C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

vkladať sem denne kazety C100 podobne ako vo vlákne kaziet C120 ?

áno
9
69%
nie
2
15%
je mi to jedno
2
15%
 
Celkom hlasov: 13

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf Chrome Extra II 100min rok 1994 Tape Made in Germany, montáž EU.
Konkrétny kus vyrobený 5.1.1995.
https://ez647.sk/cc/basf_ce2.html#94
katalóg 1994

Basf Chrome Extra II ako základný chromdioxidový model firmy sa vyrábal v C100 aj C120 verzii pomerne bežne a to ešte aj pod Emtec značkou. Túto verziu 1994 som ešte nedával v tomto vlákne, len modely CSII a CMII.

Balenie:
Hranatá tmavá krabička v dizajne Basf, ale bez loga.
Fólia v tom jednoduchšom dizajne ročníku 1994, ale za to s peknou strieborno tmavomodrou kombináciou. Booklet veľký skladací typ J, s riadkami len vo vnútri, ostatok je grafika a informácie.
Samolepky mimoriadne jednoduché, ale v tej dobe to dávali všade.

Kazeta:
Osvedčená priehľadná rebrovaná Basf konštrukcia, v mierne tmavšom prevedení s možnosťou uchytenia pre SM mechanizmus.
Biele cievky s čiernou svorkou pre chrome verziu, buď plné alebo štvorčekované ako mám vo verzii C90. Osadenie je náhodná vec, čo práve bolo vo výrobe k dispozícii.
Potlač taktiež s bielou a tmavo modrou farbou, tieto kazety mi prídu mimoriadne podarené v tomto dizajne a farebných kombináciách.

Páska:
Klasický chromdioxid, alebo chrome plus, to je otázka, ale je potrebné brať do úvahy obe možnosti, teda zodpovedal som na ňu pri teste tejto kazety :)

Kazetu som získal nedávno v 02/2022, test len Akai, zatiaľ prázdna.

Akai DX-57, 20.4.2022:
+2db, bias -8, výstup z pásky je slabší o 4db.
Zvukovo je dosť schopná, ak sa nebudí veľa, tak zvláda aj nenáročné veci, výškovo dobrá, balance dobrý, porucha len jedna na začiatku pri spustení, inak pomerne veľká spokojnosť.
Myslím si že v tomto roku sa skôr jedná už o Chrome PLUS pásku čo je zmes kobaltu a chrómu v jednej vrstve, bez arómy klasických chromdioxidov.
Páska má správnu farbu a je nepriesvitná, ale po teste posledných High Performance II s rôznymi páskami som si v tom konečne mierne spravil poriadok.
Bez poškodenia pásu po teste.

Takže ďalšia zbierková chrome Basf z modernejšej produkcie.
Na nahrávky len pre milovníkov pravého chromdioxidu, teda malé budenie, precízna kalibrácia a vhodný kompatibilný deck :)
Prílohy
IMAG0642.JPG
IMAG0643.JPG
IMAG0728.JPG
IMAG0729.JPG
IMAG0730.JPG
IMAG0731.JPG
IMAG0732.JPG
IMAG0733.JPG
IMAG0734.JPG
IMAG0735.JPG
IMAG0736.JPG
IMAG0738.JPG
IMAG0739.JPG
IMAG0740.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

podľa mňa veľmi pekná kazeta, mne sa toto obdobie v kazetách celkovo páči a tu ako základný typ II je to paráda. S tými nenáročnými vecami na nahrávky je to dosť relatívne pretože by som povedal, že aj tu sa dá práve vhodne využiť táto poleva na zachytenie dynamicky náročného snímku, skrátka výborná voľba na hudbu kde prevládajú tiché pasáže, mikrodetaily a rôzne jemné nuansy, priestor.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

musím nejaké chromdioxidy pookladať a poslať Ti až budem mať niečo navyše :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

takúto zabalenú prosím, kľudne v dvoch exemplároch :D
https://ez647.sk/cc/basfii/b/c120.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

mal som , jedna šla do sveta, dneska asi bude šialene drahá, ale budem na to myslieť :P
tam je šialene hrubá páska, že keď si v polovici a počúvaš hudbu a sleduješ to v presvetlenom decku, máš pocit že sa tie cievky začnú každú chvíľu o seba šúchať :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

áno Basf vedel toto spraviť, vždy ma to na tých tvojich fotkách pobaví ako to tam namotali natesno, nerobí tá váha problém mechanikám, stačia na to bez spomaľovania, vo volkmene si to asi neskúšal?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

mám pocit že asi v tom základnom Sony, ale to už bolo dávnejšie a bolo to v poriadku, ono aj keď je veľká cievka, tak to nefunguje tak zle, ako keď je cievka malá a je tam ťažkopádny mechanizmus, alebo to drhne kvôli zlému návinu, ale to by sa museli asi viac odborníci na mechaniky vyjadriť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sanyo We Love Music 92min rok 1983-1991cca Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/sanyo_welovemusic.html

