C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix I 46min rok 1995 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdixi.html#95

Preskočím ročník 1994 z ktorého ešte nemám kazety C46 ani C120 a vrhneme sa rovno na rok 1995, rok kedy Sony nasadila tému grafitov do tejto kazety CDix triedy normal.

Balenie:
Stále ostávame pri Ultraslim krabičke Sony v tmavom prevedení.
Fólia s grafitmi je ako u včerajšej kazety v podkladovom základe biela s čiernym textom a grafikou doplnená o kombináciu dvoch farieb, ktoré odlišujú jednotlivé dĺžky kazety.
Pre C46 je to bledomodrá s červenou, oni do istej miery zachovávajú farebné podanie jednotlivých dĺžok aj medzi ročníkmi, uvidíme ďalej ako precízne im to pôjde.
Zadná strana prezentuje jednotlivé dĺžky tejto kazety pre tento ročník a prvýkrát v histórii Sony je k dispozícii aj dĺžka C150.
Piktogramy, ktoré môžeme nájsť na Japonských modeloch aj iných značiek a hierarchia typu I pre Japonsko v tomto roku ukazuje že je to presný zlatý stred kvality.
Prvý piktogram, ktorý neviem čo presne znamená bol zábavný na kazetách Maxell ale na kazetách Sony mi to príde ako reklama na konkurenciu :D
Booklet je od tohto ročníku krátky a jednotný pre všetky dĺžky, obe strany pre popis a tých zopár farebných symbolov je rovnakých v každej kazete v tomto balení v rátane farby.
Nálepky sú už taktiež jednotné a už tam je len nápis CDix bez označenia typu, stále biela a sivá, ale plus za to logo a model sú ako samostatná nálepka.

Kazeta:
Technicky došlo len na niekoľko zmien, telo kazety ostáva ako predtým, tmavé, s hrubými rovnými stenami, kvalita Sony stále zachovaná.
Zmeny došli už v roku 1994, ktorý som preskočil a to že viac žiadne veľké cievky, a dizajn cievok je zmenený z luxusných Sony cievok na klasické Sony cievky, farebnosť zachovaná snehovo biela a sivá svorka.
Potlač kazety stále v základnom podklade čierna, grafity s modrým značením dĺžky na strane A, strana B je pomerne jednoduchá až chudobná. Farba dĺžky je zase rozdielna u každej kazety.

Páska:
opäť by sa malo jednať o HF-S Fine Cobalt Crystal Gamma, prípadne HF, ale kvalita je dosť dobrá.

Kazetu som získal v 06/2020, test len Akai, na nahrávky si ešte počká, nie sú veľké cievky, nie je taká príťažlivosť :D

Akai DX-57, 21.6.2020:
+4db, bias -12, výstupná úroveň signálu je zhodná so vstupnou
Ako býva zvykom do tohto modelu do istého roku dávali pásku triedy HF-S, ktorá trochu zostarla. Preto +4db je pomerne bežný výkon v niektorých prípadoch sa objavia špičky +6db. Pri biase -12 to je trochu nízko, ale zvukovo je to svieže, dynamické, bez porúch a kolísania, bez nedostatkov. U verzie C54 šiel z pásky signál silnejší asi o +0,5db. Zase rozdiel v starnutí a skladovaní. CDix I sú kazety na nahrávanie veľmi vhodné pokiaľ sa vyslovene nenarazí na kus zo zlého skladovania.

Do zbierky zase odporúčam, tak ako aj na nahrávky, ten dizajn čiernej celoplošnej potlače je už trochu obohratý a začína byť nudný, resp vedeli to spraviť aj lepšie, sklamanie zo straty luxusu cievok, ale napriek tomu stále ponúka plnú kvalitu Sony a všetko menované sú v podstate kozmetické nedostatky, takže odporúčam na nahrávky.
Prílohy
IMAG0034.JPG
IMAG0035.JPG
IMAG0100.JPG
IMAG0101.JPG
IMAG0102.JPG
IMAG0103.JPG
IMAG0104.JPG
IMAG0105.JPG
IMAG0106.JPG
IMAG0107.JPG
IMAG0108.JPG
IMAG0109.JPG
IMAG0110.JPG
IMAG0111.JPG
IMAG0112.JPG
IMAG0113.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Iba stručne. Toto je prvý krát čo mi pri pohľade na kazetu napadol hip hop. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

