C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa páčia obe farby, celkovo pekná kazeta, asi som tomu fakt prišiel na chuť, síce nechápem tie ich značenia ale to je jedno
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

sa nabifliš ako ja za mlada :D

staré Delta kazety That´s pre Európu:
I: RX►TX►FX
II: VX►EX►EM-X
IV: MG-X►MR-X PRO

Nová generácia po roku 1990:
I: RX►as:I►CD/IF
II: VX►as:II►CD/IIF►CD/MH
IV: MG-X►as:IV►CD/IVF►SUONO
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

keď mne to príde, že niekto kto určoval názvy tých modelov nevedel ako na to
RX, TX, FX? To vážne, veď FX je u Sony rozpočtový model... Čiže správne by to malo byť FX, RX, TX ale celkovo to nejak neladí, ja viem už na nich moc toho nezostalo ale čo do šľaka znamenajú tie skratky? Flexana, Rexana, Texana? A o tých ass:I a podobne ani hovoriť nejdem, to bol snáď vtip
Naposledy upravil/-a Nstar v Streda, 23. Marca 2022, 18:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

to by som povedal že tie mená na konci kaziet That´s bol posledný výkrik pri hodení kazetovej technológie do priepasti

a musím upozorniť že model FX bol už v roku 1985, ale Sony prišla s týmto rozpočtom asi až v 1990, takže kto prvý určil štandard názvu? :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mohli sa ale trochu snažiť, mohli radšej skúsiť osvedčené farby
Thats Black, Red, ......Silver, Gold ale asi by to nebolo ono, predsalen trojuholníková kazeta značky Toť s označením as:IF/CD má taký cveng
Naposledy upravil/-a Nstar v Streda, 23. Marca 2022, 18:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tie dvoj a trojpísmenkové staršie rady sa mi páčia, všetko ostatné kde sú komplikované znaky ako :, / apod mi príde prehnané, to sa ani do názvov nehodí, ako majiteľ webu to považujem za striktne zakázané znaky v názvoch :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s CD-II 46min rok 1986 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/thats_cdii.html

Zaujímavá Japonská rada 1986
bola vytvorená troma druhmi modelových typov a to tých štandardných, potom radou EVE a radou CD.
Aj keď to je na uvedenej stránke hierarchicky napísané ako EVE-II►CD-II►EM-X, tak parametrovo to vyzerá že dneska predstavený model je vlastne technicky vyššie než EM-X. A to sa EM-X považuje za najsilnejšiu pásku typu II metal od Taiyo Yuden, takže? poďme sa pozrieť čo o tomto vieme.
Okrem toho že rada CD je dosť divné označenie, ale úspešne ho firma používala aj v USA verziách svojich kaziet.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom That´s.
Fólia je na modeloch CD pomerne jednoduchá a kontrastná s grafikou podporujúci Delta dizajn kazety a kontrast farieb čiernej a bielej, či matnej striebornej doplnené o farebný pás a čísla konkrétneho typu, teda pre CD-II je to v oranžovom nádychu.
Zadná strana okrem grafu a Japonských textov informuje o MOL +5,5dB, čo je veľmi nevídané, pretože EM-X ako najvyšší zástupca typu II firmy, dosiahol len +5,0dB (tiež by to mohol byť výberový pás EM-X, že?)
Ďalej v Japonskom texte vzadu je uvedené 3500G, čo som predpokladal že by mohlo byť 3500Gauss ako magnetická energia, ale tak silný magnetický výkon mali len najlepšie metalky na svete, takže mám trochu pochybnosti ako údaj vytrhnutý z Japonského kontextu, hlavne po tom ako som našiel na jednej verzii EM-X uvedené 3950G, čo nemá žiadna audiokazeta na svete.
Aj keď musíme brať tento fakt že metalky aj pre typ II majú mimoriadne vysokú magnetickú energiu, ale nemali by presahovať typ IV logicky.
A ako niekto už možno správne pochopil, aj dneska tento zvláštny model CD-II je vlastne metal typ II, aj keď to nie je nikde na obale jasne uvedené.
Keby si chcel dať niekto námahu a urobiť preklad jedného riadku čo znamená hneď prvý riadok zadnej strany fólie v čiernom poli kde končí veta práve tým 3500G, bolo by to super.
Booklet veľký skladací typ J, je v sivých, alebo ak chcete matných strieborných farbách, kde máte zaujímavo riešený priestor pre popis s riadkami, kde 1,5strany je viacmenej štandard a jedna polovička je oranžová označená ako Recording Note, teda poznámky nahrávok s rozpisom podrobnejších údajov, aj keď na tej oranžovej je to trochu nepríjemné.
Nálepky zase taký štandard tejto firmy.

