katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

preložené
Prílohy
preklad.png
preklad.png (992.24 KiB) 1293 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

dobré, šikovná vec mohol by si tu občas robiť tlmočníka
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.7.2022
Testy spravené 31.7.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0521.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR
Balík Česko, 14ks kaziet, vynechané duplicity Jedna Basf Pocahontas a That´s CD-II 46.

Basf High Performance II Pocahontas 90min rok 1995, 2kusy v teste, Made in Germany
basf_hpii90poc9601acu.jpg
basf_hpii90poc9601acu.jpg (42.88 KiB) 1241 zobrazení
kus 01 vyrobený v dni 295 roku 1995, páska FeCo
kus 02 vyrobený v dni 290 roku 1995, páska FeCo
+4db, občasné špičky +6db, bias -4, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Som veľmi potešený zvukom, naozaj na nerozoznanie od zdroja, výškovo, výkonovo, podaním, bez poklesov, priestor, všetko je super, výborný stav, výborný pás.
Bez poškodenia pásu po teste v Akai.
U druhého kusu sa špičky až tak nehrnuli na +6db, ale inak je totožný, veľmi som sa snažil a nedokázal som poznať rozdiel medzi páskou a zdrojom ani pri priamom prepínaní zdroja a pásky a to ani s dolby C, ani bez neho, úžasné, výborný stav, podanie je zhodné s predošlým kusom.
Taktiež bez poškodenia pásky v Akai.

Fuji FX-I 90min rok 1980 Made in Japan
fuji_fxi9080cu.jpg
fuji_fxi9080cu.jpg (12.41 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky bol slabší o necelé 2db
Čakal som katastrofu, ale dostal som celkom veľa na tak extrémne starý pás. Výkon je vysoký, pokles zvuku minimálny, trochu ťažkopádnejšie, ale nechá sa občas nabudiť aj na +8db.
Výškovo je to už mierne horšie, pri hlbokom podbiasovaní sú výšky takmer ako zdroj, chýba len málo, dolby sa tvári že funguje, bez porúch a kolísania, priestor je ukážkový, výborná kazeta, podľa popisu by sa malo jednať o jemno zrnný oxid železitý zvaný Pure-Ferrix, teda starší recept na superferro bez kobaltu, zrejme vo veľmi dobrej kondícii.
Jedine občas presykávajú eSka, ale inak veľmi dobre.
Pre tento rok boli k dispozícii dve kazety typu I od Fuji a to základný FL a tento FX-I čo je v podstate ako superferro bez kobaltu, starý typ.
Bez poškodenia pásu po Akai.

Fuji ZII 90min rok 1998 Made in Japan
fuji_zii9098cu.jpg
fuji_zii9098cu.jpg (11.37 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias 0, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Toto je najlepšia páska od Japonského Fuji a pre nás aj najčerstvejšia a jedna z najlepších volieb pre nahrávky z typov II aké dneska môžete získať, patrí medzi totálne špičky FeCo II.
Výkon je vysoký, pri prebasovaných skladbách do +4db, pri slabších aj do +8db, je to také rôzne.
Výškovo ako zdroj, nedokázal som počuť rozdiel a to pri biase 0 !
Priestor je ukážkový, všetko je dokonalé a úžasné na tejto kazete, až na to okno čo zakrýva bezpečne presvetlenie väčšiny deckov ak majú len stredové svetlo.
Bez poškodenia pásky po Akai.

Maxell UR 90min, dátum výroby 18.2.1991, verzia pre USA, Japonská páska, kazeta a montáž Mexiko.
maxell_ur9088mexcu.jpg
maxell_ur9088mexcu.jpg (12.47 KiB) 1241 zobrazení
+4db, občasné špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Veľmi dobrý výsledok základnej URky, pri hlbokom podbiasovaní sú výšky takmer ako zdroj, pokles je zanedbateľný, dolby sa dá použiť, výkonový prepad nie je, len som mal pocit, že stredy a vokály sú jemne viac v pozadí než na zdroji, inak je zvuk takmer excelentný.
Priestor je ukážkový, žiadne poruchy ani kolísanie, výborný stav, výborná kazeta.
Bez poškodenia pásky po Akai.

Scotch CX 90min rok 1982 Made in Korea by SKC, kazeta pre Európsky trh
scotch_cx9082cu.jpg
scotch_cx9082cu.jpg (12.86 KiB) 1241 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Ľavý kanál má pokles ďalších 2 až 4db, nekolíše a dá sa to opraviť balancom. Zvukovo aj tak nič extra, výkon je veľmi na hrane, niekde treba aj ubrať na +2db, výškovo hlboké podbiasovanie aj tak časť výšok vždy chýba, dolby sa tvári, že je skoro dobré, ale nie je, nejaká snaha tam je, ale celkovo je celý zvuk a páska na hrane možností, pri slabom budení a lepšej kalibrácii to bude možno lepšie na iných strojoch, použiteľné to ešte ako tak je.
Bez poškodenia pásky po Akai.

