C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Mne sa táto kazeta veľmi páči, podarilo sa mi ich zopár kúpiť v dobrej cene a jednu mám aj nahratú a zvukovo je to vynikajúca kazeta👍
Nekupoval som len tak naslepo, ale po porade s jedným skúseným členom fóra, ktorý ich označil za jedny z najlepších všeobecne medzi kazetami, vyššie zaradil už len tú čiernu Thats. Na RS-B965 je nahrávka perfektná a kalibrácia jednoduchá, hrá výborne.
Boklet a aj nálepky sú pre mňa dobré, ale nálepky vôbec nepoužívam. Neriešim mieru vybudenia pásky, nahrávam vždy na tú nulu, zosilňovač si už nejak poradí, veľmi čistý, precízny zvuk, ja som s ňou veľmi spokojný.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Dobre vedieť aj takto z iných skúseností ako ktoré kazety vychádzajú a ako su spokojní iní užívatelia
Keď nepoužívate nálepky ako potom viete kde je čo nahraté a kam patrí aká kazeta?
Naposledy upravil/-a Nstar v Piatok, 25. Marca 2022, 19:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

len sa mi nechce veriť tej dobrej kalibrácii keď je to metalka ako typ II :D
myslím na Technicse, ak je tam ATC automatika
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Pochybovať môžeš jedine v prípade, že máš nastavenú RS-B965. Inak aj odborník ako ty varí z vody :D sa neuraz!
Je to výborná kazeta.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tomu nerozumiem, tak mi to viac osvetli
nakoľko som tie kazety testoval aj nahrával, takže už nehovorím len teórie naslepo :P
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s MR-X PRO 46min rok 1985 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/thats_mrxpro.html

Dneska prejdem na plnohodnotný typ IV značky That´s.
A začnem rovno High-End modelom firmy, uvedeným v roku 1985 pre Európu s výrobou asi približne do 1989, potom ho ako vlajkový model nahradil Suono.
Ak prechádzam katalóg vintagecassettes, tak zdá sa že v USA tento model nemali vôbec a v Japonsku pod iným názvom.
Ako som spomínal nedávno výrobu pásky That´s, tak z ich špeciálne získaného prášku Geothitu je toto ten najkvalitnejší a najlepší produkt čo kedy vyrobili. Novší Suono už používa odlišný Nano Dynamic Tactoid recept.
Presný názov zloženia tejto MRXPRO pásky nie je jasný, ale na fólii si nájdete nejaký ten popis.
Model však považujem za high-end svojej doby, ešte neboli keramické kazety, kovové rámy síce už TDK mala, ale aj tak, tu sa jedná o profi pásku, podobne ako bola Sony Metal-ES, ktorá bola parametrami riadna divočina, neskôr ju použili aj do Metal Master, no k tomu modelu Sony sa v porovnávaní ešte vrátim.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom Made in Japan.
Klasický dizajn fólie That´s je tu v základe v čiernom prevedení s veľkým bielym nápisom značky, a matným zlatým ostatným textom, červeným značením dĺžky.
Zadná strana popis a graf, no hodnoty sa tu dozvieme až z potlače kazety.
Booklet veľký skladací typ J, ale o dizajne štvorcov sa už vyjadrovať nebudem :D
Samolepky zase bežné u tejto značky.

Kazeta:
Čierna kazeta v Delta dizajne, má matnú zlatú potlač, sivé cievky s nevýraznou oranžovou svorkou.
Zavádzacia páska je tu zrejme značená červenou farbou, takže viac než na dĺžku tu hrá rolu zrejme model.
No a mne vlastne farebné zladenie tejto kazety najviac sedí na obdobie Sony 1985, konkrétne veľmi dobré je porovnanie priamo s Metal-ES tej doby, cievky v sivo oranžovej a matná zlatá potlač.
Hodnoty priamo z kazety sú MOL 315Hz +6,0dB a SOL 10kHz -0,5dB, čo je asi dostatočné na rok 1985.

Páska:
Tu je zase typický svetlejší sivý vzhľad nepriesvitnej metal pásky.

