C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Pekná kazeta, ale tá fólia je nanič ako u predošlej :D
Všimol som si v tvojom katalógu 90min 1999 a tá má celkom peknú fóliu. Kórejci to mali asi tak ako u nás pred rokom 1990, asi nechápali, že obal predáva.
Zbierať SKC na to by som sa nedal, u mňa sa zbierka začala tvoriť z nostalgie a v podstate chcem len to čo som mať nemohol. Už som spomínal kazety Akai, mal som toho doma haldy, ale nahrané možno 3 kusy, predával som to za pár korún, tie kazety sa k nám dostávali spolu s lacnou korejskov a kde akou elektronikou. Ono sa to trošku podobalo na Japoncov, ale kvalitou to bol celkom šmejd :D
Myslím, že nemohli mať problém urobiť to oveľa lepšie...
A k tým kórejcom, jeden chalan u nás odmietal auto značky Daewo :lol: Daewoo?, no čo si, to je šmejd z Kórei, potom si kúpil Chevrolet, hlavne po tom ako kúpili Daewoo :lol:, čistá kórejská amerika :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazeta zasa pekná ale tá fólia je vedľa jak....nálepky asi ozaj z UX. Zobral by som to zbierky výmenou za briošku alebo keby kúpim veľkú krabicu s kazetami a tam je jedna alebo dve takéto tak sa nenahnevám ale inak to nepotrebujem. A díky za upozornenie o možnosti brúsenia hláv. Tie grafy sú také ... no aby to bolo dokonalé ešte tam mohli niekde napísať 2000W
ale v krabičke po odbalení vyzerá celkom dobre aj samotné spracovanie neni zlé ale čo z toho keď tam predali skladaný pás
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano: to som celkom nepobral, nemyslel si verziu C90 1992?
Čo sa Akai kaziet týka do zbierky doporučujem starú generáciu, ktoré sú luxusne a vyrobené TDK

Nstar: fakt mi nie sú jasné furt tie koľajnice, ale povedzme že to nebude problém vo zvuku, otázne či jej nejaký deck nepridá :D
ale škoda že je to posledná SKC v tomto vlákne čo mám aktuálne, celkom by ma to bavilo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

:D Dobre si to pobral, aj keď som to zle napísal. Samozrejme 1992, čítam niekedy nepozorne, SKC nie je moja srdcovka.
Pozrel som čo máš od Akai v katalógu, no a tá SX, tak tá sa musela vyrábať zopár rokov, lebo tú som myslel. Musím pozrieť na AgfaBasf, čo majú od Akai tam. Tie od TDK nepoznám.
Musím niekde u babky pohľadať kazety, ešte by mali byť niekde zabudnuté po sestre :D

Tak som tam pozrel, a myslím, že tie čo máš na mysli, budú sakramentsky drahé a teda ich nebudem mať v zbierke, ja som zaregistroval firmu Akai na začiatku 90tych rokov a myslím, že v tom čase bolo viac menej po slávnej firme.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano: Akai čo stojí za hriech je napríklad toto: http://agfabasf.com/catalog/akai/akai1/
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Socimag MD 46min rok? Made in Spain
https://ez647.sk/cc/socimag_md.html

Už by som dnešnú kazetu mal dávno zverejnenú poobede, ale hľadal som ju pol dňa, keďže moje totálne dokonalé usporiadanie a evidovanie krabíc (hahaha, smejú sa aj pavúky v rohu miestnosti), znamenalo reevidenciu krabíc s kazetami podľa fotiek a tak som celý čas aj zapisoval kde čo je a spravil tak polovicu zbierky, myslím len krabice. Samozrejme že uvedená kazeta spolu s ostatnými pre ten balík bola v tej druhej polovici, navyše tak nešťastne umiestnená, že som to našiel len náhodou a vzhľadom k tomu že tam je niekoľko ďalších C46 do budúcna si musím zapamätať kde tie kazety sú, alebo zapísať, ale určite si to budem pamätať, takže zapisovať už nič viac netreba (to práve spomínané pavúky v rohu miestnosti práve od smiechu umreli a pri upratovaní o desiatky rokov len povysávam ich vysušené telá)