Scotch Dynarange 90min rok 1982 verzia pre USA, kazeta Made in Korea by SKC, páska Made in USA.
scotch_dynarange9082cu.jpg
scotch_dynarange9082cu.jpg (12.32 KiB) 1241 zobrazení
V totálne rovnakom prevedení sa pre EU predáva model CX, dokonca obe kazety majú úplne zhodné telo od SKC Korea, ale táto má navinutú USA pásku priamo od Scotch, obal tvrdí Made in USA.
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelý 1db.
Zvukovo sa veľmi snaží, je omnoho lepšia než CX verzia s páskou SKC.
Výkon je vysoký, dá sa občas hrať naplno na +6db, výškovo je takmer ako zdroj, mierne má tendenciu skresliť na výškach, ale snaží sa, s dolby C hrá podozrivo dobre, do zdroja už naozaj veľa nechýba, len podbiasovanie je nutné dosť hlboké, bez porúch a kolísania.
Páska má vysoký výkon vo všetkých ohľadoch, ale Scotch pásky mali zlé povesti lepkavosti a iných problémov, aj keď tu počas testu sa to zdá byť v poriadku.
Pás má aj podstatne svetlejší hnedý odtieň než predošlá CX.
Bez poškodenia pásky od Akai.

Sony CDit II 94min rok 1990-1992 Made in Japan, EU/USA trh, páska UX.
sony_cditii9492cu.jpg
sony_cditii9492cu.jpg (11.93 KiB) 1241 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky je slabší o necelé 2db
Zvukovo sa snaží, ale nie je to ono, klasická UX nám už mierne zostarla. Výkon je vhodný okolo tých +2db.
Priestor sa zase ťahá mierne vľavo, výšky trošku trpia, hlboké podbiasovanie je veľmi vhodné, už to hrá takmer ako zdroj, bez porúch a ďalšieho kolísania, stále ešte použiteľné.
Značenie zavádzačky na Sony C94 je fialovou farbou ako na C100, to môže aj znamenať že tam nebude páska hrúbky C90, ale možno aj tenšia...
Bez poškodenia pásu po Akai.

TDK DJ Metal 54min rok 1996 Made in Japan, Japonský model
tdk_djmetal5496cu.jpg
tdk_djmetal5496cu.jpg (13.66 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias 0, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Zvuk je veľmi dobrý, klasický MA pás, kalibrácia na Akai ako podľa knižky, vysoký výkon, nulový bias, žiadne poruchy, ani kolísanie, priestor výborný, stav zrejme tiež veľmi dobrý. Výborná kazeta.
Zatiaľ žiadny biely prášok po teste, ani náznak, ani na páske, ani na hlavách, ani na navinutej cievke, ani na luxusnom modrom vankúši.
Bez poškodenia pásky po Akai.

TDK SA-X 100min roky 1992-1997, USA verzia, páska Made in Japan, kazeta a montáž USA.
Presný rok výroby tohto kusu je 1996.
tdk_sax10092ucu.jpg
tdk_sax10092ucu.jpg (11.64 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Ako páska je naozaj silná, aj keď už nie je dobré tak veľmi tlačiť do červených čísel, jemne podbiasovať je už nutnosť, tak hrá technicky veľmi slušne, ale občas proste zakolíše úroveň na ľavom kanály, ale len vzácne, takže možno sa to bude dať aj použiť.
Neviem prečo majú TDK stále nejaké problémy s nerovnováhou kanálov, ale naozaj hrá to dobre, priestor dobrý, žiadne poruchy. Kazeta má to staršie úzke okno, ale už moderný typ cievok TDK.
Bez poškodenia pásky po Akai.

That´s PH-I 46min rok 1988 Made in Japan, Japonský model
thats_phi4688cu.jpg
thats_phi4688cu.jpg (11.72 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Superferro ešte stále výborne použiteľná, vysoký výkon, výšky pri hlbokom podbiasovaní ako zdroj, priestor výborný, bez porúch a kolísania, staršia peha je stále veľmi kvalitná, len je naozaj nutné veľa podbiasovať.
Použité častice sa vraj nazývajú Smooth Surface Gamma.
Bez poškodenia pásky po Akai.

