C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak táto je taká, že som hneď zatúžil.
Páči sa mi na nej všetko. Je to po každej stránke iné než bežné kazety.
Tá foto, kde je v krabičke je excelentná.
Pokiaľ ani nevykazuje vady na páske, je to jasný tip na najmetalkovitejšiu metalku. :D
A značka National je tiež niečo extra.
Takýto nadšený som bol naposledy pri Axiách.
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Ty cívečky, mňam mňam. Ceny těchto kazet jsou moc vysoké. Ani člověk nemá záruku jak byly skladované. To je moc důležité u všech typů, ale u metalek je to alfou i omegou. No, byl jsem se cca po roce podívat na Ebay a jak ty ceny šly za ten rok nahoru. :o I když to není k tématu. Cca dva roky zpátky jsem například prodával ,,nové" metalky Maxell MX a TDK Ma 90s za 300 Kč jeden kousek a zdálo se to některým hodně.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

jednu vec nedokážem pochopiť, ak by bol tá teória o poleve a dodatočnom naparení správna, vydržala by tá poleva ten proces naparenia?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Keď to tak robili, tak asi hej :D
Technológie idú mimo mňa, ja stále nechápem, ako sa zmrazením kovu vytvorí monokrištál s vplyvom na zvuk 🤣 a to som náuku o materiáloch a diagramy tuhnutia kreslil a rozumel im.
U starých značkových vecí sa mi páči, že ak bolo niečo označené ako topmodel, tak to aj top bolo, popis výroby nemusí byť presný aj v rámci zachovania obchodného tajomstva. Teraz stačí cenovka v tisícoch, zosilňovače z dreva a podobne :lol: :lol: :lol:, do 90tich rokov bola poctivá doba, teraz je to marketing.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Osawa LH 46min rok 1982-85cca Made in Japan by Denon
https://ez647.sk/cc/osawa_lh.html

Po technologických perlách prejdeme na ľahšie témy a vrátime sa trochu ku kazetám Denon, ktoré sa tu vyskytli pred asi dvoma mesiacmi. Značka Osawa je kompletne vyrobená firmou Denon, aspoň minimálne rada ktorú mám. Zdá sa že sú určené pre Európsky, alebo Americký trh, ale v plne Japonskej kvalite. Rok som odhadol približne na základe dizajnov kaziet Denon.

Model LH je vyšší model triedy ferro, a mal by byť identický s modelom Denon DX3.
Ako som spomínal pred časom, DX3 bola dvojvrstvová páska oxidu železa pre vyšší výkon a novšie verzie boli už jednovrstvové ferrokobaltové pásky.
V prípade tejto kazety Osawa LH sa stále jedná podľa zloženia o dvojvrstvový oxid železa.

Balenie:
Hranatá čierna krabička Denon, ktorá má logo len Made in Japan so štandardným bookletom, kde je len vnútro pre popis, ale zase je tam pekne graficky znázornené zloženie pásky aj s popisom.
Je to robené na ten starý štýl 70tych rokov, dizajn čierny so zeleným pruhom čo by farba modelu, balené len v priesvitnej fólii.

Kazeta:
Denon s malým oknom, ale mierne modernejší typ, než ten prezentovaný v modeloch 1978. Celoplošný polep vo farbe modelu v čierno zelenej a bielou plochou pre popis, nakoľko nálepky sa asi nedodávajú k tomu extra.
Vlastne všetko čo v tej dobe pre OEMko potrebovali je vytlačiť extra booklet a nálepky, žiadna extra potlač, ani fólia, ani dizajn či zmeny farby kazety, všetko už bolo tak jednoducho a genericky pripravené na ľahké zmeny značky.
Na druhú stranu ak sa malý výrobca niečoho rozhodne pre OEMko a vyberie z kvalitných produktov ako Denon, tak chválim a rád by som si také kazety kúpil bežne.
No ale späť ku kazete, dizajn aj konštrukcia je už rokmi osvedčená, cievky ako som spomínal u starých Denonov sa striedajú skôr náhodne s ich osadením, buď pôvodné historické, alebo tie čo majú dizajn podobný Sony.
Zavádzacia páska s oranžovými značkami pre C46 Denon v staršom pojatí bez tých šrafovaní na začiatku a dlhým farebným pásom na konci.