Socimag bol Španielsky výrobca, ktorý sa medzi nami zberateľmi a nahrávačmi trochu zviditeľnil práve posledné roky ohľadne značky Tudor, kde ohromil cenou a kvalitou, ale prišlo aj kruté vytriezvenie v podobe môjho pokusu, aj pokusu mojich známych, že tie kazety nie sú vždy tak ideálne ako sa zdali. No a myslím že väčšina ferro Tudor a iných značiek vrátane tejto Socimag MD samotnej bude na tom podobne.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá, hrubá, svetlá krabička, taká jednoduchšia. Booklet veľký skladací typ J, ale jedna časť sú samolepky ako súčasť bookletu.
Fólia je z jednoduchej grafiky, čierna, oranžová, červená, veľký biely nápis MD čo vyzerá ako by bola kazeta určená pre nahrávky z MiniDiskov, ale asi to tak nebolo myslené.
Trochu iritujúci čiarový kód je hore nohami oproti ostatnému textu, a graf s rozsahom do +4db zobrazuje túto pásku že zvládne +0,1dB asi :D

Kazeta:
Ako v prípade Tudor DS s odkazom vyššie, aj táto má pomerne jednoduché telo, ktoré sa vyskytovalo aj u origináliek s tmavou fóliou, všimnite si zaoblené vystreďovacie čiary vedenia pásky na kladky, presne ako u tejto kazety.
Samozrejme porovnávam tie kazety priamo a vidím že rozdiel tam je, ale v základe ako odkopírovaný náčrt nejakej kresby.
Cievky sú jednoduché, s malou svorkou, ale už nie na štýl Basf, takže si to Socimag asi vyrábal sám v rátane tých čo sa podobajú na Basf. Polep s úzkou samolepkou, inak číre svetlé telo kazety.
No možno pri lepšie prevedených cievkach s krajším dizajnom by sa mi táto kazeta aj pomerne páčila, takto vyzerá dosť lacno.
Možno sa jedná o záver 80tych rokov, možno už výrobky z priebehu 90tych rokov.

Páska:
Farbu má ako bežná ferro páska, ale je až príliš priesvitná a má aj matnejší odlesk, v podstate podobná ako Tudor na fotkách, aj keď možno nie tak tmavá, alebo šlo len o aktuálne svetlo, teda sú si vzhľadovo dosť podobné.

Kazetu som získal z KE, pridaná do zbierky 07/2019, test len Akai, inak prázdna, po skúsenostiach s Tudor asi aj dlho prázdna ostane.

Akai DX-57, 21.7.2019:
+4db bias -12, výstup slabší asi o 1db
Zvukovo celkom prekvapila, má pomerne vysoký výkon, ľahko ťahá aj na +6db, ale už to nie je dobre, výškovo bias hodne dole, ale stojí to za to, trochu mierny posun balance doprava, porucha len vzácne, inak hraje naozaj veľmi pekne, dynamicky.