That´s PH-IV 74min rok 1989, Made in Japan, Japonský model.
thats_phiv7489cu.jpg
thats_phiv7489cu.jpg (12.34 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky je oproti zdroju posilnený +2db
Vysoký výkon, ale skoro skreslí, takže už je celkom zostarnutá, klasická metalka That´s, porovnateľná s našimi MG-X myslím, uvedený pás je New Smooth Surface Metal, tie názvy sa asi nebudú zhodovať medzi modelmi, alebo trhmi.
Výškovo takmer ako zdroj, už to nechcem viac tlačiť biasom dole, hrá nádherne, výstup je výrazne basovo posilnený, čo je zvykom u týchto kaziet, bez porúch a kolísania.
Žiadny biely prach, ani náznak.
Bez poškodenia pásky po Akai.





Testy audio kaziet z aktualizácie 18.7.2022
Testy spravené 31.7.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0560.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR
Balík Česko, ElviaPro, 6ks kaziet.

Axia BOX 2 74min rok 1995 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_box27495cu.jpg
axia_box27495cu.jpg (13.45 KiB) 1241 zobrazení
+2db, bias -4, výstup z pásky slabší o necelý 1db
Zvukovo je veľmi dobrá, takmer ako zdroj, s malým podbiasovaním, výškovo super, bez porúch a kolísania, priestor skoro dokonalý, rozdiel medzi zdrojom a páskou je naozaj minimálny, len netreba na ňu výkonovo veľmi tlačiť, inak hra úžasne, Axia stále boduje a to už máme polovicu roku 2022 za sebou !
Po Akai je extra jemný náznak čiarky, asi po mazačke, na okraji pásu, vidieť len v odlesku.

Axia J´z2 90min rok 1997 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_jz29097cu.jpg
axia_jz29097cu.jpg (12.16 KiB) 1241 zobrazení
+2db, občasné špičky +4db, bias -2, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Naozaj výborná kvalita, zase na nerozoznanie od zdroja, bez priameho porovnania, priestor dobrý, žiadne poruchy ani kolísanie, zdá sa že výkonu znesie trošku viac než BOX2, veľmi nepatrne, spokojnosť, stále výborná Axia.
Myslím že sa jedná taktiež o novší recept Axia High pásov, než boli na začiatku 90tych rokov.
Pás je jemne vlnitý aj mimo Akai, inak bez poškodenia pásky po teste.

Axia PS-Is 46min rok 1987 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_psis4687cu.jpg
axia_psis4687cu.jpg (13.61 KiB) 1241 zobrazení
+6db, občasné špičky +8db, bias -12, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Teda asi horší stav, lebo mohlo to byť skoro dokonalé, ale...
výkon je veľký naozaj, tu sa kazeta nemusí hanbiť, aj basový dojem je viac zvýraznený, žiadne poruchy.
S kolísaním si nie som celkom istý, nekolíše páska, ale priestor sa po dvoch sekundách od začiatku nahrávky posunul veľmi jemne doľava, vďaka čomu ušli aj všetky výšky a hlboké podbiasovanie stále nestačí na zdroj, je to skoro ako zdroj, teda aj tak veľmi dobré, ale neviem prečo sa toto deje, ten posun, asi jedine na kladkách DC, lebo hneď po spustení hrá chvíľu veľmi ostro až potom sa to posunie, takže na inom decku to možno zahrá lepšie, myslím.
Bez poškodenia pásky po Akai, aj napriek výraznému posunu priestoru.

Sony CDix I 74min rok 1998 Made in Japan, Japonský model, páska zrejme stále HF-S
sony_cdixi7498acu.jpg
sony_cdixi7498acu.jpg (9.94 KiB) 1241 zobrazení
+6db, bias -12, výstupná úroveň z pásky bola zhodná so zdrojom
Trošku presykáva, inak veľmi dobrý výsledok, výkon je mierne väčší než u bežnej ferro, priestor je dobrý, bez porúch a kolísania, trošku zostarnutá v mierne horšom stave by som povedal, stále Fine Cobalt Crystal Gamma pás (HF-S)
Táto verzia je Made in Japan.
Bez poškodenia pásky po Akai.