každý rok iný žáner? čo práve letí?
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak nejak. :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Nepáčia sa mi tieto kazety :lol:
Dnes som sa pozeral po krajších, chýba tomu určitá miera konzervativizmu. Toto keby človek vloží do Pioneer CT blue line, ten kazeťák sa isto pokazí :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

to len v prípade tých nových Thajských kusov, tieto by určite fungovali bezchybne v tom stroji, hneď by som to skúsil keby som ho mal :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix I 46min rok 1997 Made in Japan, pre Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdixi.html#97

Tak som opäť preskočil jeden ročník z ktorého ale mám aspoň verziu C150 na fóre a tak som sa vrhol rovno na ročník 1997, kde Sony zaviedla dizajn na štýl novín.

Balenie:
Ultraslim Sony krabička je už svetlá číra.
Fólia je polopriehľadná farebná s nahusteným textom o tom že sa jedná o typ normal, keby niekto nevedel a ten text sa prekrýva s rovnako hustým textom na tele kazety, takže to robí 3D efekt bolenia očí, ale ako vidíte u ostatných farieb dĺžok čo mám na odkaze, tak to môže byť občas celkom pôsobivé.
Farba je tmavá fialová s ružovým textom, takže staré farebné zloženie pre C46 CDix už neplatí.
Booklet je ale opäť väčší skladací, jednotný pre všetky dĺžky, vonkajšok celý pre popis s riadkami a vnútro s prázdnymi plochami lemovaný temnou modrou.
Samolepky sú viac farebné, kde už zapojili viac nejakého toho nápadu.
Zadná strana samolepiek je ale zaujímavá, od roku 1996 tam spomínajú na zadnej strane model walkmana WM-EX1 v spojitosti s kazetami CDix, akoby ich mechanizmus mal byť extra vhodný pre tieto stroje, alebo neviem čo tým ešte chceli povedať.
Táto verzia balenia už neprezentuje na obale všetky dĺžky kazety ani žiadne technické veci.
Tiež sa na niektorých CDix kazetách vyskytuje nálepka Sony Rec. Please, čo v tomto prípade nebolo splnené, ale viete čo máte robiť !

Kazeta:
Od tohto ročníku 1997 používa Sony pre CDix výhradne extra nový typ tela kazety, ktorý som už prezentoval vo vlákne C120, rovné steny ostávajú, ale je zmenená vodiaca časť kazety aj horná strana s okienkami ochrany a detekcie, k tomu zrazené hrany kazety po vonkajšom obvode.
Kazeta je mliečna, cievky štandard Sony snehovobiele so sivou svorkou. Potlač ružovo fialová s hustým textom o tom že sa jedná o typ normal, len na prvej strane, druhá je podstatne jednoduchšia.
Krátke zavádzacie pásky sú u CDix už štandardom.

Páska:
Stále by sa teoreticky mohlo jednať o triedu HF-S s Fine Cobalt Crystal Gamma, prípade HF, stále zachovaná kvalita Sony.

Kazetu som získal v 06/2018 test Akai, inak prázdna, celkom zaujímavá na nahrávky pre netypický dizajn aj telo.

Akai DX-57, 17.6.2018:
+4db, špičky +6db, bias -4
Efekt posilnenia +0,5db je výstup silnejší od vstupu zdroju, takže sa stále viac prikláňam k HF-S páske. No čiastočne je tento kus postihnutý vlhkosťou a preto sa tam vyskytujú pomerne silné poruchy na výškach, teda z ostrej nahrávky asi nebude nič tak skoro. No napriek tomu sa zdá že ako je páska novšia než 80te roky, tak sa z nej dá dostať naozaj veľmi veľa. Samozrejme iné dĺžky z tohto ročníku čo mám sú v poriadku a dosť výkonné.

