Čištění, běžná údržba a servis decků

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

vyzerá to, že oneeeee mal pravdu, tvári sa to ako poistný krúžok kovový uzavretý idem to nejak premyslieť ako to sundať bez náhrevu
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

malé nožničky a vytiahnuť. pozor na stratu .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

už som skúšal čokoľvek, premýšľam či to nemá ísť von opačne, zo strany zotrvákov ale to som ešte nevidel tak si myslím, že to je blbosť aj keď teda nevidel som ešte všeličo
je to inak trochu vrak, sa mi zdá, že aj hriadeľ má na sebe známku korózie a môžem to čistiť ako chcem, stále to tam je
je to Panasonic RQ X11, možno to skúsim zložiť bez mazania, ktovie či je to vôbec inak funkčné
Prílohy
strojek.jpg
strojek.jpg (62.82 KiB) 1196 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Teslák »

Je to i tak slušný walkman. Na takové podložky se snažím jít ostrým nožíkem. Hřídele jsou naschvál možná narezlé,aby lépe táhly pásku vůči kladce. U walkmanů ,kde jsou takto tenké hřídele ,by leštěná mohla klouzat.
Jeden mám na díly,pokud by bylo potřeba něco kuchnout.
Prílohy
P_20220424_174359_vHDR_Auto.jpg
P_20220424_174406_vHDR_Auto.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Podľa mňa je to vynikajúci prehrávač, ja ho mám odnovoty a dostal pekne zabrať, hrával veľmi často a vo všetkých podmienkach. Trochu menej podarené tu bolo Dolby a slúchatka mali síce pekný zvuk pomerne ale nevydržali fungovať ani mesiac a to ani po opakovaných výmenach resp. opravách v reklamácii. Je k tomu výborné jednotlačidlové diaľkové, žiaľ bez neho nedosiahne volume plný výkon.
Mám našťastie jeden náhradný vrak ale bez páskovej dráhy. Tie kapstany sa mi nedarí vytiahnuť ale to chce len pauzu od toho pár dní.
Ďakujem za ponuku a ochotu poradiť
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Dlouho se tu nepsalo něco smysluplného, tak to zkusím napravit. Jak jistě víte, tak na způsob čištění gumových kladek decků či R2R mají uživatelé docela rozdílné názory. Někdo používá líh, někdo IPA a někdo na to prostě s*re :mrgreen: . Celkem náhodně jsem narazil na zajímavé video na youtube, které jsem si bohužel neuložil (jednalo se o nějakou opravu decku) a servisman čistil kladku přípravkem Servisol Foam Cleanser 30.

Foam Cleanser 30.jpg
Foam Cleanser 30.jpg (158.26 KiB) 619 zobrazení
Foam CLeanser 30 je speciální čistící pěna ve spreji na povrchy elektroniky. Dokáže odstranit ten největší kentus z povrchu a ještě to vytvoří antistatickou ochranu. Tak jsem pátral, pátral a zjistil, že anglický výrobce již tento přípravek nevyrábí. Hledal jsem v obchodech na internetu a našel jediný e-shop u nás, který ho má stále skladem! Asi bych to přešel v klidu, ale výsledky čištění kladek jsou neskutečně dobré.

Vybral jsem jednu kladku, kterou mám jen tak odloženou a nevypadá zrovna nejlépe.

Kladka před čištěním.jpg
Kladka před čištěním.jpg (68.52 KiB) 619 zobrazení

Pak jsem použil přípravek cleanser 30 na vatovou tyčinku a čistil. A výsledek je níže.

Vyčištěná kladka.jpg
Vyčištěná kladka.jpg (98.93 KiB) 619 zobrazení
Přípravek se z povrchu kladky částečně odpaří a část se vsákne do gumy. Akorát hodně staré kladky, které mají již velmi lesklý povrch a jsou ztvrdlé jak užíváním, tak působením rozpouštědel na bázi alkohollu již nejdou vyčistit. Došel jsem k názoru, že na gumu prostě líh a ipa nepatří. Níže je obrázek kde jsou k porovnání 2 kladky. Ta s lesklým povrchem je již na vyhození.

Porovnání 2 kladek.jpg
Porovnání 2 kladek.jpg (87.64 KiB) 619 zobrazení
Porovnání 2 kladek 02.jpg
Porovnání 2 kladek 02.jpg (114.34 KiB) 619 zobrazení
Abych nezůstal nic dlužen, tak zde hodím adresu e-shopu kde tento přípravek ještě mají: https://www.pselectronic.cz/k5601-129-f ... er-30.html

Doporučuji se tam zaregistrovat. Blbne jim elektronický systém potvrzování objednávek a navíc s velkým zpožděním. Je třeba být trpělivý a nebo jim pak napstat na druhý den pokud nic nepřijde. Bez registrace nebudete vědět o jakou objednávku se jedná a podle jména to bude zdlouhavější se s nimi domluvit. Bohužel to je určitý problém tohoto e-shopu.
Naposledy upravil/-a orhore v Pondelok, 9. Októbra 2023, 22:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Jo, je všude možně, akorát že není v prodeji. Však tam máš napsáno "Již se nevyrábí" :D A nejde ani přidat do košíku.

Již se nevyrábí.jpg
Již se nevyrábí.jpg (10.48 KiB) 600 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa AdmineR »

pekny vysledok ...
Ja som z kategorie S!EREM na kladky aj hlavy. Ale napadlo ma, že preco nevyskúšate tak dostupný, lacný prípravok určený na oživenie pneumatík na autá. A je ich spústa.
Ak by niekto chcel, mám asi ešte načatú flašu talianskeho. A pekne urobí gumu mäkšou a pružnejšou a čistí zároveň.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Ty sračky na oživení gumy mohou být zajímavé, ale nemám zkušenosti. Navíc tím, že je jich hodně, tak čert ví jak se který přípravek bude chovat. Většinou je to na gumu, vinyl, kůži atd.
Asi tak, pěnových přípravků na čištění elektroniky je také spousta, ale jen ten od servisolu je použitelný.
Celkem by mě zajímalo jak ten tvůj Italský (název je tajný?) čistí apod. Nechceš udělat srovnání včetně obrázků jak jsem udělal já?
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa jhradec »

Český přípravek REGUM - guma zatáhne póry a praskliny, ale povrch zůstane mírně lepkavý - hodí se na gumové rámy oken, ale do jemné mechaniky bych ho nebral.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Regum bych také nepoužil na kladky. Mě zajímá kvalitní čištění bez negativních dopadů, které způsobují alkoholy. Nějakou renovací bych se zabýval pokud by nebylo možné žádnou kladku koupit. To zatím nehrozí a pochybuju, že budu tak dlouho existovat, abych to zažil :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"