Sony HF 150min roky 1997-2009, Made in Thailand by TDK, Japonská verzia modelu.
Presný rok výroby tohto kusu je 2006.
sony_hf15097cu.jpg
sony_hf15097cu.jpg (13.24 KiB) 1241 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky je slabší o 4db
Pri nízkom biase sa to dá celkom vybudiť, keďže nemá extrémne ostré výšky, teda nie tak ostré ako napríklad Maxell UDI 150min, tak sa dá celkom pridať aj úroveň vybudenia a nahrávať okolo +2db s výrazným poklesom basov oproti zdroju samozrejme, ktoré sú jemné, ale sú tam.
Oproti zdroju je basový pokles naozaj extrémny, výšková odozva je dobrá, ale chcelo by sa to ešte rozsiahlejšie pohrať s kalibráciou.
Zvuk pri maximálnom biase ako bolo doporučené vyskúšať u takých tenkých pásov a pri dolby B alebo C je veľmi zlý, nie je poruchový, ale vyslovene chrčí ako prebudený.
Najväčší problém pri teste som mal naozaj s tenkosťou pásky a Dual Capstanom, kedy nie pravidelne, ale náhodne dochádzalo k náhlemu úteku pásky z malej kladky a šikmému prehybu pásky, kvôli čomu som riadne nedokončil experimenty s kalibráciou a kazeta je takto pre tento stroj v aktuálnom nastavení a stave kladiek nepoužiteľná. Je zaujímavé že s Maxell UDI 150 sa tento problém nevyskytol v teste ani raz.
Toto je práve verzia kazety Sony HF, ktorá má krížené telo Sony s dizajnom TDK v oblasti okienok a v cievkach Sony je použitá svorka typu "D" od TDK. Teda jasná Thajská výroba aj sériové číslo je TDK Thajské. Pretože ma to veľmi zaujímalo tak použitá páska je uvedená ako Made in Japan, len kazeta je vyrobená v Thajsku, preto som porovnával s rôznymi modelmi TDK D a farba aj vzhľad pásu sú takmer identické. Rozhodne sa nejedná o Sony HF pás, ale o TDK D z Japonskej výroby.
Akai nespravil žiadne ryhy ani vlnité okraje na páske, len ten prehyb pri utekaní pásky z kladky.

TDK DS2 74min rok 2002 Made in Thailand, páska Japan, Japonský model
tdk_ds7400cu.jpg
tdk_ds7400cu.jpg (11.17 KiB) 1241 zobrazení
+4db, občasná špička +6db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Ako klasická základná páska TDK typu II (SF), bias podľa chuti aj nižší, ale výškovo je celkom schopná, výkon výborný na typ II, priestor dobrý.
Po spustení nahrávky to chvíľu šlo excelentne a zrazu ako lusknutie prstom ľavý kanál dole o 4db, celkom masaker, ale po prečistení hláv všetko v poriadku, teda bol som si neistý tou stabilitou ľavej strany, ale tváril som sa že je to ešte dobré, skôr sa jedná o taký psychologický efekt nedôvery v tieto moderné priehľadné TDK kazety z Thajska.
V podstate je zvukovo naozaj dobrá.
Aj keď sa to nezdá vzhľadom, tak toto by mala byť najstaršia verzia DS2 modelu z troch uvedených na webe, podľa sériových čísel to sedí, k tomu plná výbava pod vankúšom aj s tieniacim plechom a žiadne nápisy Life on Record, tie sa vyskytli práve až u poslednej verzie, ktorú tam mám.
Bez poškodenia pásu po Akai.



Testy audio kaziet z aktualizácie 18.7.2022
Testy spravené 31.7.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0582.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR
Balík Slovensko, Košice, HB, jeden kus kazety.

Maxell Metal CD´s 120min rok 1997 Made in Japan, Japonský model
Dátum výroby tohto kusu je 19.5.1997
maxell_metalcds12097cu.jpg
maxell_metalcds12097cu.jpg (14.85 KiB) 1241 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias 0, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Zvuk je excelentný, výkonový pokles je síce na displeji, ale pri porovnávaní zdroj a páska je takmer zanedbateľný. Výkonovo je monumentálna, u menej náročných skladbách znesie špičky až +8db, ono podobne dobre mi fungovala aj Metal UD 120 od Maxell.
Priestor je takmer dokonalý, žiadne poruchy ani kolísanie.
Výškovo som mal pocit že je pokles na hranici rozoznania so zdrojom, takže takmer žiadny výškový pokles, je to dokonalosť technológie Maxell pri tak tenkej páske.
Excelentná voľba pre nahrávky aj dneska, páska C120, ktorá nebude mať bežné problémy nízkeho výkonu alebo presluchov medzi závitmi.
Na druhej strane má tendenciu sa neskutočne krútiť, takže opatrnosť pri používaní je na prvom mieste, dokonca je tak prehnutá do oblúka aj pri ručnom napnutí, že sa zdá že je užšia než by mala byť.
Ideálne ju nenechávať nepretočenú pri skladovaní (nie ako ja po testoch po neobmedzenú x ročnú dobu :D )
Bez poškodenia pásky po Akai.



Testy audio kaziet z aktualizácie 18.7.2022
Testy spravené 31.7.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0524.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR
Balík Slovensko, Moniatko, jeden kus kazety.