Páska:
naozaj vyzerá presne ako tá na fotkách z verzie Denon DX3 1978, jasná hnedá, mierne mapky pigmentácie vrstvy, klasika u Denonu, a zloženie uvádza ako vrchnú vrstvu vysoko koercívny oxid železitý a spodná vrstva vysoko citlivý oxid železitý, teda bez kobaltu, ale predpokladám že sa jedná o rôzne jemnosti a kvality bežnej ferro vrstvy, ktorá má pokryť celý rozsah frekvenčného spektra a zároveň výrazne navýšiť výkon pásky, čo ako som u DX3 zistil že tak skutočne je.

Kazetu som získal ako bonus v balíku 05/2020, síce bola použitá ale u tohto typu, ktorý je len v priesvitnej fólii mi to nevadí. Kazeta je už nahratá, pôvodné záznamy skoro vždy nechávam, takže testy nie sú, ani miesta na donahrávanie koncov pásky nie sú voľné. Interpreta nahrávky síce nepoznám, ale je to príjemne počúvateľné aj keď som napísal že na -2db nahraté, tak neviem či to nemalo byť +2db, ale to je jedno, stredne ostré, celkom slušné, bez nejakých problémov so špinením či poruchami, dobrý stav, kvalitná kazeta.

Záverom:
ako do zbierky je to vždy perla, ale zabalenú to si neužijete že je to Denon, ani neviem ako sú na tom cenovo zabalené, ale iste to nebude málo.
Na nahrávky dneska možno už trochu zostarnutá, aj keď Denon DX3 vtedy prekvapila na donahrávanie, no skôr na experimenty, než na vážny záznam, ale musel by každý skúsiť sám.
No a značka Osawa? Neviem presne čo vyrábali, našiel som len kazety tejto rady od základnej ferro až po metalku a všetko je Denon.

Nstar: to je správna otázka, ale asi to mali nejako vychytané aby to tá páska aj s podkladovým náterom vydržala.
Inak premýšľam že až začnem znovu testovať, tieto Angrom uprednostním aby som na nich nahral "Naj Výber" čo najskôr. Ak by to dobre šlo tak možno aj do konca roku, záleží na voľne v práci. Už som si spravil kompiláciu, ktorá pokryje zatiaľ jednu C46 kazetu.
Inak Nstar žiadny názor na dizajn tej Angrom Metalky?

Stano: s tými chemickými a ostatnými vecami to tiež vždy nechápem, niekedy sa to proste musíš naučiť až potom pochopiť, inak neviem :D

Jenisatko, Nec: ja myslím že asi sa treba buchnúť po vrecku, lebo príde čas, keď nebudú vôbec také kazety dostupné, resp. za ceny nového bytu či auta.
Prílohy
IMAG0672.JPG
IMAG0673.JPG
IMAG0138.JPG
IMAG0139.JPG
IMAG0140.JPG
IMAG0141.JPG
IMAG0142.JPG
IMAG0143.JPG
IMAG0144.JPG
IMAG0145.JPG
IMAG0146.JPG
IMAG0147.JPG
IMAG0148.JPG
IMAG0149.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Táto kazeta je pre mňa taká, že by som na ňu určite ani nepozeral v ponuke a pritom je kvalitná. Ja by som vôbec nevedel čo to je a zaradil by som to kdesi k nejakému no name výrobku. Asi ťažko zohnať ale na nejaké pekné nahrávky z LP by to mohlo byť dobré podľa toho čo píšeš a nebude ľúto ani ju rozbaliť.
K tej predošlej, ja ti nejak neviem, nerozumiem tomu dizajnu ale tie nálepky sú zaujímavé.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Preto vždy keď vidím nejakú neznámu kazetu v takom obale, vždy sa potrebujem uistiť že to je, alebo nie je bežný Čínsky / Philipsácky dizajn a občas sa nájde aj nejaké to prekvapenie
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Eriku, tuto audiokazetu vůbec neznám. Ani jsem doteď nevěděl, že existuje. jestli je v ní pásek z DX 3, tak bude hodně kvalitní.
Jinak design obalu mě nijak nezaujal, ale kdybych jí měl doma, určitě bych jí vyzkoušel.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Pardon, že sem vstupuju, ale...no, vlastně to je teprv můj první příspěvek v tomto vláknu..

