C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Môj celkový vzťah k týmto kazetám je vyjadrený očakávaním konca seriálu o sony :lol:
Nepáčia sa mi prejedli sa mi rovno pri Erikovej prezentácií, ale patrí ti ozajstné ďakujem za všetky informácie. 👍
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Ja som zostal prekvapený, že aj v týchto radách Sony, ktoré ma predtým vôbec nezaujali sa nájdu pekné a zaujímavé kúsky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDix II 46min rok 2001-2010 Made in Thailand by TDK, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_cdix2.html#01

Teraz sa jedná o poslednú kazetu z rady CDix II v dĺžke C46 čo mám.
Posledná modelová rada je farebne a dizajnom ešte jednoliatejšia a jednoduchšia než tá predošlá. Tu je už celkom bežné kríženie dielov s dizajnom a komponentmi TDK.
Z mojich kusov na webe je len verzia C60 ešte s pôvodnými telom a číslom Sony, ostatné sú s TDK dielmi aj sériovým číslom. C46, ktorú mám by mohla byť vyrobená v roku 2000 čo sa mi nezdá, alebo 2010 čo je pravdepodobnejšie, teda vyrábali naozaj dlho.

Balenie:
Naposledy Ultraslim krabička svetlá s mliečnou polovicou, logo Sony, ale dizajn TDK :)
Fólia s bielym podkladom, farby žltá a oranžová, teda farebné pozadie a veľké farebné čísla, rozdielne pre každú dĺžku, booklet a nálepky sú zhodné s tými vo verzii normal CDix I v bublinkovom ročníku.

Kazeta:
Mliečna, celoplošná farebná potlač, už to začína byť celkom obohraté aj keď to naozaj vyrábali do roku 2010, tak to bola asi v tej dobe dizajnovo najzaujímavejšia kazeta na trhu :D
Biele cievky Sony s bielou svorkou TDK.

Páska:
Je takmer čierna, zhodná s tou predošlou, teda znovu pravdepodobne riziková Aurex Mexico.

Kazetu som získal v 03/2020, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 20.3.2020:
+4db, bias -6, výstup pásky zhodný so vstupom, ale...
Ale bežný problém u TDK že ľavý kanál je slabší, v tomto prípade o 2db, po vyrovnaní balancom sa to zdá byť v poriadku a zvuk je dosť dobrý, žiadne poruchy ani kolísanie. Celkom som si istý že na strane B táto nerovnováha kanálov nebude, alebo bude iná. Páska je samozrejme iná než pôvodná Sony, Cievky Sony sú so svorkou TDK a kazeta je mix tela Sony a prvkov TDK, ako som spomínal už predtým.

Kazetu do zbierky, asi stále kompletná sada všetkých farieb môže vyzerať dobre, aj keď by som povedal že je to tá najslabšia dizajnová verzia CDix II.
Na nahrávky, aj keď páska zvukovo vykazuje celkom slušné parametre, je to pomerne riziko že sa jedná o nebezpečné pásky z Mexica.

Nstar:
musím spraviť niekedy tie testy s tým slabým walkmanom, aby som videl stav hláv po viacnásobnom prehratí, možno sa raz dočkáme :D
Prílohy
IMAG0089.JPG
IMAG0090.JPG
IMAG0335.JPG
IMAG0336.JPG
IMAG0337.JPG
IMAG0338.JPG
IMAG0339.JPG
IMAG0340.JPG
IMAG0341.JPG
IMAG0342.JPG
IMAG0343.JPG
IMAG0344.JPG
IMAG0345.JPG
IMAG0346.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa páči aj táto, hlavne zabalená vyzerá dobre ale zasa ten pásik. Aký volkmen si myslel?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDit II 46min rok 1994cca, Made in France
https://ez647.sk/cc/sony_cdit2.html#94

Prejdem na Európske verzie nedávnych kaziet Sony, ktoré sa u nás volali CDit II, kde farebnosť bola viacmenej symbolická a existovalo len niekoľko ročníkov, menší výber dĺžok, ale v základe sa stále jednalo taktiež o celopriehľadné kazety Sony s páskou UX.
Prehľad CDit na fóre

