Sansa E130

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak fičím na vlne mp3 malých prehrávačov a začalo ma to celkom baviť - veď si vezmite že za ceny od pár jednotiek do max desiatok eur si kúpite vo veľkej väčšine kvalitne hrajúce šikovné zariadenia (často lepšie hrajúce ako kdejaký predražený discman alebo dokonca moderné hiresy za stovky euro a o telefónoch ani nehovorím - dynamika moderných prehrávačov a telefónov je oproti tomuto na smiech - pôsobia ako hračky bez úderu a úplne plocho).
Ale top nákup sa podaril nedávno, keď za cenu 6€ (slovom šesť euro) som kúpil dva mp3 prehrávače - krásne a super hrajúce. Jeden z nich si predstavíme dnes - Sansu E130 z roku 2005.
Pamäť 512 MB + karta SD do 2GB (v cene bola 1 GB karta vložená v prístroji).
Strojček je na AAA baterku - čo veľmi poteší, lebo tam nie je lipolka, čo časom odíde a po jej smrti dovidopo / ostane vám pekná mrtvolka do šuplíka ... takže radooooosť - vymením baterku alebo dobijem klasickú malú tužku, a ide sa ďalej :P
No a ešte sme neprebrali zvuk - to je jedna paráda - dynamicky utiahne aj drahé slúchadlá za 700€ Audioquest NightOwl Carbon - a zvuk je krásne muzikálny a priestorový - aj s vypnutým EQ ... za 3€ !!!!!!!!!!!! ;)
Po zhrnutí sa jedná o zvukovo veľmi výborný prehrávač - jeden z najlepších aj v porovnaní s modernými hires či drahými smartfónmi (rok 2022).
Viac o zvuku sa dočítate nižšie.


Prekvapilo ma, že som našiel tento článok k tomu ... ale pre istotu som urobil aj screeny ... https://www.czc.cz/geek/balzam-na-dusi- ... -mb/clanek

Nejaké vlastnosti:
EQ
SRS WOW! (srs wow je úplne zlý a nepoužiteľný doslova nahovno, no Eq je výborný, účinný ale super citlivý, efekty a 3D zvuk nepoužívam - úplne pokazia zvuk a navyše sú veľmi nepoužiteľné a prehnané "vďaka" brutal Focus-u, brrrrr pfuj)
1x AAA baterka (super, aplaus)
slot na SD (max 2 GB, skvelé)
- výborný muzikálny zvuk so znelými stredmi - baví aj jazz a pod.
utiahne aj náročnejšie slúchadlá (netreba pozerať len na impedanciu - tá nepovie všetko o nenažratosti alebo o tom, ako sa to vysporiada zvukovo - plnosť, dynamika a pod.)
Viac o zvuku sa dočítate nižšie - treba rolovať doleee.
Prílohy
fotky z netu - samozrejme špunty nepoužívam - ale poriadne kvalitné sluchatka
fotky z netu - samozrejme špunty nepoužívam - ale poriadne kvalitné sluchatka
440px-Sandisk.jpg (24.79 KiB) 879 zobrazení
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg (11.89 KiB) 879 zobrazení
img.php.jpg
img.php.jpg (16.77 KiB) 879 zobrazení
img5b9e5ff6u2sf0s.jpeg
img5b9e5ff6u2sf0s.jpeg (27.67 KiB) 879 zobrazení
index.jpg
index.jpg (11.24 KiB) 879 zobrazení
SanDisk-Sansa-E130-SDMX2-391042248.jpg
SanDisk-Sansa-E130-SDMX2-391042248.jpg (105.83 KiB) 879 zobrazení
s-l400.jpg
s-l400.jpg (14.16 KiB) 879 zobrazení
s-l600.jpg
s-l600.jpg (16.47 KiB) 879 zobrazení
s-l1600.jpg
webik.jpg
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Utorok, 20. Septembra 2022, 07:15, upravené celkom 19 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

z diskusie na tej webke
Prílohy
diskusia.jpg
diskusia.jpg (168.94 KiB) 877 zobrazení
diskusia2.jpg
diskusia2.jpg (230.25 KiB) 877 zobrazení
diskusia3.jpg
diskusia3.jpg (149.31 KiB) 877 zobrazení
diskusia4.jpg
diskusia4.jpg (150.32 KiB) 877 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

cena dnes na ebay - nový zabalený, náhodný výber
Prílohy
ebay.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

niečo z Trustedreview ...