Kazetu som získal v 01/2018, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 21.1.2018:
+4db, špičky +6db, bias 0
Veľmi schopný zvuk, žiadne poruchy, ani kolísanie, zvukový výstup je basovo posilnený oproti zdroju aj výstup sa zdá nepatrne silnejší ako celok než je signál na vstupe do decku.
Je tu jedno veľké ale, teraz budete čakať že napíšem slohy k bielemu prášku, ale nie, táto je výnimočne čistá, aj keď to kľudne môže postihnúť aj tento model pásky.
Moje ALE je zase k starnutiu pásov ako tak všeobecne. Pretože v roku 2013, čo je o 5rokov skôr než táto C46 v mojej zbierke, som získal prvú MRXPRO v dĺžke C90, a čo sa dialo na Akai pri teste v roku 2013 na tejto C90 kazete?
+8db, špičky +10db, bias +2
O zvuku sa ani nemusím baviť, dosiahla parametre ako keď som prvý krát skúšal nahrávať Sony Metal-ES či Metal Master, proste vravím za čerstvejšieho, lepšieho stavu získate high endovú metal pásku, ktorá síce nie je v keramickom či kovovom tele, ale za to páska je totálna šialenosť.

Zberateľský nádherná, na nahrávky je to divočina, za dobrého stavu bude bezkonkurenčná, taktiež by mala byť lepšie kalibrovateľná než metal typ II.
Ak sa vrátim k testom tej C90 v lepšom stave tak ak to zhrniem, môj Pioneer na nej dal +4db s nádhernými výškami, Technics AZ7 aj bez kalibrácie exceloval na +8db s nádhernými výškami čo sa mu nepodobá, len ATC to zabilo potom.
979 to síce už nedal, ale paradoxne tam to ATC opravila, takže nejaká anomália, a 575 taktiež, dvojhlavy na +4db to zvládli.
Takže kazetu by som silne odporučil ako vlajkovú kazetu triedy metal tejto firmy, a dovolím si povedať že kvalitnejšia a kompatibilnejšia než nový Suono.
Prílohy
IMAG0815.JPG
IMAG0816.JPG
IMAG0220.JPG
IMAG0221.JPG
IMAG0222.JPG
IMAG0223.JPG
IMAG0224.JPG
IMAG0225.JPG
IMAG0226.JPG
IMAG0227.JPG
IMAG0228.JPG
IMAG0229.JPG
IMAG0230.JPG
IMAG0231.JPG
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Si ma potešil touto kazetou a aj pochvalou pre pás :D
Dosť sa mi nepáči mnoho písmen na tele kazety, ale inak fajn, priamo dizajn sa mi nejak extra nepáči, ale u týchto vysokých modelov kašlem na dizajn, aj keď si viem predstaviť krajší. Ten trojuholník mi príde taký, ako keby sa nasilu chceli odlíšiť dizajnom od iných značiek.
Predchádzajúci príspevok, tu kazetu sklaibruje Technics úplne perfektne a naozaj je z nej vynikajúci výsledok, výborný zvuk. Narážal som akurát na to, že nie každému decku musí tá kazeta sedieť, no a v neposlednom rade som strašne pyšný na ten môj Technics, lebo aspoň ten funguje poriadne :lol: a nerobí si čo chce. Pravda je, že počúvam cez bedne, možno cez sluchátka by som bol kritickejší a pravdou je, že tie sluchátka skúsiť chcem, ale nechce sa mi zapájať sluchátkový zosilňovač. Keď som počúval cez sluchátkové výstupy zosíka, CD ale aj kazeťákov, myslel som že beyerdynamic DT990pro sú šmejdy :D tie výstupy sú veľmi slabé, aspoň u mňa.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

možno tie staršie Technicsy mali lepšiu pokročilejšiu kalibráciu, tie nové len aby sa nepovedalo, u nových si mysleli že to AZ hlava všetko zachráni :D
ale ťažko povedať, keďže Matsushita mala ako kazetového partnera TDK, takže voľba je jasná
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Kazety pre môj deck sú jasné, ako vravíš partner bol TDK a preto som jednoznačne naklonený pre tie najlepšie kazety a teda Maxell :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

No vidíš, Akai mi tiež kalibrovali na TDK, okrem normalky, tam proste musela byť Maxell UDI :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s MR LTD►X 46min rok 1986 Made in Japan, Japonský trh.
https://ez647.sk/cc/thats_mrxproltd.html

