C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix II 46min rok 1995 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdix2.html#95

Trochu sa vrátime k starším CDix a prepneme na typ II, ale dvoják CDix nemám tak veľa ako normal, takže to nebude až tak prehnane obsiahle.
Rada pre tento rok je viac v kamennom a temnom prevedení, kde sú hlavne veľké farebné čísla.
Kazetu som prezentoval aj ako
C120

Balenie:
Ultraslim tmavá Sony krabička, booklet je krátky, typ L, veľmi jednoduchý a nálepky tiež veľmi jednoduché.
Fólia sa nesie v čiernom základe, farba modelu je oranžová. Predná aj zadná strana obalu obsahuje rozpis dĺžok tejto kazety pre tento rok, kde je najväčšia C120.
Zadná strana ešte v poctivej modernosti obsahuje piktogramy a rozpis hierarchie modelov typu II Sony.
Trochu deprimujúce je že z piatich modelov obsahujú prvé 4 pásku triedy UX a len posledný je v kvalite UX-S, čo mi príde na Japoncov pomerne nedostatočné :D

Kazeta:
Staršie priehľadné, extra tmavé telo určené pre radu CDix, s celoplošnou čiernou potlačou, kde je min textu a hlavný symbol potlače je veľké farebné číslo dĺžky, obe strany sú potlačené mierne rozdielne, ale príde mi táto rada trochu chudobnejšia na nápady.
Cievky štandardné Sony v snehovobielej farbe a vtedy ešte sivej svorke.
Nevhodné skladovanie, alebo podobný problém sa niekedy neprejaví len na páske, ale na komponentoch, v tomto prípade hrdzavé fľaky na magnetickom plechu pod vankúšom.

Páska:
Tmavá hnedá, poctivá, pravá UX, teda zdravá páska pre dnešné použitia, žiadne ničenie hláv nehrozí.

Kazetu som získal v 02/2021, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 8.3.2021:
+4db, bias 0, výstup slabší o 4db
Už dlho som nemal CDix II v tak dobrom stave, podobne ako "dnes" testované CDit II pre EU, aj táto má výraznejší pokles oproti zdroju, ale nadmieru čistý zvuk, ani náznak poruchy či zakolísania, veľká spokojnosť, pravá UX páska a poctivá Japonská konštrukcia.

Zberateľská kazeta a vhodná na nahrávky s tým že vlastne získavate základnú pásku typu II od Sony, no môžem odporučiť, len ten stav musí byť samozrejme dobrý.
Prílohy
IMAG0274.JPG
IMAG0275.JPG
IMAG0290.JPG
IMAG0291.JPG
IMAG0292.JPG
IMAG0293.JPG
IMAG0294.JPG
IMAG0295.JPG
IMAG0296.JPG
IMAG0297.JPG
IMAG0298.JPG
IMAG0299.JPG
IMAG0300.JPG
IMAG0301.JPG
IMAG0302.JPG
IMAG0303.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Pekná kazeta, ja by som to bral na nahrávky z LP, škoda toho stavu ale inak s UX pásikom som zatiaľ nikdy nemal problémy, vlastne patrí medzi moje obľúbené. Za mňa celú krabicu
V tejto trojici UX, SF a UDII je ťažko vybrať, ktorý je lepší
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mne prišli nejaké mašinky, no na deck stále čakám 😏
Presne túto sonku som asi ešte nevidel - aj s tou vytlačenou obrou 46
Pokles o 4 dB je u mňa už moc - to berem ako prepadák
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ten stav môže byť u väčšiny kaziet taký, že dostaneš 10kusov, a z toho tri budú mať zlú pásku, dve hrdzavý plech, jedna vatu na booklete a zvyšok sa bude tváriť v poriadku

pokles 4db je v pohode, keď je výsledný zvuk výborný, len sa viac pridá REC Level a je to oki
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vatu som nemal ešte - a ak natrafíš na pedanta ako teraz naposledy, tak predava napr. 30 ks sony ux-s - jeden krar nahraté, nepopisane, v peknom stave.
Kupil som hned 3 ks. Ale obcas sa podarilo aj krasne ako nove z roku 1969 a tak - je to prekvapko a dobrodružstvo - aj to ma na tom baví. A dostaneš aj nahrávku - občas zaujme.
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 30. Januára 2022, 06:11, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

prepad o 4 dB vidím nerád - svedčí to o niečom - degradácia ..
Vačšinou ak chcem teda aby sa to držalo aspon na 0 dB, treba dat rec level tak aby lietalo k + 4 ....
No niekedy sa objaví limitácia - treba davat merk - už to je také .... nie 100 %
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix II 46min rok 1998 Made in Thailand, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdix2.html#98

