C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Toto sú pekné kazety. Taká klasika. Booklet je svojský.
Z takejto kazety isto hral výber country muziky nejedmému kamionistovi.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

to robí ten žltý a starý vzhľad aj to že je USA :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Mne osobne tá kazeta sedí, páči sa mi, ale s ohľadom na roky produkcie, musel byť v danom čase tento dizajn okukaný. Ale veľmi pekná kazeta.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

a to ešte nikto netuší ani len akú pecku chystám na zajtra :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja si myslím, že chystáš ružovú kazetu, ktorú budem chcieť
je super, že sa zasa pár ľudí pridalo do hlasovania
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Realistic Supertape XR 46min rok 1988-1994 Made in USA
https://ez647.sk/cc/supertape_xr.html

Dneska tu predstavím jedinečnú kazetu ktorú ste ešte nikdy nemali možnosť na tomto fóre vidieť a to kazetu Realistic XR C46, teda zhodnú ako tá včerajšia, ale proste C46, to je niečo neskutočne úžasné, totálna revolúcia v kazetovom priemysle.
Je to ako Emgeton pred revolúciou vo verzii C45 a po 89tom prišla sloboda a demokracia a Emgeton mohol kľudne vyrábať C46.
Dobre takže sa všetkým ospravedlňujem za tento nemiestny vtip, naozaj to tak vyšlo a hodilo by sa to skôr na SIlvestra, faktom je že mám obe Realistic kazety reálne C45 aj C46 v rovnakej verzii, alebo takmer rovnakej, tak ako je tomu aj na mojom webe, odkaz vyššie.
Ja o tom samozrejme nepochybujem žeby ste našli využitie pre obe kazety a obe by ste vedeli nahrať, ale proste ten luxusný pocit mať potrebu vyrábať obe verzie a vlastniť ich je na nezaplatenie.

Pravda je že sa celá táto modelová rada Realistic v tomto dizajnovom prevedení vyrábala v rozsahu šiestich rokoch a to 1988 - 1994 čo je naozaj pomerne dosť a bola to teda posledná kde bola väčšinová účasť USA Tandy kaziet, potom sa prešlo na takmer kompletný OEM a menili sa aj značky na RadioShack.
Takže v tomto rozsahu šiestich rokov sa diali aj zmeny v balení, kde si na tých troch kazetách na webe môžete všimnúť rozdiely v prevedení zadnej strany fólie.
U tejto C46 je aj hranatá svetlá krabička štandardnej verzie, má odlišné stredovky a otváranie nie je blokované do necelých 45stupňov, ale funguje úplne štandardne.
Kazeta je konštrukčne aj dizajnovo zhodná s ostatnými XR, ktoré som tu prezentoval a majú zrejme aj rovnakú železitú pásku označenú ako Premium Ferric.

Kazetu som získal v 12/2016, kompletne testovaná, ale prázdna a keďže som nahral už dve tieto kazety, táto si naozaj na nahrávku počká.

Subjektívne testy, môžete porovnávať so včerajšou C45, ktorá bola testovaná v roku 2013 a táto v roku 2016, rozdiel veku, skladovania.

Akai DX-57, 26.12.2016:
+2db, bias -12
Tak to vôbec nesedí s testom C45 pred rokmi, kde bolo +4db bias -8
Povedzme že sa celkom snaží, bias je hlbší a aj tak nedosahuje zdroja na výškach, výkon vhodnejší na +2db, ale celkovo je to stále pomerne zvukovo príjemné, nie každý potrebuje výšky na úrovní CD.

Pioneer CT-S550S, 21.7.2019:
+4db, výšky veľmi dobré, ale slabší zvuk aj keď pomerne solídny
BLE XD:
+4db, špičky +6db, výšky ako zdroj, pri vstupe +4db, idú špičky až na +6db, teda nech mi toto niekto vysvetlí, tu je výsledok o dosť lepší než na tej predošlej C45 na tomto decku.

Technics RS-AZ7, 21.7.2019:
+4db, výšky výrazne slabšie a ľavý kanál stále veľmi kolíše
ATC:
-2db, výšky ako zdroj, ľavý kanál kolíše extrémne, zvukovo príšerné a nepoužiteľné

Technics RS-TR979, 21.7.2019:
+2db, dutý bezvýškový zvuk
ATC:
nespraví, spadne na Biase aj na prvej aj na druhej strane

Technics RS-TR575MII:
+4db trochu ťažšie vybuditeľné, výšky stredne uspokojivé ako na C45

Takže záverom:
do zbierky a na použitie platí to čo som písal u predošlých C45 a C120.