Predbežne záverom:
čo do zbierky sa jedná o celkom neznámu kazetu, ale niekomu asi urobí radosť.
No a na nahrávky, tu by som sa držal toho čo u Tudor, naozaj sa zdanlivo jedná o slušný materiál s pomerne slušnou kvalitou, ale nutnosťou kalibrácie. No ako vieme z Tudorky, tak nie každému decku sadne, asi sa nájdu stroje s ktorými nezahrá vôbec dobre, ale kazety boli občas za dobré ceny, tak odporúčam aspoň kus na vyskúšanie, inak by som sa držal toho čo u Tudoru. Viem že už ste ju niektorý skúšali a boli ste spokojný, ale je to tak naozaj?
Prílohy
IMAG0367.JPG
IMAG0368.JPG
IMAG0766.JPG
IMAG0767.JPG
IMAG0768.JPG
IMAG0769.JPG
IMAG0770.JPG
IMAG0771.JPG
IMAG0772.JPG
IMAG0773.JPG
IMAG0774.JPG
IMAG0775.JPG
IMAG0776.JPG
IMAG0777.JPG
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Tieto priehľadné kazety nemusím, ale táto sa celkom podarila, jednoduchá a pekná. Ja by som bol so zvukom asi spokojný :D Všimol som si na iných fórach, že ľudia hodnotia zvuk podobne ako pri inej hifi technike, hlavne s ohľadom na značku a cenu. Potom sa hovorí o slepých testoch. Konkrétne u kaziet by to bolo veľmi jednoduché realizovať, správne nakalibrovať a nahrať 10 rôznych kaziet a následne bez znalosti toho čo je práve prehrávané, hodnotiť čo sa mi páči viac. Ktovie, preferencie jednotlivcov sa môžu líšiť. Ja nie som až taký fanatik a ide mi predovšetkým o hudbu, dokázal som počúvať lacné rádio, dokážem aj relatívne drahú zostavu, ak ma hudba baví nemám problém :lol: jediné čo neunášam je prehrávanie cez reproduktor z mobilu a tých lacných súčasných škatuliek, mobil vôbec a tie škatuľky strašne búchajú :lol:
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Pekná kazeta. Zo španielskych sa mi páči najviac.
Fólia, booklet, nálepka na kazete. Všetko fajn. Opäť super fotky.
Mám iba jednu a veru netuším, či ju niekedy nahrám.
Hoci tieto lacné si priam pýtajú rozbaliť. Nieje to také že pozriem a hneď aj viem čo by som nahral. Uvidíme.
Ale zaujímavosť do zbierky je to pekná. Kiež by všetky lacné kazety boli vzhľadovo aspoň takéto.
Zvuk neviem. Nahrával som iba Tudor s rôznymi výsledkami podľa použitého decku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony A.la? 46min rok 1985 Made in Japan, pre Japonský trh.
https://ez647.sk/cc/sony_ala.html
IMAG0780.JPG
IMAG0781.JPG
Dneska začneme pomerne rozsiahlu značku a to Sony, ktorej kaziet C46 bude podobne ako na začiatku tohto vlákna s Axiami.
Chcel som začať so Sony HF C46 ako základným ferro modelom tejto firmy, ktorých bolo určite veľké množstvo, ale ja nemám ani jedinú HF v tejto dĺžke, čo nevadí, časom sa to možno napraví, ale tak začneme limitkami Sony, ktoré sú vlastne prestrojené HFky.

Limitky Sony a veľké cievky:
Od vynálezu veľkých cievok firmou TDK koncom 70tych rokov, sa to pomerne rozmohlo medzi Japonskými výrobcami a každý viac či menej chrlil krátke obdobie rôzne kazety C46 s veľkými cievkami, kde okrem osadenia do bežných modelov dával tento fenomén vzniknúť aj nespočetnému množstvu farebných dizajnových modelov, no a práve Sony je firma ktorá ma zo všetkých výrobcov na svete najvyšší počet modelov.
Pre pripomenutie zhrniem niektoré štatistiky o veľkých cievkach:
Začal s tým TDK, koncom 70tych rokov.
Najviac modelov s veľkými cievkami mala Sony.
Najdlhšie vyrábané kazety s veľkými cievkami mala Axia, až do cca 1996.
Najväčšie dĺžky kaziet s veľkými cievkami mal Denon, až 80min.

ALA?
Väčšina výrobcov robilo farebné šialené edície práve zo základných ferro kaziet, zrejme aj kvôli cene, asi by si nikto nekupoval superchrome alebo metal edíciu 5-10 farieb, asi chceli cenový kompromis s rozumnej základnej kvalite, asi to chápem tak že ferro aj keď je najslabšia kazeta, tak je najviac univerzálna a každý je na ňu najviac zvyknutý?
Ala? - bola edícia piatich kaziet v "darčekovom" balení, ktorá vychádzala presne z kazety Sony HF 1985 v zmenených farbách komponentov a použitých veľkých cievkach.
ALA je známa v piatich farbách a v dvoch ročníkoch, v dvoch rôznych prevedeniach 1985 a 1988. Jej hlavnými znakmi sú mliečne priehľadné telá kaziet presne podľa Sony HF a veľké cievky v rôznych farbách.