Basf Chrome Plus II (High Performance) 90min verzia The Lion King, rok 1994 Made in Germany
basf_hpii90lk9502acu.jpg
basf_hpii90lk9502acu.jpg (14.54 KiB) 1241 zobrazení
Ako sme začali obrázkovými Basf, tak aj končíme, táto ako je označená Chrome Plus, tak by vždy mala obsahovať pásku CroCo, teda chromdioxid + Kobalt.
Tento kus vyrobený v dni 355 roku 1994.
0db, špičky +2db, bias -8, výstup z pásky slabší asi o 3db
Naozaj hrá slabšie, ale ak sa netlačí veľmi na ňu, je použiteľná, výškovo treba stredné podbiasovanie, prípadne aj väčšie podľa potreby, bez porúch a kolísania, ale priestor sa výraznejšie ťahá vľavo, nie kriticky, ale je to počuť, inak fajn.
Pás má trochu arómu ako u starých chromdioxidov.
Akai nechal veľmi jemne oba vlnité okraje pásu, to znamená že nesedí dobre v dráhe a na kladkách.

Toľko pre predošlý mesiac.
Kazety pre August sú ešte v riešení, vlastne ešte nie sú vybraté, ale to je detail :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

pekne, niektoré kúsky prekvapili, napríklad nevedel som čo čakať od tej Fuji FX, naopak neprakvapila ma Lion King aj keď tu nám z nej vyšli výborné nahrávky na Technicse, HF150 som netušil ako bude fungovať, zaujala metalka Maxell 120, UR si stále razí svoju cestu, zábavné čítanie plné rarít ako metalka bez prachu a dobre hrajúca Scotch
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Fuji FXI prekvapila viacero ľudí ako som sa dozvedel :D
Sony HF 150 ma totálne nasrala tým prístupom k dual capstanu, alebo to bolo opačne? :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekne som si počítal.
Z tychto nemam žiadnu iba tú Ur asi.
Myslim rozbalenu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tých UR zelených mám už nejako veľa na webe, stále jedna EU, druhá USA, tretia Mexico, štvrtá má iný typ tela, piata iné cievky, šiesta má nápis JAPAN, OMG :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pre tento mesiac, August 2022 som pripravil nejaké kazety, konečne, už sú na webe.
Je toho menej, horšie časy, vyššie ceny.

https://ez647.sk/update.html
Prílohy
IMAG0316.JPG
IMAG0316.JPG (201.45 KiB) 1135 zobrazení
IMAG0322.JPG
IMAG0322.JPG (28.63 KiB) 1135 zobrazení
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Tá Agfa tam doslova kričí. :D . Tuším Nstar bol aj veľmi spokojný s nahrávkou.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

hehe, s Agfou mám dilemu, že je biela aj hnedá verzia, že či sa naozaj robili v rozdielnych rokoch, alebo to len tak zo srandy zmenili :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 29.8.2022
Testy spravené 5.9.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0316.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR
Balík Česko, 12ks kaziet.


Agfa CRX 90min rok 1982, Made in Germany
agfa_crx9082cu.jpg
agfa_crx9082cu.jpg (13.13 KiB) 1099 zobrazení
-2db, bias -8, výstup z pásky je slabší o 4db
Asi dobrý stav, pretože zvuk je taktiež nadmieru dobrý, bezporuchový aj s pomerne slušnou výškovou odozvou aj priestorom. Bias môže byť aj -4, ale potom v špičkách ide až na 0db. Dolby je na hrane, alebo mierne za ňou, možno ho ani nebude treba.
Neviem prečo sú dve rovnaké dizajnové verzie CRX len je jedna biela a druhá hnedá, podľa webov je táto staršia.
Stav pásky je mimoriadne dobrý, žiadny biely prach zo spojiva, silná klasická aróma.
Akai nechal na páske výraznejšiu stredovú čiaru.


Basf High Performance II Batman 90min rok 1995, 3kusy v teste, Made in Germany
basf_hpii9095bat01cau.jpg
basf_hpii9095bat01cau.jpg (44.91 KiB) 1099 zobrazení
Všetky tri kusy používajú pásku CroCo (Chromdioxid + kobalt, Basf nazýva Chrome Plus)
kus 01 vyrobený v dni 248 v roku 1995
kus 02 vyrobený v dni 248 v roku 1995
kus 03 vyrobený v dni 233 v roku 1995
0db, špičky +2db, bias -8, výstup z pásky je slabší o 2db
Dolby je použiteľné, ale výkon je potrebné strážiť a stredne, prípadne viac podbiasovať. Zvuk je bez porúch a kolísania, priestor je ukážkový, pás je použiteľný.
Ďalšie dva kusy boli približne identické s tým prvým, rozdiely vo zvuku som veľmi nenašiel.
Ale stav pásky a kazety bol rozdielny, u prvých dvoch kusov bol mechanizmus kazety pomerne tuhý a cievky sa otáčali ťažšie než obvykle.
U prvého kusu šli cievky najťažšie, kde Akai aj nechal mierne zvlnené okraje pásky, u ďalších dvoch kusov sa nič také nestalo. Ak je pás ťahaný z odvíjacej cievky veľmi nasilu, nie je to dobre.
Všetky pásky sú sivočierne, nepriesvitné, s miernou arómou starých chromdioxidov.