Dneska ostaneme pri rovnakom modeli kazety ako včera, ale pre Japonský trh, k tomu ešte v špeciálnej limitovanej edícii.
Technicky sa teda jedná o rovnakú pásku zložením a rovnakú kazetu konštrukčne. Zmenili sa farby a názov.
Vintagecassettes uvádza rok uvedenia tejto vysokej metalky až 1986, čo mi celkom na Japoncov nesedí, ak v EU to bolo 1985, ale nevadí, je to všetko približne aby sme mali aspoň predstavu čo a ako.
Takže v tom roku 1986 uviedli tento vysoký model metal pod názvom MR-X, kde to klasické PRO v celku MR-X PRO bolo až na potlači kazety, ale zvolili taký viac farebne vojenský štýl
Na rozdiel od Európskej čiernej verzie.
Od ďalšej generácie Japonskej série That´s sa model zmenil na MR-XP a pod týmto názvom, dokonca v tomto dizajne vydržal až do konca kaziet That´s v Japonsku, dokonca posledné roky bol paralelne súčasťou linky spolu s modelom Suono, čo je veľmi nevídané, zrejme vedeli čo robia a že Suono možno nebola taká pecka, alebo bola? proste si nechali celú starú profi radu kaziet súčasne s novou.
No ale len v tom prvom ročníku k vojenskej zelenej MR-X PRO pridali aj túto dnešnú limitovanú, ktorá sa volá proste MR LTD►X, preto som ju aj oddelil od Európskej verzie samostatne.
Keďže sa jedná o technický totožnú kazetu, tak môžem prejsť rovno na dizajnovú omáčku.

Dnešná kazeta, balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom Made in Japan.
Fólia aj celkový vzhľad pôsobia sviežejšie a svetlejšie než pôvodné verzie v EU a Japonsku, celkové grafické rozvrhnutie dizajnu fólie a priesvitných častí lepšie ladí s posolstvom trojuholníkového okna.
Táto limitovaná verzia v čierno žltej, alebo matnej zlatej ak chcete je celkom výstižná vzhľadom k farebnosti kazety.
Zadná strana s Japonskými popismi, zase to záhadné 3500G a MOL uvedený +6,0dB, plus graf.
Booklet veľký skladací typ J, je dizajnovaný presne ako som ukazoval pri Japonskej verzii modelu CD-II, ale na podrobný popis nahrávky dali lepšie farebné pozadie.
Nálepky jednoduché ale v Japonskom štýle That´s.

Kazeta:
Klasický Delta dizajn, ale strieborná, tu sa pre fotky z internetu naskytuje možnosť použitia nejakého kovu, alebo iného materiálu? Veľké houby ! :D Jedná sa o svetlo sivú kazetu, ktorej vonkajší povrch je nastriekaný striebornou farbou, vnútro je svetlo šedé.
Snehovo biele cievky s červenou svorkou tomu dávajú naozaj celkovo svieži dojem, nič temného na tej kazete nie je narozdiel od pôvodnej verzie.
Uvedené údaje na potlači kazety sú totožné s našou verziou MR-X PRO.

Páska:
Svetlejšia sivá, nepriesvitná, má dojem matného povlaku na sebe, ono to má svoj dôvod.

Kazetu som získal v 12/2017, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 27.12.2017:
+4db, špičky +6db, bias -12
Výkonovo stále slušná, ale ten bias na výšky je proste strašne mimo, okrem toho poruchy na výškach, síce len jemne, ale sú tam. Páska necháva silný biely oter.
No a to je dobrý príklad zlého skladovania a pokročilého veku, ak si porovnám predošlú MR-X PRO, ktorú som na tom istom decku testoval o rok neskôr, čo vylučuje chybu decku či opotrebovanie, tak je jasne vidieť a počuť tú veľkú priepasť čo robí horší stav a skladovanie.

Takže maximálne zberateľská, toto je vyslovene pecka, high-endová metalka That´s k tomu ešte v limitovanej edícii.
Na nahrávky by som veselo odporučil pod podmienkou dobrého stavu, lebo to sú neskutočné úžasné kazety, aspoň teraz máte približne predstavu čo sa deje s tak kvalitnými kazetami aj v horších podmienkach.

