Mitsubishi HS-E70 (S-VHS)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mitsubishi HS-E70 (S-VHS)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keďže som získal krabicu starých VHS, tak som sa zase včera venoval tomuto stroju, ale stále sa zhoršuje závada neschopnosti pretáčania bez obrazu, občas sa to chytí, alebo nepretáča vôbec, najčastejšie sa však ozýva strašný hluk bzučania mechanizmu, ale pretáča to, no pripomína to akoby som doma vŕtal do steny, čo na hranie sa s elektronikou v nočných hodinách môže dráždiť susedov :D
ako som pozeral je tam dvojitá sada medzikola, ktorá zabezpečuje pohyb navíjania pásky dopredu, alebo dozadu, jedna vrstva je s ozubeným kolečkom a to zrejme funguje dobre, pretože play, a pretáčanie s obrazom v oboch smeroch ide vždy bez chyby, druhá vrstva je s gumeným obložením, takže pri rýchlo prevíjaní to vykazuje vyššie uvedené problémy, vrátane stiahnutia pásky do kazety pri vysúvaní, čo vlastne ak sa to nebude riešiť tak ten stroj nebude funkčný vôbec
pozeral som že je potreba rozobratia vrchnej časti mechanizmu, celej klietky kazety, teda predný panel von, klietka kazety a potom sa dá odstrániť plastový dekel zakrývajúci sadu medzikolies.
Zo zadnej strany sa dá dostať len k spodnej časti sprevodovania, potom je to oskou prepojené cez hliníkové šasi celej mechaniky, teda cesta bude asi len zhora
gumené obloženie je prasknuté na jednom mieste, predpokladám že to vôbec nesedí a preklzuje, čo robí ten následný nepríjemný zvuk
našiel som dielec na ebay podľa čísla v servisnom manuáli
https://www.ebay.it/itm/274802895334

alebo by sa dala prípadne zohnať len samotná guma, k čomu mám otázku, ak sa aj dopátram k správnym rozmerom, ako sa také gumené kolečko má správne nasadiť na plastový diel? Predpokladám že to bude veľmi tesné, ak by sa to niekedy podarilo zohnať.

Keď na tom odkaze pozerám na tu fotku kolečka zväčšene, tiež vyzerá tak guma na jednom mieste prerušená,to asi tak nemá byť že? :D Takže ležiak?
Prílohy
k.jpg
k.jpg (90.45 KiB) 2760 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mitsubishi HS-E70 (S-VHS)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ak by to niekoho zaujímalo, podľa manuálu je to diel 141, označený ako Unit Gum Idler
pod ním ozubené medzikollo je diel 142 Unit Gear Idler
a diel 146 je hlavné kolečko poháňané z Direct Drive Capstanu cez remeň.
stredná oska to spája celé dokopy a podľa smeru pohybu motoru sa dvojica medzikoliesok pretlačí na ľavý, alebo pravý unášač, teda navíjanie cievok v kazete.
Prílohy
hs.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"