Dnešná kazeta, balenie:
Ultraslim tmavá krabička Sony, ktorá sa v EU vyskytovala asi naozaj len v CDit rade.
Booklet je veľký skladací, teda upravený na modernú skrátenú verziu, s oboma stranami pre popis a samolepky bielo sivé, čo je u Sony celkom bežné.
Fólia v tomto ročníku používa jednoliate farebné jednoduché vzhľady, až primitívne jednoduché, jedna farba len jemne vytieňovaná od svetlej až po tmavšiu a veľké čísla urobené na tento štýl v opačnom smere jasu. Pre C46 je to v červenej farbe.
Jediné relevantné informácie, ktoré sa dozvieme z obalu sú Made in France a Ultraslim BOX :D

Kazeta:
Na rozdiel od staršej Japonskej verzie CDix, majú tieto Európske tiež podobný dizajn, len je trochu zložitejší a okrem CDit sa toto telo používalo aj v dvoch generáciach Metal XR pre Európsky trh.
Takmer celá kazeta je v matnom prevedení, ale z vnútornej strany a matnosť na povrchu je len v oblasti vodiacej časti kazety a výrezu pre úzky polep.
Jediná číra časť je v strede čo by úzky pásik, na mieste, kde je zúženie stien tela kazety, ako je vidieť na bočnej fotke.
Zaujímavá výstuha kazety v oblasti neprítomných otvorov metal.
Kazeta v mierne tmavom prevedení, cievky klasické Sony snehovobiele s čiernou svorkou, proste Európsky štandard.
Potlač jednoduchá a symetrická pre obe strany na rozdiel od CDix rady, číslo je zvýraznené veľkým fontom a farbou modelu, čo je hlavný znak medzi jednotlivými dĺžkami, inak sú kazety identické.

Páska:
Špecifický odtieň tmavej hnedej presne zodpovedá pásu UX.

Kazetu som získal od zberateľa z Brna, pridaná v 09/2012, kompletne otestovaná, pripravená na nahrávky.

Subjektívne testy:

Akai DX-57, 13.10.2013:
+4db, bias -8
Uspokojivý výsledok, všetko čo môžete čakať od základnej kazety Sony UX.

Pioneer CT-S550S, 15.10.2013:
+2db, výšky ako na zdroji, občasné kolísanie ľavej strany.
BLE XD:
Výkon aj výšky ako bez kalibrácie, občasné dropy, inak by to nebolo zlé.

Technics RS-AZ7, 15.10.2013:
+4db, výrazne slabšie výšky, ľavý kanál ešte o 2db horší.
ATC:
0db s veľmi silným skreslením, dropy veľmi silné a ľavý kanál horší, veľmi zlý výsledok, nepoužiteľné v tomto decku.

Technics RS-TR979, 15.10.2013:
+4db, slabšie výšky, občas kolíše ľavý kanál
ATC:
+2db, výšky ako na zdroji, silné skreslenie aj dropy, nepoužiteľné

Technics RS-TR575MII:
+2db, slabé výšky, ľavý kanál horší

Zbierková kazeta, zase sa hráme na farbičky.
Na nahrávky UX potrebuje trochu viac kalibrácie, Technicsom nejako nechutí, ale nie nutne vždy, s inými CDit alebo UX som mal viac úspechov, ale vždy to tam zachraňoval Akai. Napriek tomu u tohto kusu je niečo v neporiadku s páskou, alebo jej vedením, pretože problémy s ľavou stranou sa objavili takmer na každom stroji.
Mám presne rovnakú C46 kazetu použitú, veľmi obohranú a vôbec nepodávala takto zlé výsledky, dokonca prázdne úseky šli nahrať bez tých problémov s ľavou stranou.
No aj tak odporúčam kazetu na vyskúšanie, keďže sa jedná o poctivý kus s pravou páskou UX, tak hlavy sú v bezpečí.

