SONY WM-EX 522

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

Aby nezanikol v kope Balíčkového dňa, zakladám vlákno ďalšiemu svojmu walkmanu = )
Dorazil ku mne pred pár dňami a stále som z neho natešená. Nadšenie sa prejavuje aj v prehnanej starostlivosti nezašpiniť, nepoškrábať ho. Na druhú stranu, nekúpila som si ho do poličky, naopak, robí mi spoločnosť na ranných cestách do práce.

Toto vlákno zakladám aj preto, že sú viacerí, včetne mňa a Nstara, ktorí sú zvedaví, koľko nabehá hodín, kým sa prejavia prvé známky opotrebenia/starnutia/potreby údržby.
Takže sa to dá brať aj ako experiment = )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁZNAM č.1
10. augusta ku mne dorazil a bol podrobený vonkajšej aj vnútornej kontrole + preventívne vyčistenie. Nezanechal žiadnu špinu na vatičke.
Pásková dráha vyzerala byť v poriadku, na hlave žiadne škrabance, len jedna malá čmuha, ktorá po vyčistení zmizla.
Kladky i kapstany v krásnom zachovalom stave.
Púzdro na baterku bez známky nečistôt či vytečenej batérie.
Vonkajší vzhľad ako nový. Na jednom rožteku známka po páde, takmer nepovšimnuteľná.
Vnútorný vzhľad je na tom podobne, žiadny prach, zatečence.
Remene sú ľahko prístupné, samozrejme sú zostarnuté, ale nie sú rozleptané, čo je dobrá známka. Nejaký ten ťah ešte majú, výmena zatiaľ nie je potrebná.

Skúšala som, či hrá dobre, hral, čiže som hneď vypočula celú MAXELL UR 90 (1986)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁZNAM č.2
11. august
Cestou ráno do práce prehrala celú FUJI DR 60

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁZNAM č.3
12. august
1 a pol FUJI DR 60 (tj. 90min)
BASF High Performance II 90
(tj. spolu 180min)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁZNAM č.4
13. august
2x BASF High Performance II 90 (tj. 180min)

=> k dnešnému dňu úspešne bez porúch, vád a kazov prehral 510 minút
PS: enelopka stále beží :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

Dnes sme ho skúsili na posluchárni miesto Aiwy.
Ukázali sa prvé menšie závady, ktoré som si na sluchátkach nemala ako všimnúť.
Keď sa dá volume naplno, hrá len jeden kanál (ľavý), tak som ho opäť rozobrala, niečo tam hrkotalo. To niečo sa podarilo Nstarovi dostať von a bola to SMD súčiastka veľká asi ako omrvinka. Zistili sme, že to bolo aj zle zložené. Jazýček (viz. na obrázku nižšie) mal byť na, nie pod doskou.
IMG_4267.jpg
IMG_4267.jpg (100.26 KiB) 1201 zobrazení
Neviem, či to niekto rozoberal predo mnou alebo som to urobila ja mojou nedostatočnou všímavosťou. No zdá sa mi, že už keď som ho rozobrala, jazýček bol pod doskou... ale mohlo sa mi to stať, keď som s ním manipulovala.

Každopádne, táto malá závada mi ani moc nevadí, keďže na sluchátkach nepočúvam naplno a aj keby, sú to len posledné dva zúbky na koliesku volume.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa Nstar »

mne skôr vadí, kde chýba ten článok
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

ZÁZNAM č.5
14. august
TDK AV-D 60
SONY UX-S 90
TDK FE 90
TDK CDing2 46

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dnes mám prehrávací deň, takže ešte nejaké pribudnú.

EDIT*
2x MAXELL UR original 90

Spolu za deň - 466 minút
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

ZÁZNAM č.6
15. august
MAXELL UE 60
MAXELL UDII-CD 60

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes sa mi po druhej pesničke vybila baterka. Takže môžem s kľudom povedať, že tento walkman vydrží na jednu enelopku cez 16 hodín. Podľa mňa slušný výkon.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Závisí aj ako nahlas počúva#, ale je to slušné vzhladom na to, že musí taká mašinka točiť motorček, navíjať pásku a ešte živiť sluchatka
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

ZÁZNAM č.7
16. august
MAXELL UR original 90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁZNAM č.8
17. august
FUJI DR 60
TDK FE 90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

ZÁZNAM č.9
18. august
1 strana TDK FE 90
1 a pol SONY UX-S 90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dnes sa walkmaníku stala nehoda a uvoľnila sa mu jedna navíjacia cievka (to čierne, čo otáča cievku kazety)
fungovala som aj s tým, ale nechcem riskovať, takže sa cez víkend pustím do opravy... dúfam, že to letovanie pôjde, inak si asi odpálim čisto nový walkman :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hmm plasty tak skoro povoľujú? eh...
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

K oprave som sa dokopala až dnes.
Nebolo to našťastie nič strašné. Dal sa dole kovový kryt, plastový obvod, odšróboval&odletoval sa náboj na baterku a našťastie sa ku kolečku dalo dostať aj bez letovania celej dosky. Vopchala som tam špajdlu a navíjací tŕň zatlačila ako má byť.
Všetko išlo pomerne ľahko a rýchlo, len som si vymenila jeden šróbik na kryt, čo bol zlý. Letovanie mi šlo úspešne... síce som trošku zohriala aj dosku, no našťastie som nič nepoškodila.

Je možné, že tým malým pádom sa ten tŕň poškodil a bude sa uvoľňovať opakovane, to ukáže čas. Zatiaľ walkman funguje a hrá krásne ako predtým.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa Kazetowich »

fajn - šikulka
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY WM-EX 522

Príspevok od používateľa moniatko »

ZÁZNAM č.10
21. august
TUDOR DS 90
MAXELL UE 60
1 strana MAXELL UDI-CD 60 ('98)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁZNAM č.11
22. august
MAXELL UR 90
na noc 1 a pol alebo 2x SONY FN 90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"