C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Aj tak sa dá :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia J´z 2 46min rok 1998 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_jz2.html#98

Po dlhej dobe sa pozrieme na nejakú Axiu, keďže radu J´z2 sme si tu už preberali aj v modernom podaní
J´z2 od roku 2000 bola ponúkaná už iba ako Color verzia a dnešná 1998 je teda poslednou radou J´z pred prechodom na tie farebné, označená ako Major Hits. Je to prvý krát keď v tejto rade chýba typ IV.

Balenie:
Extra slim krabička novšieho typu s obojstranným vkladaním, kto si spomína, u nejakej z Axií C46 som ju predstavil, svetlé číre bledomodré prevedenie.
Fólia je na rozdiel od tých komplikovaných grafických dizajnov Axií pomerne jednoduchšia, hlavne aj oni prepadli reklame "for CD" ale aspoň použili štýlové mini CD s trochou čiernej, modrej a fialovej na fólii pre typ II.
Booklet je ten extra krátky typ L, ale veľmi zaujímavo riešený, ak vezmeme riadky oboch strán do úvahy, vojde sa vám pekne 12 skladieb, kde do jedného riadku môžete uviesť interpreta a do druhého názov skladby, k tomu si vyznačiť čas skladby extra pre každú jednu, už nič lepšie asi neexistuje, jedine ak by robili v tomto štýle aj skladací booklet typ J, napríklad pre C120.
Nálepky som chcel povedať že sú zaujímavé, ale nerozumiem tomu, keď je tam viac druhov, ale všetky majú rovnaký Japonský popis.

Kazeta:
Posledný známy J´z dizajn s vlnou na okne s klasickými cievkami Axia je farebne riešený ako mliečno modrý čiastočne priesvitný plast s priehľadným ale tmavým modrým oknom, cievky snehovobiele s modrou svorkou. Potlač je mierne bohatšia, ale celkom podarená.
Kazeta pôsobí dosť moderne, ale ešte nie je tak šialená ako niektoré nové Color Axie.

Páska:
Malo by sa jednať o FeCo Beridox, neuvádza sa či je to Dual Coating, ale rozhodne by sa malo jednať o novšiu generáciu pravej Fuji pásky, s takmer čiernou farbou s jemným náznakom hnedej, dosť priesvitná, myslím že takmer všetky moderné Axie typu II mali takýto pás.
Pri teste sa mi zdalo že má na sebe nejaký matný biely povlak, čo možno malo za následok aj nepatrne horší zvuk, ale viac v teste.

Kazetu som získal minulý mesiac, 03/2022, test len Akai, inak prázdna. Kto by z tej kazety šalel, tak mám aktuálne jeden kus dĺžky C54 navyše.

Akai DX-57, 10.4.2022:
C46: +2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky je zhodný so vstupom
Zvukovo takmer ako zdroj, až na to že mi príde celý priestor posunutý mierne doprava, inak bez chyby, bez kolísania a bez porúch.

Moderná zbierková záležitosť, ďalšia kvapka v mori Axie.
Na nahrávky samozrejme, chce to trochu dobrý stav, trochu kalibrácie a nebudiť prehnane veľa, potom zahrá pekne a čisto.
Prílohy
IMAG0082.JPG
IMAG0083.JPG
IMAG0545.JPG
IMAG0546.JPG
IMAG0547.JPG
IMAG0548.JPG
IMAG0550.JPG
IMAG0551.JPG
IMAG0552.JPG
IMAG0553.JPG
IMAG0554.JPG
IMAG0555.JPG
IMAG0556.JPG
IMAG0557.JPG
IMAG0558.JPG
IMAG0559.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Axia vyzerá dobre, je dosť nápaditá aj mierku na kazete som pochopil, celkovo veľmi pekné na to ako je to nové. Pásik nebude z kaktusu?
Victor metal je dosť slušná, neni to môj dizajn ale páči sa mi a hlavne neni problém to rozbaliť aj keď ten žltý roh je tam pekný
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nechceš teda 54min verziu?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

nechcem, je už naozaj len zopár kaziet, ktoré by ma svrbeli
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon RD 46min rok 1987 Made in Japan, Japonský model
https://ez647.sk/cc/denon_rd.html#87

Na jeseň minulého roku sme tu síce mali niekoľko Denon kaziet C46, tak pozerám že ani jedna nebola veľkooknová superferro.
Takže to tu máme, jeden z veľmi poctivých modelov superferro od Denonu s nádherným dizajnom a veľkými cievkami.
Model RD bol podľa hierarchie uvedenej na zadnej strane samolepiek prvý model normal a vyššie bola len RD-X, ale podľa vintagecassettes.com je tam tých modelov viac, základný RE, potom RE-X a medzi tým ešte RD-Z keby sa vám zdalo že je toho málo.

Balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom Denon.
Fólia nesie jednoduché prvky 80tych rokov, keď boli kazety najkrajšie, s veľmi dobrým výhľadom na dizajn kazety ladený v modro zlatej farbe so zeleným podkladom pod kazetou.
Zadná strana fólie obsahuje aj graf, kde sa porovnáva tento superferro RD so základnou DX1 a rozdiel je obrovský, jediné čomu nerozumiem je že DX1 sa v tomto roku už nepoužíval, ale model RE, no DX1 bol aj v Japonskej linke v starších prevedeniach.
Booklet veľký skladací typ J v kombináciách modrej a zelenej, 1,5strany na popis s riadkami, samolepky farebne jednoduchšie, ale na druhú stranu bohaté, so zelenou zadnou stranou, ktorá obsahuje zjednodušenú hierarchiu Denon kaziet a slúži ako zelený podklad do zabalenej kazety.

Kazeta:
Veľké okno, ktoré bolo ešte predchodcom legendárneho dvojokna Denon, vyzerá ako by sa snažili čerpať zo Sony, ktoré v tej dobe asi prišlo s veľkým oknom skôr, ale Denon to vzal mierne užšie ale dlhšie až po samotný okraj, čo neskôr inšpirovalo aj Kórejského SKC, aby robil kazety podľa okien Denon aj podľa okien Sony a miatol tak zákazníkov že sú medzi SKC a firmami ako Denon a Sony nejaké zaujímavé vzťahy, ale reálne to bol len vzťah "copy paste klávesnice" :D
SKC príklad učenia podľa Denona
SKC príklad učenia podľa Sony
Denon robil tieto kazety pomerne prepracované vo vedení pásky a vedení na kladky, tuším mal dvojitú vodiacu osku, ktorú som možno fotil pri inej kazete.
Kazeta je z čierneho plastu, číreho okna, snehovobielych veľkých mriežkovaných cievok s modrými svorkami, kazeta s modrou potlačou, čo necháva výsledný dojem.
Celý koncept kazety je ako niečo veľké zelené (podklad obalu) z čoho vykukujú nenápadné modré prvky, zase magická kombinácia pre mňa a možno aj pre iných :D
Zavádzacia páska pre C46 značená oranžovou farbou, ako som už spomínal na jeseň pri Denonkách, ale namiesto čiar tam sú iné symboly.

Páska:
Zdá sa byť výrazne hnedá aj železitá, silné pigmentačné mapky typické pre Denony.

Kazetu som získal nedávno v 02/2022 z KE, test len Akai, toto je výborný kvalitný aj dizajnový kandidát na nahrávky.

Akai DX-57, 20.4.2022:
+4db, bias -12, výstup pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zvukovo sa naozaj veľmi snaží, občas síce drobná či väčšia poruchovosť, tak náhodne, inak balance dobrý, výkon sa občas sám ťahá na +6db. Mám dojem akoby mierne chcela páska navýšiť basovú a celkovú výkonovú oblasť vo veľmi jemnej miere na hrane detekcie displeja.
Naozaj celkom dobrá superferro, taký priemer, po tých rokoch dnes, spokojnosť, len to hlbšie podbiasovanie trochu zamrzí.
Nájdu sa úseky kde vyskočí viac porúch náhle ako pokrčená páska a zase je to v poriadku, ale nezdá sa žeby bol nejaký fyzický viditeľný problém.
Stále použiteľná.
Bez poškodenia pásky počas testu.

