to nebude pôvodná URka od Maxellu.

Kazetu som teda získal v roku 2012, ale ako som spomínal včera, ešte na ňu nedošlo, mimo testov a hrania sa, experimentov, žiadna riadna nahrávka, teda aspoň nie pre mňa.
Pred rokmi som ju kamarátovi previnul do Eagle Metal Reels C15, ktorá bola vtedy najlacnejšia na trhu z tohto typu kazety, ale páska bola plesnivá, nepoužiteľná aj krátka, tak som mu tam dal práve túto UR 46 a zvukovo to bolo prijateľné aj keď v tele kazety Eagle a zlou presnosťou a krivosťou a šúchaním o kovové cievky sú okraje pásky veľmi zvlnené, čo už mierne počuť na stabilite zvuku, inak by to šlo.
Ja som si zo zostávajúceho tela vyrobil atrapu zrkadlovej kazety, bez zrkadla, ale vyrezaný stred som potom používal na sledovanie pásky pri servise Akai, teda teraz aktuálne.

Subjektívne testy:

Akai DX-57, 2013:
+4db, bias -8
síce sa snaží, ale už je cítiť prechod na lacnejšiu pásku v porovnaní s pôvodnými UR, pôvodná UR je príliš silná normálka a táto jej robí hanbu :D

Pioneer CT-S550S, 18.9.2013:
+2db s mierne slabšími výškami, ale celkovo to je počúvateľné
BLE XD:
0db, výšková zhoda, inak celkom skreslené, basy chrčia, katastrofa, bez kalibrácie mala priam nádherný zvuk
kalibrácia BLE XD po cudzej kazete, SKC normal (Quantegy AVX)
+4db, veľmi pekný zvuk s nádhernými výškami

Technics RS-AZ7, 2013:
+6db s veľmi slabými výškami, ale mám dojem že sykavky sú aj tak neprirodzene navýšené cez dutosť celej nahrávky
ATC:
+4db s miernym skreslením, výšky dorovnané na zdroj, sykavky mierne stále ostávajú neprirodzené, ale výrazne lepšie než bez ATC, občas nejaká drobná porucha

Technics RS-TR979, 2013:
+2db, výšky mierne slabšie, bez skreslenia
ATC:
+2db, výšky lepšie, bez skreslenia, ale zvuk je taký basovo jemný aj keď celkom pekný, no niečo tomu chýba

Technics RS-TR575MII, 2013:
+4db, výšky sú dosť schopné

Ešte som našiel poznámku k nahrávke na decku Sony TC-KE600S (29.6.2017), keď som už previnutú kazetu UR 46 nahrával v tele Eagle Metal reels.
Dojmy zo zvuku nie sú, len parametre kalibrácie:
H: mimo rozsah
L: -6
Nahrával som do +2dB max.
Nahrávalo sa z vinylu aj z CD.

No a prikladám aj testy SilverFoxa s peknými fotkami.

Záverom:
teda do zbierky stále potrebuje dospieť, je to Panggung a dizajn už otrepaný až nenávidený.
Na nahrávky, ako kvalita pôvodnej UR to nie je, ale rozhodne z tých skorších Panggung sa dá použiť na nenáročné veci.

No a ešte môžem povedať že som si nejaké rôzne kazety nechal v zbierke aj zabalené zo skoršej doby a túto UR 46 mám dva kusy, takže jednu môžem ešte pustiť do sveta, kto by mal záujem za 0,5€ alebo ideálne na výmenu.
Prílohy
IMAG0466.JPG
IMAG0467.JPG
IMAG0468.JPG
IMAG0452.JPG
IMAG0453.JPG
IMAG0454.JPG
IMAG0455.JPG
IMAG0456.JPG
IMAG0457.JPG
IMAG0458.JPG
IMAG0459.JPG
IMAG0461.JPG
IMAG0462.JPG
IMAG0463.JPG
IMAG0464.JPG
IMAG0465.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

čo sa mňa týka toto je kazeta pre mňa, viac písať nechcem a ak by zostala na ocot tak ja ju rád vezmem
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Nechcem samozrejme nejak tuto nič reklamovať, to by som s neopovážil ale dúfam, že to je len taký krátky výpadok...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Maxell UR 46min rok 1994-2001 Made in Malajsia/indonesia by Panggung, Tape Made in Korea, Japan verzia, dátum výroby tohto kusu 10.8.2005
https://ez647.sk/cc/maxell_ur.html#99j

Aj túto Japonskú verziu UR sme už riešili ako C120.
Balenie tohto štýlu od polovice 90tych rokov až do konca výroby tohto modelu, resp kým neprišla totálne nová séria, asi 2020, tak sa tento obal menil len minimálne, aj prevedenie kazety, za to kvalitatívne šarže boli celkom pestré.
Samozrejme sa tam potom tiež zapojil Panggung, firma ktorej vrcholné dielo najvyššej kvality firmy, tzv. vlajková loď, práve v modeli Maxell UR.