Nstar: pripomínam dávno zabudnuté, to bude moja obeť na test hláv viewtopic.php?p=8105#p8105
Prílohy
IMAG0497.JPG
IMAG0501.JPG
IMAG0366.JPG
IMAG0367.JPG
IMAG0368.JPG
IMAG0369.JPG
IMAG0370.JPG
IMAG0371.JPG
IMAG0372.JPG
IMAG0373.JPG
IMAG0374.JPG
IMAG0375.JPG
IMAG0376.JPG
IMAG0377.JPG
IMAG0378.JPG
IMAG0379.JPG
IMAG0380.JPG
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa moniatko »

mne sa lúbi táto posledná SONY CDit II, hodila by sa mi k jednotke :D a samozrejme nálepky, tie sú krásne
u Sony sa mi páči tá ich nálepka "Sony Audio Cassette"
tú velice rada používam a lepím na obal alebo do albumu =P :D

PS: ten nápis "position Chrome" to čo je tam (nie ako nálepka) bych na ten just vystrihla a nalepila nad obal alebo rovno na kazetu :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Ten Akai som ani nevedel, že tu je. Vlákno o ňom som si prečítal a nerozumiem teda ako hrá, páči sa ti zvuk? Mne sa ten prehrávač celkom pozdáva na pohľad a má aj pomerne výbavu.
K tej kazete, nikdy som si nevšimol, že má tú výstuž a tieto fólie sú síce z tých slabších ale inak sa mi páčia ale zaujalo ma to, že už vtedy bola poruchová, to by som naozaj pripisoval nejakej vade vo výrobe alebo naozaj nevhodnému skladovaniu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDit II 46min rok 1997-1998cca Made in Italy
https://ez647.sk/cc/sony_cdit2.html#97

Od predošlej verzie preskočím ročník 1996 a vrhnem sa na pomerne modernú verziu CDit II pre Európsky trh, vyrábanú už v našej obľúbenej Talianskej pobočke Sony.
Tak ako bude zrejme plátok slaniny symbolom pre vegetariánov, tak pre väčšinu audiokaziet 90tych rokov je symbolom CD, nuž obe sú jedlo, resp. oba sú zvukové nosiče.

Balenie:
Sony ultraslim tmavá krabička ostáva zachovaná aj v tomto modernom ťažkom období kaziet.
Fólia s čiernym podkladom a s CD usmaženým bleskom vo farebnom nádychu danej dĺžky, teda C46 už nie je červená ako minule, ale zelená. Zadná strana fólie nám prezradí že rada CDit II pre tento rok ponúka až neuveriteľných 5 dĺžok, čo je v porovnaní s radou CDix o trochu menej, teda grafikom stačilo pri tvorbe piatich dĺžok len základné nastavenie bitovej hĺbky farieb palety windows maľovania :)
Booklet je ten ultra krátky typ L s oboma stranami na popis, jednoduchý, moderne tieňovaný, a nálepky tiež dostali zaujímavý moderný nádych.

Kazeta:
Používa telo moderného typu HF z druhej polovice 90tych rokov, tmavé, so snehovobielymi cievkami Sony s čiernou svorkou, som za tento štandard rád. Potlač je jednoduchá ale farebné rozlíšenie dĺžok u rady CDit II v tomto roku ostalo už len na fólii, na potlači okrem samotného čísla nič viac nehľadajte.
Aj tak si myslím že kvalita týchto kaziet bola až nadpriemerná pre bežné použitie, alebo inak povedaná jednoduchosť konštrukcie kazety s istou jednotvárnosťou a stereotypom Čínskych kaziet je doplnené o zvláštne vypracovanú vodiacu časť kazety čo by symbol originality Sony.
Zavádzacie pásky C46 tu majú ružové značenie, aj keď predtým sa používalo oranžové.

Páska:
Tmavšia hnedá, špecifický odtieň pásu UX, takže sa opäť raz nemusíme báť o hlavy, pretože pre rok 1997 aj 1998 sa stále používajú pôvodné Sony pásky pre rady UX, UX-S aj CDit II.

