C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keď ma Roman žiadal o nahrávky na mojich strojoch bez dolby a použil som Sony HF-S tak mi šum vyslovene vadil, alebo u nekvalitných nahrávok kde je šum na starých páskach väčší než užitočný signál, ale na rituálnej mechanike ktorá je postavená na šume mi všetko vyhovuje, je to o hubu :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

asi máš len menšie očakávania od tej mechaniky ako od plnohodnotného stroja...?
Dobrá vlastnosť pásu je aj to keď sa naň ľahko nahráva, teda, že nemusíš moc riešiť vybudenie ani bias a podobné vecičky ale ten pás je pritom schopný pojať všetko tak sám prirodzene a pekne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

s tou nechanikou je to veľmi pravdepodobné ako píšeš
no mal som takých kaziet veľa na ktoré sa nahrávalo skoro samo, a dneska väčšina z nich sa už kvalitnej nahrávke bráni, preto mám k tomu posledné roky čoraz viac výhrad
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

tieto kazety čo tu teraz prezentuješ sú ešte nenahraté?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej a len jeden test, vždycky to píšem keď je kazeta už použitá, alebo koľko má testov a tak, keď píšem len Akai a nič viac, tak presne nič viac na nej nie je, raz za desiatky, až stovky rokov sa možno dostane na rad :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja len, že by som Ti teda dával tipy
tu by mohol byť Boney M album Love for Sale
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Zase sa budem opakovať, ale na krátke kazety 45-55min len Naj Výbery :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

jaj, to som nevedel, že to je také striktné. Som to pochopil tak, že nemáš ako využiť tú minutáž tak si robíš tie výbery
tak nič no
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

všetko je hviezdach čo a kedy ako bude nahraté, pretože si človek robí plány aj tak sa to časom môže zmeniť, ale vzhľadom k tomu že mám času nula a menej, tak dosť dlho asi nebudem nahrávať vôbec nič
a to nehovorím o tom že som stále nepozrel tie gumičky do Akai, lebo som si za posledný týždeň ani nespomenul že mám doma niečo také na riešenie...
a keď to bude v práci tak zlé kvôli covidu ako to vyzeralo minulý týždeň, možno už sem dlhšiu dobu ani nebudem mať čas písať o kazetách
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Maxell UDII 46min rok 1990 Made in Japan, verzia pre Japonsko
https://ez647.sk/cc/maxell_ud2.html#90j

Presne túto verziu sme už mali vo vlákne C120 pred časom, kde kazeta pôsobila mierne diskomfortne ale v neexistujúcej ankete veselo bodoval Nstarov príspevok, ktorý väčšina ocenila :D
Ja teda tvrdím že sa jedná o epický dizajn, ako vyžmýkanie starého oválu, ale na druhej strane ten istý diskomfort pri tom sledovaní pohybu pásky v decku skutočne je, ktorý sa dá kompenzovať do istej miery pekným podsvietením priestoru kazety.
Takže tu teda máme opakovanie alebo reprízu ale v inom podaní popisu (dabingu) ako sto krát videný film, ale zakaždým s iným osadením zvuku.

Balenie:
Krabička je z moderných oválnych tmavých Maxell, to je niečo čo sme sa v EU dočkali až o niekoľko rokov neskôr, ak je teda Japonská verzia naozaj 1990.
Veľký skladací booklet typu J s dvoma polovičkami na popis a jednou štvorčekovanou stranou, čo sa už opakujem z niektorých minulých modelov Maxell Japan. Polepy tam tiež nejaké sú.
Ale fólia v bielo červeno zlatej, tejto sérii v Maxell proste sedí, a hlavne je graficky takmer identická s tými neskoršími Európskymi kazetami, príde mi to ako keď tu Európsku verziu UDII vložíte do pozlátka a napíšete Japan (ty Pan)
Tejto sérii proste fandím, ako verzia normal tak aj High, jedine metal EU MX je bielo strieborno modrá z čoho mám už extázové stavy :D ale v Japonsku zaujímavá zelená, ktorá sa ku nám do metaliek Maxell dostala až v modeli Metal CD od roku 1994/96.
Celkovo proste luxusne prevedená kazeta a balenie.