Celkom som váhal či túto kazetu nahodiť do tohto vlákna, ale je to taká zvláštna výnimka, tak nech to je akože kompletné.
92min to je niečo čo majú možno aj iné C90 kazety bežne a nechvália sa tým :D
Ale chcelo by to presne zmerať a porovnať s inými C90 či je to naozaj nejaký ten meter navyše, alebo proste len marketing :)

Sanyo v tejto konštrukcii a kvalite som tu už predstavil ako C46 Flower Rain

Ako som spomínal pri vyššie uvedenej ružovej kazete Sanyo, tak jedná sa pravdepodobne o veľkú spoluprácu s firmou Denon s použitím ich pásov, ale vlastného dizajnu kaziet.
Patrí to do konceptu starých farebných kaziet, s celofarebnými telami kaziet s malým oknom, ale pestrofarebným balením.

Balenie:
Hranatá krabička, svetlo žltá s logom Sanyo Made in Japan s bodkovaným okrajom, hviezdicové stredovky ako na Denon a bodkovaný okraj ako na National.
Fólia je u týchto kaziet priesvitná, pretože booklet je hlavným grafickým prvkom.
Kazeta je celá ladená do žltej, teda aj booklet, ktorý je štandardného krátkeho typu s jednoduchou grafikou, ale nechápem prečo je vnútro ružové teda. S tými riadkami na popis to vzali trochu zvláštne, pre C46 by som to bral ako oki je to originálne, ale u takto dlhej kazety to bude v texte mierne nahustené :D

Kazeta:
Žlté telo, malé okno a bodkovaný okraj s nápisom Made in Japan na jednej strane. Síce to trochu pripomína Čínske kazety, ale pri podrobnom prezretí je jasné že sa jedná o podstatne vyššiu kvalitu spracovania a presnosti.
Celoplošný polep, kde hlavným maskotom, tak ako aj na booklete, aj keď vo veľmi nenápadnej veľkosti je dlhý pes salámovej konštrukcie, podobne ako na Poľských autobusoch Solaris. Myslím že veľká dĺžka kazety bola vyjadrená viac než jasne.
Kazeta používa tie Japonské "generické" cievky ako Sony, na fotku síce nevydalo, ale obsahuje fialovú zavádzaciu pásku v dizajne Denon.
Sériové číslo typicky Denonovské.

Páska:
Je mierne matná, výrazne hnedá s typickými pigmentačnými mapkami ako u Denonu, zvláštne ako málo je priesvitná.

Kazetu som získal z KE nedávno v 01/2022, test len Akai.

Akai DX-57, 2.5.2022:
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db.
Ako snaha sa cení, ale podobne ako u tých obrázkových National, aj tu je väčší pokles na výškach, s dolby je to také všelijaké na hrane, žiadne poruchy ani kolísanie. Výkon má väčší prepad, neviem prečo, keby mala o niečo lepšie výšky tak by bola dosť schopná.
Celkom iste sa jedná o nejaký asi základný pás Denon triedy DX, kazeta je Sanyo dizajn, na zákazku od Denonu, alebo vlastnej výroby.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Takže do zbierky ako inak odporúčam, je to zaujímavosť, na nahrávky je to také rôzne, tie základné pásky ak je to naozaj Denon neboli tak výkonné, ale občas prekvapili, len potrebujú viac kalibračných možností stroja, trochu nízky výkon na môj vkus, inak fajn.
No vzhľadom k cene a vzácnosti, okrem mňa, kto by na ňu ešte nahrával? :D
Prílohy
IMAG0201.JPG
IMAG0202.JPG
IMAG0906.JPG
IMAG0906a.JPG
IMAG0907.JPG
IMAG0908.JPG
IMAG0909.JPG
IMAG0910.JPG
IMAG0911.JPG
IMAG0912.JPG
IMAG0913.JPG
IMAG0914.JPG
IMAG0915.JPG
IMAG0916.JPG
IMAG0917.JPG
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa moniatko »

pekná, zaujímavá kazetka, páči sa mi
ešte aj ten pejsek na nálepke je bombový = )
neviem či sa robili aj v iných farbách, ale táto žltá jej pristane
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

pekná je v tej žltej, tiež sa mi to páči, na nejaké hity z 90´s (do kamiónu?) a tá minutáž...koľko má skutočne neskúšal si?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa moniatko »

mooooc hezký, to sú také veselé kazety
nie, že by som ich chcela, ale takýto štýl sa mi páči
pestré, veselé farby v rôznych variáciách (veľké cievky, malé cievky)

super = )
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"