Kazeta:
Delta klasika, čierna kazeta s jednoduchou bielou potlačou, bez ďalších podrobných technických informácii a cievky bez kontrastu kompletne biele aj so svorkou. Celá táto rada CD je na potlač a vzhľad kazety veľmi monochromatická, aj keď kvalita je stále veľmi dobrá, tak neviem či tak lahodí oku, možno niekomu práve toto vyhovuje viac.
Zavádzacia páska je aj tu s bledomodrým značením.

Páska:
Svetlosivá metalka, nepriesvitná, takže tu sa pôvod nezaprie.

Kazetu som získal z KE v 09/2019, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 16.9.2019:
+4db bias -6, výstup z pásky je na úrovni zdroja
V podstate je to niečo ako Európska verzia EM-X, ktorá veľmi zostarla, pretože zvuk je niekoľko násobne mohutnejší a prebasovaný, a veľmi zľahka výkon vyskáče až na +10db, ale skresľovať začína už pri +6db, čo je škoda. Inak štandardná metal páska Taiyo Yuden, necháva dneska už veľmi veľa bieleho bordelu na hlavách zo spojiva.

Do zbierky zase zaujímavosť z Japonského trhu tejto značky, pomerne ťažký zberateľský artikel v dnešnej dobe.
Na nahrávky, v podstate platí to čo u predošlých That´s metal type II, biely prášok, ktorý by mal po niekoľkých prehratiach zmiznúť úplne, kalibrácia je proste sranda k popukaniu, takže je to skôr zaujímavý experiment, ale pre značku That´s je toto veľmi bežný štandard a v tej skoršej dobe 80tych rokov bolo vzácnejšie naraziť na typ II čo nie je metal, kdežto po roku 1990 sa to vo firme otočilo presne naopak.
Ale odporúčam, nie je to šmejd, len má najlepšie roky za sebou a trochu nepochopenia a intolerancie za kovový pôvod označený len dvojkou :)
Prílohy
IMAG0925.JPG
IMAG0926.JPG
IMAG0193.JPG
IMAG0194.JPG
IMAG0195.JPG
IMAG0196.JPG
IMAG0197.JPG
IMAG0198.JPG
IMAG0199.JPG
IMAG0200.JPG
IMAG0201.JPG
IMAG0202.JPG
IMAG0203.JPG
IMAG0204.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

pekná kazeta aj keď trošku na nudnejšiu variáciu ale booklet je dobrý, škoda, že v tej oranžovej nespravili aj tie nálepky a popis na kazete. To označenie 3500 fakt neviem čo je. Prijal by som ju do zbierky ale ani neviem či by som to rozbaľoval keď to tak špiní ale aspoň, že je kompatibilná s digitálom
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

práve že sa toho dá zbaviť podstatne ľahšie než na TDK metalkách
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s CD/MH 46min rok 1990 Made in Japan, alebo Singapure by GMS
https://ez647.sk/cc/thats_cdmh.html