V normal verzii sme mali pre tento ročník tie maľované fólie čo by umelecké obrazy, ale v triede High to je zamerané viac na zobrazenie čísel na bielo farebnom pozadí, aj keď kazety vykazujú istú dávku tvorivosti.
A znovu, v normal verzii sa osadzovala v tomto roku originál páska Sony, zrejme HF-S a to aj v nasledujúcom roku, no v triede High je toto posledné použitie pásu UX a od ročníku 1999 sa jedná o novú čiernu FeCo pásku zrejme z nebezpečnej Mexickej produkcie.
Na fotkách môžete vidieť tri kazety CDix II zľava to sú 1998 - 1999 - 2000, teda pre triedu II začali s obmenou pásky o jeden ročník skôr.
Táto séria, podobne ako CDix I sa robí v Japonsku aj v Thajsku, ale obe sú technicky rovnaké s pravou páskou UX.
IMAG0315.JPG
Dnešná kazeta, balenie:
Ultraslim svetlá krabička Sony s mliečnou polovicou.
Fólia aj vzhľad balenia používa ako podklad bielu farbu, prehnaná prezentácia čísel a dĺžok, ktoré pôsobia mierne chaoticky, ale konkrétna dĺžka je vždy zvýraznená, text u všetkých dĺžok v tmavo modrej, ale na odlišnom farebnom podklade a odtieni pri jednotlivých minutážach.
Aj v tejto verzii je hlavná farba C46 oranžová.
Booklet je krátky typ L a jednoduchý, samolepky sú identické s triedou normal pre tento ročník.

Kazeta:
Novšia konštrukcia so zrezanými hranami a prepracovaným vedením a okienkami kazety, klasicky už v mliečnej farbe so snehovo bielymi cievkami Sony s bielou svorkou.
V potlači je taktiež mnoho čísel v bielej a tmavo modrej farbe, s farebnou machuľou pre danú dĺžku, teda oranžová v tomto prípade.
Druhá strana pre zmenu s veľkým bielym nápisom CDix II, priam obrím :D

Páska:
Typicky tmavá hnedá s typickým odtieňom UX pásky, čo je naposledy v tomto ročníku kazety.
Na fotkách v porovnaní s novou čiernou vyzerá UX ako nejaká lacná normalka :D

Kazetu som získal v 05/2019, test len Akai, inak prázdna, stále sa ju oplatí šetriť na horšie časy, len pre krásu pravej UX pásky.

Akai DX-57, 20.5.2019: (platí pre C46 aj C54)
+4db bias 0
Výstup z pásky je slabší o 2 až 4db
Dalo by sa povedať že zvukovo sú zhodné s tými predošlými v teste ročníku 1997. Akurát každá je v inej miere citlivá na výkon a skreslenie, s istotou nahrávať na +2db, bias 0 je ideálny. Jedine C46 verzia mi príde trochu tichšia oproti zdroju, inak je zvukový prejav rovnaký, pásky majú obe rovnaký vzhľad tmavšej hnedej, takže veľmi nezáleží či to je Thailand, alebo Japan, obe sú pôvodné UX pásky.

Zase čo do zbierky je to zaujímavá kazeta, aj keď sa mi samotné kazety páčia farebne a potlačou o niečo viac než zabalené, inak celkom fajn, taký dizajnový priemer rady CDix.
Na nahrávky, zase pravá UX páska, zatiaľ sa na to spolieham na 100% v tomto ročníku, ale u UX mám výhrady len k tomu že staršie kusy majú mierne slabší výkon a občas aj dropy, čo platí od UX veľmi starých až po novšie, podľa kvality skladovania, ale v celku dobrá páska, kazety UX ktoré som nahrával v minulosti asi na všetkých mojich strojoch a na každom sa dala nakalibrovať dobrá kvalita.

PS: z tejto rady mám aktuálne na predaj zabalenú kazetu dĺžky 50min, je Made in Japan, presne takú ako mám na webe, hneď pod C46 prezentovanou dneska, UX páska zaručená.