preklad: Kvalita zvuku je na dobrej úrovni. Dodávaný headset do uší (samozrejme biely) prináša priemernú kvalitu zvuku, na ktorej sa zlepšili moje vlastné slúchadlá Sennheiser. K dispozícii je ekvalizér s niekoľkými predvoľbami (jazz, pop, klasika, rock) a funkcia s názvom SRS WOW, ktorá vám rôzne umožňuje zvýrazniť basy, úrovne 3D zvuku atď. Žiadna z týchto možností neposkytla to, čo by som nazval zvuk vynikajúcej kvality s bohatými tónmi, aj keď na použitie pri cestovaní je to v poriadku.

komplet tu
https://www.trustedreviews.com/reviews/ ... mp3-player
Prílohy
recenzija.jpg
recenzija.jpg (147.17 KiB) 838 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Po nejakom čase by som tu zhrnul v skratke zvukový prejav Sansa E130 - sound quality. Review rating etc.
Sansa E130 utiahne aj náročnejšie sluchátka. Zvuk je dynamický, plný, má silu, basy sú v poriadku - jedny z najplnších a najmohutnejších aké som v portable segmente počul - aj keď trošku mäkšie. Celkovo zvuk je relaxačný, neunavujúci zbytočne prehnamými detailami - zrejme preto, že táto Sansa má najväčšiu slabinu podľa mňa práve vo výškach, ktoré nejdú tak vysoko a nie sú tak úplne čisto vykreslené (to som ale strašne prísny a porovnávam fakt tvrdo) - asi by som povedal že sú kus oreznané. No ak chcete stroj na také dennodenné pohodové počúvanie, tak Sansa E130 vás zvukom uspokojí. A čo by som zdôraznil, tak ak máte radi TOTAL nabúšený nabasovaný hutný, extra silný zvuk, tak pri sansa e130 použijete eq alebo teenageri Trubas a Focus - a budete ako na drogách. Tak silný a nabasovaný výstup nemajú ani omnoho väčšie stroje!
SRS WOW pre normálnych ľudí neodporúčam. K smrti ma vystrašilo a nemyslím, že by bol niekto normálny schopný toto počúvať. Všetko pokazí funkcia Focus, ktorá vyženie výšky do absurdity aj pri Low a čo je najhoršie, je zviazaná s efektam Trubass a 3d. Takže aj keby ste chceli len 3d alebo Trubass, musite mať zapnutý Focus aspoň na Low. No to je brutal. Takže SRS WOW dáme na OFF a použijeme výborný a citlivý EQ. Ale ani netreba - možno veľmi opatrne s citom.
Ešte priestor - ten je v poriadku - páči sa mi.
No a stredy, vokály sú pekné - melodické, je to muzikálne a baví to aj keď nedunia bubny.

Review Sansa E130 sound quality
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Sobota, 1. Októbra 2022, 15:17, upravené celkom 3 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Texty dnes prešli úpravou a boli doplnené čo sa týka hodnotenia zvuku a srs.
Len zdôrazním, že som počúval na sluchátkach Audioqest NightOwl carbon ktorých cena bola 700 £ (700 libier / 700€ - nové) a považujem ich za zvukovo veľmi podarené a vyrovnané.
V porovnaní s modernými hračkami je to ako porovnať zahustené mliečko Maresi so smotanou Kapucín. Skúste to a budete mať predstavu o čom tu je reč.
Prílohy
maresi.jpg
maresi.jpg (49.45 KiB) 708 zobrazení
kapucin.png
kapucin.png (221.39 KiB) 708 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sansa E130

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tento prehrávač má navyše slušný soundstage - po našom priestor. Keby mal tie výšky ako napr. Sansa c240, tak by sa jednalo o jeden z najlepšie hrajúcich prenosných prehrávačov aké som kedy počul.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"