C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ešte som s metalkami TDK neskončil, nasledujúce dni ich tu bude dosť, tak uvidíme či na nejakej ten prášok nebude
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Mne sa tá staršia MA páči trochu viac. Keď na ne narazím, určite ich budem chcieť,ale zvolil som taktiku-nezháňam ich :lol:
Mám rád ten modernejší vzhľad.
No a už keď som spomenul MA-XG, resp. MA-R, tak ma napadlo pri tejto poslednej kazete MA, že... Prídem do obchodu s úmyslom kúpiť kazetu a boli by tam MA a MA-R vedľa seba, už teraz viem, že peniaze by mi stačili možno na TDK D, ale ja by som bol hotový z tej MA-R.
Pamätám si ten pocit keď som ako 15 ročný stál v obchode na Obchodnej v BA, mali tam Technics so stieračmi cena cca 60000 - strýko ma odtiaľ nevedel dostať a ani mi vysvetliť, že sú aj taký ľudia čo na to majú 🤣
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

To si spomínam asi 10-14rokov dozadu ako pán predával na aukru celú krabicu 5 či 10 kusov MA-R a cena bola tuším 3000KC za kus? mi to prišlo vtedy strašne moc, dneska by som asi povedal dobre. Ale celá krabica už to cenovo dosť nafúkla.
Dneska by to cenovo šlo u mnohých.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK MA 46min rok 1988 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/tdk_ma.html#88j

Vrátime sa k legendárnej verzii dizajnu TDK 1988, tak ako SA 46 1988, ktorú som ukazoval nedávno, patrí presne do tejto dizajnovej rady. Aj Keď SA bola pre EU trh s netypicky veľkými cievkami, dnešná MA bude pre Japonský trh s typicky veľkými cievkami.
Na odkaze hore, si môžete ľahko nájsť aj rovnakú verziu roku ale pre EU/USA, ku ktorej som robil predstavenie tejto MA vo vlákne C120 (kazeta C110)

Balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom TDK Made in Japan
Fólia s metalickou potlačou vo farbách ako tá Európska či Americká, teda bledo modrá so strieborným a čiernym podkladom. Takže pri modrej ostali v istej miere.
Do Japonskej ale ešte pchali tú zlatú elipsu for CD a zadná strana po Japonsky, s grafom a údajmi aj hierarchiou modelov.
Uvedený MOL 315Hz je na tejto verzii len +6,0dB, ale väčšina už má +6,5dB a to aj niektoré staršie, takže neviem či mali zlý rok v TDK, alebo proste meracie vzorky práve vtedy neboli najlepšie? :D
Rozhodne to nie je zlé, pretože ten výkon je na metalky slušný a kazeta za to stojí!
Booklet veľký skladací typ J, teda ak to porovnávam s našou verziou, tak táto je zvláštnejšia, menej miesta na popis, divnejšie usporiadané riadky, veľa kecov o kazete a prerastené niektoré texty a čísla na booklete. Nálepky potom až podozrivo jednoduché.

Kazeta:
Asi sa budem opakovať, ale na druhú stranu keď to niekto číta samostatne a nie za radom ako som to písal, tak možno to má zmysel, inak popis bol už u TDK SA 46 1988.
Legendárne veľké okno TDK roku 1988 s typickou stredovou mrežou, veľké cievky a dizajn presne ako u menovanej TDK SA, ale s mierne odlišne usporiadanou potlačou na kazete a v matnej striebornej farbe, na rozdiel od zlatej pri SA.
Môj kus vyrobený v roku 1989 v Japonsku.

Páska:
Tak a je to tu zase, biely prášok, inak by bolo všetko v poriadku :D
Samozrejme tmavá ale sivá, nepriesvitná, typická metalka.

Kazetu som získal 09/2017, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 29.9.2017:
+6db, špičky +8db, bias 0
No a máme to tu! výkon je taký ako uvádza fólia a bias je taký ako uvádza manuál Akai, že TDK MA 60 je jeho kalibračná metal kazeta. Neskutočne dobrý zvuk aj výkon, teda on sa občas nájde nejaký drop na výškach, inak by to bolo naozaj neskutočne dobré :D
Veľmi veľký oter na hlavách z bieleho prášku, škoda, zvukovo je to tak neskutočne dynamické a úžasné....

Takže do zbierky zase pecka s veľkými cievkami a páskou IV.
Na nahrávky, nebyť prášku, toto je jedna z najlepších kaziet zvukovo, myslím že ani Sony XR sa na ne nechytali, takže je to na zamyslenie.
Prílohy
IMAG0558.JPG
IMAG0559.JPG
IMAG0010.JPG
IMAG0998.JPG
IMAG0999.JPG
IMAG0001.JPG
IMAG0002.JPG
IMAG0003.JPG
IMAG0004.JPG
IMAG0005.JPG
IMAG0006.JPG
IMAG0007.JPG
IMAG0008.JPG
IMAG0009.JPG
IMAG0640.JPG
IMAG0641.JPG
IMAG0642.JPG
IMAG0643.JPG
IMAG0644.JPG
IMAG0645.JPG
IMAG0646.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

aj keď je jasná príbuznosť s SA tak tu sa mi trochu viac páči tá fólia, kazeta ma neoslovila ale kvality nespochybňujem ale ten biely prášok teda neviem, asi by som si to už dnes nekúpil. Dobré asi len do poličky, nálepky sú tiež divné. Je to pre mňa taká zvláštna kazeta, rád si ju pozriem, prečítam o nej ale mať ju nemusím
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

potom až múka drasticky zdražie ako sa hovorí, tak budem oškrabávať všetky tie metalky TDK :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

odhliadnuc od toho bieleho prášku, táto vyzerá vo veľmi dobrom stave, je to vidieť na fólii a hlavne na tieniacom pliešku a vankúšiku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

oni tie kazety sú naozaj veľmi pekné a kvalitné a v dobrom stave, len ten prášok to kazí, vidíš aj parametrovo je to presne podľa knižky kalibrácie Akai, čo si viac môžem priať?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Ten bieli prášok, to bude skondenzovaná morská soľ, z prepravy loďou :D
Ešte keď sa Japonské autá robili v Japonsku, tak už ako nové mali chytené výfuky, toto bude niečo podobné :lol: s tou hrdzou sa to tak chytilo, že sa to traduje aj teraz, keď okrem subaru už všetci vyrábajú v Európe. U subaru je zas nehrdzavejuca oceľ a aj tak sa to traduje :D
Normálne mám nutkanie odbaliť jednu ma, konkrétne tieto mám, ale 54 minút.
Parádna kazeta z vrcholu kazetového obdobia👍
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano: si robíš srandu, ale na fórach sa jasne píše že zberatelia a ľudia čo majú tieto kazety od nova a bývajú v prímorských oblastiach, majú tento problém s týmito TDK podstatne skôr a intenzívnejší, slaný vzduch mimoriadne prospieva tejto degradácii pásky
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

No a Japonsko je samo o sebe na ostrovoch :D Takže je to jasné. Treba zháňať tie z NDR.
Verím tomu, že to dnes preveríš a ako znalec, rozhodným slovom zmetieš zo stola všetky tieto diskusie. Alebo počkaj, nech si vytvorím zásobu kaziet z NDR, kým nezačnú rásť ceny :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano práve píšem text k zajtrajšej TDK MA vyrobenej v Nemecku. Je to rovnaký problém.
A keď celkom, môžeš sa pozrieť na verziu C110 z Nemecka :D
viewtopic.php?p=34104#p34104
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"