Takže do zbierky je to proste pecka.
Na nahrávky, stále prekvapí, len potrebuje viac kalibrácie v oblasti biasu, no a občasné poruchy, ktoré niekedy prejdú v taký menší zhluk a pominú, no neviem, staroba dolieha aj na tieto kazety, ale mne sa páčia aj po zvukovej stránke, takže zase nechám na každom osobne, ja odporúčam. Dneska sa nám pomaly tenšia možnosti keď môžete nájsť staré kazety, ktoré nemajú oter, nelepia, neškrípu či neničia hlavy, tak to je jedna z nich :)
Prílohy
IMAG0631.JPG
IMAG0632.JPG
IMAG0741.JPG
IMAG0742.JPG
IMAG0743.JPG
IMAG0745.JPG
IMAG0746.JPG
IMAG0747.JPG
IMAG0749.JPG
IMAG0751.JPG
IMAG0752.JPG
IMAG0753.JPG
IMAG0755.JPG
IMAG0756.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

vyzerá to dobre, páčia sa mi nálepky, páči sa mi dizajn kazety aj fólia, booklet je super ale tá zelená mi tam nesedí, ešteže je to len zadná strana nálepiek, zasa ale body za tú hierarchiu a veľmi pekné cievky.Pásik vyzerá slušne až na tie poruchy, ktovie či by tam neboli ako výrobná vada už od novoty. Jedna vec ma ale štve na tom, že máš pravdu, že tie kazety (nech už je dôvod akýkoľvek) robia už nejaké problémy a lepšie to už asi nebude. Prejdem ja na tie MD
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

mne zelená sedí, kombinácia zelenej a modrej je epická a často zaužívaná

no lepšie to síce nebude, ale aj MD starne ako som počul, ako všetko :P
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Pekná kazeta. Taká klasila druhej polovice 80 tych rokov. Myslím dizajn. U nás ju vtedy asi nemal nik.
Tá zelená ani mne nesedí. Aj Sony HF-S 1988 má tú zelenú na pozadí. Tiež mi to vadí :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sanyo The Reverse 46min roky 1986-1991 Made in Japan, Japonský model
https://ez647.sk/cc/sanyo_thereverse.html

Od Sanya sme tu mali na Vianoce len tu ružovú staršiu kazetu, kde som asi spomínal nejaké výrobné a technologické prepojenia s Denonon, tak tu to nebude inak.
Sanyo prišiel s veľmi zaujímavým konceptom The Reverse, kde je jedna strana kazety priehľadná, kazeta obsahuje veľké cievky a druhá strana vyzerá ako stará kazeta od Philipsu, samozrejme je použiteľná pre klasické stroje, aj keď ten dizajn sa vyslovene tvári, že opovážiš sa ma otočiť do decku opačne! :D
Tento koncept myslím že zaviedol prvý Maxell vo svojej kazete UDI-R, ale to budú asi jediné dve kazety, ktoré poznám že sú takto riešené.

Balenie:
Hranatá svetlá krabička s logom Sanyo Made in Japan.
Fólia s jednoduchou grafikou, s predelom a vidieť tak len cievky kazety po stranách, celé je to ladené do sivej farby, nakoľko Sanyo robil tieto kazety vo viacerých farebných prevedeniach.
Zaujímavejšia je však zadná strana, kde okrem grafu s malým hrbom na výškach a uvedeným MOL +4,0dB sa nejedná o nič extra, len o slušnosť uviesť technické údaje. Ale tá mini tabuľka kde je uvedené niečo 50mm a 275mm, to je pre mňa veľká záhada. Akože táto kazeta má mimoriadne krátku zavádzaciu pásku, žeby bolo 50mm myslené ako tento údaj dĺžky zavádzačky? a to druhé 275mm potom vôbec netuším čo znamená. (Myslel som aj na priemer veľkej cievky, ale ten nebude viac než 30mm)
Booklet je štandardný, pomerne strohý graficky, väčšinou s riadkami na popis a nálepky tiež veľmi skromné, ale ako pozerám veľmi vhodné práve na druhú stranu našej kazety, kľudne aj dvojmo kde si na jednou nálepkou popíšete stranu A a na druhú stranu B a tak predok kazety ostane nedotknutý.

