Našiel sa nevyvolany film

filmové aparáty, kamery, prvé digitály a pod.

Moderátor: AdmineR

iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Zdravim. Je este šanca dať niekde vyvolať kinofilm?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111: Nevím jak u vás, ale tady pár míst ještě je - jsou buď takový ty specializovaný na fototechniku, kde to asi nebude nejlevnější, ale prej dokonce ještě přetrvalo vyvolávání v drogerkách - kdysi jsem často chodil do Droxi drogerie, kde byl pultík s pytlíkama, kdes napsal zprávu, zaškrtal políčka, vložil film, zalepil a dal do vedle umístěnýho drátěnýho koše. Po nějakým týdnu jsi tam zašel se mrknout jestli to tam už na tebe nečeká vyvolaný.
Nedávno jsem po mnoha letech byl v té drogerce a paní zmínila, že to tam prý pořád mají - Droxi se tuším přejmenovala na Drogerie Teta a ta pak tuším na DM Drogerie.

Zkus mrknout jestli to třeba náhodou i u vás nemají.


Zajímavý, desky se vrátily, kazety se vracejí a nakonec se vrátí asi i ty časy, kdy si každej doma vyvolával filmy sám..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa Kazetowich »

sú ešte foto služby - treba sa informovať len či urobia aj z filmu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Skusim aj google, len som sa chcel opýtať tu. Ten film je foteny 26 rokov dozadu. Ani neviem, či tam ešte niečo bude.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa Kazetowich »

malo by byť ak bol skladovaný optimálne - ale zaujíma ma výsledok - potom napíš ako to dopadlo - ak to vyjde, bude to ako návrat v čase !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa Hasterman »

Vyvolať ho nebude problém. Nemal by byť ani problém ak bol fotený nejaký čas dozadu. Za predpokladu že bol dobre skladovaný.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Aký?čiernobiely,farebný-negatív,pozitív ?Myslím že na čb negatívy sa dá ešte kúpiť uni vývojka a kyslý ustalovač,vyvolávacie tanky by som ešte doma našiel.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ufff. Ja som to niekedy robil ako chlapec. Teraz neviem ci by som sa do toho pustil. Film je farebný, fotil som otcovu 50ku. Dajako sa stratil a teraz som ho nasiel. V marci to bude uz 27 rokov. Oco bude mat 77. To by bola paráda, keby to vyšlo. Skor by som to ale niekomu zveril, čo vie o tom niečo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak farebné filmy vyvolával doma málokto - síce sa našli aj takí, ale nebolo to bežné ako ČB. ČB som robil aj ja - a v pohode by som si trúfol aj dnes - len už nemám k tomu veci. Nie je nič ťažké, navinúť (aj poslepiačky bez červenej žiarovky) film do tanku a potom to stačí už len zaliať vývojkou, po 6 min vyliať, prepláchnuť vodou a naliať na 15 min. ustalovač. Potom poriadne preplach viackrát a dať na šnúru vysušiť. Hotovo.
Ako je to s farebným materiálom netuším.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Farebný musíš zopakovať 3x násobný proces vývojky,oplach,každá na svoju farbu a potom do ustalovača.Ak je to fareb negatív tak 2x odtieňčervenej a zelenej.Pozitív si potom už s tým poradí pri následnom kopírovaní na papier...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa rado »

Na ČB filme sa latentný obraz uchová dobre a už som vyvolal aj po nejakých 20-30 rokoch odložený film bez problémov. Neviem ako je to s farebným negatívom, ale myslím, že tie filmy degradujú oveľa skôr než ČB. Veľa tiež ovplyvní to ako to bolo skladované, ako sa tu už písalo. Každopádne aj ak je to proces C-41, dal by som to asi radšej vyvolať niekomu, kto sa tej fotografii venuje trochu viac než bežnému fotolabu, a možno to konzultoval vopred, že aké sú vôbec možnosti.

My sme vo fotoklube napr. riešili miznúce možnosti vyvolať farebný pozitívny film (diapozitívy) procesom E6 a neviem či to v SR ešte vôbec niekto robí. Čo sa farebných negatívov týka, ja som v roku 2011 vyvolával 120 zvitok v Sky Color Foto (skycolorfoto.sk) a kamarát s nimi mal tiež dobré skúsenosti. Tým že robia aj ČB aj farebné filmy, tak sa tomu možno venujú trochu intenzívnejšie a s väčším záujmom a možno by vedeli pomôcť aj so starým filmom - treba sa opýtať.

Držím palce, staré fotografie sú ako stroj času, a keď sa objavia takto po rokoch tak je to vždy zážitok. Dúfam že z toho niečo bude. :-)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Našiel sa nevyvolany film

Príspevok od používateľa Kazetowich »

No, velmi by ma zaujimalo ako dopadlo vyvolanie tohoto filmu a či k tomu došlo
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Foto vintage"