Na záver ešte trochu osobných vecí, síce sa cítim jak na sociálnej sieti, ktorú našťastie nemám, ale byť o rok starší by malo byť šťastným dňom, ja by som bol rád keby to šlo občas aj dozadu tie čísla o.O
A obhliadnuc sa za prvou verziou kazety Sony HF-S, alebo aby som nebol offtopic, tak za That´s MR-X PRO, hej niekedy vtedy to začalo... :D
Prílohy
IMAG0240.JPG
IMAG0241.JPG
IMAG0235.JPG
IMAG0236.JPG
IMAG0237.JPG
IMAG0238.JPG
IMAG0239.JPG
IMAG0240a.JPG
IMAG0241a.JPG
IMAG0242.JPG
IMAG0243.JPG
IMAG0244.JPG
IMAG0245.JPG
IMAG0246.JPG
IMAG0383.JPG
IMAG0384.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

That´s as:IV 46min rok 1990 Made in Japan/Singapure by GMS?
https://ez647.sk/cc/thats_asiv.html

Dneska tu máme kazetu, ktorej verziu C100 som už raz prezentoval, takže si dáme akože reprízu :D
(pozerám že tam som písal o patente na zmrzlinu straciatellu s bielymi kúskami čokolády, no neviem, teraz keď na tú kazetu pozerám tak ma šteklí v krku ako pri prejedení sa sladkým, takže rozhodne je to Oreo, kde je veľa oblátky a málo plnky :D )

Kedysi riadnemu kovovému základu firmy That´s kraľoval model MG-X, ale s príchodom 90tych rokov sa to zmenilo a z MG-X sa stal ľahký nekvalitný rozpočtový model a poriadnu triedu metal ste získali až práve od tejto motýlej verzie as:IV.
Verziu C100 som už nahral a bol som s ňou veľmi spokojný, takže neočakávam nič iné ako kvalitu.

Balenie:
Hranatá tmavá krabička s logom That´s.
Fólia je v podstate ako na type I a II tejto rady, priesvitná vpredu len s veľkým zvýraznením modelu a zadná strana čierna s popismi a hierarchiou, dosť mi chýbajú u týchto kaziet technické údaje MOL, aj na novej MG-X aby som to mohol porovnať o koľko to kleslo dole.
Ale to oni asi nechceli.
Páska je označená ako ,,Prestxide type IV,, magnetic crystals.
Booklet veľký skladací typ J, k šedým štvorčekom sa už vyjadrovať nebudem, ale celok je zase robený v čiernom podklade dojmu zabalenej kazety. Nálepky klasika.

Kazeta:
Dizajn motýľ o ktorom som niečo písal už vo vlákne C100 v pekne kontrastnej verzii tmavo šedej kazety s čiernymi cievkami a bielou svorkou s minimum skromnej nerušivej potlače.

Páska:
Stále pomerne sivočierna, ale keď v porovnaní so sivým plášťom kazety vyzerá modro.

Kazetu som získal v 05/2017, test len Akai, inak prázdna.

Akai DX-57, 21.5.2017:
+4db, bias -4
V porovnaní s C100 som na Akai dosiahol +6db pri rovnakom biase, ale zvukovo excelovala až na decku Sony.
Táto C46 na Akai má dosť slušný zvuk, ale nepríde mi tak krásny ako na C100 pred rokmi.
Verzia C100 nechala po jednom či dvoch prehratiach trochu bieleho oteru, táto C46 pri teste bola čistá, tak možno pri celej dĺžke sa niečo prejaví.

Takže moderná That´s, sa do zbierky vždy hodí.
Na nahrávky s vhodným deckom si myslím že dosiahne veľa, aj keď som mal vždy väčšiu chuť a zvukovú dôveru v kazety staršej výroby firmy v Delta okne, napriek tomu odporúčam určite aspoň na vyskúšanie.
Prílohy
IMAG0374.JPG
IMAG0375.JPG
IMAG0259.JPG
IMAG0260.JPG
IMAG0261.JPG
IMAG0262.JPG
IMAG0263.JPG
IMAG0264.JPG
IMAG0265.JPG
IMAG0266.JPG
IMAG0267.JPG
IMAG0268.JPG
IMAG0269.JPG
IMAG0270.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"