Akai DX-57

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa Nstar »

sorry, že ti oponujem ale keď to je rozhasené, bez "prípravkov" to nespravíš, to nedáš uchometricky a pokus s hlavami mi príde ako nie dobrý nápad, ešte viac sa to zamotá
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

podľa manuálu je základ zrkadlová kazeta, čo by som cca mal, a meracia na 10kHz a 1000Hz so štvorstopovým záznamom, už ostáva mať vedomosti to správne použiť, popis v texte nemusí stačiť

mal by som si celú tú stranu manuálu prepísať ručne, preložiť a ísť krok po kroku
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

toto je dosť trápne, ale musím to napísať, aby ste videli že hlúposť je nekonečná :D

dostal som pásku v dráhe do takého stavu aby sa neotierala o vidličky a vyhovovala aj citlivej páske ako Maxell MX-S a pod. metalkám.

ako mám celé mesiace deck v stave rozobratia, resp dvierka kompletne vymontované, pretože je tam pomerne ťažký prístup kým to nebude TOP, tak som si teraz až všimol že nemám na spodnej strane mechaniky osadené obe skrutky uchytenia o šasi (bola len jedna), čo malo za následok vytláčanie bloku mechaniky v ľavom dolnom rohu, tam kde je pomocná kladka, teda ak som osadil kazetu plast predného panelu ju tlačil proti kladke a ten zmienený roh kazety bol o pár desatín vykrivený teda nábeh pásky z tela kazety na držiak a ľavú kladku nebol v poriadku

po oprave tohto neduhu som znovu skúšal ľavú kladku dvihnúť hore aby páska nebrala spodnú hranu hláv, no ale nesmie to byť priveľa, ale nájsť vhodný kompromis, teraz páska cez mazaciu hlavu ide presne stredom, na oboch stranách sú malé rezervy rovnomerne, nie ako predtým že sa páska tlačila a kopírovala okraj mazacej hlavy
aj keď je stále vidieť nepatrný kúsok plochy štrbiny hlavy, v podstate som to dostal do stavu ako som ukázal na youtube videu, ale vtedy to prekážalo metalkám, teraz nie, tak uvidíme, aktuálne skúšam Sony Metal Master, tam bol tiež problém s deformáciami a teraz nie je, zvuk sa mi konečne páči, to je ale nahrávka zo Sony, ešte otázne ako bude nahrávať sám Akai, budem to ešte behom času porovnávať, aby sa to doladilo, nastavila kolmosť hláv a pod. no a uvidíme až ho zložím tak by som sa mohol vrátiť k testovaniu kaziet, ktorých sa od leta dosť nakopilo čo nemajú test vôbec.

najhoršie je dostať sa k skrutke výšky ľavej kladky keď je to komplet osadené, preto sa to musí spraviť teraz, potom to nebude možné

určite by som nerád šahal na výšku hlavy riešenú dvomi mikroskrutkami, ak kedysi tiež zahral aj nahral tak že aj na Sony decku a iných hrali tie nahrávky veľmi dobre, to by mi stačilo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa Nstar »

tak paráda a prečo vlastne sa testuje hlavne na tomto kazeťáku?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm lebo to bola prvá trojhlava? tak už to nechcem meniť :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa Nstar »

ja len teda, že keď máš ešte ten Sony
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ten je zase najnovší, ale poskytuje celkom rozdielny pohľad na kazety, preto by som potom nemal základnú referenciu s niečim čo poznám medzi kazetami, preto musí byť Akai prvý ako po predošlé roky a zvyšok k tomu do počtu.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa Stano »

Erik, si zručný, elektrike rozumieš, ale aj tak by som ja na tvojom mieste, ten kazeťák dal nastaviť niekomu, kto má k dispozícii všetky potrebné pakšamenty :D
Ja som úprimne rád, že mi Teslák robí ten Technics a viem, že ho dá do stavu ako nový, ale ja mám v tomto chorobu, neznesiem svoje vlastné pochybnosti, že niečo je nesprávne. Dokonca nemám rád úpravy, ja som spokojný s tým ako to výrobca myslel.
Nemám rád ani načipované autá, videl som ako roztrhlo motor 300 konovému golfu :D

Mechanických vecí sa nebojím, opravím kde čo, ale elektrina ide mimo mňa. Aj mechanické veci som sa naučil, len vďaka tomu, že som toho hodne neopravil :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano díky za názor, ale už ho nezdieľam :D
Čo sa týka týchto vecí, najradšej si to pokazím sám, ani pc nenosím už do servisu :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

Má niekto skúsenosti s týmto? stále je to ako reklama na tapeheads.net

https://webspareparts.com/products/belt ... 27e5&_ss=r

majú tam aj celé sady pre moje Technicsy aj s kladkami čo majú osky

ale ide mi hlavne o tú sadu pre Akai, kde je aj tá pôvodná malá gumička s ktorou som mal naposledy problém

ide mi o názor na dostupnosť a kvalitu
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa jhradec »

Pokud je problém s výškou hlavy- respektive polohou stop je nejlepší provést silný záznam a ten následně zviditelnit suspenzí jemného železa( tzv. Karboxylové železo). Hned je vidět, jestli jsou stopy správně. Tedy samozřejmě nahrávací hlavy 8-)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Akai DX-57

Príspevok od používateľa EZ647 »

hral výborne predtým, musí aj teraz, ale to nebola odpoveď k poslednej otázke :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Akai"