Skenery

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aký skener použiť pre môj web a skenovanie audiokaziet?

Pôvodný Genius čo mám celé roky
2
40%
Epson s vyšším rozlíšením, lepšími farbami, jasom ale horšou hĺbkou
2
40%
nový skener CCD od 400éčok vyyššie?
1
20%
drahé fotoštúdio? (drahý fotoaparát a nejaký domáci fotolab a blbosti okolo toho?)
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 5

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skenery

Príspevok od používateľa EZ647 »

Trochu testov
Maxell XLI-S Japan (ešte len bude na webe neskôr)
vľavo svetlejšia je Genius, vpravo tmavšia je Epson
test.jpg
ďalej Sony EF a posledná verzia UX-S, ku ktorej nemám adekvátny sken z oboch skenerov práve teraz
Prílohy
ef90.JPG
ef90.JPG (144.7 KiB) 1882 zobrazení
test03e.JPG
test03e.JPG (97.63 KiB) 1882 zobrazení
test04e.JPG
test04e.JPG (68.62 KiB) 1882 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Skenery

Príspevok od používateľa rado »

Odpisujem trochu neskoro, keďže som nestíhal, ale k tomu EPSONu len toľko, že mám starší CCD model V500 a čo sa ovládačov / software týka, funguje mi dodnes aj na Windows 10 64bit. Súčasný V600 je jeho priamy nástupca. U EPSONu to bolo to najlepšie v cene ešte pre domáceho používateľa, ja som ho kupoval na skenovanie fotiek a negatívov (má v kryte presvetľovací pás).

Hĺbku neviem porovnať, to sa asi ako parameter bežne nehodnotí/neuvádza. Jediné ďalšie CCD skenery ktoré som kedy mal boli ešte na paralelný LPT port, asi UMAX, sú rozobraté kdesi na súčiastky, skenovať na tom bolo utrpenie.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skenery

Príspevok od používateľa EZ647 »

díky za info

verím že Epson boli dobré a že tie nové V600 budú asi tiež, mňa najviac irituje ten prach a škrábance, kým bol skener nový tak celkom držal, ale potom po prvom otvorení sa ten prach tam dostal ľahšie a samozrejme statika je neskutočná sviňa, ale ten na použitom Epson čo som tu prezentoval má sklo v niekoľko násobne horšom stave než ten môj Genius, takže sa ho ešte nezbavím, V600 by som kúpil asi až v prípade núdze, alebo totálneho kolapsu toho môjho Geniusu.

inak na hĺbku by si mohol vyskúšať napríklad VHS kazetu, prípadne nejaké audiokazety
ale ak dá kvalitne VHSku tak potom asi bude hĺbku zvládať dobre, potom je otázny ten zvyšok, farebné podanie, jas, kontrast, a ďalšie veci, viem že to vždy neskenuje ideálne
môj Genius neskenuje dobre jas a farby, tak obrázky potom dodatočne "dofarbujem" že to niekedy získa až rozprávkový efekt niečo medzi realitou a fantáziou :D
Napísať odpoveď

Návrat na "PC, komponenty, notebooky, SW a pod."