Hitachi Low Noise 90min roky 1976-1980 Made in Japan, Japonský trh
hitachi_ln9076jcu.jpg
hitachi_ln9076jcu.jpg (13.1 KiB) 1099 zobrazení
0db, bias -12, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Veľmi stará Hitachi v pôvodnom starom dizajne, nevedel som nájsť sériové číslo.
Povedzme že výkon je veľmi na hrane, basy majú tendenciu nestíhať, aj pri 0db, ale nie veľmi, len náznakom. Inak je úroveň ako na zdroji, ale o výškach sa to povedať nedá, tam je štvrtinový, prípadne aj väčší pokles, podbiasovať to viac už nejde. Pás nekolíše, poruchy nie sú, priestor je dobrý. Na nenáročne veci bude stále použiteľná, pretože je to vlastne Maxell a tam je kvalita veľmi vysoká.
Bez poškodenia pásky po Akai.

Maxell Communicator Series 120min rok 1988 Made in Korea, model pre USA trh.
maxell_cspi12090cu.jpg
maxell_cspi12090cu.jpg (11.61 KiB) 1099 zobrazení
Dátum výroby tohto kusu kazety 22.10.1988
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výborný zvuk aj priestor, celkovo úžasná kazeta, dolby je použiteľné, klasická UR páska vo veľmi starom dizajne kazety. Keďže je to Made in Korea, dozvedeli sme sa už skôr že je to v SKC, pretože aj SKC občas používala tie hranaté typické Maxell krabičky z prelomu 80/90tych rokov.
Ale zvukovo je to proste dobré ako všetky pôvodné URky od roku 1988 až do 1998.
Akai nechal na páske veľmi jemný náznak stredovej čiary.

Raks High Dynamic 60min rok 1985 Made in Turkey
raks_hd6085cu.jpg
raks_hd6085cu.jpg (16.41 KiB) 1099 zobrazení
+4db, bias -12, úroveň výstupu z pásky je takmer zhodná so zdrojom
Takže som prekvapený, ako sa snaží, nechá sa budiť až na +4db, občas aj viac, aj keď zvuk sa nezdá byť celkom basovo čistý, je to také dosť na hrane. Ak budete budiť na +2db, bude to lepšie.
Výškovo je tam časť výšok trvale preč, aj pri nízkom biase, inak by to bolo výborné, priestor a stabilita ťahu sa drží dobre. Náznak dropov tam občas je, nie trvale, vlastne je to použiteľná kazeta, viac než bola jej silnejšia verzia HDI, ktorá sa nechala slušne nahrať až na decku Sony.
Celý vzhľad kazety kopíruje Sony CHF, dizajn tela, farba, priesvitnosť, tmavé fólie a bielo oranžový polep aj dizajn fólie. Napriek tomu je všetko skutočne vyrobené Raksom v Turecku, nakoľko vedenie pásky, cievky aj páska samotná sú od Sony veľmi odlišné.
Páska by vyzerala celkom dobre, ale sú na nej zvláštne biele bodky ako keď ostanú fľaky po zaschnutých kvapkách vody. Napriek tomu hrá podstatne lepšie než vyzerá.
Bez poškodenia pásky po teste v Akai.

Saft chromdioxid super 90min roky 70/80´s Made in W.Germany, by Magna
saft_chromdioxidsuper90cu.jpg
saft_chromdioxidsuper90cu.jpg (13.96 KiB) 1099 zobrazení
-2db, bias -12, výstup z pásky je slabší o 2db
Kupodivu napriek horšiemu stavu a neznámej značke, hrá celkom obstojne, aj keď ako každý pravý chromdioxid potrebuje budiť len veľmi málo, -2db sa osvedčili aj pri silnejšej basovej hudbe, pri hlbokom podbiasovaní mi to príde výškovo veľmi schopné, nie presne ako zdroj, ale naozaj nadmieru dobrý výsledok, poruchy len vzácne, na to že celý pás má strieborné kryštáliky zo spojiva, čo je najviac vidieť na navinutej cievke, ale na páske takmer vôbec
Zvuk nekolíše, ťah je stabilný, zvukovo je to použiteľné, je to pás, ktorý sa naozaj hodí zabehnúť kvôli prachu zo spojiva, ale pre milovníkov chromdioxidu je vhodný
Priestor je tiež výborný, rozdiel od zdroja je veľmi malý. Prekvapuje ma tak malý výkonový pokles oproti zdroju pri pravom chromdioxide.
Kazeta je Nemeckej výroby, s tým superúzkym oknom, bolo mi povedané na Nemeckom fóre, že sa jedná o Magna typ tela, oni mali to zahustené rozdelenie stupnice na okienku oproti iným kazetám.
Pás môže byť Agfa Stereochrom, prípadne OEM, ale vzhľadom k zvuku, vzhľadu a stopám spojiva to bude typické pre staré Agfy.
Páska aj mimo použitia Akai má rôzne zvlnené okraje strán aj viacero pozdĺžnych čiar na páske, takže Akai nič nepridal.
Stopy spojiva jedine v minimálnej miere viditeľné na okraji plastového vodítka pásky pomocnej kladky.
Mierne nekľudný a nepravidelne tuhý chod cievok.
Keď som kazetu otváral kvôli fotkám, tieniaci plech bol hrdzavý ale len zo spodnej strany smerom do kazety, horná viditeľná časť je čistá, čo je zaujímavé.