Sony HF:
Jedná sa o základnú ferro kazetu firmy Sony s pomerne slušnou páskou, ktorú pozná väčšina z vás, slušné parametre na typ I za predpokladu dobrého stavu a myslím že rokmi si držala kvalitu až kým ju nenahradili neznáme pásky, alebo Mexické pásky, tak sa na ňu dalo celkom spoľahnúť. Diskusie k Sony HF tu už boli vo veľkom a nie len u nás, ja pridávam prehľad modelu HF na fóre
Sony mala aj množstvo rozpočtových sérií ako EF, FX, ZX a pod. ktoré síce mali slušnú mechaniku, a relatívne aj pásku, ale trpeli vysokou nekonzistentnosťou, pretože sa používali rôzne typy pásov ferro do týchto kaziet, u HF bolo uvedené ako zloženie Pure Gamma a predpokladám a dúfam že sa tam ako základný prémiový produkt nediali takéto nekalosti a páska sa menila len rokmi postupne v rámci vývoja. Samozrejme záver kaziet a OEMkovanie pásov už do toho nemôžeme počítať, pretože už to firma nebrala tak vážne.
No a mechanicky bola Sony HF taktiež veľmi slušná, ale prilejme trochu mlieka Ferrovi do pohára a ozdobme farebným ovocím, do toho dobrá hudba a Ferro sa len otočí a povie A.la?

Dnešné kazety, balenie:
V rámci jedného packu som sa rozhodol predviesť všetkých 5 farieb, pretože po jednej by to bolo na celý týždeň.
Na google som našiel túto verziu A-la? ako vyzeralo originálne balenie, no páni, toto skúste získať !
ala85.jpg
ala85a.jpg
Krabičky hrubé, hranaté, svetlé s logom Sony, úplná osvedčená klasika.
Fólie a booklety spolu ladia ako jeden celok, kde sú booklety farebné a fólie s bielym vzorom, s pekným výhľadom na kazetu, vyzerá to dosť efekte, farby sú jemné až stredne kontrastné, vyvážené, každý booklet a obal má svoj vzor, síce jednoduchý ako zo školy z výtvarky, ale proste to je nápad, skoro ako dneska dizajn Kofoly :)
Všetky booklety sú štandardnej veľkosti, kde je len zopár širokých riadkov vnútri na popis, vzhľadom k tomu že sa tieto kazety robili len ako 46min, to bude asi stačiť. Nálepky so svetlými odtieňmi farby obalov, asi aby veľmi nerušili vysokým kontrastom mliečnosť kazety. Papier je matný ako výkresový typ.
Ako ucelená kolekcia to vyzerá veľmi pekne, o to viac ak máte celé to extra balenie aj s tými písmenkami.

Kazety:
Telo HF so striebornými skrutkami v mliečnej priesvitnej farbe.
Technicky sa jedná o pevné telo s hrubými stenami, kde je zmatnený povrch s výrezom pre úzky polep v dolnej časti a hrubší polep v hornej časti kazety. Štandardne boli tieto kazety so skrutkami, neskôr v rámci modernizácie HF sa vyrábali bez nich.
V rámci sady Ala je to asi vždy so skrutkami, ale toto telo má bohatú tradíciu a určite sa s ním v rámci kazety HF stretol každý a vedel by o ňom písať celé hodiny skúseností.
Mliečne kazety nemám až tak v obľube, ale z tejto rady limitiek Sony sú ešte pomerne prijateľné, tie ďalšie sú ešte viac mliečne a horšie sledovateľné v pohybe, doslova rozostrené videnie na cievky a pásku.
Potlač tela v bielej farbe, pomerne nenápadná, neagresívna, neprekáža, aj keď je v mieste pre hrubú samolepku, tak ku kazetám sú dodávané len tie úzke, ktoré sa majú lepiť do tej nepotlačenej časti kazety.
Veľké cievky sú jediný komponent, ktorý tvorí farebný dizajn samotnej kazety, tu nechali aj vodiace kladky len biele, ale cievky to skvele dopĺňajú, vo všetkých sú biele svorky, čo zase spestruje sledovanie v pohybe. Aby som zhrnul farby cievok sú pomerne jemné až stredné, a jedna kazeta je v klasickej bielej :D
Dizajn vychádza z klasickej cievky Sony, asi tej najznámejšej na svete s otvormi po obvode, tu nechali extra veľké otvory, ktoré sú veľmi efektné hlavne v podsvietených deckoch.
Celkovo tieto kazety v prevádzke vyzerajú lepšie než klasické, pretože konečne poriadne vidíte že sa tam niečo deje, za predpokladu že máte stroj s dobrým výhľadom na kazetu, v autorádiu alebo šuflíkových deckoch sú vám tieto dizajnové kazety platné tak akurát do poličky :D
No a ďalej neviem čo ešte, dalo by sa tu písať veľa nezmyslov k všetkému, spomeniem napríklad zaujímavosť, o lubrikovaní vodiacich kladiek, kde v nekvalitných kazetách sa kladky už neotáčajú, alebo škrípu, či zhrdzaveli kovové osky, alebo stuhlo mazivo a bordel z neho sa šíry po priestore kazety a na pásku ako mor, tak pri fotení otvorenej kazety a cievok Sony Ala som si všimol že osky kladiek sú stále mokré, správne aj po tých vyše 30 rokoch, proste Sony vedelo ako na to, len by ma zaujímalo čo použili za mazivo, proste dokonalosť !