Porovnania C45 a C46 verzie.
C45 výrazne zvyšuje úsporu času, spotrebu energie a tým chráni našu planétu pred ekologickou katastrofou.
C46 je vhodnejšia pre single vinyl verzie kde sú o dva závity drážky viac, neusekáva posledné dve sekundy zo skladieb a pri počúvaní v posteli sa lepšie prispôsobuje a nenarušuje váš spánkový cyklus.
C45 výrazne znižuje spotrebu batérii vo walkmanoch a je vhodná aj pre citlivé stroje a walkmany, kde šetrí mechaniku a gumičky pred vysokým opotrebovaním, navyše výrazne znižuje flutter a kolísanie, takže s ňou dosiahnete podstatne lepšie výsledky než od ťažkopádnej verzie C46
C46 je vďaka svojej dĺžke vhodnejšia na takzvané extended skladby a rôzne super mix verzie pre svoju presne prispôsobenú veľkú dĺžku
C45 je zase výrazne vhodnejšia pre krátke songy, reklamné jingle, znelky, zvučky, štekanie psov, zvukov splachovania záchoda, či demo nahrávky v skrátenej verzii.
Rovnako vhodná ako výborný mix výber, ktorý nebude nudiť pre svoju vyváženú dĺžku.
C46 je zase vhodná na dlhé zimné večery a dlhé monológy.
C45 je taktiež vhodná na cesty do MHD, do obchodu, na krátky výlet, cesty na návštevy blízkych
C46 sa viac hodí na dlhé trasy ako je Košice - Praha, alebo ako výplň počas reklám vo filmoch v Tv.
Bohužiaľ sa ani jedna z týchto kaziet nehodí na fronty k lekárom, obchodom, pošte, tam musíte použiť Realistic Supertape XR C120.

Ak viete o ďalších výhodách týchto dĺžok, píšte do komentov :D
Prílohy
IMAG0638.JPG
IMAG0639.JPG
IMAG0645.JPG
IMAG0646.JPG
IMAG0647.JPG
IMAG0648.JPG
IMAG0649.JPG
IMAG0650.JPG
IMAG0651.JPG
IMAG0652.JPG
IMAG0653.JPG
IMAG0654.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Parádny text.
Mohol by si sa živiť v marketingu. :D
Kazeta pekná, dľžka tentokrát veľkorysá. Dúfam, že robili aj 47 min. :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

pokiaľ sa pracovník ožral pred šichtou tak je to možné :D
A marketing rýchlo zachraňoval situáciu novými obalmi :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sanyo Flower Rain 46min rok 1985cca Made in Japan by Denon
https://ez647.sk/cc/sanyo_flowerrain.html

Sanyo je celkom málo známa firma čo do audiokaziet, za to z iných elektro oblastí a technológií sme už o nej dosť počuli.
V audiokazetách bol Sanyo vždy trochu výnimočný, vysoko zberateľský a vzácny, aj keď si pravdepodobne asi nikdy nič nerobil sám. Zatiaľ sa zdá že väčšinová produkcia Sanya je OEM od firmy Denon. Väčšinou sa jedná o vlastné dizajny a návrhy kaziet s páskami Denon, alebo návrhy priamo u Denonu špeciálne pre Sanyo, neskôr sa jednalo o celé kazety Denon.
V niekoľkých málo prípadoch môžete nájsť pod Sanyo značkou a jeho príbuznými značkami aj iné kazety než Denon, napríklad TDK, ako som nedávno prezentoval značku Otto a kazetu ME od TDK.
Pod Sanyo okrem Otto patrí aj značka Fisher a Ora.