Jak se tu objevily ty Ångrom kazety, tak jsem pozorně sledoval fotky, hlavně ty kde je vidět pásek a četl celé příspěvky, ale nejde mi do hlavy jedna věc. Tu dobu co o nich vím, tady všude čtu, že ty pásky jsou napařované. Netušil jsem jak můžou vypadat. Když se mi ale loni podařilo natrefit na pár mikrokazet, mezi nimiž byla i Panasonic Ångrom 90, tak jsem měl poprvé šanci na vlastní oči vidět i ten pásek. No musím říct, že mě teda dost překvapil a zaujal - je totiž doslova metalický, stříbrný a to z obou stran. Proto nerozumím tomu, jaktože ty tvoje audiokazety nemají ani jedna takový pásek.
To existovalo víc verzí?


Mikrokazeta měla ten pásek stržený a byl vtažený dovnitř. Naštěstí díky tomu, že je tělo šroubované, tak to šlo rozdělat snadno. Tehdy když mi ještě fungoval blesk, tak jsem si to během opravy fotil - taky i proto, abych pak připravil článek o opravě, ke kterému jsem se ještě nedostal :-?. Také jsem tuto mikrokazetu vložil do hádanek viz odkaz:
viewtopic.php?f=1&t=1958&start=252

No a zde přikládám jeden snímek - je vidět, že obě strany pásky jsou stříbrné.
.
CIMG2363 – kopie.JPG
CIMG2363 – kopie.JPG (128.27 KiB) 1255 zobrazení



PS.: Jinak jo, musím říct, že ty kazety jsou fakt dost pěkný. I ta průsvitná s tím celoplošným potiskem se mi líbí.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslel som na to že ju máš, ale netuším ako je to s tými páskami, fyzicky mám doma tri Angrom, typ I, II a IV, no a moja normalka je ako vyššia v rade, má hnedý spodok a čiernolesklý povrch, ak chceš tak istá striebornosť tam je, no ešte je aj základná rada normal Angrom, ktorá netuším ako vyzerá, by som musel mať všetky tie pásky doma
dával si niekde fotku ako vyzerá samotná kazeta? myslím polep a tak, ma to celkom zaujíma, čo ak je to metalka oficiálne?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo no, tu Chromku vím, že jsi tu neuváděl skrz jinou délku.
Hm, tak tyhle co máš jsou z konce 80. let. Já se teda v mikrokazetách nevyznám, ale tento design polepu měly Panasonic mikrokazety v době, kdy jsem je ještě viděl v obchodě, hrubým odhadem kolem roku 2006.. No vím, že to bylo několik let po mileniu. Tak mě napadá, jestli ještě nebyla nějaká nová série Ångrom pásků, kde by se mohly lišit technologií a tím i vzhledem. Ale tohle co mám je doslova stříbrný - je to něco jako máš ty třásně na vánoční stromeček (když už máme i ty vánoce), až na to, že to není tak tence nařezaný a dá se na to nahrávat, ale fakt je to vzhledově stejný.

Jo no, je focená i celá, když klikneš na ten odkaz Hádanek a přejdeš na další stranu.
No tak fajn, když už su v tom :roll: ..
viewtopic.php?f=1&t=1958&start=264#p28940
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

už som ju našiel na google, je to pomerne stará a veľmi vzácna záležitosť, ešte zo začiatkov výroby Angromov
https://www.avito.ru/moskva/audio_i_vid ... _780574170
https://www.google.com/search?q=RT+90AM ... SK804SK804
Prílohy
rt90amc.png
rt90amc.png (516.35 KiB) 1237 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"