TOP zrnková káva zatiaľ

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

TOP zrnková káva zatiaľ

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak - ako som v predchádzajúcej recenzií na Ferlucci písal, tak za doteraz naj kávu považujem našu Slovenskú z Popradu - kávu FINCA.
Je to veľmi potešujúce, lebo ukazuje, že náš domáci výrobca - dokonca tradičný veľký hráč na trhu sa snaží o kvalitu, aby si udržal pozíciu - ale nie len imidžom, ale aj kvalitným produktom.
Káva FINCA je cenovo veľmi prijateľná a preto nielen jej kvalita, ale aj pomer cena/kvalita prevalcuje aj zahraničnú konkurenciu - a to je čo povedať - pretože kávy všetkých možných cien aj značiek sa len tak hrnú z každej strany.
Finca ohromí vôňou, arómou po uvarení aj po otvorení balenia, tretíkrát po ochutnaní a štvrtý po dopití. Nebudete mať žiadnu pachuť ani ťažobu.
Je to ideálna káva.
Smelo do nej. Akurát je ťažké ju kúpiť v obchodoch - preto je najlepšie ju kúpiť online u výrobcu - tam je aj najlepšia cena a poštovné je v pohode. Ak si kúpite 2 kg za jedno poštovné, tak to sa oplatí.
Vo vôni jednotka, v chuti skvelá, vyvážená a skôr sladká ako horká či kyslá. Plnšie telo a optimálna pena.
A pocitovo menej kofeínu - bez pocitu ťažoby či iných problémov. Po dopití zanecháva príjemnú chuť - a vonia z nej celá miestnosť ;) Ešte jedna rada - treba zvoliť čo najjemnejšie mletie aby sa dostavili tu popísané vlastnosti.
ODPORÚČAM !!

Ďalšie porovnávania budú prebiehať práve s touto kávičkou.
Prílohy
finca3.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TOP zrnková káva zatiaľ

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Musím so smútkom oznámiť, že v posledných mesiacoch sa kvalita mojej referenčnej kávy pokazila. Môžem sa len domnievať, že zmenili zloženie zmesi alebo receptúru, neviem. No z luxusnej špičkovej kávy je už "len" nadpriemer.
Hlavne tá podmanivá vôňa je tatam.
Stále však za tú cenu okolo 15 € (18 v kamenných Jednotách) dostanete dobrú nadpriemernú kávu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TOP zrnková káva zatiaľ

Príspevok od používateľa orhore »

To je běžný standard. To co je dobré, tak zhoršit a ještě lépe zvednout cenu. U nás je to stejné. Kávu co jsem pil dlouhé roky je nemožné pozřít.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: TOP zrnková káva zatiaľ

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ja nie som kavickar,ak si este nemal,vyskusaj
https://www.coffeein.sk/?gclid=EAIaIQob ... gJ8n_D_BwE
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TOP zrnková káva zatiaľ

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore asi mas pravdu bohuzial
vlado - uz som od nich pil jednu nejaku
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jannickz
nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Marca 2024, 04:03

Re: TOP zrnková káva zatiaľ

Príspevok od používateľa jannickz »

Súhlasím s vami, káva FINCA od Popradskej Kávy je naozaj výnimočná. Je to skvelý príklad toho, že aj slovenský výrobca dokáže ponúknuť kávu vysokej kvality za prijateľnú cenu.

Vôňa a chuť:

Finca ma hneď po otvorení balenia očarila svojou intenzívnou a sladkou vôňou. Po uvarení sa aróma ešte rozvinie a káva vás uchváti svojou bohatou chuťou. Je vyvážená, s jemnou sladkosťou a bez nepríjemnej horkosti či kyslosti. Plné telo a optimálna pena dotvárajú dokonalý zážitok. Ak potrebujete vedieť viac o ložiskách, môžete navštíviť https://www.tradebearings.com/precision-bearings/cross-roller-bearings-catalogue.html alebo https://en.tradebearings.com/clist_33.html
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"