Staré farebné kazety:
Toto je pomerne starší koncept farebných extra kaziet, kde sú celofarebné telá kaziet s malým oknom ale s pestrým polepom a bookletom. Napríklad Sanyo má svoju radu, Denon svoju Pastel Live, Victor Music Palette, Philips Moving Sound a pod. Dokonca aj Čína napodobovala a mám kazety LencoTime v tomto prevedení, ale v strašne mizernej kvalite.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá, hrubá, svetlá krabička, má pekné logo Sanyo Made in Japan a bodkovaný okraj, hviezdicové stredovky ako na Denon.
Fólia je u týchto kaziet len priesvitná, pretože hlavné slovo má booklet.
Sanyo mal viacero týchto kaziet ale pod rôznymi názvami a farbami, dnešná Flower Rain je v ružovej, booklet a polep má jemné pastelové farby ako umelecká kresba, eh, no dobre teda, pripomína mi to keď sme mali výtvarnú na základke :D
Kazety tejto rady Sanyo sa predávali podľa webov v rokoch 1983-1991.
Ešte sa vrátim k bookletu, je teda štandardný na kvalitnom papieri kde je predná strana umelecká a vnútro má riadky na popis.
Nálepky sa nedodávajú k tomuto typu kaziet.

Kazeta:
Ak vypustím farebnosť tela, tak malé okno a bodkovaný okraj trochu pripomenú Čínske kazety, ale ak si to pozorne pozriete, detaily a kvalitu spracovania, je jasné že od Číny to má ďaleko. Celoplošný polep, biele cievky v zvláštnom dizajne akoby tie staré Sony s tým pol oblúkovým výrezom, ale zistíte že tu sú takéto oblúčiky dva. No ako pri pohybe ako vytŕča cievka cez okno to má zvláštny efekt, akoby sa tam toho striedalo viac, ale ja som také cievky ešte nevidel. Takže na zákazku je tento typ tela aj cievky. Sériové číslo na kazete je plne Denonovské.
Zavádzacia páska je presne v dizajne a schéme podľa Denon v oranžovej farbe, jediný rozdiel je že nie je na matnom, ale na čírom podklade.

Páska:
no tu sa trochu vrátim ku kritike lacných ferro modelov Denon, páska pôsobí matne a zebrovito, presne ako tie slabé limitky od Denonu. Okrem toho neviem prísť na to prečo je ten výraznejší stredový prehyb na páske, na úseku ktorý ešte nebol použitý.

Kazetu som získal v 11/2018, z KE, test len z Akai inak prázdna, taktiež sa načaká na nahrávku, síce by ma zaujímala po dizajnovej stránke v mojej mechanike, ale musel by tam byť podstatne lepší pás, aby sa dočkala tak skoro.

Akai DX-57, 2.12.2018:
Čakal som fiasko, ale je to celkom dobré. +2db bias -12, zvuk je síce trochu jemnejší a slabší, ale nedropuje a nekolíše. S tým biasom je to u tejto kazety trochu zvláštne, pri -8 je to ešte nedostatočné, ale pri -12 sa zdá že špičky výšok trochu prenikajú, ale ostatok a stredy sú akoby mierne zatlačené do pozadia, ale aj tak zahrá príjemne, podstatne lepšie ako mnoho novej produkcie kaziet.

Predbežne záverom:
takže zberateľská je pomerne dosť, a Sanyo značka ako celok je pomerne vzácna.
Na nahrávky, no čojaviem, dopadla lepšie než tie slabé Denon, ale stále to nie je celkom ono, ale vzhľadom k raritnosti a dizajnu myslím že sa to dá odpustiť, keďže je po náročnejšej kalibrácii stále použiteľná na nenáročné veci.
Tak až uvidíte takéto kazety v ponuke, aj použité asi berte, lebo toto nie je bežná lacná záležitosť.
Prílohy
IMAG0754.JPG
IMAG0755.JPG
IMAG0655.JPG
IMAG0656.JPG
IMAG0667.JPG
IMAG0668.JPG
IMAG0718.JPG
IMAG0719.JPG
IMAG0720.JPG
IMAG0724.JPG
IMAG0725.JPG
IMAG0657.JPG
IMAG0658.JPG
IMAG0659.JPG
IMAG0660.JPG
IMAG0661.JPG
IMAG0662.JPG
IMAG0663.JPG
IMAG0664.JPG
IMAG0665.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Nstar splnila sa tvoja predpoved? :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

šak on to dobre vedel, len zabudol že Supertape žltá XR má schizu :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Naozaj pekná kazeta, neviem čo by som si tam nahral ale chcel by som celú krabicu, veľmi sa mi to páči. Nechápem ten zlom na páske ale to pravdepodobne bol nejaký výrobný ...robí to problémy vo zvuku?

Nec, som sa na tú kazetu tešil
EZ, nahováral som si, že "superpásku" už máme za sebou
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"