Páska:
HF nie je opticky výrazne železitá, viacmenej taká neutrálna farba, ale povrch pásky aj spracovanie vyzerá dosť schopne, po tých rôznych lacných kazetách posledných dní je toto ukážka kvality.
Samozrejme po tých rokoch bude starnutie zase problém, ale celkovo Sony sa vždy dosť snažilo, kým do toho nepustili Mexikáncov.
Ale (ala) v prípade limitiek z doby 80tych rokov je to takmer vždy Japan!

Kazety som do zbierky získal dve, žltú a zelenú pridané v 02/2019 a potom kompletne celú sadu piatich v 02/2020, kde dve rovnaké som nechal zabalené a pustil do sveta, takže dvaja z vás už ich majú doma.
Testy len Akai inak prázdne, dosť mi vychádzali odlišné výsledky medzi piatimi kusmi čo do veku a starnutia. Inak na nahrávky si ešte počkajú, aj keď po dizajnovej stránke je to lákavé, po kvalitatívnej je tu zase mnoho lepších kaziet na ktoré sa teším viac.

Akai DX-57, 19.2.2019:
Dostal som u oboch rozdielne výsledky, jednej svedčil výkon max +2db a druhej +4db, prvej bias -12 a druhej -8. Podobné rozdiely som pozoroval aj na A-la verzie 1988.
Veľmi pekný zvuk žiadne poruchy, kolísania, výškovo zase ten efekt keď sa niečo derie viac von a niečo je ubité.
Kazeta samotná nie je tak prehnane mliečna než nová verzia 1988, preto aj krajšie vyniknú veľké farebné cievky Sony.

Akai DX-57, 26.2.2020:
+4db, špičky +6db, bias -8/-12, výstup z pásky slabší o 2db
Jedná sa o tri kusy kazety v teste, v základe majú všetky rovnaké vlastnosti, HF pásky Sony, zvukovo dosť schopná a kvalitná, čistá, ale každá z týchto troch kaziet je inak citlivá na vybudenie, niektoré ťahajú až na +6db, iné majú dosť pri +4db a bias je vždy potrebný trochu iný pre dobrý výsledok, čo je tiež jasný dôkaz že kazety starnú rozdielne.

Záverom:
toto je maximálne zberateľstvo, ešte v tej extra krabičke s písmenkami, je to šialenstvo, aby si človek doma vyhradil len jednu celú poličkovú stenu na všetky existujúce limitky všetkých firiem na svete a na druhu stenu ten zvyšok.
Na nahrávky, univerzálna Sony HF páska, už pomerne zostarnutá, potreba kalibrácie a trochu toho laborovania, ale v základe už asi viete čo od tej pásky očakávať, ja môžem len odporučiť, ale samozrejme cenovo to nebude žiadna sranda.
Prílohy
IMAG0820.JPG
IMAG0821.JPG
IMAG0822.JPG
IMAG0823.JPG
IMAG0824.JPG
IMAG0825.JPG
IMAG0826.JPG
IMAG0827.JPG
IMAG0828.JPG
IMAG0829.JPG
IMAG0830.JPG
IMAG0782.JPG
IMAG0783.JPG
IMAG0784.JPG
IMAG0785.JPG
IMAG0786.JPG
IMAG0787.JPG
IMAG0788.JPG
IMAG0789.JPG
IMAG0790.JPG
IMAG0791.JPG
IMAG0792.JPG
IMAG0793.JPG
IMAG0794.JPG
IMAG0795.JPG
IMAG0796.JPG
IMAG0797.JPG
IMAG0798.JPG
IMAG0799.JPG
IMAG0800.JPG
IMAG0801.JPG
IMAG0802.JPG
IMAG0803.JPG
IMAG0804.JPG
IMAG0805.JPG
IMAG0806.JPG
IMAG0807.JPG
IMAG0808.JPG
IMAG0809.JPG
IMAG0810.JPG
IMAG0811.JPG
IMAG0812.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Páni samozrejme díky za komenty k Socimag aj ostatné.
Samozrejme to bola taká ľahká priehľadná kazeta, ale iste si nájde svoje miesto v zbierkach :D
Podľa mňa ešte o tom výrobcovi Socimag budeme počuť.
Stano čo sa týka zvuku, to je podľa nálady a aktuálnej situácie, keď všetko hrá podobne, ťažko si vybrať, to sa musí vyslovene nepáčiť.