TDK CDing-I 70min rok 1989 Made in Japan, Japonská verzia
tdk_cdingi7089jcu.jpg
tdk_cdingi7089jcu.jpg (11.41 KiB) 1099 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Veľmi dobrý zvuk, síce má výškovo tiež tendenciu jemne presykávať, ale inak je všetko výborné, toto je prvá verzia kazety CDing uvedená na trh. Tak ako Sony dávalo do CDix I pás HF-S tak aj TDK do CDing I zase pás AD.
Výkon ťahá takmer až na +8db, stredné podbiasovanie, priestor výborný, žiadne poruchy, výškový a basový výkon je veľký, celkovo výborný zvuk.
Celopriehľadné telo je s tmavým zeleným nádychom, neviem či je to podľa farby dĺžky na fólii, alebo všeobecne pre typ I v tomto roku.
Poctivá konštrukcia priehľadnej kazety s tými extra zaujímavými cievkami.
Presný rok výroby sedí na 1989.
Osadený ten starší vankúš na širšom plechu.
Akai nechal jemný náznak stredovej čiary.

That´s CD/IF 46min rok 1991-1992 Made in Japan, Japonský model
thats_cdif4691jcu.jpg
thats_cdif4691jcu.jpg (11.37 KiB) 1099 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Mohutnosť a kvalita zvuku je na tomto páse naozaj vysoká a páska je hodná svojich parametrov, takmer som aj bias chcel nechať na nule, ale po chvíľke hrania sa priestor natiahol do ľavej strany a výšky tiež utrpeli pokles ako keď páska ide mimo snímaciu medzeru. Je to len v malej mierne počuteľné, nebolo to drastické, ale smeruje to k problému zlého vedenia pásky aj keď to má byť vysoká kvalita v spojení s týmto deckom, kde by mohla byť aj príčina tuhšieho odvíjania a vyťahovanie pásky mimo dráhu. Čo je problém brzdiacej gumičky že je mierne hrubšia než by mala byť v stroji.
Kazeta je poslednej generácie That´s, označená ako Suono format, Made in Japan s uvedeným MOL +6,0db.
Akai opäť nechal jemnú čiaru v strede pásu.

That´s EM-X 90min rok 1983 Made in Japan, Japonský trh
thats_emx9083jcu.jpg
thats_emx9083jcu.jpg (9.27 KiB) 1099 zobrazení
Metal pre typ II
+4db, bias -8, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Ako nie je to celkom zlé, ale jedná sa o najstaršie prevedenie tejto kazety, páska je už mierne horšia, treba veľmi podbiasovať, aj tak najvyššie špičky výšok chýbajú. Zvukovo je to napriek tomu v celku dobré, pretože som detailista na každý mikrovýpadok a nedokonalosť zvuku, preto aj tu počujem že výškovo a priestorovo to nie je ideálne ako by malo byť, aj keď pre mnoho ľudí bude páska použiteľná, ale od takého modelu predsa chceme omnoho viac!
Vzhľadom k veľkému podbiasovaniu je nevhodné ju prebudzovať, lebo ľahko sama vyskočí aj na +8db, ale proste to chrčí, +4db je už aj tak dosť na hrane, pri niektorých skladbách bude vhodné budiť menej.
Priestor je jemne tlmený výškovo na ľavej strane, no je potreba sa pohrať s kalibráciou.
Prvotné prevedenie DELTA trojuholníkového dizajnu v Japonsku, má zvláštny metalický polep bez potlače, neviem jeho účel, nakoľko je prázdny, aspoň je tam razená strana.
Zavádzací modrý pás je tiež zvláštnosť u starých That´s, podobne ako som písal u starých Triad pre USA trh.
Biely prášok na páske nie je, oter tiež nie.
Akai zase nechal náznak jemnej stredovej čiary.

