C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

teraz celkom nerozumiem, nemal si náhodou EU verziu o ktorej hovoríš? aby sme mali jasno :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som mal dlho nejaké AD (europske) ale nepoužíval som ich nejak lebo ma veľmi neoslovili a potom som prišiel k tejto (japonskej) a tá ma teda oslovila :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

presne k tej verzii? zaujímave
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK AD 46min rok 1990-1991 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/tdk_ad.html#91j

Táto verzia AD je v podstate technicky úplne zhodná s tou predošlou, došlo na modernizáciu obalu a potlače. Kazeta je síce na weboch uvádzaná ako 1991, ale tento môj kus je taktiež vyrobený v roku 1990, teda zhodný rok ako verzia, ktorá má byť staršia, ktorú som ukázal včera.

Balenie:
Tmavá hrubá krabička je už ale zaoblená, s logom TDK Made in Japan.
Fólia a jej dizajn je teraz skoro kópiou našej AD pre rok 1990-1993, len totálne zmenili farby, na strieborné pozadie v kombinácii s čiernou by som si na AD zvykol, ale tá červená mi k tomu tak brutálne nepasuje, ale zase je to taká inakšia exotika tohto modelu kazety.
Zadná strana fólie je tiež veľmi bohatá a pestrá, podobne ako predošlá verzia, myslím že doba prelínania starej doby grafov a technických údajov do novej doby obrázkov a marketingu je stelesnená v zadných stranách fólie oboch týchto verzií kaziet AD.
Booklet veľký skladací typ J, v podstate graficky takmer identický až na grafiku modelu.
Nálepky sú tiež veľmi bohaté, je tam istá veľká, ale nefarebná pestrosť výberu.

Kazeta:
Technicky identická Japonská verzia dlhého rovného okna, s extra malými skrutkami, ktorú som predstavil včera, nepatrne tmavší odtieň sivej kazety, cievky zhodné, potlač je už dvojfarebná v grafickej podobnosti s našou Európskou verziou.

Páska:
Technicky úplne zhodná s predošlou, tmavá železitá, mimoriadne priesvitná.

Kazetu som získal v 06/2018 taktiež z KE, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 17.6.2018:
+4db, bias -6
Dynamika výborná, občasné špičky +6db, výškovo veľmi dobrá, aj keď bias som dal nižšie než na tej včerajšej, aj to môže byť rozdiel vo veku a skladovaní, lebo tie kazety považujem za identické. Tu u Akai trochu hnevá ľavý kanál, no uvidíme ako po výmene kladiek v nejakých novších testoch do budúca, pretože ak je hlava tak opotrebovaná, novú iste nezískam a taktiež nie je problém na všetkých kazetách s týmto na Akai, ale TDK sa v tom vyžíva viac než je obvyklé.
Žiadne poruchy.

Ďalšia zaujímavá zbierková kazeta, pekne bude ladiť v poličke s našimi Európskymi verziami.
Po kvalitatívnej stránke, platí to čo u včerajšej AD, veľmi dobre kompatibilné pásky s rôznymi strojmi, s minimom kalibrácie, odporúčam.
Prílohy
IMAG0286.JPG
IMAG0287.JPG
IMAG0791.JPG
IMAG0792.JPG
IMAG0793.JPG
IMAG0794.JPG
IMAG0795.JPG
IMAG0796.JPG
IMAG0797.JPG
IMAG0798.JPG
IMAG0799.JPG
IMAG0800.JPG
IMAG0801.JPG
IMAG0802.JPG
IMAG0803.JPG
IMAG0804.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa tu tá zmena farieb celkom páči
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže ďalšia kazeta čo by si prijal, ale keby som ponúkal tak už nie :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja to píšem teoreticky, že keby nemám kazety ale inak ja som už písal, že kazety nezháňam a zberateľ som nikdy nebol
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej, už som čítal, ale je to škoda

ak prežijeme v zdraví najbližšie dni/týždne/mesiace atď. bolo by vhodné zo záľub akéhokoľvek druhu vyťažiť maximum.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa moniatko »

táto sa mi páči asi najviac, teda ešte tá, ktorú mám ja (pravdepodobne príde po tejto :D)
ADčky tohto vzhľadu s týmito nálepkami mám najradšej
mať peniaze beriem plné krabice ADčiek :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK AR 46min rok 1988 Made in Japan, EU trh
https://ez647.sk/cc/tdk_ar.html#88