Do zbierky určite na nahrávky ako vždy podmienka dobrého stavu, rozhodne bude potom výborne použiteľná aj pre nižší vek, takže v dobrom stave odporúčam vždy.
Takže Rec Please!.
Prílohy
IMAG0230.JPG
IMAG0231.JPG
IMAG0114.JPG
IMAG0115.JPG
IMAG0116.JPG
IMAG0117.JPG
IMAG0118.JPG
IMAG0119.JPG
IMAG0121.JPG
IMAG0122.JPG
IMAG0123.JPG
IMAG0124.JPG
IMAG0125.JPG
IMAG0126.JPG
IMAG0127.JPG
IMAG0128.JPG
IMAG0129.JPG
IMAG0130.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix I 46min rok 1998 Made in Thailand, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdixi.html#98

O jeden rok novšia rada CDix I zmenila svoj vzhľad z novinového typu na umelecké diela, obrazy, machule :D
Tu už sa pomaly začíname stretávať s výrobkami buďto Thajsko alebo Japonsko, podľa šarže, ako z tých kaziet čo mám na odkaze k tomuto ročníku sú všetky Made in Japan, jedine C46 je Thajská, ale to ešte neznamená horšiu kvalitu, pretože Sony malo už dlhšie Thajské produkty a ešte to neznamená kríženie s TDK, to príde až neskôr, tu je zjavne zachovaná kvalita, komponenty aj zloženie pásky tak ako predtým.

Táto kazeta už bola prezentovaná na fóre vo vlákne C120.

Balenie:
Ultra slim svetlá krabička Sony sa zmenila a teraz je spodná polovica mliečna.
Fólia je polopriehľadná, grafika v štýle nejakého abstraktného obrazu, pre každú dĺžku je iná zmes farieb a vzorov na fólii.
Zadná strana zase znovu prezentuje všetky dĺžky kazety pekne farebne odlíšené až do C150.
Fólia je ladená v oranžovo ružovo červených farbách.
Booklet je už len skrátený na typ L, s oboma stranami pre popis so zelenými okrajmi, jednotný dizajn a farba pre všetky dĺžky. Nálepky sú o niečo jednoduchšie než na predošlej kazete, už tou farebnosťou tak veľmi neplytvali.

Kazeta:
Mliečna priehľadná novej konštrukcie so snehovobielymi cievkami Sony, prvý krát aj s bielou svorkou v radách CDix.
Potlač je ladená v tmavo zelenej a oranžovej, druhá strana bodkovaná.
Zavádzacie pásky od istého roku v Sony značené pre C46 namiesto oranžovej je použitá ružová neviem prečo, keď iné dĺžky zachovávali.
Celkovo kazeta pôsobí pekne zabalená, ale samotná bez fólie už to nemá ten pekný nápad.

Páska:
Teoreticky by sa stále ešte mohlo jednať o Fine Cobalt Crystal Gamma triedu HF-S, aj keď je to tu viac na hrane a podľa šarže by sa mohla vyskytnúť kľudne aj len HF páska.

Kazetu som získal z KE, pridaná v 06/2019, test len Akai, inak prázdna, budem si ju šetriť na horšie časy :)

Akai DX-57, 20.6.2019:
+4db, špičky +6db, bias -4
Výstup pásky zhodný so zdrojom.
Nebolo by to zlé ale, dosť je počuteľné presykávanie, a to aj bez dolby, inak slušný výkon aj výšky, zrejme sa jedná o zostarnutú HF-S pásku, Japonci ich do tejto rady dávali do určitého roku. Ľavý kanál slabší o 2db, proste je s týmto stále častejšie problém u starých kaziet, balance je mimo.

Do zbierky sa mi stále páčia tieto kazety, na nahrávky stále platí čo som povedal minule, ak je top stav, tak výborne poslúži. No a tie maľované fólie pokope vo všetkých dĺžkach musia vyzerať veľmi dobre.
Takže proste Rec Please !
Prílohy
IMAG0914.JPG
IMAG0915.JPG
IMAG0134.JPG
IMAG0135.JPG
IMAG0136.JPG
IMAG0137.JPG
IMAG0138.JPG
IMAG0139.JPG
IMAG0140.JPG
IMAG0141.JPG
IMAG0142.JPG
IMAG0143.JPG
IMAG0144.JPG
IMAG0145.JPG
IMAG0146.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Mne sa tieto kazety páčia, najlepšie pôsobí tá NYC grafiti tam by sa hodilo Run DMC alebo Beastie Boys ale najviac sa mi páči tá "novinová". Celkovo tieto kazety sú veľmi pekné a hodili by sa na používanie vo Walkmane. Najkrajšia fólia je tá fialová a zaujala ma tá vodiaca časť, ktorá vyzerá trochu a guide block.
Nálepky majú všetky super. Pásy som si myslel, že sa tu používali HF
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Sú to celkom pekné kazety, nepôsobia lacným dojmom. Ale je to už také, no už by ma nebavili. Zopár kusov ako zaujímavosť by som bral, ale že vyslovene ich hľadať nebudem :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