Kazeta:
Ťažko povedať čo všetko vyrobil Denon na zákazku a či aj niečo sám Sanyo, ale rozhodne je to zaujímavý koncept, predná strana je priehľadná, jemne tmavá s matným okrajom a niečo ako náznakom stredového dizajnu podľa starých kaziet. Zadná strana zase s malým oknom podľa štýlu prvotného Philips dizajnu.
Zaujímavosťou je že vylamovacie jazýčky sú jeden sivý a jeden priehľadný, kde to Maxell na kazete UDI-R vzal tak že oba boli modré a vylamovali sa z jednej strany, nie proti sebe.
Na druhej strane sú už vhodné miesta pre dve dlhé nálepky a nápis Made in Japan.
Cievky sú veľké a pomerne epické, originál pre Sanyo v sivej farbe modelu ale s bielou C svorkou.
Extra krátka zavádzačka je značená oranžovou v štýle Denon.

Páska:
Stredne hnedá, mierne železitá, typické pigmentačné mapky Denon, tu som si celkom istý že pás je Denon, ale ktorý to bude zo superferro, to netuším.

Kazetu som získal nedávno v 02/2022, test len Akai, inak veľmi žhavý kandidát na nahrávky kvôli kvalite aj dizajnu.

Akai DX-57, 20.4.2022:
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zdá sa že tu je navinutá pomerne slušná superferro páska, podľa vzťahov a dizajnov Sanyo firmy Denon, predpokladám že je tu navinutá nejaká z lepších superferro pásov firmy Denon typu I, ale vzhľadom k šialenej rozmanitosti Denon Japan modelov si netrúfam povedať ktorý pás obsahuje, len s istotou viem že je to Denon, ten nezameniteľný vzhľad a mapky vrstvy takto nikto nemá.
Výkon veľmi ľahko sám vyskočí až na +8db, takže je potrebné trochu krotiť stroj pri tejto kazete. Tie špičky +6db sú tak akurát vo vhodnom maxime tejto kazety, výšková odozva ač pri hlbokom podbiasovaní je veľmi pekná a kazeta hrá veľmi pekne, čisto a presvedčivo, bez porúch s výborným balancom.
Kazeta sa v tejto koncepcii vyrába vo viacerých farebných prevedeniach, moja je v šedej verzii, veľké cievky od Denonu v originál Sanyo dizajne. Koncepcia tela kazety s odlišne dizajnovými oboma polovicami tela kazety tak ako u Maxell UDI-R.
Extrémne krátka zavádzacia páska, nedosiahne ani mimo vodiacu časť kazety.
Bez poškodenia pásky počas testu.

Takže zberateľská, mimoriadne drahá pecka čo len tak nikto nemá.
Na nahrávky je prekvapivo veľmi vhodná, povedal by som ešte lepšia než predošlá Denon RD v teste.
Zase potrebuje hlboko podbiasovať, ale výkon je ešte vyšší než Denon RD, takže rozhodne nešetrili a nedali tam najlacnejšiu ferro pásku.
Rozhodne odporúčam vo všetkých ohľadoch, toto je veľmi vydarená kazeta.
Prílohy
IMAG0629.JPG
IMAG0630.JPG
IMAG0758.JPG
IMAG0759.JPG
IMAG0760.JPG
IMAG0761.JPG
IMAG0762.JPG
IMAG0763.JPG
IMAG0764.JPG
IMAG0765.JPG
IMAG0766.JPG
IMAG0767.JPG
IMAG0768.JPG
IMAG0769.JPG
IMAG0770.JPG
IMAG0771.JPG
IMAG0772.JPG
IMAG0773.JPG
IMAG0774.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

veľmi pekné, fakt paráda, nie len dizajn a prevedenie ale páči sa mi pásik aký tam dali a cievky. Fakt dobrý prístup k veci, páčil by sa mi kartón tohoto, aj dva. Nevidím tam jedinú chybu, chcelo by to foto z EZ mechaniky.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Nemal som ani potuchy že niečo takéto od Sanya existuje.
Má to štýl. Do reverzného decku paráda.
Sanyo je známe ako OEM výrobca. Boh vie ako to mali s tým Denonom. Aj elektronika Fischer bola často od Sanya sa mi zdá. Kazety Fisher sú tiež Denon-Sanyo..... ale to nieje nová info. Asi si ich nemci objednali u Sanya.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"