AR - Acoustic Response, je superferro kazeta/páska používajúca častice Neporézneho Avilynu. Trochu sú okolo toho zmätky, nakoľko TDK neinformuje vo všetkých modeloch rovnako, ale v technických údajoch pre 1990 a 1992 sa objavila práve táto informácia že sa jedná o NP Avilyn. Rovnako tak model DS-X pre USA kde by mala byť AR páska tieto informácie obsahuje priamo na fólii.
Prehľad modelu na fóre.
Model bol uvedený pre Japonský trh v roku 1984 a pre zvyšok sveta v roku 1988. Posledná známa verzia bola v Európe v roku 1996 a vyrábala sa zrejme ešte okolo roku 2000 v Luxembursku. V Japonsku posledná verzia AR bola pre rok 1994-95.
Predchodca superferro bol model OD, no a karty nám tu ešte mieša model AD-X ktorý si tiež časom ukážeme, spolu s AR-X.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom TDK Made in Japan.
Fólia má grafiku ako ostatné normalky pre rok 1988 v Európe, len narozdiel od D je ladená do tmavších farieb, bordovej a matnej zlatej.
Folia vzadu ukazuje hierarchiu pre tento rok, graf a niekoľko technických poznámok. MOL tejto pásky je uvedený pri 315 až na +6,5dB, čo je vlastne viac než vtedy akákoľvek kazeta TDK typu II, prekonáva ho až metalka MA-X s výkonom +7,0dB, ktorý je platný až v roku 1990, pre rok 1988 je MA-X taktiež na +6,5dB.
Obal taktiež uvádza zloženie len NP Ferric, o Avilyne sa nepíše nič. U novšej verzie 1990 aj keď je v technických dátach uvedený NP Avilyn tak priamo na fólii kazety je uvedené len Super Premium Ferric, proste marketing víťazí!
Booklet je veľký skladací typ J, kde dve polovice sú s riadkami na popis a zvyšok je štvorčekovaný z oboch strán. Nálepky sú pomerne pestré.

Kazeta:
Veľké okno TDK 1988 je klasika pre superferro, s jednoduchou potlačou. Čo je u tejto kazety veľmi netypické sú veľké cievky, nakoľko sa to zvyčajne dávalo len pre Japonský trh, táto šarža bude asi výnimka, veľké snehovobiele mriežkované cievky s červenou svorkou. Viem z fotiek že u týchto Európskych kaziet sa vyskytujú aj klasické veľkosti cievok pre C46, takže je to skôr taká výnimka alebo rarita.
Môj kus kazety vyrobený v Japonsku v roku 1989.

Páska:
Príde mi menej železitá svojim odtieňom než u AD pásu, ale priesvitná je takmer ako AD. Môžme naozaj špekulovať o tom či sa jedná o NP Avilyn aj v tomto prípade, alebo proste nie, ja už to nechcem toľko riešiť a nechávam všetky pásy AR označené ako NP Avilyn.

Kazetu som získal do zbierky v 08/2020, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 22.8.2020:
+10db, bias -12, výstup z pásky posilnený oproti zdroju +2db.
Výstup z pásky je výrazne basovejší a mohutnejší, bohužiaľ potrebuje nízky bias aby som bol spokojný s výškami, a taktiež ľavý kanál zase nedolieha dobre, tam je pokles o 4db. Inak bez porúch.

Do zbierky veľmi pekná kazeta a veľmi žiadaný model.
Na nahrávky je to dneska jeden z najlepších materiálov čo môžete získať od typu I, samozrejme vždy podmienené dobrým stavom.
Ak som robil testy a nahrávky EU verzií AR pre rok 1988, tak na všetkých deckoch bola dobre kompatibilná a dosahovala slušných parametrov hraničiacich s možnosťami prístroja. V tomto prípade +10dB je extrém, asi len dobre sadla testovaná skladba, ale u takejto kazety je extrém aj tých +6dB nahrávky. Takže odporúčam veľmi.
Prílohy
IMAG0814a.JPG
IMAG0815a.JPG
IMAG0805.JPG
IMAG0806.JPG
IMAG0807.JPG
IMAG0808.JPG
IMAG0809.JPG
IMAG0810.JPG
IMAG0811.JPG
IMAG0812.JPG
IMAG0813.JPG
IMAG0814.JPG
IMAG0815.JPG
IMAG0816.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

pekná kazeta, síce to neni moja krvná skupina ale je to luxusné, tieto nálepky nemajú chybu ale tá dolná časť v bielom to tam má byť alebo si tam niečo položil? Zvuk AR je vynikajúci ale je to trochu zvláštna páska, ten MOL láka vybudiť naplno ale to je správna cesta možno len u tej orchestrálnej muziky ako písali v dobových textoch, inak je to skôr o tom nejsť nadoraz a nechať pekne tú pásku robiť svoje. Dá sa kvalitou doporučiť na krabice, CD, LP všetko bude znieť dobre a pôsobivo, pre dolby sa to nehodí
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja ti neviem mne sa na dolby hodí, pekne zladené hlavy zahrali krásne aj na Akai, tie nahraté IF na Sony decku, na Akai hrajú nádherne aj so zapnutým dolby

nálepky:
https://ez647.sk/cc/bb/tdk_ar4688n.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"