celkom verím že je tam HF-S až do verzie 1999, kvôli tomu zvuku a parametrom, myslím že pri HF mi vyšiel pri teste vždy pokles od zdroja o 2db dole, u týchto to skoro nie je, niekde je dokonca malý plus, takže som si na 90% istý superferro
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix I 46min rok 1999 Made in Thailand, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdixi.html#99

Opäť o rok novšia generácia Sony CDix I zmenila balenie na slide case známy z našich CDit a dizajn balenia prešiel na niečo čo pripomína želé cukríky a kazety obsahujúce trblietky.
Ďalšie prezentácie tejto kazety:
C120

Balenie:
Slide Case s bočným vysúvaním kazety v mliečnej farbe, našťastie od toho v ďalšom ročníku upustili.
Fólia pripomína pomyselné želé cukríky, ktoré slúžia ako priezor na kazetu cez fóliu, sú v rôznych farbách a tvaroch podľa dĺžky kazety a na zadnej strane v rozpise dĺžok vidíme aj jednotlivé tvary symbolu želé.
Verzia C46 na bielom podklade v kombináciách ružovej a červenej farby.
Fólia samozrejme nezabúda prezentovať nový typ krabičky.
Na týchto kazetách sa pomerne často vyskytuje nálepka k výročiu 20 rokov od výroby/uvedenia walkmana Sony na trh. Myslím že tieto série CDix sú mimoriadne spriaznené a prezentované práve ohľadom walkmanov, čo stále prezentujú na zadnej strane samolepiek.
Booklet tu nehľadajte, sú tu len veľké samolepky, kde tá najväčšia s riadkami na popis slúži ako náhrada za booklet a má sa umiestniť na zadnú stranu krabičky slide case.

Kazeta:
Mliečna s trblietkami, snehovo biele cievky aj svorka typ Sony, konštrukčne zhodná s predošlou.
Aj keď je celá rada Thajská, stále sa ešte môžeme spoľahnúť na kvality Sony bez kompromisov, ale obávam sa že naposledy v tejto rade.
Potlač bielo ružová s rozdielnymi oboma stranami.

Páska:
myslím že v tomto roku 1999 pre radu CDix I môžeme naposledy špekulovať o použití Fine Cobalt Crystal Gamma HF-S pásky alebo HF pásky originál Sony v tejto kazete.

Kazetu som získal v 09/2019, test len Akai, inak prázdna, stále ju šetrím na neskoršie použitie.

Akai DX-57, 30.9.2019:
+6db bias -4, výstup z pásky je na úrovni zdroja
Zvukovo a výkonovo prekvapila, aj keď píše Thailand, zachováva si vysoké kvality zvuku, blízko typu HF-S.

Tieto kazety ak vynechám moju nechuť k slide case, tak sa mi táto generácia stále pomerne páči, po dizajnovej stránke stále podarené a zábavné fólie aj tie kazety, samozrejme záleží na ktorú kombináciu farieb narazíte, niektorá vám sadne viac iná menej ale v celku sa mi pomerne páčia.
A páčia sa mi aj po kvalitatívnej stránke, s ohľadom na to že je to posledná rada CDix I normal, na ktorú sa dá spoľahnúť čo by schopný produkt Sony triedy superferro ak je tam zrejme naozaj tá HF-S páska, odporúčam.
Prílohy
IMAG0956.JPG
IMAG0957.JPG
IMAG0239.JPG
IMAG0240.JPG
IMAG0241.JPG
IMAG0242.JPG
IMAG0243.JPG
IMAG0244.JPG
IMAG0245.JPG
IMAG0246.JPG
IMAG0247.JPG
IMAG0248.JPG
IMAG0249.JPG
IMAG0250.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"