Ale poviem aj ja niečo ohľadne posluchu, nie často si púšťam na veľké repro hudbu, ale napríklad včera som počúval niektoré z tých mojich letných nahrávok, TDK IF limited a Sony Whatsup limited, ak si pozriete testy, tak viete ako som hodnotil tieto kazety, napriek tomu TDk IF zahrala na Technicse 575 (keďže nemôžem mať všetky decky mať pripojené súčasne na zosík a repro tak to nechávam v pôvodnej zostave ako som nakupoval) proste na tom Technicse tie TDK IF zahrali síce dravo a dynamicky, ale výškovo to bolo nepresné, akoby ani bohovi nechcela sedieť kolmosť hlavy, dolby nepoužiteľné, ale Sony wahtsup, ako som sa vytrápil s testami a nahrávkami a nikdy som nebol 100% spokojný so zvukom týchto kaziet po rokoch, tak na Technicse zahrali vždy obe strany kaziet tak dobre, že som s kľudom užíval dolby C a zvuk bol tak krásny, presný a čistý že ma to zhypnotizovalo a pripútalo ku kreslu ako paralýza, čo vo výsledku som za celý deň nebol schopný žiadnej relevantnej činnosti, len som si užíval ten zvuk, proste to niekedy nepochopím. A napriek tomu že som tieto kazety nahrával na viacerých strojoch, ale vždy som začal nahrávkou na decku Sony a potom prípadne na inom, tak tie TDK IF nehrali dobre a Whatusp hrali dobre.
Za to na Akai pri hraní zahrali TDK IF lepšie na slúchadlá než Sony Whatsup, takže všetky stroje a zostavy majú niečo do seba, aj tie kazety, ako v celku som spokojný, ale neviem akoby som to prezentoval nejakej návšteve.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Ja keď som robil pokusy s káblami v zostave, tak tam bola aj návšteva :lol:, aj viac ľudí, nehifisti... No mysleli si o mne, že som chuj :lol:
A keď som im ukázal koľko peňazí môže stáť privodná šnúra alebo repro kábel...

Jednu A-LA? mám od teba, už som ju ponúkol aj ako darček, ale keď ja spravidla kšeftujem s kazetami, s ľuďmi čo ti povedia, nie nič mi neposielaj :D
Chcel som ju niekomu dať, ako za odmenu. To mi raz prišli TDK SA-X a viac kaziet, za 8 eúr a tak a ako prišli tak som zistil, že sú pre Japonský trh, no a tá cena bola ohromne kamarátska tak sa človek chce odvďačiť.
Mne z kaziet celkom preplo, ale stav sa mi už zlepšil, len nie úplne. Hlavne kazety veľmi podraželi a úplne všade. Ak to bude takto pokračovať, ja si neviem predstaviť, ako tie ceny skončia. Možno musí odísť generácia nostalgikov a skončia aj kazety, ale keď začali vyrábať aj nové :D
Bolo by super, keby aj niektorá zavedená značka vyrobila kazety, také že maxell UDI v kvalite a dizajne 88 roku... Bol by som zvedavý aký by to malo vplyv na ceny a či by to malo úspech.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tiež by som jednu novú mal mať - tak by sa zišlo časom nahrať.
Tieto s Tudorkou sú zaujímavé - z ničoho nič vykukli - zjavili sa - predtým som o nich nepočul. Také zvláštne.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"