Kazetu som získal v 02/2017, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 18.2.2017:
0db, bias -4
Výkon je nejaký slabší, pri špičkách +2db už skreslí, ale bias stačí znížiť len málo, inak je dosť zvukovo ostrá. Z nejakého dôvodu je aj tu horší ľavý kanál, inak žiadne poruchy.

Zase kazeta pre zbierku a farebnú kolekciu, ale na nahrávky ako UX, len proste niekedy sú tie rozdiely veľmi zaujímavé medzi jednotlivými kazetami.

Nstar:
Ako UX som nahral veľa, testoval, aj CDit II a CDix II, zistil som že UX pás je veľmi náchylný na starnutie hlavne čo do vybudenia a dropov, ale že v dobrom stave prekvapia.
K tomu walkmanu Akai, ako som tam písal že zvuk končí na 8kHz, takže nielen že sa mi nepáči, ono je to vyslovene nepoužiteľné, to ma zvuk ako telefón, výšky prakticky neexistujú, len akési šušlanie, a hrá tam tak aj rádio, aj šum z rádia, takže asi to bude obmedzenie tej elektroniky.

Moniatko:
v jednoduchosti je krása :D

PS: dnešná kazeta bude asi skôr pre rok 1998 podľa katalógov.
Prílohy
IMAG0457.JPG
IMAG0458.JPG
IMAG0389.JPG
IMAG0390.JPG
IMAG0391.JPG
IMAG0392.JPG
IMAG0393.JPG
IMAG0394.JPG
IMAG0395.JPG
IMAG0396.JPG
IMAG0397.JPG
IMAG0398.JPG
IMAG0399.JPG
IMAG0400.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som tieto kazety kúpil v dobe aktuálnosti a páčili sa mi a zvukovo veľmi dobré, ja som teda ešte zlú UX nemal ale môže byť, že ty si zrovna trafil nejaké nepodarky, za mňa je to dobrá kazeta na bežné aj dôležitejšie nahrávky ale zasa dnes tá cena bude asi úplne mimo, pre mňa má zmysel tak za 2-4e podľa dĺžky a zdroja
nedá mi to ešte k tým 8kHz, netreba sa tak toho držať, proste že to hrá na nič to vôbec neznamená že to je tým rozsahom a aj strojček s takým rozsahom môže hrať celkom pekne
ktovie či niekto za tie parametre ručí, či ich vôbec meral a neni tam rozptyl takže to môže byť aj +-50dB a ja viem, že často sa to takto uvádza ...
a aj JHradec tú tému trochu načal s tými kmitočtovými rozsahmi ale to je nadlhšie a tu som offtopic
takže zopakujem čo často píšem a hovorím aj nahrávka z rozsahom 40 - 12000 môže byť kvalitnejšia ako s rozsahom
10 - 20000,
sorry za offtopic
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar:
tentokrát nemôžem súhlasiť, ten walkman proste hrá tak príšerne, že som nevedel čo s ním, tých 8kHz je poznať tak strašne moc, že až potom som dohľadal technické informácie a neveril som vlastný očiam ani ušiam ( je to ako keď sa chceš ožrať a predajú ti Kofolu)
v tomto prípade nemusím veriť že je to presne 8kHz a koniec, ale proste je to strašne moc zlé, na testy nebezpečných pások z Mexica vidím ako najlepšie využitie tohto walkmana
čo sa týka toho druhého napísaného, bola reč o Tesle SM260/261, mne sa to tam nechcelo písať, lebo som lenivý že to nemá obdoby :D
ale viem že tie menované Tesly majú tiež malý rozsah, lenže tam je to myslené na 99% len pre záznam na typ I, nakoľko playback je na tých teslách tak úžasný, že som kľudne mohol nahrávať najdrahšie metalky, chromky a čokoľvek a u kamaráta to na tesle 261 prezentovať a ono to hralo snáď lepšie než u mňa doma a celkom ma to nasralo :D
nechal som na jeho tesle nahrať jednu Sony FX normal, samozrejme bezvýškový dutý zvuk a pochopil som že tadiaľ cesta nevedie a keď som si požičal niekoľko jeho kaziet, ktoré asi zrejme nahrával na tesle, tak normalky hrali podobne a to tam mal klasiky ako Basf FEI, TDK D, Maxell UR aj nejaké SKC a GoldStar, no a potom mal aj chromdioxidy tiež Basfy, GoldStary, a pod a tie hrali nejako moc dobre, len teraz neviem aký je rozsah na tesle pre typ II, len si pamätám že oficiálna kalibrácia stroja výrobne je podľa kazety Basf chromdioxid II C60 čo je uvedené v manuále
mimo to, jedna z vecí na ktorej stál celý ten marketing a výroba kazeťákov od lacných plasťákov cez hifiveže až po veľké tape decky, stavia na tom že typ I má vždy o hodne menší rozsah než typ II, aj sebelepšia normalka bude obmedzená na výškach, lebo proste to tak výrobca spravil a neverím v technické obmedzenia pásu, ale proste schválnosť, presne ako rozsah u toho walkmanu, to nemá s technickými možnosťami nič, len proste chceš lepšie? kúp si vyšší model
proste mať na decku ten debilný bias, aspoň auto kalibráciu, tak zo základnej ferro pásky vytiahneš tak dobrý zvuk že sa musíš niekedy zamyslieť, na čo superferro? načo chrome? načo metal? oni to vedeli, kazety a pásky v dobrom stave, dobrej kvality na kvalitnom decku je už rozdiel medzi Sony HF a Sony UX-S skôr naháňanie papierových parametrov, no trochu som to prehnal, my sa v tom teda vyžívame, ale trochu pravdy na tom je :D
i keď počkajte za niekoľko dní až príde rada na UX-Pro C46, tam budem asi preháňať ešte viac a všetkým odporcom UX-Pro riadne naložím na prdel :D
no a kľudne obsiahlejšie veci ohľadne týchto tém píš do tesly SM vlákna, alebo do toho s Akai walkmanom, tam sa môžme naťahovať do sýtosti, pretože k takému krápu jak je ten walkman sa aj tak nič iné písať nedá :D

