C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

velmi dobre, mne sa teda páčia aj tie slide case a hlavne tá veľká nálepka miesto bookletu, ale ako Stano písal, zháňal by som to ale tak okrajovo, nahral by som si na to asi niečo z LP
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

a trblietky v kazete? :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

nech sa trblietajú, fotka z EZ mecha?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm to neviem či sa dožijeme :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix I 46min rok 2000 Made in Thailand, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdixi.html#00

Nové milénium prináša aj nový dizajn rady CDix, ako inak že :D
No prináša aj niekoľko nemilých skutočností a to fakt, že už tu nenájdete pravú pásku Sony, už vôbec nie HF-S, ale vyzerá to na bežnú ferro pásku a dovolím si povedať že sa jedná pravdepodobne o Mexickú ferro, alebo inú neznámu pásku.
Dizajn sa zmenil na veľké symboly na fóliách, ako z detskej omaľovánky, alebo cirkusu :D
Jedná sa o predposlednú sériu CDix, pred definitívnym koncom audiokaziet Sony.

Balenie:
Ostávame pri ultraslim krabičke Sony svetlej farby s druhou mliečnou polovicou.
Fólia v podobe kruhov a kvapiek, ostatné dĺžky v iných symboloch, ktoré sú priesvitné a odhaľujú časti kazety v obale, inak je to jednoliate dvojfarebné balenie, pre každú dĺžku je odlišný symbol v odlišných farbách, v tomto prípade C46 bledomodrá a ružová. Zadná strana zase prezentuje všetky dĺžky pekne farebne odlíšené.
Booklet je krátky typ L, obe strany vhodné na popis, nálepky aj booklet sú farebne ladené do sivo(strieborno) modrej čo je moderné aj pekné zároveň. Podľa šarže dostanete buď veľký štítok so samolepkami, alebo úzky, obe sú uvedené na webe u mňa, na odkaze vyššie.

Kazeta:
Konštrukčne sa ešte nič nemení, aj komponenty sú kompletne zachované v dizajne Sony, farebnosť ostáva, mliečna kazeta a snehovo biele cievky s bielou svorkou v dizajne Sony. Kvalita by som povedal že je stále obstojná.
Potlač je rozdielna pre obe strany a pre každú dĺžku kazety, symbolmi aj farbami tak ako fólie.

Páska:
toto je asi najbolestivejšia, či najviac výrazná zmena, svetlá ferro páska, pomerne dosť železitá sa tvári ako tie Mexické Sony HF čo sa u nás predávali v tomto období, kvalita je otázna, bezpečnosť tiež, ale stále je to typ ferro, tak aspoň ja osobne ZATIAĽ z toho nerobím drámu.
Čas a časté používanie ukážu či sa tie slzy z obalu kazety prenesú aj na hlavy našich strojov.

Kazetu som získal minulý rok v 02/2021, test len Akai, inak prázdna, vzhľadom k páske sa s jej ostrou nahrávkou nebudem ponáhľať :D

Akai DX-57, 8.3.2021:
+4db, bias -12, výstup slabší o 2db
Ľavý kanál má mierne poruchové strapaté výšky, inak bez kolísania, ale zrejme je tam nejaká obyčajná páska, aj keď je to Thajské, kazeta má poctivé diely Sony, aj magnetický štít pod vankúšom. Hmm koľko krát som u predošlých CDix I napísal že bol úrovňový pokles 2db oproti zdroju?

No do zbierky asi vhodná, je to trochu zvláštna rada, ale myslím že napriek prehnanej farebnosti a symbolom sa mi pomerne páči, aj keď tu by som viac preferoval krásu zabalených kusov, samotné kazety nie sú až tak fascinujúce.
Ku kvalite a nahrávkam, si začínam byť neistý, tak ako som doporučoval všetky CDix do roku 1999, tak tu je to proste problém, aj keď sa jedná o pomerne novú pásku, tak je vysoko pravdepodobné že to bude Mexická ako v našich nových HF Mexico, čiže s rizikom aj opatrnosťou k hlavám, no a kvalita ma tiež veľmi neohromila. Takže asi budem musieť prehodnotiť aj zloženie uvedené na webe k tomuto ročníku. Ale nezúfajte, bude horšie :D
Prílohy
IMAG0276.JPG
IMAG0277.JPG
IMAG0255.JPG
IMAG0256.JPG
IMAG0257.JPG
IMAG0258.JPG
IMAG0259.JPG
IMAG0260.JPG
IMAG0261.JPG
IMAG0262.JPG
IMAG0263.JPG
IMAG0264.JPG
IMAG0266.JPG
IMAG0267.JPG
IMAG0268.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix I 46min rok 2001-2008 Made in Thailand, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdixi.html#01

Posledná generácia CDix I sa vyrábala až do konca audiokaziet Sony, prvé kusy s pôvodnou konštrukciou Sony a novšie kusy krížené s komponentmi TDK vyrábané v Thajskej pobočke TDK, známe až do roku 2008.
Dizajn kaziet sa zmenil na "bublinkový".
Touto kazetou zatiaľ uzatvorím typ I firmy Sony dĺžky C46 a od zajtra budem pokračovať s CDix II typ High Position.
Kazety tohto modelu a roku v iných dĺžkach na fóre:
C120
C150