Kazetowich:
pretože sú mnoho desiatok rokov zabalené, nevetrajú, zatuchnú,. splesnivejú, no čo už
ja im vlastne dávam všetkým novú nádej na život, nech môžu voľne dýchať :D
Prílohy
IMAG0669.JPG
IMAG0670.JPG
IMAG0304.JPG
IMAG0305.JPG
IMAG0307.JPG
IMAG0308.JPG
IMAG0309.JPG
IMAG0310.JPG
IMAG0311.JPG
IMAG0312.JPG
IMAG0313.JPG
IMAG0314.JPG
IMAG0316.JPG
IMAG0317.JPG
IMAG0318.JPG
IMAG0319.JPG
IMAG0320.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

podľa mňa pekná kazeta, evokuje to veselé obdobie u Sony, kedy do katalógu fotili ľudí ako lyžujú na púšti
tá mierka je zaujímavá, dokonca po pár minutách som ju pochopil ale trochu škoda, že toho oranžového pozadia nedali aj na nálepky, tie takto ostávajú dosť nudné a je vidieť, že boli univerzálne
na nahrávky do auta alebo walkmana či boomboxu (pamätáte tie ich žlté verzie prehrávačov z tých katalógov?)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: a nebudeš teda chcieť 50min verziu tejto kazety?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, nie ja už kazety nekupujem, ja som neni zberateľ a už ich mám toľko, že mi skôr splesnivejú než ich nahrám, takže prenechám ďaľšiemu
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix II 46min rok 2000 Made in Thailand, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdix2.html#00

Keďže verziu 1999 nemám ako C46, tak prejdem priamo na verziu 2000, ktorú som už ukazoval ako C120.
Verzia 2000 používa rôzne farebné kombinácie pre svoje dĺžky kaziet bez konkrétneho vzoru, ale pás je už nový nebezpečný Mexický a to už od verzie 1999, kto chce, môže pozrieť fotky zo včerajšieho príspevku, kde je porovnanie.

Balenie:
Stále Ultraslim svetlá krabička s mliečnou polovicou, logo Sony, ale dizajn je už ako u TDK.
Fólia je ružovo fialová na bielom podklade, podobná tej C120 z odkazu vyššie. Booklet krátky typ L s tým sivo modrým vzorom a podobnými samolepkami.

Kazeta:
Mliečna Sony konštrukcia so Sony snehovnobielymi cievkami s bielou svorkou. Výnimočne môžu byť už aj tieto kazety krížené s TDK dizajnom.
Celoplošná potlač vo farbách fólie, obe strany mierne odlišné.

Páska:
Tmavo čierne zlo, je černejšia a temnejšia než pravé chromdioxidy či metalky, nepresvitá, silné podozrenie na nebezpečnú Mexickú pásku.

Kazetu som získal v 05/2019, test len Akai, inak prázdna a asi tak aj ostane, možno :D

Akai DX-57, 20.5.2019: (4 dĺžky naraz)
C46 a C74 +4db, špičky +6db, bias -4
C70 +6db, špičky +8db, bias -4
C120 +4db, špičky +6db, bias 0
Výstup z pásky slabší o 2db, v prípade C120 o 4db
V tomto prípade sa jedná o novú generáciu použitej pásky so sýto čiernou farbou s pomerne solídnym výkonom, ale potrebou mierne znížiť bias. Pásky nedropujú, nekolíšu, hrajú pomerne pekne, aj keď je mi záhadou výrazne vyšší výkon u verzie C70.
U verzie C120 chápem rozdiely, kvôli tenkej páske, tá si vystačí s bias 0,do výkonu ju treba trochu hnať, aj keď hraje slabšie ako všetky C120 tak si zachováva dobre rozložené zvukové spektrum aj pre nízke frekvencie.

Takže sa jedná viacmenej o zberateľskú záležitosť, všetky verzie obalov po kope tvoria zaujímavú farebnú zmes.
Čo do nahrávok, ak by to nebola nebezpečná páska, tak zvukovo stále dobre použiteľná, aj keď to už nie je UX.
Napriek tomu ešte pred tým než som mal túto informáciu, hral som celú kazetu tohto ročníka C90 a bolo to v poriadku na Sony decku aj na mojej rituálnej mechanike, neviem či som ju hral ešte niekde inde.
No doporučiť na použitie nemôžem, resp. s varovaním, do zbierky samozrejme.
Prílohy
IMAG0659.JPG
IMAG0660.JPG
IMAG0321.JPG
IMAG0322.JPG
IMAG0323.JPG
IMAG0324.JPG
IMAG0325.JPG
IMAG0326.JPG
IMAG0327.JPG
IMAG0328.JPG
IMAG0329.JPG
IMAG0330.JPG
IMAG0331.JPG
IMAG0332.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

pekná kazeta, pomerne suché ale pekné nálepky a nebezpečný pásik. Prenechám ďalšiemu...
budeš robiť skúšku odolnosti?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"