Kazeta:
Klasický pôvodný ovál dizajn Maxellu v sivej farbe doplnený o pásikovú potlač na fólii, ale zvyšok potlače je štandardne farbou na kazete, čo dáva taký pomyselný 3D efekt, ale staršie vzorované cievky Maxellu v čiernej farbe sú oným pôvodcom zvláštnosti, nádhery aj diskomfortu zároveň v kombinácii s tou trecou fóliou.
Ešte keby to Maxell v C46 robil ako veľké čierne cievky, už by som bol totálne unesený dizajnom :D
Zavádzacia páska s oranžovými značkami Maxell pre C46.

Páska:
Tmavšia hnedá, priesvitná je to klasický Epitaxial, ktorý všetci poznáte, klasická UDII verzia.

Kazetu som získal 07/2020.
Na odkaze na web vidíte aj iné rôzne dĺžky, obrázky z mailu, pretože niektorý radi zbierajú asi kompletne všetky kazety od najkratšej po najdlhšiu. Kazeta je prázdna s testom len na Akai, teda z novších prírastkov.

Akai DX-57, 4.8.2020:
+4db, bias -8, výstup slabší asi o 1db
Nebolo by to tak zlé, ale necinká presne tak ako zdroj, pri nižšom biase viac dochádza k skresleniu. Je to nastavené tak akurát pre tento deck, na inom to bude možno lepšie, ale zase je to o veku a skladovaní. Pred rokmi som nahrával naostro rovnakú verziu ale C120 a bola veľmi dobrá. Dizajn je úžasne zladený.

Predbežne záverom
ja ju proste doporučujem, pretože Maxell...
Po stránke dizajnu sa mi páči, zberateľsky pekne dopĺňa Európske verzie.
Z hľadiska nahrávok, áno UDII je vstupná trieda, ale snažili sa aj v tej pôvodnej verzii a v dobrom stave stále ponúkne veľa a vždy hravo prekonáva mnoho modernejšej produkcie audiokaziet, či už zo záveru kaziet keď boli posledné typy II v predaji z pochybných zdrojov, ale aj dneska novodobé normal kazety.

Bonus, obrázok z mailu
Maxell UDII-S 46min rok 1986 Made in Japan, Japonská verzia
https://ez647.sk/cc/maxell_ud2s.html#86j
Ako už som tu tiež predstavoval túto EU verziu kazety ako C120, ale s tými veľkými cievkami staršieho typu to vyzerá dosť epicky, kazeta je balená v priesvitnej fólii, ale predpokladám že bude z viac packu.
O páske si myslím že sa jedná o UDII pás v zaujímavejšej kazete, prípadne výberové šarže pásov UDII.
Prílohy
IMAG0468.JPG
IMAG0469.JPG
IMAG0771.JPG
IMAG0772.JPG
IMAG0773.JPG
IMAG0774.JPG
IMAG0775.JPG
IMAG0776.JPG
IMAG0777.JPG
IMAG0778.JPG
IMAG0779.JPG
IMAG0780.JPG
IMAG0781.JPG
maxell_udiis4686jc.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Z týchto oválnych maxell mám rád iba prvú XL II. Aj to z nostalgických dôvodov. Nedá sa uprieť kvalita a zaujímavé detaily. Potom už tie ďalšie čo mali plné cievky pre mňa stratili čaro.
Maxellu patrí poklona za odvahu prejsť z klasického dizajnu 1985 na oválne okná. Ktovie ako vyzerali predaje. Či to bol úspech. Ale to sa uz asi nedozvieme.
Ku tejto konkrétne môžem napísať že v tejto 46 min verzii by som ju zadarmo alebo za oáŕ eur zobral :D
Najorv som chcel napísať niečo o výmene fólie aby zmizla tá mriežka. Ale to by bola blbosť.
Nahrať tam tanečnú muziku z tej doby a spokojnosť
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

V 1986-1988, neviem presne rok, kedy mi strýko dal maxell XLII s oválom, ale bol to podľa mňa dizajn, ktorý vtedy absolútne preválcoval rok 1985. To, že nám teraz príde rok 1985 krajší, je niečo iné ako zažiť príchod tej kazety priamo v tej dobe.
Tak isto zvalcoval dizajn Škodovky favorit svoje predchodkyne. Teraz ak ich postavíme vedľa seba, favorit víťazom nebude isto.

Plné telo kaziet sa v tom čase predjedlo a bol tam ten ovál, Sony HF-S malo len obdĺžnik, nálepky vykrojené do oválu, bili sme sa s bratom kto to tam nalepí :lol: aby to nebolo krivé.
Krásna kazeta👍
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"