Dnešná kazeta, balenie:
Ultraslim krabička Sony, číra s jednou mliečnou polovicou, aj keď má logo Sony, už sú tam cítiť zmeny v dizajne podľa TDK, čo som zabudol napísať aj k včerajšej kazete.
Fólie sú plne farebné podľa dĺžky, žltá pre C46, bublinkový dizajn je náhodne rozmiestnený po obale a na každej dĺžke okrem rôznej farby sú aj rôzne bublinky priehľadné, cez ktoré je vidieť na kazetu do balenia, na každej dĺžke sú priehľadné bublinky na rozdielnych miestach.
Fólia už neprezentuje rozpis všetkých dĺžok modelu.
Na fotkách krabičky s kazetou sú vidieť nečistoty a šmuhy z dôvodu otlakov a lepivosti fólie na plastový povrch obalu. Z nejakého dôvodu sa všetky novšie CDix neskutočne lepia vlhkosťou na plast a ich odbaľovanie je o to komplikovanejšie, no občas sa to deje aj na iných kazetách.
Booklet je krátky typ L, obe strany s riadkami na popis, maximálna jednoduchosť vzoru.
Úzke samolepky majú zase sivo modrú farbu ako predošlé, ale nie sú identické, tieto sú o dosť jednoduchšie.

Kazeta:
V tomto prípade sa jedná o klasickú konštrukciu Sony, so Sony cievkami aj svorkou v mliečnej bielej farbe kazety a snehovo bielej cievky a svorky, ale ako môžete vidieť na odkazoch vyššie, tak v novších kusoch dochádza ku kríženiu TDK a Sony komponentov, čo okrem svorky v cievky, okienok detekcie poznáte aj vďaka odlišnému sériovému číslu, obrázky na webe aj výpisom jednotlivých čísel.
Kazeta už neobsahuje magnetický štít pod vankúšom.
Potlač je bublinková v dvoch odtieňoch žltej, na strane A plné a na strane B prázdne bublinky.

Páska:
svetohnedá, výrazne železitá bude pravdepodobne zhodná s predošlou verziou 2000 a najviac sa podobá na Mexické Sony s pochybnou kvalitou.

Kazetu som získal v 03/2020, test len Akai, inak prázdna, zase si na nahrávky počká.

Akai DX-57, 20.3.2020:
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Občas je vo zvuku nejaká nepatrná porucha, drop, ale inak v celku dobre, použiteľné, ale nie excelentné, je to skôr taká kvalita akoby ste nahrávali Sony HF, ale z novších sérií.

Pre zbierku mi príde táto rada pomerne dizajnovo podarená, obaly aj potlač kaziet v tomto bublinkovom štýle majú nápad aj farebnosť, takže aj na koniec série im to pomerne vyšlo.
Kvalitatívne platí to čo pre predošlú verziu, pochybná páska, pravdepodobne z Mexika, alebo iných zdrojov, kvalita poslabšia, ale verím že mnohí si poradíte s kalibráciou aspoň na nenáročné veci ako boomboxy, walkmany a pod, ale zase je tu to riziko s poškodením hláv, ktoré ma až tak netrápi veľmi ako u typu II, ale spomenúť to musím.
U tiel krížených s Thajskými TDK mám trochu väčšie obavy aj o kvalitu a stabilitu vedenia pásky, než u pôvodnej Sony konštrukcie.

28.7.2022 doplnenie:
Páska v tejto kazete je označená ako Made in USA, teda celkom iste Mexická Aurex
Prílohy
IMAG0095.JPG
IMAG0096.JPG
IMAG0271.JPG
IMAG0272.JPG
IMAG0273.JPG
IMAG0274.JPG
IMAG0275.JPG
IMAG0276.JPG
IMAG0277.JPG
IMAG0278.JPG
IMAG0279.JPG
IMAG0280.JPG
IMAG0281.JPG
IMAG0282.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

dnešná kazeta je podľa mňa krajšia, hlavne fólia sa mi viac páči, nálepky majú obe dobré a viem si predstaviť, že sa to na tie kazety hodí. Booklety sú dobré a krabička s tou mliečnou polovicou nemá chybu. Celkovo je to pekné aj tá mliečna kazeta a tie zapracované hrany sú krásny detail ale kazí to tá páska. Kvôli tej páske je to určené do poličky
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm no k C120 a C150 verzii si bol viac prívetivý k tej páske :D ale to som ešte neuvádzal úvahy o Mexicu len u typu II :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

veď presne, síce si to presne nepamätám čo som písal k tým dlhým verziám ale veľa krát si mi už pokazil tortu :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

keď pravda je niekedy ako tá sviňa, celý deň sa ryje v bahne a potom príde ochutnať z tej zmienenej torty :D

viewtopic.php?p=33607#p33607
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

áno, nálepky sú na jednotku :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hehe

no aspoň by som to mohol zhrnúť, že CDix I normal by som s čistým svedomím odporučil až do verzie 1999, novšie už len s nečistým svedomím :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"