Tento model predstavuje modernejšie prevedenie pásky Metal pre typ II od firmy Taiyo Yuden, ako som včera spomínal v novej generácii je už viac typov II s FeCo zložením a metaliek II menej.
Tento model je taktiež zástupcom takzvaného formátu Suono, a patrí do modelovej rady, ktorú som pekne v trojici predstavil minulý rok vo vlákne C100 a tento jediný model mi tam práve chýbal.
Aby to pasovalo, tak to bolo:
v modrej fólii normal FeCo CD/IF
v červenej fólii high FeCo CD/IIF
v čiernej fólii Metal CD/IVF
a dnešná dopĺňa sériu v bordovej fólii ako high Metal CD/MH.
Na odkaze modelu nájdete aj USA verziu, ktorá je značená CD-MH a fóliu má presne v štýle Japonskej rady CD, ako som predstavil včera a taktiež používa Delta dizajn aj v roku 1990.
Mimochodom nahrávku a test USA CD-MH v Delta kazete už môžete vidieť na fóre.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá tmavá krabička s logom That´s.
Fólia s čiernym čiarkovaným priezorom na kazetu vyzerá tak profesionálne a zvyšok v bordových farbách, čo pekne ladí k červenému modelu FeCo CD/IIF, akože je tmavšia a temnejšia, určite je tam podstatne tvrdšia páska, aspoň sa tak ten obal tvári :D
Zadná strana s jednoduchými popismi a hierarchiou, kde je tento model najvyšší a zloženie pásu označené jednoducho až genericky, Super Alloy.
Booklet veľký skladací typ J, štvorčeky musia byť všade, vonkajšia strana bordová a vnútorná bez farby.
Nálepky tak ako u ostatných Suono format.

Kazeta:
Tmavomodrá až čierna ako aj ďalšie z tejto série, červené cievky That´s dizajnu a jednoduchá potlač. V prípade tohto modelu je všade jasne označené, na fólii, aj na kazete že sa jedná o Metal Particle for High Position.
Dizajn kazety som už riešil pri modeli CD/IF, ale aj pri nahrávke samotnej kazety Suono.

Páska:
Svetlosivá nepriesvitná metalka, jej vzhľad sa nezaprie a je identický s predošlými kazetami Metal That´s, ktoré som prezentoval.

Kazetu som získal v 05/2017, test len Akai inak prázdna. Pred časom som nahrával na Akai verziu C60 a bol som s ňou skoro na 100% spokojný.

Akai DX-57, 21.5.2017:
+4db, bias -4
Verziu C60 som nahrával podstatne skôr než som získal túto a zahrala na Akai niekoľko násobne lepšie, takže zase rozdiel starnutia, táto hrá menej čisto a je potrebné mierne znížiť bias, kdežto u tej C60 som mal bias "plusový".
Stále je to však zaujímavý zvuk a basový prednes je dosť zvýraznený a nepotrebujem na to ani deck Sony s jeho basovým hrbom.
Biely oter počas testu bol, ale len jemne na okrajoch hláv.

Ešte spomeniem verziu C60, kde som dosiahol pri nahrávke na Akai +6db naplno, kde pri vstupe +4db do decku šlo z pásky +6db, s posilnením výkonu a basovej časti zvuku, pri biase 0 hrali výšky sviežejšie než zdroj.
Verziu C60 som nahrával a testoval na Akai v roku 2009, vtedy boli na tom tieto pásky ešte podstatne lepšie čo sa týka veku.

Takže do zbierky pekná kazeta, na nahrávky, stále sa bavíme už posledné dni o That´s metalkách pre typ II, z toho vyplýva aj kalibrácia a kompatibilita, teda s takou páskou si užijete kopu srandy, ja pred rokmi na C60 verzii som bol prekvapený mimoriadne dobrým zvukom, ale dosť skoro pred koncom trpela silnými výpadkami z otlakov svorky a lepu, čo nie je vždy bežné u That´s ale vtedy som bol tým celkom znechutený, inak skvelá a zaujímavá kazeta, zase odporúčam vyskúšať.
Prílohy
IMAG0380.JPG
IMAG0381.JPG
IMAG0205.JPG
IMAG0206.JPG
IMAG0207.JPG
IMAG0208.JPG
IMAG0209.JPG
IMAG0210.JPG
IMAG0211.JPG
IMAG0212.JPG
IMAG0213.JPG
IMAG0216.JPG
IMAG0217.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Neviem presne čo ale niečo sa mi na nej nepozdáva. Kazeta sama je pekná, ten dizajn je už klasika, no ten booklet asi je taký nepodarený ale celkovo by som ju prijal hlavne kvôli tým zvláštnym spôsobom, ktoré má tento pás. Asi by sa mi tam hodil nejaký house bez dolby, rozhodne pekne zaujímavý kúsok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak s telom kazety už máš skúsenosti, len s tou páskou nie :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"