a zase aby som nebol offtopic celkom, táto posledná CDit II bola asi naozaj posledná čo stála za to kúpiť si ju, aj keď je pravda že v prehľade CDit II mám katalógové medzery a tuším som videl ešte nejaké verzie medzi touto a tou novou modrou
PS: s hrôzou som dneska doobeda zistil že som vynechal jednu C46 CDix II a do niekoľko dní to napravím, ale nie hneď :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Jednu takúto mám. Vyše roku strávila vo výklade elektra pri teplotách tak vysokých, že sa tam deformovali skrinky televízorov. Potom som sa nad ňou zľutoval a zobral ju domov. :D
Kazeta nevykazuje žiadne problémy. Ani viditeľné a ani zvukové.
Odporúčam.
,
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony HFII 46min rok 1994 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sony_hf2.html

Zrejme niektorý výrobcovia zastávajú názor že každá dobrá normalka by mala mať svoje chromdioxidové ego? :D Dnešná kazeta síce nie je pravý chromdioxid, ale aspoň ten kobaltový pseudochrome, no tento model som presne nepochopil, o čo Sony šlo, zrejme urobiť novú niečo ako rozpočtovú vstupnú pásku High? Asi s tým zákazníci nesúhlasili, pretože sa vraj vyskytla podľa vintagecassettes len dva ročníky 1994 a 1995, takže čo dostaneme ak si kúpime HF triedy II?

Balenie:
Hrubá zaoblená tmavá krabička Sony, toto ja považujem za najkrajší luxus z bežných obalov.
Fólia je modrá, celý vzhľad je modrý, a vrchná časť je priehľadná kde extrémne tmavá kazeta pôsobí ako 3D efekt balenia a vidieť z toho len cievky. Zadná strana ukazuje skromnejšiu hierarchiu než v skutočnosti bola a rozpis dĺžok.
Booklet je klasickej veľkosť s riadkami a štvorčekmi ladený do modrej farby, nálepky s modrou, ale bez loga Sony, inak celkom pekné, jednoduché a účelné.