That´s OW-1 40min rok 1990 Made in Japan, Japonský model
thats_ow14090cu.jpg
thats_ow14090cu.jpg (13.41 KiB) 1099 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Veľmi dobrý zvuk, kvalita a parametre sú takmer tak dobre ako u uvedenej CD/IF, ale s tým rozdielom že je priestor a stabilita ťahu výborná a nekoná sa tu žiadny problém s utekaním zvuku. Že je ale pás trošku nižšej triedy, alebo horšie skladovaný, značí aj to že potrebuje trochu viac podbiasovať, ale zvukovo je veľmi dobrý, výkon vysoký a výškovo veľmi svieži. Žiadne poruchy ani kolísanie.
Jedná sa o predposlednú generáciu That´s, vyrobenú v Japonsku, uvedený MOL je +5,5db.
Aj keď je to rovnaký model ako Európsky as:I, totožný dizajn, len odlišný názov, tak ešte faktom ostáva že táto kazeta je vyrobená v Japonsku a európske ASI sú v General Magnetics Singapore. Potom to aj poprepisujem na webe, aby to správne sedelo u všetkých kaziet That´s.
Bez poškodenia pásky od Akai.


Testy audio kaziet z aktualizácie 29.8.2022
Testy spravené 5.9.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0322.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR
Balík ElviaPro Česko, 3ks kaziet.

Maxell XLI-S 100min rok 1992-1996 Made in Japan, Japonská verzia
maxell_xlis10092jcu.jpg
maxell_xlis10092jcu.jpg (9.11 KiB) 1099 zobrazení
Dátum výroby tohto kusu kazety je 24.6.1994
+6db, bias -8, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom, prípadne posilnenie o necelý +1db
Zvukovo je to famózne, škoda toho podbiasovania pod rokoch, ale s vhodným nastavením je zvuk ako zdroj, výšková odozva, priestor a výkon sú dokonalé, že je dosť problém poznať rozdiel aj pri priamom prepínaní tape/source. Naozaj monumentálna kazeta, škoda že je to posledný známy ultra ferro model od Maxell.
Častice sa uvádzajú na obale ako kobaltové, v tom období sa očakáva Cobalt Sigma či Black Magnetite typ I, ale pás je extra hnedý, extra železitý a veľmi priesvitný.
Bez poškodenia pásky po Akai.

Sony CD-IT 120min rok 1998 Made in USA/Mexico/Japan, USA model
sony_cdit12098cu.jpg
sony_cdit12098cu.jpg (13.17 KiB) 1099 zobrazení
High Position type II.
+4db, bias -4, výstup z pásky je slabší o 2db
Aj keď sa jedná o pomerne moderný a obávaný model zostavený v Mexiku pre USA trh, kazeta bola asi reálne vyrobená v roku 1999, tak výnimočne obsahuje pravú Japonskú UX pásku a teda je táto kazeta bezpečná a kvalitná, samozrejme nemôžem zaručiť že to bude platiť pre všetky kusy v tomto prevedení.
Zvukovo je naozaj veľmi dobrá, výkon je viac než slušný na C120, výškovo malé podbiasovanie a hrá to ako zdroj, priestor výborný, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi dobrý výsledok, plný zvuk, vysoká spokojnosť.
Kazeta v balení slide case.
Páska má presne ten zvláštny tmavohnedý odtieň typický pre UX pás a presvitá, čo Mexické Aurex typ II nikdy nepresvitajú a nikdy nemajú hnedý odtieň.
Akai nechal jemne zvlnené okraje pásky a jemný náznak čiary na okraji pásky.

Sony CDix I 80min rok 1997 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixi8097cau.jpg
sony_cdixi8097cau.jpg (13.71 KiB) 1099 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, úroveň výstupu z pásky je zhodná so zdrojom
Výkon je veľmi vysoký, myslím že je posilnená nízkofrekvenčná časť, ale výšky majú tendenciu občas výraznejšie presykávať, čo je celkom bežné u týchto Sony kaziet plnené HF-S páskou.
Ľavý kanál bol asi o 2db slabší, ale po necelej minúte sa to samo opravilo, čo nie je veľmi presvedčivé, ale potom to už ostalo tak. Až ostrá nahrávka a ďalšie stroje ukážu ako veľmi je to problém.
Zvuk je teda celkovo dosť mohutný a dynamický, len je potreba vhodnejšie voliť hudbu aby to neslintalo toľko. Výborne použiteľný materiál aj dnes.
Akai nechal výraznú stredovú čiaru.
Tieniaci plech vykazuje stopy hrdze.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

AGFA, tiež ma vždy zaujímali tie dve farby
BASF Batman, by som si asi cielene nevybral ale takto odfotené spolu dávajú zmysel, škoda toho stavu
RAKS, nepáči sa mi príliš SONY predloha a tu to je veľmi podobné ale zasa tá značka to robí exotické trochu
Thats, sa mi najviac páči motýľ
XLI-S je neuveriteľná, že je z tých rokov, vyzerá to nadčasovo
CD IT 120, veľké prekvapenie, myslel som, že bude drsná

pekná nádielka, pekný test
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"