Balenie:
Hrubá zaoblená svetlá krabička bez loga, ale v štýle Maxell, ako ostatné tieto kazety, štandardný booklet s oboma stranami na popis. Aj keď má kazeta predtlačené plochy na popis, čo je samo o sebe na UR divné, tak sa dodávajú aj nálepky s podobnými veľkými bielymi plochami a nejaké symboly k tomu.
Fólia má mierne farebne odlíšené jednotlivé dĺžky v podobe veľkých farebných čísel, ale myslím že boli známe aspoň dve veľmi podobné prevedenia dizajnu fólie, až to budem mať doma niekedy, tak zase sa trochu prehodnotí na webe označenia rokov, možno...
Na webe mám 4 dĺžky tejto kazety a k tomu tri rôzne booklety, čo je celkom zaujímavé, buď štandardný, alebo dlhý skladací booklet, alebo štandardný s fotkou presne podľa fólie aj s obrázkom kazety.
Verzia C46 bude zrejme z tých novších Panggung šarží, tak okolo roku 2000 a novšie.

Kazeta:
tiež nová verzia Panggung s tými čiarami vnútri tela, pomerne tmavá, v základe dizajn a technické prevedenie ako sme už u Panggung videli na našich Maxellkách, len zvláštnejšia potlač, ktorá je na kazete a nie na fóliách.
Zavádzacia páska je s pôvodným oranžovým značením.

Páska:
zase stredne hnedá, možno vyzerá mierne železitejšie než tá posledná, ale tak by to mohla byť aj pravá URka od Maxellu, alebo už OEM.

Kazetu som získal v HB KE, pridaná 09/2019, bol to ako 4-pack.

Akai DX-57, 30.9.2019:
+4db bias -6, výstup slabší o 4db
Takže ak je to už nová výroba, tak zvuk je síce slabší, ale hraje veľmi pekne a čisto, nedochádza k problémom s kolísaním, alebo poruchami zvuku ako u úplne posledných UR, s kľudom ju odporučím na nenáročný záznam.

Takže zberateľská, možno, je to taká exotika pre nás mierne, aj keď už sa pomaly približuje prevedeniu kvality našich UR 2012, akurát v Japonsku nebol ten taký prudký dizajnový prechod okolo roku 2000 ako u nás v prípade modelu UR, ale oni si ten dizajn zachovávali už od 90tych rokov od Japonských URiek až po tie Panggung, takže sa v tom ťažšie orientuje.
Na nahrávky, každý Maxell UR už pozná, aj tie novšie, aj staršie, tak každý by už asi mal vedieť čo očakávať, akurát že naozaj možnosti tejto kazety sú rôzne, ale obal je rovnaký, teda od pôvodnej kvality UR až po tú poslednú a zrejme najslabšiu kvalitu.
Prílohy
IMAG0934.JPG
IMAG0935.JPG
IMAG0937.JPG
IMAG0482.JPG
IMAG0483.JPG
IMAG0484.JPG
IMAG0485.JPG
IMAG0486.JPG
IMAG0487.JPG
IMAG0488.JPG
IMAG0489.JPG
IMAG0490.JPG
IMAG0491.JPG
IMAG0492.JPG
IMAG0493.JPG
IMAG0494.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: riešil som nejaké problémy posledné dva dni, takže niekedy to proste nejde sa ani dostať k pc
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, sorry ja som to nemyslel až tak...je jasné, že nie vždy je čas na PC a ty teda dopraješ čas tej tvorbe pravidelne

Kazeta, mám skúsenosť len s 90min a mne sa to veľmi páči ako zvukom tak aj prevedením. Ja by som to doporučil ale zasa nie za 10e kus. Taká exotickejšia variácia na UR a 46 si priam pýta LP
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

V tomto 4packu to vychádzalo na 3eur kus, musím pohľadať, lebo testovaný a označený kus sa mi niekde zapatrošil a fotil som poslednú čo ostala vo fólii, ak nájdem ten môj kus, tak môžem aj túto uvoľniť, cena je myslím že celkom prijateľná.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

veď áno to je prijateľná cena a tá kazeta je fakt zaujímavá, ja som síce hlasoval za 74min kazety ale tuším to tie 46 dobiehajú
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"