Kazeta:
Jedná sa o mimoriadne tmavú, temnú priehľadnú kazetu s jednoduchou potlačou z bielej a bledomodrej farby. Cievky Sony v bielej s čiernou svorkou.
Kazeta je dosť zvláštna, chcel som povedať že je to klasická konštrukcia novej rady HF z druhej polovice 90tych rokov, niečo ako som prezentoval včera pri CDit II. Ale faktom je že táto Japonská verzia tela je mierne odlišná od tej Európskej, napríklad nemá okrúhle body zvarov v rohoch, ale len také eLkové. Ďalej výrez pre samolepku v hodnej časti kazety prechádza z hlavnej plochy miernou vlnou smerom dole, čo je vidieť na jednej z fotiek, ale Európska má tú vlnku s miernym prehĺbením povrchu kazety už v spodnej časti hneď nad vodiacou plochou. Inak by boli v podstate identické.
Myslím že kazeta funguje dobre, odvedie svoju prácu a zase od Sony dostanete to za čo ste si zaplatili.

Páska:
no chcel som povedať klasická UX, ale zaujímalo by ma koľko tých typov pásu II Sony vedela vyrobiť, resp. či zvládla aj niečo slabšie než UX, alebo je to nejaká slabšia šarža, tak narýchlo vymysleli tento model. Pretože páska má takmer odtieň hnedej UX, rovnaký aj pre CDit a CDix, ale je o niečo svetlejšia a výrazne priesvitnejšia.

Kazetu som získal v 03/2017, test len Akai, inak prázdna, ale zo skoršej doby mám aj použitú C90, kde mi predošlý majiteľ tvrdil, že to Vietnamčíci dotiahli na trhoviská a takto sa Japonské kazety občas dali zakúpiť aj u nás. Ja musím povedať že použitá C90 funguje dobre.

Akai DX-57, 20.3.2017:
+4db, bias 0
Bolo by to výborné, keby zase neplával ľavý kanál, ale tak aj opotrebenie decku urobí svoje, uvidíme ako na iných strojoch, väčšinou je to problém u novších TDK z nejakého dôvodu než u Sony.
Ale myslím že zvukový charakter a kvalita je podobná kazete CDit II zo včera, takže UX pôvod sa nezaprie, nebyť toho kolísania, tak je tam mierny pokles od zdroja ešte ale zvuk je veľmi dobrý.
Ak som spomínal použitú C90 tejto rady, tak donahrávanie prázdnych koncov kazety mi tiež na Akai vyšlo na +4db pri biase 0 a so zvukom som bol mimoriadne spokojný, vlastne na C90 ku kolísaniu kanálov nedošlo vôbec.

Do zbierky je táto kazeta pomerne taká zvláštnosť, pred tými piatimi rokmi boli aj ceny pomerne slušné 230KC za túto C46 mi to neprišlo tak strašne veľa, dneska to bude určite horšie. No mať v zbierke "chrómovú" HFku je také zvláštne, podobne ako keď sa u nás vyskytovala Sony FXII, ale tá bola pre EU a bolo viacero verzií.
Na nahrávky aj keď páska vyzerá ako vyblednutejšia kolegyňa UX, tak je naozaj dosť slušná, v dobrom stave si urobí svoju prácu a stále sa jedná o kvalitu Sony, žiadne Mexico ani iné problémy nehľadajte, kazetu odporúčam ako slušnú rozpočtovú verziu typu II Sony.

Nec:
je to super že tie CDit II takto vydržali v teple, verím že nie každá kazeta by to zvládla :D
Prílohy
IMAG0831.JPG
IMAG0832.JPG
IMAG0401.JPG
IMAG0402.JPG
IMAG0403.JPG
IMAG0404.JPG
IMAG0405.JPG
IMAG0406.JPG
IMAG0407.JPG
IMAG0408.JPG
IMAG0409.JPG
IMAG0410.JPG
IMAG0411.JPG
IMAG0412.JPG
IMAG0413.JPG
IMAG0414.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"